Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pravi

KOBIETY MAJA W ZYCIU LATWIEJ TAKA PRAWDA

Polecane posty

Gość pravi

Kobiety mają łatwiej w społeczeństwie. Mężczyzna musi walczyć o przetrwanie, a kobieta tylko sobie leży.

 

Nie warto wchodzić w związki z kobietami, szczególnie z polkami. Polki idą zawsze do samca który ma większy stan posiadania, dlatego nie warto dążyć do tego aby mieć więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nicki

Taka natura.... poogladaj kilka filmow przyrodniczych, powyciagaj wnioski i wez sie w garsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pravi
12 godzin temu, Gość Nicki napisał:

Taka natura.... poogladaj kilka filmow przyrodniczych, powyciagaj wnioski i wez sie w garsc.

ZAMKNIJ RYJEC KURRWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

..Jest niewielka część zawodów w których kobiety mogą się rozwijać zawodowo,większość jest zarezerwowana dla mężczyzn.A to tylko jeden aspekt tego jak bardzo się mylisz.Wiekszosc facetów nie potrafi o siebie zadbać,dlatego szukają kobiet które będą się nimi opiekować jak dzieckiem..mało tego...niejednokrotnie oszukują i naciągają swój status społeczny aby tylko osiągnąć cel.

I nie zapominaj że bez kobiet nie pisalbys bzdur na forum.Do końca życia byłbyś sam ,bez rodziny i dzieci..co za wielki trud dla ciebie pójść do łóżka z pierwszą która się zgodzi.Potem to ona będzie płakać i wychowywać dziecko które jest niechciane...a większość z nas jest do tego stopnia zrytych umysłowo że nawet nie potrafimy przyjąć odpowiedzialności za swoje zachcianki.

Więc kuźwa kto tu ma ciężej w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ceres

Jasne. Zwłaszcza to widać na przykładzie tych brzydkich lasek. Na przykład moja znajoma, bardzo schorowana od dziecka, klinicznie otyła. Po sterydach + niedoczynność tarczycy, rozpoznana za późno. Ma zakaz jedzenia surowych warzyw, bo żołądek i zakaz ćwiczeń, bo serce, więc ciężko schudnąć mimo diety. Żaden facet w niczym jej nigdy nie pomógł, bo brzydka. Rodzice nie mają kasy, by ją utrzymywać, więc od liceum z a p i e r d a l a w robocie.

No i gdzie niby te fajne życie? Ja osobiście współczuję.

A ja mam biedniejszego od siebie faceta i wiem, w czym leży Twój problem. Jesteś z j e b a n y. Widać to po tym, jak piszesz o kobietach. Nic dziwnego, że nikt Cię nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Gość szczera prawda

Napisano Grudzień 16, 2018

Faceci tak naprawdę w życiu nie muszą robić nic nadzwyczajnego...

jaka jest różnica między kobietą a facetem? ano taka, że:
- facet nie musi utrzymać rodziny i tego juz prawie zaden nie robi, kazdy facet teraz wymaga od kobiety zarabiania i dokladania sie do wszystkiego, placenia za wszystko
- kobieta MUSI zarabiać i to sporo aby być traktowana poważnie, a nie jak prostytutka czy materialistka .. prosty przykład: kobieta zarabia bardzo malo, a facet kilka razy wiecej niz ona to jesli facet za cos placi badz jej kupuje to kobieta jest traktowana przez facetow jak prostytutka i faceci sie nia NIE interesuja
- kobieta MUSI być zaradna, wyksztalcona, miec pasje, idealny wyglad, i pracowac jeszcze na drugim etacie w domu a i tak nie ma pewnosci, ze facet ja nie wykorzysta i nie zostawi dla innej, a facet po pracy nie musi robic nic
- kobieta, która stara sie cos zyciu osiagnac i tak ma mega trudniej niz facet, bo faceci zarabiaja na tym samym stanowisku o wiele wiecej niz kobiety za wykonywanie tej samej pracy i im sie daje w pierwszej kolejnosci stanowiska kierownicze, dlatego ze kobiety sa dyskryminowane i nie ma rownouprawnienia
- kobieta jak jest ladna to traktowana jest jak glupia, a facet brzydki nie i nie musi udowadniac nikomu swojej wiedzy i kompetencji tak jak kobieta musi czy to w pracy czy na studiach
- facet brzydki moze miec kobiete, a kobieta brzydka nie, bo faceci leca na wyglad, a kobiety na charakter

to jest niesprawiedliwe !
facet nie  musi się starać ani za wiele robić a zyciu bardzo latwo dostaje WSZYSTKO.
-------------------------------------------------------------------------------------

