Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olcia Blondi_86

szkarlatyna , czy można wychodzić na pole?

Polecane posty

proszę o pomoc. Mam 5 latka,bardzo żywego i pech chciał że ma szkarlatynę. Pytałam się lekarki ( starsza kobieta) czy można wychodzić na zewnątrz, kręciła głową, mówiiłą ze przez pierwsze 5 dni nie wychodzić na pole.   (sic!)  wyjdę na wyrodną madkę ale nie wyobrażam sobie 5 dni spędzonych w małym ,ciasnym mieszkaniu ,dodatkowo z 5 miesięcznym nienmowlakiem. jesli byłaby mowa o gorączce-rozumiem ze dziecku nie wolno wychodzić a tu? Jest teraz tylko wysypka. moje dziecko jest mega żywiołowe,wulkan energii  izadna choroba mu nie straszna.zazdroszcze nieraz kolezankom które mówią że ich 5latki potrafią się same położyc do łóżka podczas jakiejs choroby, i nawet nie spią, a leżą sobie i odpoczywają.a u nas-nierealne.jeszcze wydaje mi się że gdyby to był dom prywatny,duży metraż to inaczej by to wyglądało ,a tu 45 metrów, ciasno, pelno rzeczy....czuje ze zwariuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Lekarka powiedziała nie, więc pytasz na forum? Nie, nie może, bo szkarlatyna źle leczona, nie wygrzana niesie za sobą powikłania. Moja babcia ogluchla po szkarlatynie. Trzeba siedzieć to siedź. To tylko 5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No niestety, skoro lekarz zabronił wychodzić to trzeba się dostosować dla dobra zdrowia dziecka twojego i innych ludźmi z którymi miałby styczność i mogliby się zarazić. 5 dni to nie wieczonść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

Szkarlatyna to powazna choroba bakteryjna, bardzo duzo powiklan. Nie ryzykuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

na pole nie, ale do lasu można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Nie, niech nie wychodzi tylko się uczy poprawnego budowania zdań, ortografii, interpunkcji i ogólnie mówiąc języka polskiego. Może nie będzie tak głupi jak mamusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edc

Dziecko na pole ma iść? w sensie, pracować w polu, chore dziecko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Nienormalna jesteś ? To, że polskiego nie znasz to trudno, ale nie miałaś biologii w podstawówce ? Nie wiesz, że szkarlatyna jest bardzo zaraźliwa ?  Chcesz narażać innych bo twojemu gówniarzowi się nie chce siedzieć w domu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyz

ani na pole ani na dwór.  w polu robić nie może a na dworze wielmożnych państwa pozaraża. może wyjśc na powietrze , ale po 5 dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktoś

OoBoże czepiacie się tego pola jak jakieś ograniczone damulki. Na Podkarpaciu na przykład mówi się, że się idzie na pole i bynajmniej nie chodzi o kopanie kartofli w polu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12 minut temu, Gość Ktoś napisał:

OoBoże czepiacie się tego pola jak jakieś ograniczone damulki. Na Podkarpaciu na przykład mówi się, że się idzie na pole i bynajmniej nie chodzi o kopanie kartofli w polu. 

Ale tu nie jest Podkarpacie tylko forum ogólnopolskie, na którym obowiązuje polszczyzna literacka a nie gwara polna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie może wyjść. Ryzykujesz powikłania oraz pozarazanie innych. Ja z powikłaniami po szkarlatynie walczyłam 10 lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktoś
4 minuty temu, Gość gość napisał:

Ale tu nie jest Podkarpacie tylko forum ogólnopolskie, na którym obowiązuje polszczyzna literacka a nie gwara polna.

Gdzie to jest napisane wielka polonistko? Wskaż punkt w regulaminie. Ja jestem ze Śląska i jak będę chciała to będę tu pisać po śląsku i możesz mnie cmoknac 😎😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Szkarlatyne wygrzwać chyba się coś komuś pomyliło.Przecież to ból!Nie wystawia się dłoni, stop na słońce bo to większy ból.Nie myje się rąk ciepłą wodą tylko chłodna bo ciepła to ból.Nie suszy się włosów suszarka by nie leciało ciepłe powietrze na dłonie.Szkarlatyna to nie bostonka, to nie swędzi tylko boli.Dziecko potrafi w ogóle chodzić?Łapać za przedmioty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Ktoś napisał:

Gdzie to jest napisane wielka polonistko? Wskaż punkt w regulaminie. Ja jestem ze Śląska i jak będę chciała to będę tu pisać po śląsku i możesz mnie cmoknac 😎😘

A pisz, tylko się nie dziw potem, że ktoś się będzie nabijał z nieuka co polskiego nie zna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilll
8 godzin temu, Gość Gość napisał:

Szkarlatyne wygrzwać chyba się coś komuś pomyliło.Przecież to ból!Nie wystawia się dłoni, stop na słońce bo to większy ból.Nie myje się rąk ciepłą wodą tylko chłodna bo ciepła to ból.Nie suszy się włosów suszarka by nie leciało ciepłe powietrze na dłonie.Szkarlatyna to nie bostonka, to nie swędzi tylko boli.Dziecko potrafi w ogóle chodzić?Łapać za przedmioty?

Serio? Boli? Miałam niedawno, nic nie bolało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×