Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gosc

czy wypada dac na komunie 20 zl w koperte?

Polecane posty

Gość gosc

komunia bedzie w domu, 20 zl od nas od pary czy wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

nie, nie wypada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zależy od sytuacji. Gdyby miała być impreza w lokalu ja bym nie poszła żeby nie robić kosztów dodatkowych rodzinie bo to jest wydatek i nie mały. Ale jeśli w domu to jak Was nie stać to myślę że bombonierka będzie w pożądku zamiast koperty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Zależy od sytuacji. Gdyby miała być impreza w lokalu ja bym nie poszła żeby nie robić kosztów dodatkowych rodzinie bo to jest wydatek i nie mały. Ale jeśli w domu to jak Was nie stać to myślę że bombonierka będzie w pożądku zamiast koperty. 

A w domu to kosztów nie ma? Ja robiłam w domu i wyszło mi 1000zl za 15osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

tej co każe przyjść na imprezę z okazji komunii jej dziecka z krzesłami i własnym jedzeniem? pewnie, że wystarczy 20 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
20 minut temu, Gość gosc napisał:

komunia bedzie w domu, 20 zl od nas od pary czy wystarczy?

Po co masz się na taki koszt narażać wystarczy jak  5 zł dasz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

komunia w domu? ale centusie :D

rodzina z całej Polski najpewniej się zjedzie, w różnym przekroju wiekowym to ci zamiast komofrtowo ich ugościć będą sknerzyć na organizacji imprezy dla rodziny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Gazety promocyjne z biedry potnij i daj dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

w sumie, to przecież rodzice mieli swoją komunie 20 lub i 30 nawet lat wstecz, więc z własnej nieprzymuszonej woli organizują spęd rodzinny.

a takiemu 8 latkowi po co pieniądze? przecież podstawowe potrzeby życiowe finansują mu rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Gość gosc napisał:

komunia bedzie w domu, 20 zl od nas od pary czy wystarczy?

No 20 to chyba obciach... temat prowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
25 minut temu, Gość Gość napisał:

A w domu to kosztów nie ma? Ja robiłam w domu i wyszło mi 1000zl za 15osob.

Są ale o 50% mniejsze jak nie więcej  o to mi chodziło że dwie osoby nie zjedzą dużo więcej a nie płacisz za talerzyk tylko i tak gotujesz. Może poprostu nie mają kasy i możliwości nie wiadomo jaka mają sytuacje. Ja bym się nie obrazila gdyby ktoś z moich bliskich nic nie dał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tola
29 minut temu, Gość Gość napisał:

A w domu to kosztów nie ma? Ja robiłam w domu i wyszło mi 1000zl za 15osob.

To jak były aż takie koszty to po co było robić imprezę obeszło by się bez a nie robić dla kopert. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga

A to dziecko pokrywa koszt komunii? Zawsze mi się wydawało że to prezent dla dziecka, a nie zwrot kosztów dla rodziców.

Współczuję dzisiejszym katolikom. Kiedyś komunia to było przeżycie duchowe i religijne. Dzisiaj to jakiś cyrk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Komunia co prawda przed nami ale zamierzam zaprosić tylko najbliższych. Tych, którzy są wazni dla syna. I ani my ani dziecko nie oczekujemy by goście pokryli koszty imprezy, ubrali syna w zloto a zapełnili garaż kosztownymi pojazdami... Syna uczymy od samego początku by zawsze był wdzięczny za to co dostanie. Dla kogoś 20 zl moze byc wiecej warte niz dla kogos innego 2 tyś zł. Nie brakuje jednak ludzi, dla których komunia to przedsmak wesela i przepych jest podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

20 zł i kłada z aliexpress i będzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
52 minuty temu, Gość gość napisał:

komunia w domu? ale centusie 😄

rodzina z całej Polski najpewniej się zjedzie, w różnym przekroju wiekowym to ci zamiast komofrtowo ich ugościć będą sknerzyć na organizacji imprezy dla rodziny 😄

Komunia w lokalu i robienie z tego szopki jak wesele to dopiero wiocha. Pewnie liczysz na kasę i prezenty od tabunu ludu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 godzin temu, Gość Gość napisał:

Komunia w lokalu i robienie z tego szopki jak wesele to dopiero wiocha. Pewnie liczysz na kasę i prezenty od tabunu ludu. 

nie liczę, ale jestem tego pewna, że najbliższe osoby staną na wysokości zadania, gdyż międzypokoleniowej biedy nie dziedziczymy, radzimy sobie w życiu i co najistotniejsze centusiów u nas nie ma.

a jeżeli zwykła impreza w lokalu to dla ciebie hoho weselicho nawet nie chce domniemać jak traktujesz swoich goścy gdy sama organizowałaś ślub i wesele, pewnie jako ludzi drugiej kategorii, koszta które można ograniczyć,

no nic takie elemnty jak Ty również istnieją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moim zdaniem dawanie 20 zł jest obraźliwe. Jeżeli kogoś nie stać, to lepiej kupić za też kwotę prezent i będzie to zupełnie inaczej wyglądało. Piłka, malutki zestaw klocków lego, słodycze - to dużo lepsze rozwiązanie niż taka śmieszna suma w kopercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

20 zl to troche wiocha. No juz na prawde czy ciezko ta stowke wyciagnac z portfela? Przeciez komunia to wydarzenie o ktorym wiadomo juz kilka lat wczesniej a nie kilka godzin przed impreza. Ktos ma zamiar sie wybeac ale nie mial ochoty oszczedzic te kilka zlotych miesięcznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gość gość napisał:

komunia w domu? ale centusie 😄

rodzina z całej Polski najpewniej się zjedzie, w różnym przekroju wiekowym to ci zamiast komofrtowo ich ugościć będą sknerzyć na organizacji imprezy dla rodziny 😄

nie zawsze chodzi o pieniądze, my też wszelkie uroczystości robimy w domu. Mamy dom,ogród i mąż powiedział że goście lepiej się będą czuli w domu, bo nie ma ograniczenia czasowego, dzieci sobie wyjdą do ogrodu na mini plac zabaw który mamy, więc jednak będą się czuli bardziej komfortowo w domu niż w lokalu. U nas rodzina zapraszana na Komunię mieszka w jednym mieście,tym co my, nie ma przyjezdnych.