Napisano Grudzień 16, 2018

Facet który odchodzi w ...u i zostawia dziecko nie budzi większych emocji. To samo zrobi kobieta i od razu na stos każdy ja by wepchnal. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pravi

WY KURRWY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Piwosz 22lata napisał:

Op to trzeba sie wziąć do roboty i być samiec alfa😁

Idziesz dzisiaj do fabryki kibli? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech
11 minut temu, Gość Gosc napisał:

Gość szczera prawda

Napisano Grudzień 16, 2018

Faceci tak naprawdę w życiu nie muszą robić nic nadzwyczajnego...

jaka jest różnica między kobietą a facetem? ano taka, że:
- facet nie musi utrzymać rodziny i tego juz prawie zaden nie robi, kazdy facet teraz wymaga od kobiety zarabiania i dokladania sie do wszystkiego, placenia za wszystko
- kobieta MUSI zarabiać i to sporo aby być traktowana poważnie, a nie jak prostytutka czy materialistka .. prosty przykład: kobieta zarabia bardzo malo, a facet kilka razy wiecej niz ona to jesli facet za cos placi badz jej kupuje to kobieta jest traktowana przez facetow jak prostytutka i faceci sie nia NIE interesuja
- kobieta MUSI być zaradna, wyksztalcona, miec pasje, idealny wyglad, i pracowac jeszcze na drugim etacie w domu a i tak nie ma pewnosci, ze facet ja nie wykorzysta i nie zostawi dla innej, a facet po pracy nie musi robic nic
- kobieta, która stara sie cos zyciu osiagnac i tak ma mega trudniej niz facet, bo faceci zarabiaja na tym samym stanowisku o wiele wiecej niz kobiety za wykonywanie tej samej pracy i im sie daje w pierwszej kolejnosci stanowiska kierownicze, dlatego ze kobiety sa dyskryminowane i nie ma rownouprawnienia
- kobieta jak jest ladna to traktowana jest jak glupia, a facet brzydki nie i nie musi udowadniac nikomu swojej wiedzy i kompetencji tak jak kobieta musi czy to w pracy czy na studiach
- facet brzydki moze miec kobiete, a kobieta brzydka nie, bo faceci leca na wyglad, a kobiety na charakter

to jest niesprawiedliwe !
facet nie  musi się starać ani za wiele robić a zyciu bardzo latwo dostaje WSZYSTKO.
-------------------------------------------------------------------------------------

Napisano Grudzień 16, 2018

Facet który odchodzi w ...u i zostawia dziecko nie budzi większych emocji. To samo zrobi kobieta i od razu na stos każdy ja by wepchnal. 

 

Kobiety lecą na charakter, hahahaha, to najlepszy żart, jaki w życiu słyszałem. Wy lecicie tylko na wygląd. To my lecimy na charakter. Gdybyście leciały na charakter, to wiązałybyście się z normalnymi facetami, którzy by was nie zostawiali bez powodu.

Mężczyzna nie wymaga, by kobieta zarabiała. To facet musi być zaradny i wykształcony, mieć pasje, idealny wygląd, by mieć szanse na znalezienie partnerki (ale jeśli nie ma tego ostatniego, to nic innego się nie liczy).

Kobieta zarabia tyle samo, co facet za tę samą pracę, jeśli zarabia mniej, to widocznie to nie jest ta sama praca. Gdyby kobiety zarabiały mniej za tę samą pracę, to nikt by nie zatrudniał mężczyzn, bo by się to nie opłacało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piwosz 22lata napisał:

Kibli już od kilku lat se produkuje. Ale tak, ide na nocną zmaine do roboty filip a co?

Po co mi praca? Aby umrzeć w wieku 40 lat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

Oczywiście. Jak kobieta oskarży faceta o gwałt, to każdy jej wierzy, a on się nie ma jak obronić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piwosz 22lata napisał:

Ja cie do pracy nie wyganiam broń boże. Zresztą tak czy inaczej kostucha cie kiedyś zabierze Filip, pewnie nawet i prędzej niż po 40 roku życia nygusie😁

Niby czemu? Ja żyje zdrowo w zgodzie z naturą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Piwosz 22lata napisał:

BO JA TAK MÓWIE

Ty z pracy zdechniesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Piwosz 22lata napisał:

Pamiętaj mi chociaż znicz na mogile zapalić Filip przyjacielu😁

Razem z Anią vikernes przyjdziemy na twój grób 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ert
1 godzinę temu, Gość ech napisał:

Kobiety lecą na charakter, hahahaha, to najlepszy żart, jaki w życiu słyszałem. Wy lecicie tylko na wygląd. To my lecimy na charakter. Gdybyście leciały na charakter, to wiązałybyście się z normalnymi facetami, którzy by was nie zostawiali bez powodu.

