Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fdgfd

dlaczego nie wierzycie w boga ?

Polecane posty

Gość fdgfd

dlaczego nie wierzycie w boga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mój ulubiony temat, więc sie wypowiem. Nie wierze w Boga, bo:
1) Bóg jeszcze nigdy nie wysłuchał żadnej mojej modlitwy czy próśb

2) Jesli istnieje to jest wszędzie tylko nie w Kościele

3) Kościół stał się instytucją wyłacznie do robienia pieniędzy, a księża, którzy winni byc wzorem cnót - są pedofilami molestującymi nieletnich i każdy z nich ma coś na sumieniu.

4) Gdyby istniał Bóg - nie było by tych wszystkich nieszczęść na świecie, kataklizmów a ludzie nie umieraliby z głodu.

W związku z powyższym juz od bardzo dawna nie wierze w Boga a moja noga juz nigdy więcej w Kościele nie postanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chwalmy Pana 🙏
6 minut temu, Gość gość napisał:

Mój ulubiony temat, więc sie wypowiem. Nie wierze w Boga, bo:
1) Bóg jeszcze nigdy nie wysłuchał żadnej mojej modlitwy czy próśb

2) Jesli istnieje to jest wszędzie tylko nie w Kościele

3) Kościół stał się instytucją wyłacznie do robienia pieniędzy, a księża, którzy winni byc wzorem cnót - są pedofilami molestującymi nieletnich i każdy z nich ma coś na sumieniu.

4) Gdyby istniał Bóg - nie było by tych wszystkich nieszczęść na świecie, kataklizmów a ludzie nie umieraliby z głodu.

W związku z powyższym juz od bardzo dawna nie wierze w Boga a moja noga juz nigdy więcej w Kościele nie postanie.

1) Bóg wysłuchał moich modlitw zanim je ukończyłem, dał mi wszystko o co moje serce po cichu wołało. Gorzko zapłakałem gdy sobie to uświadomiłem i spojrzałem na moje życie wstecz. Ja nie moge nikomu dać na to dowodu, każdego życie jest dla niego samego wystarczającym dowodem. 

2) Prawda, mówi o tym biblia: Dzieje Apostolskie 17:24  - "Bóg który stworzył świat i wszystko na nim, ten który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką"

3) prawda, to babilon wielki

4) kataklizmy i głód istnieją ponieważ praczłowiek odrzucił zwierzchnictwo Boga więc jedyne co pozostało Bogu to uszanować wole ludzi aby sami sie zbawiali, jednak mimo to stworzył furtkę odkupienia i powrotu na łono boże. 

Wszystko co żyje, żyje z woli i mocy bożej. Jesteśmy stworzeni do tego by czerpać z bożej mądrości ile sie da, nasze organizmy nie są przystosowane do martwienia sie o każdy nasz krok, stąd rodzi sie cierpienie i choroby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manonthemoon
36 minut temu, Gość fdgfd napisał:

dlaczego nie wierzycie w boga ?

Bo dorośliśmy, przeczytaliśmy w międzyczasie księgę Ezechiela i wyciągnęliśmy z niej wnioski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, manonthemoon napisał:

Bo dorośliśmy, przeczytaliśmy w międzyczasie księgę Ezechiela i wyciągnęliśmy z niej wnioski. 

I co tam moon kaleko wyczytałeś w tej księdze Ezechiela? Pewnie w smakoszowym temacie przeczytałeś kawałek z księgi Ezechiela bo było akurat dzisiaj albo wczoraj i już twierdzisz że przeczytałeś wszystko hehe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manonthemoon
34 minuty temu, Gość Gość napisał:

I co tam moon kaleko wyczytałeś w tej księdze Ezechiela? Pewnie w smakoszowym temacie przeczytałeś kawałek z księgi Ezechiela bo było akurat dzisiaj albo wczoraj i już twierdzisz że przeczytałeś wszystko hehe 

Co? Smakosz cytował księgę Ezechiela? Omijam jego spam, a księgę Ezechiela poznałem przy okazji "Ancient Aliens", dawno temu. 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, manonthemoon napisał:

Co? Smakosz cytował księgę Ezechiela? Omijam jego spam, a księgę Ezechiela poznałem przy okazji "Ancient Aliens", dawno temu. 😎

no to chociaż streść w jednym zdaniu co tam niby takiego odkrywczego przeczytałeś, a nie unikasz odpowiedzi, bo pewnie wcale nie czytałeś, kolejny kafemitoman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manonthemoon
8 minut temu, Gość gosc napisał:

no to chociaż streść w jednym zdaniu co tam niby takiego odkrywczego przeczytałeś, a nie unikasz odpowiedzi, bo pewnie wcale nie czytałeś, kolejny kafemitoman