Edytowano przez Kropelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komunia przede wszystkim nie powinna się kojarzyć z drogimi prezentami tylko przeżyciem duchowym. Niestety jest trochę inaczej. Przyjęło się że prezenty muszą być drogie a chrzestni mają dawać nie mniej niż 1000zł. Ja w tamtym roku miałam komunię w bliskiej rodzinie i też dylemat ile dać. W końcu zdecydowałam że coś kupię i wybrałam smartwatcha Garett którego udało mi się kupić w przystępnej cenie. Wygląda na droższy niż jest i działa bardzo fajnie więc prezent się udał a ja nie przepłaciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajesz ile masz, ile możesz. Przy niewielkim budżecie wolałabym coś kupić, widziałam sporo pamiątkowych gadżetów. Ja szukałam akurat Pisma św, znalazłam za 25zl ślicznie wydane adekwatnie do wieku i okazji... u mnie do tego miała być koperta (jestem chrzestną) niestety póki co staneło na upominku... granica zamknięta, odwołali mi lot  i niewiem teraz kiedy polecę być może dopiero na przyszły rok i prawdę mówiąc nie zastanawiałam się nad tym czy pasuje samo pismo za grosze czy nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
Dnia 3.04.2019 o 23:25, Gość gość napisał:

komunia w domu? ale centusie 😄

rodzina z całej Polski najpewniej się zjedzie, w różnym przekroju wiekowym to ci zamiast komofrtowo ich ugościć będą sknerzyć na organizacji imprezy dla rodziny 😄

Widzisz, niezupełnie tak jest. Ja też bardzo chciałam żebyśmy komunię bliźniaków zrobili w lokalu, ale mój mąż na to nie wyrażał zgody ,powiedział że wszyscy goście będą się komfortowo czuli u nas w domu bo jest ogród,sad, jest gdzie wyjść  posiedzieć ,będzie dużo dzieci więc będą wariować , trzeba będzie ich w lokalu pilnować  chodzić za nimi  a tutaj są bezpieczni. I wcale nie chodziło o koszta, bo pieniędzy nam nie brakuje  a bliźniaki wszystkie pieniądze które dostali na komunię mają dla siebie. Komunię  mieli w tamtym roku a zostało im jeszcze 3.000 zł.

Edytowano przez Lampka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AGNlESZKA napisał:

Dajesz ile masz, ile możesz. Przy niewielkim budżecie wolałabym coś kupić, widziałam sporo pamiątkowych gadżetów. Ja szukałam akurat Pisma św, znalazłam za 25zl ślicznie wydane adekwatnie do wieku i okazji... u mnie do tego miała być koperta (jestem chrzestną) niestety póki co staneło na upominku... granica zamknięta, odwołali mi lot  i niewiem teraz kiedy polecę być może dopiero na przyszły rok i prawdę mówiąc nie zastanawiałam się nad tym czy pasuje samo pismo za grosze czy nie. 

Biblie sobie podaruj. Bo żadne dziecko nigdy nie przeczyta Biblii,może ministrant.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Lampka napisał:

Biblie sobie podaruj. Bo żadne dziecko nigdy nie przeczyta Biblii,może ministrant.

Znasz wszystkie dzieci na swiecie ?  Nie.

Moje przeczytaly i to nie raz :P Piekne wydanie, adekwatne do wieku, jako bajki na dobranoc byly w sam raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Lampka napisał:

Biblie sobie podaruj. Bo żadne dziecko nigdy nie przeczyta Biblii,może ministrant.

Czy ja w którymś momencie zapytałam Cię o zdanie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, AGNlESZKA napisał:

Czy ja w którymś momencie zapytałam Cię o zdanie?

 

Ciebie też nikt nie pytał o zdanie a się udzieliłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Lampka napisał:

Ciebie też nikt nie pytał o zdanie a się udzieliłaś.

Na tym polega to forum. Jedni ludzie zadają pytania, inni na nie odpowiadają. Ja nie zadałam żadnego pytania a jeśli będę mieć jakiekolwiek wątpliwości nieomieszkam się do ciebie zwrócić bo widzę że własnego życia nie masz i wtrącasz się w każdy temat 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pozaPL napisał:

Znasz wszystkie dzieci na swiecie ?  Nie.

Moje przeczytaly i to nie raz 😛 Piekne wydanie, adekwatne do wieku, jako bajki na dobranoc byly w sam raz:)

Moja siostrzenica będąc u babci (mojej mamy) często przegląda moje, które zostało w domu rodiznnym... między innymi właśnie dlatego zdecydowałam się na taki rodzaj pamiątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biblia dla dzieci rzeczywiście obfituje w śliczne historyjki. Idealne dla dzieci.

20 zł w kopercie to jednak faktycznie faux pas,  tak jak juz bylo napisane, lepiej kupić jakiś symboliczny medalik czy cokolwiek drobnego. Rozumiem ,że nie każdego stać. Dlatego dobrze jest znaleźć alternatywne rozwiązanie. Jeśli rodzice dziecka są roszczeniowi i liczą na pieniadze i drogie prezenty, to tym bardziej bym miała gdzieś.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×