Mężczyzna nie wymaga, by kobieta zarabiała. To facet musi być zaradny i wykształcony, mieć pasje, idealny wygląd, by mieć szanse na znalezienie partnerki (ale jeśli nie ma tego ostatniego, to nic innego się nie liczy).

Kobieta zarabia tyle samo, co facet za tę samą pracę, jeśli zarabia mniej, to widocznie to nie jest ta sama praca. Gdyby kobiety zarabiały mniej za tę samą pracę, to nikt by nie zatrudniał mężczyzn, bo by się to nie opłacało.

Faceci nie zostawiają kobiet bez powodu. Powodem jest:

- bo młodsza

- bo nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pravi

 

20 minut temu, Gość ert napisał:

To facet musi być zaradny i wykształcony, mieć pasje, idealny wygląd, by mieć szanse na znalezienie partnerki (ale jeśli nie ma tego ostatniego, to nic innego się nie liczy).

PO TYM CIE LATWO POZNAC KURRWO MITOMANSKA KAZDY WIE ZE SLINISZ SIE TYLKO NA ZAWARTOSC PORTFELA SZMATO. CHUUJ Z TEGO ZE TWOJ MISIO MA DWA DOKTORATY I WYGLADA JAK LEO DIKAPRIO JAK PRZYJDZIE STARY WYLYSIALY CHUUJ Z NIEUMYTA KNAGA NAPLUJE CI NA RYJ I WSADZI ...A DO RYJA A TY BEDZIESZ MU SIORBALA Z RADOSCIA MYSLAC O ZAWARTOSCI JEGO PORTFELA, A POZNIEJ WMAWIALA SWOJEMU MISIOWI ZE DZIECKO JEGO

 

NIENAWIDZE WAS KURRWY JEEBANE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pravi
1 godzinę temu, Piwosz 22lata napisał:

Op to trzeba sie wziąć do roboty i być samiec alfa😁

SE KURRWA BADZ FRAJERZYNO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Gość szczera prawda

Napisano Grudzień 16, 2018

Faceci tak naprawdę w życiu nie muszą robić nic nadzwyczajnego...

jaka jest różnica między kobietą a facetem? ano taka, że:
- facet nie musi utrzymać rodziny i tego juz prawie zaden nie robi, kazdy facet teraz wymaga od kobiety zarabiania i dokladania sie do wszystkiego, placenia za wszystko
- kobieta MUSI zarabiać i to sporo aby być traktowana poważnie, a nie jak prostytutka czy materialistka .. prosty przykład: kobieta zarabia bardzo malo, a facet kilka razy wiecej niz ona to jesli facet za cos placi badz jej kupuje to kobieta jest traktowana przez facetow jak prostytutka i faceci sie nia NIE interesuja
- kobieta MUSI być zaradna, wyksztalcona, miec pasje, idealny wyglad, i pracowac jeszcze na drugim etacie w domu a i tak nie ma pewnosci, ze facet ja nie wykorzysta i nie zostawi dla innej, a facet po pracy nie musi robic nic
- kobieta, która stara sie cos zyciu osiagnac i tak ma mega trudniej niz facet, bo faceci zarabiaja na tym samym stanowisku o wiele wiecej niz kobiety za wykonywanie tej samej pracy i im sie daje w pierwszej kolejnosci stanowiska kierownicze, dlatego ze kobiety sa dyskryminowane i nie ma rownouprawnienia
- kobieta jak jest ladna to traktowana jest jak glupia, a facet brzydki nie i nie musi udowadniac nikomu swojej wiedzy i kompetencji tak jak kobieta musi czy to w pracy czy na studiach
- facet brzydki moze miec kobiete, a kobieta brzydka nie, bo faceci leca na wyglad, a kobiety na charakter

to jest niesprawiedliwe !
facet nie  musi się starać ani za wiele robić a zyciu bardzo latwo dostaje WSZYSTKO.
-------------------------------------------------------------------------------------

Napisano Grudzień 16, 2018

Facet który odchodzi w ...u i zostawia dziecko nie budzi większych emocji. To samo zrobi kobieta i od razu na stos każdy ja by wepchnal. 

 

Chyba jest na odwrót brzydka kobieta może być w zwiazku, a brzydki facet nie, bo kobiety lecą na wygląd, a faceci na charakter. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pravi
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Chyba jest na odwrót brzydka kobieta może być w zwiazku, a brzydki facet nie, bo kobiety lecą na wygląd, a faceci na charakter. 