Sądziłem, iż jest oczywiste iż mam na myśli opis rydwanów boskich. Uwaga, gównolink, żeby klawy nie zdzierać: https://kosmiczneopowiesci.wordpress.com/2016/12/20/biblijny-ezechiel-opisuje-statki-kosmiczne/ szach i mat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moon Przecież to jest żałosne żeby interpretować "ogień płonący" jako statek kosmiczny, albo „Nogi lśniły jak brąz czysto wygładzony” jako błyszczący skafander, albo "skrzydła" jako małe manewrowe silniki rakietowe... Przecież tak to można sobie wszystko interpretować jak się chce i podstawiać pod rzeczy które się chce, twórcy tego artykułu widzą coś czego nie ma, a raczej widzą coś co chcieliby widzieć ale tego nie ma, A chcą to widzieć tylko po to żeby wywołać jakąś tam sensacje, a taki moon w to wierzy i łyka te ich rewelacje jak młody pelikan, miałem cię chłopie za inteligentniejszą osobę.

@martyna 33 to co z tymi kosmitami w księdze Ezechiela? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nembutsu opuść temat, nie zdzierżę cię człowieku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amela

Primo: brak naukowych dowodów. 

Secundo: na przekór logice. 

Tercio: to stworzone aby wyjaśniać to co wtedy nie wytkukaczalne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Amela napisał:

Primo: brak naukowych dowodów. 

Secundo: na przekór logice. 

Tercio: to stworzone aby wyjaśniać to co wtedy nie wytkukaczalne. 

Ale tumok z ciebie, czy ty nie rozumiesz podstawowej rzeczy że gdyby były jakieś naukowe dowody to by już to nie była wiara tylko fakt? Właśnie na tym polega wiara, żeby wierzyc coś co nie jest oczywiste, czego nie widziałaś na oczy.

Jak mówił pan Jezus: błogosławieni ci którzy nie widzieli a uwierzyli

no co to ma być za wiara jeśli zobaczysz i będziesz wierzyć to już nie jest wiara wtedy tylko przyjęcie faktu

Sobie otwórz encyklopedię i zobacz czym jest wiara

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajło

Bo nikt mi nie udowodnił , że istnieje , nikomu nikt nie udowodnił to na jakiej podstawie miałbym wierzyć ? Tak kościół to tylko i wyłącznie instytucja do zarabiania kasy na naiwnych ludziach , w przeszłości np ludzi z padaczką palili na stosie bo "myśleli" , że są opętani , jedna z wielu ciekawostek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Pytajło napisał:

Bo nikt mi nie udowodnił , że istnieje , nikomu nikt nie udowodnił to na jakiej podstawie miałbym wierzyć ? Tak kościół to tylko i wyłącznie instytucja do zarabiania kasy na naiwnych ludziach , w przeszłości np ludzi z padaczką palili na stosie bo "myśleli" , że są opętani , jedna z wielu ciekawostek

Kolejny pacan bo nikt mu nie udowodnił

Następny do encyklopedii zobaczyć czym jest wiara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amela

Nie, wiara to założenie naukowe że coś może istnieć. Jak wyjaśnić komuś komu brak kultury... Wiem! Wierzę w to że za księżycem jest drugi księżyc i go nie widzimy. 

Ty wierzysz że go tam nie ma. 

Nauka weryfikuje że go nie ma i wiara staje się faktem a moja teza uznana za błędną jest obaloną teorią. Teoria wiary. 

Tak samo wierzycie że Jezus wisiał na krzyżu jaki pokazują na krzyżach w świętych obrazach a rzymianie wieszali na krzyżach X lub T. 

Wiara teraz to miecz w rękach instytucji religijnych które dążą do wpływów. 

Szach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajło
18 godzin temu, Gość Gość napisał:

Kolejny pacan bo nikt mu nie udowodnił

Następny do encyklopedii zobaczyć czym jest wiara

Pacan ? to udowodnij że istnieje , z naukowego punktu widzenia ludzie wierzący w boga (jakiegokolwiek a sporo ich już mamy na Ziemi) mają schizofrenie , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 minut temu, Gość Pytajło napisał:

Pacan ? to udowodnij że istnieje , z naukowego punktu widzenia ludzie wierzący w boga (jakiegokolwiek a sporo ich już mamy na Ziemi) mają schizofrenie , pozdrawiam

to ty udowodnij że NIE istnieje... tak samo nie wykonalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajło

2 wojna światowa itp itd , przykłady można mnożyć , jak chcesz to sobie wierz , religia interesuje mnie tak jak polityka czyli wcale to nie będę drążył tematu , odpowiedziałem tylko na pytanie z forum , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
16 minut temu, Gość Pytajło napisał:

2 wojna światowa itp itd , przykłady można mnożyć , jak chcesz to sobie wierz , religia interesuje mnie tak jak polityka czyli wcale to nie będę drążył tematu , odpowiedziałem tylko na pytanie z forum , pozdrawiam

ale wojna światowa to nie wina Boga... on z miłości do nas dał nam wolną wolę, mógł z nas zrobić roboty zaprogramowane tylko na dobro, ale czym byśmy wtedy byli? no niczym, właśnie tylko robotami, zero swoich myśli, zero swoich uczuć, zero swoich wyborów, tylko bylibyśmy robotami, a Pan Bóg chciał abyśmy byli szczęśliwi, wolni, abyśmy mieli wolną wolę, a to że ludzie wybierają zło to już nie jego wina, to człowiek człowiekowi czyni zło na tym świecie, poprzez swoje złe wybory.

Pan Bóg nikogo do siebie zmuszał nie będzie i do tego by za nim podążać, nikogo na siłe do nieba nie ciągnie, bo on nie chce nikogo do niczego zmuszać, zresztą po co takiego morderce ciągnąć na siłe do nieba? zeby nas tam pozabijał? co to za raj by wtedy był?

Czy więcej jest warta taka miłość gdy kobieta bezinteresownie sama z siebie pokocha faceta, czy też taka gdybys więził kobiete w piwnicy i kazał jej by cie kochała? bo jak nie to będziesz ją bił, no może i by kochała, ale tylko na pokaz i ze strachu, a nie naprawdę. Pan Bóg też nie chce nikogo przyciągać do siebie strachem ani przymusem, on na nas cały czas czeka i cały czas nas zaprasza do wspólnego życia z nim, tylko to ludzie go odrzucają, odrzucają niebo i zbawienie, na rzecz zła, grzechów i potępienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajło

Ciekawe co sądzą o tym co napisałeś małe dzieci które podczas 2 WŚ były obdzierane ze skóry i spalane żywcem w piecach razem z rodzicami , lub lub ci którzy po torturach byli paleni żywcem w średniowieczu , dziwne że pranie mózgu i manipulacja ma się do dzisiaj tak dobrze widząc ile jeszcze ludzi chodzi do kościołów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Pytajło napisał:

Ciekawe co sądzą o tym co napisałeś małe dzieci które podczas 2 WŚ były obdzierane ze skóry i spalane żywcem w piecach razem z rodzicami , lub lub ci którzy po torturach byli paleni żywcem w średniowieczu , dziwne że pranie mózgu i manipulacja ma się do dzisiaj tak dobrze widząc ile jeszcze ludzi chodzi do kościołów

no chłopie, ale ja widzę że ty nadal nie zrozumiałeś. TO NIE JEST WINA BOGA że jakiś czubek jeden z drugim dokonał obdarcia ze skóry innego człowieka albo że ktoś kogoś torturował. Ludzie mają WOLNĄ WOLĘ i mogą wybrać między dobrem a złem, te przypadki które opisujesz to wlasnie przykład pójścia drogą zła.

Przeczytaj sobie pierwszy post tego tematu z linku poniżej - Pan Bóg chciał i chce dla nas dobrze, tylko ludzie wybierają zło, gdyby wybierali dobro byłoby przepięknie na tym świecie, mielibyśmy raj na ziemi

https://f.kafeteria.pl/temat-7531653-pan-bog-przygotowal-dla-nas-taki-piekny-swiat-tylko-ze-ludzie-nie-chca-brac-tego-dobra-i-milosci/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fff

Nie masz żadnego argumentu a się kłócisz inkwizytorze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chwalmy Pana
14 godzin temu, Gość Pytajło napisał:

Ciekawe co sądzą o tym co napisałeś małe dzieci które podczas 2 WŚ były obdzierane ze skóry i spalane żywcem w piecach razem z rodzicami , lub lub ci którzy po torturach byli paleni żywcem w średniowieczu , dziwne że pranie mózgu i manipulacja ma się do dzisiaj tak dobrze widząc ile jeszcze ludzi chodzi do kościołów

a co to ma za związek z Bogiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

ludzie o wszystko Boga obwiniają jak to nie jest jego wina

to że dr Mengele się znęcał i eksperymentował na ludziach w Oświęcimiu to wina Mengele - człowieka, czy wina Boga?

oczywiscie ze wina Mengele, który ma wolną wolę i wiedział co robi, świadomie wybrał zło, winy Boga w tym nie ma żadnej, Bóg nie może odpowiadać za głupote ludzi, on zachęca wszystkich do czynienia dobra i do okazywania miłości bliźnim i wtedy byłoby pięknie, ale ludzie wolą iść swoją ścieżką no i wtedy mamy co mamy na tym świecie, gdyby ufali Bogu i żyli według Jego nakazów byłoby pięknie na tym świecie, miej pretensje jeden z drugim do tych złych LUDZI, a nie do Pana Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bóg jeszcze nigdy nie wysłuchał żadnej mojej modlitwy czy próśb 

 

a czemu  bo moze byc kilka przyczyn   np  nie wybaczyłes  i przebaczyłes   to jest  warunek  wysłuchania

ile wiary  tyle łask  najpier to musisz prosic o wiare

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajło

nie chodzi o to czyja to wina , to tylko dowody na nieistnienie boga , jak istnieje udowodnij , uważasz ludzi za ...ów widzę , to nie średniowiecze , gdyby nie religia to już dawno latalibyśmy do innych gwiazd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×