WYPIERRDALAJ STAD KURRWO SZMATO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ert
26 minut temu, Gość pravi napisał:

 

PO TYM CIE LATWO POZNAC KURRWO MITOMANSKA KAZDY WIE ZE SLINISZ SIE TYLKO NA ZAWARTOSC PORTFELA SZMATO. CHUUJ Z TEGO ZE TWOJ MISIO MA DWA DOKTORATY I WYGLADA JAK LEO DIKAPRIO JAK PRZYJDZIE STARY WYLYSIALY CHUUJ Z NIEUMYTA KNAGA NAPLUJE CI NA RYJ I WSADZI ...A DO RYJA A TY BEDZIESZ MU SIORBALA Z RADOSCIA MYSLAC O ZAWARTOSCI JEGO PORTFELA, A POZNIEJ WMAWIALA SWOJEMU MISIOWI ZE DZIECKO JEGO

 

NIENAWIDZE WAS KURRWY JEEBANE

Mój facet akurat ma mniej niż 170cm wzrostu, nadwagę i zarabia 500 - 1000 zł mniej niż ja, do tego ja mam mieszkanie 2-pokojowe własnościowe, a on stare seicento. A ujął mnie tym, że jest zawsze wesoły, grzeczny i uprzejmy dla kobiet, zabawny, inteligentny i serdeczny. Zero kompleksów. 

Całkowite przeciwieństwo Ciebie. Nie wiem, jak wyglądasz, jaki masz majątek, ale widać, że jesteś chamem, gburem i zakompleksieńcem, nic dziwnego, że Ciebie żadna nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość ert napisał:

Faceci nie zostawiają kobiet bez powodu. Powodem jest:

- bo młodsza

- bo nowa.

W samo sedno 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pravi
12 minut temu, Gość ert napisał:

Mój facet akurat ma mniej niż 170cm wzrostu, nadwagę i zarabia 500 - 1000 zł mniej niż ja, do tego ja mam mieszkanie 2-pokojowe własnościowe, a on stare seicento. A ujął mnie tym, że jest zawsze wesoły, grzeczny i uprzejmy dla kobiet, zabawny, inteligentny i serdeczny. Zero kompleksów. 

Całkowite przeciwieństwo Ciebie. Nie wiem, jak wyglądasz, jaki masz majątek, ale widać, że jesteś chamem, gburem i zakompleksieńcem, nic dziwnego, że Ciebie żadna nie chce.

TWOJ MISIO TO FRAJER BO SIEDZI W JEDNYM MIESZKANIU Z KURRWA I JESZCZE JA WOZI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ert
9 godzin temu, Gość ert napisał:

Faceci nie zostawiają kobiet bez powodu. Powodem jest:

- bo młodsza

- bo nowa.

To nie powód. Ja bym nie zostawił kobiety, którą kocham, bo nie szukałbym innej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech
9 godzin temu, Gość ert napisał:

Faceci nie zostawiają kobiet bez powodu. Powodem jest:

- bo młodsza

- bo nowa.

Jak wyżej, szukajcie normalnych mężczyzn, to was nie zostawią dla młodszych/nowszych. Ale same też musicie o siebie dbać, to działa w dwie strony. To nie tak, że jak facet jest z wami w związku, to wy już nie musicie nic robić, a on was nie zostawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość del
9 godzin temu, Gość ert napisał:

Faceci nie zostawiają kobiet bez powodu. Powodem jest:

- bo młodsza

- bo nowa.

Jeżeli mają kochającą kobietę u boku, która nie przestała o siebie dbać, jest wesoła, okazuje mężczyźnie uczucia i nie zmienia się po latach w zrzędliwą babę, której nic nie pasuje i wiecznie tylko narzeka na beznadziejność swojego partnera, to jej nie zostawią. Oczywiście to działa w dwie strony 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Gość szczera prawda

Napisano Grudzień 16, 2018

Faceci tak naprawdę w życiu nie muszą robić nic nadzwyczajnego...

jaka jest różnica między kobietą a facetem? ano taka, że:
- facet nie musi utrzymać rodziny i tego juz prawie zaden nie robi, kazdy facet teraz wymaga od kobiety zarabiania i dokladania sie do wszystkiego, placenia za wszystko
- kobieta MUSI zarabiać i to sporo aby być traktowana poważnie, a nie jak prostytutka czy materialistka .. prosty przykład: kobieta zarabia bardzo malo, a facet kilka razy wiecej niz ona to jesli facet za cos placi badz jej kupuje to kobieta jest traktowana przez facetow jak prostytutka i faceci sie nia NIE interesuja
- kobieta MUSI być zaradna, wyksztalcona, miec pasje, idealny wyglad, i pracowac jeszcze na drugim etacie w domu a i tak nie ma pewnosci, ze facet ja nie wykorzysta i nie zostawi dla innej, a facet po pracy nie musi robic nic
- kobieta, która stara sie cos zyciu osiagnac i tak ma mega trudniej niz facet, bo faceci zarabiaja na tym samym stanowisku o wiele wiecej niz kobiety za wykonywanie tej samej pracy i im sie daje w pierwszej kolejnosci stanowiska kierownicze, dlatego ze kobiety sa dyskryminowane i nie ma rownouprawnienia
- kobieta jak jest ladna to traktowana jest jak glupia, a facet brzydki nie i nie musi udowadniac nikomu swojej wiedzy i kompetencji tak jak kobieta musi czy to w pracy czy na studiach
- facet brzydki moze miec kobiete, a kobieta brzydka nie, bo faceci leca na wyglad, a kobiety na charakter

to jest niesprawiedliwe !
facet nie  musi się starać ani za wiele robić a zyciu bardzo latwo dostaje WSZYSTKO.
-------------------------------------------------------------------------------------

Napisano Grudzień 16, 2018

Facet który odchodzi w ...u i zostawia dziecko nie budzi większych emocji. To samo zrobi kobieta i od razu na stos każdy ja by wepchnal. 

 

Boshe, co za bełkot. Widać że pisała to jakaś sfrustrowana feministka albo przynajmniej zakompleksione dziewczątko niespełna rozumu. "Faceci lecą na wygląd, a kobiety na charakter" - wystarczyło spojrzeć na taką bzdurę żeby już odpuścić sobie czytanie całości tego żałosnego wpisu ale i tak to zrobiłem. Facet brzydki czy nawet przeciętny nie może mieć kobiety, a kobieta brzydka i bardzo brzydka może mieć atrakcyjnego faceta. To samo ze statusem materialnym - jest mnóstwo związków gdzie facet wręcz utrzymuje kobietę jak dziecko, za to nie ma praktycznie związków żeby bogata kobieta była z biednym mężczyzną. To że facet zarabia o 200 zł mniej od partnerki to nie znaczy od razu że bogata kobieta jest z biednym mężczyzną :) Kolejna bzdura z tym że faceci zarabiają o wiele więcej za pracę na tym samym stanowisku - tak, kobieta zarobi 2000 a facet 4500 za taką samą pracę, pracodawca da mu ponad dwa razy tyle tylko za to że jest facetem :) Dziewczę nieszczęśliwe w swoim zakompleksieniu, ochłoń, wypij meliskę i przeczytaj jeszcze raz na spokojnie te swoje bzdety. Trudno się nawet na Ciebie denerwować bo widać żeś nieszczęśliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama prawda

"""Boshe, co za bełkot. Widać że pisała to jakaś sfrustrowana feministka albo przynajmniej zakompleksione dziewczątko niespełna rozumu. "Faceci lecą na wygląd, a kobiety na charakter" - wystarczyło spojrzeć na taką bzdurę żeby już odpuścić sobie czytanie całości tego żałosnego wpisu ale i tak to zrobiłem. Facet brzydki czy nawet przeciętny nie może mieć kobiety, a kobieta brzydka i bardzo brzydka może mieć atrakcyjnego faceta. To samo ze statusem materialnym - jest mnóstwo związków gdzie facet wręcz utrzymuje kobietę jak dziecko, za to nie ma praktycznie związków żeby bogata kobieta była z biednym mężczyzną. To że facet zarabia o 200 zł mniej od partnerki to nie znaczy od razu że bogata kobieta jest z biednym mężczyzną :) Kolejna bzdura z tym że faceci zarabiają o wiele więcej za pracę na tym samym stanowisku - tak, kobieta zarobi 2000 a facet 4500 za taką samą pracę, pracodawca da mu ponad dwa razy tyle tylko za to że jest facetem :) Dziewczę nieszczęśliwe w swoim zakompleksieniu, ochłoń, wypij meliskę i przeczytaj jeszcze raz na spokojnie te swoje bzdety. Trudno się nawet na Ciebie denerwować bo widać żeś nieszczęśliwa.""

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pravi
56 minut temu, Gość sama prawda napisał:

Boshe

TO CIE ZDRADZA KURRWO WYPIERRDALAJ STAD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×