Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Paulina

Potrawy Wielkanocne

Polecane posty

Gość Paulina

Piszcie wasze propozycje na potrawy wielkanocne. Szukam inspiracji na nowe dania 🙂 co u was króluje na stole? 

U mnie:

Żurek z białą kiełbasą,
Mazurek,
sernik,
sałatka jarzynowa
schab pieczony,
łosoś w galarecie,
jajka z groszkiem i szczypiorkiem,

kaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście żurek, faszerowane jajka, wędzonki swojskie, sernik czekoladowy, sałatka jarzynowa, kurczak na butelce, pasztet, pleśniak, zapiekana biała kiełbasa w sosie chrzanowym z cebulką 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

U nas jest pełno pieczonego mięsa podawanego na zimno. Schab, wołowina, żeberka, szynka, kiełbasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala

Żurek z jajkiem, bez kiełbasy... I taki z kiełbasa dla tych którzy ją jedzą (sa dwa żurki) Jakies ciasta, sałatka jarzynowa... czasem krokiety z kapusta i grzybami czasem fasolka po bretońsku, bigos... zależy od roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jajka faszerowane (4-5 różnych), bo bardzo lubimy, biały barszcz albo żurek, pieczony udziec jagnięcy, w tym roku na pewno będą też szparagi. I jakieś lekkie ciasto typu sernik na zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Babka, bez tego ciasta się nie liczy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Żurek, pieczeń jakaś do ziemniaków pieczonych, sałatka warzywna, jajka z majonezem i sernik. Nie wydziwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Co Wy tak z ta salatka jarzynowa... nie lepiej jakas inna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

Co Wy tak z ta salatka jarzynowa... nie lepiej jakas inna??

Uwierz, tez nie lubie. Mój maz uwielbia, więc jestem na nie skazana. Sobie zrobię naszą rodzinną wielkanocną sałatkę, której zaś on nie lubi. Poza tym ide po linii najmniejszego oporu. Swieta aktywne, więc nie robi w duzo jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21 minut temu, Gość Gosc napisał:

Co Wy tak z ta salatka jarzynowa... nie lepiej jakas inna??

Też nie rozumiem,  czy to temat świąt Bożego Narodzenia, czy Wielkanocy, to się to nieszczęście w co drugim poście pojawia. Strasznie "wykwintne" i wyjątkowe danie :D U mnie w domu się toto robiło na co dzień, żeby było parę dni na szybkie śniadania (sama nie robię w ogóle, nigdy za nią nie przepadałam nawet jak jest dobrze zrobiona czyli bez rozciapanego groszku z puszki czy nie pływa w majonezie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina

Ja też robię często sałatkę jarzynową, to samo schab na kanapki. Dlatego właśnie potrzebuje pomysłów na coś "wyjątkowego" 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zajączek
9 godzin temu, Gość gość napisał:

Też nie rozumiem,  czy to temat świąt Bożego Narodzenia, czy Wielkanocy, to się to nieszczęście w co drugim poście pojawia. Strasznie "wykwintne" i wyjątkowe danie 😄 U mnie w domu się toto robiło na co dzień, żeby było parę dni na szybkie śniadania (sama nie robię w ogóle, nigdy za nią nie przepadałam nawet jak jest dobrze zrobiona czyli bez rozciapanego groszku z puszki czy nie pływa w majonezie).

A nie wpadłaś na to, że niektórzy poprostu lubią taka sałatkę i dla nich kojarzy się ze świętani, bo babka robiła, matka robiła i tak im dobrze? Co to za współczesny przymus, że wszystko ma być wykwintne. Tu na kafe obojętnie o jaką okazję nie zapytać chrzciny, święta, rodzinny obiad - zawsze ma być wykwintnie.a nie może być poprostu tak jak kto lubi? 

 

A co do tematu u mnie bedzie: biała kiełbasa dla mnie, żurek z kiełbasą dla męża, jajka na miękko dla męża, jajka faszerowane i na twardo, śledzie, gyros, schab pieczony na zimno i jakieś jedno ciasto, zastanawiamy się nad zamówieniem w cukierni. Nie jest wykwintnie ale tak jak lubimy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

My wszyscy lubimy sałatkę jarzynowa i robię tylko 2 razy w roku- w święta. 

Więc u nas będzie sałatka, wędlina, żurek z kiełbasa, rolada, placek/ciasto i jakiś lekki deser z owocami. Wiadomo dużo jajek też będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 godzin temu, Gość gość napisał:

Też nie rozumiem,  czy to temat świąt Bożego Narodzenia, czy Wielkanocy, to się to nieszczęście w co drugim poście pojawia. Strasznie "wykwintne" i wyjątkowe danie 😄 U mnie w domu się toto robiło na co dzień, żeby było parę dni na szybkie śniadania (sama nie robię w ogóle, nigdy za nią nie przepadałam nawet jak jest dobrze zrobiona czyli bez rozciapanego groszku z puszki czy nie pływa w majonezie).

Ja nie rozumiem szalu na białą kiełbasę i żurek ale nie wnikam. Tez nie wnikaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alix

u nas będzie:

barszcz czerwony,                              różne śledzie na zimno,                            roladki z łososia,                                        sałatka z konserwowym selerem,          sałatka bawarska,                                  sałatka grecka,                                    jajka tylko na miękko                              sernik i ciasto czekoladowe

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Serio jecie fasolkę po bretońsku na święta? Przecież to takie danie barowe, nic wyjątkowego.

U mnie z typowo świątecznych rzeczy będzie pascha, biała kiełbasa i mazurek z kremem chałwowo-orzechowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zupa chrzanowa, jajka w skorupkach i jakaś wersja faszerowana na zimno (w zeszłym roku wszystkim posmakowały z fetą i pomidorami suszonymi, teraz mnie kusi jakaś wersja z czosnkiem niedźwiedzim), terrina jakaś (wolimy zdecydowanie od tradycyjnych pasztetów), oczywiście szparagi jeśli tylko na Wielkanoc już będą, domowa szynka, ćwikła.

Z sałatek jakaś z buraczkami (córka lubi buraczki, ale nie jako ćwikłę), i może brokułowa z migdałami. Deser nie wiem, może panna cotta, może tiramisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina
16 minut temu, Gość gość napisał:

Zupa chrzanowa, jajka w skorupkach i jakaś wersja faszerowana na zimno (w zeszłym roku wszystkim posmakowały z fetą i pomidorami suszonymi, teraz mnie kusi jakaś wersja z czosnkiem niedźwiedzim), terrina jakaś (wolimy zdecydowanie od tradycyjnych pasztetów), oczywiście szparagi jeśli tylko na Wielkanoc już będą, domowa szynka, ćwikła.

Z sałatek jakaś z buraczkami (córka lubi buraczki, ale nie jako ćwikłę), i może brokułowa z migdałami. Deser nie wiem, może panna cotta, może tiramisu.

Jak z buraczkami to może śledzie pod pierzynką ? 🙂 pycha, moja córka lubi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 minut temu, Gość Paulina napisał:

Jak z buraczkami to może śledzie pod pierzynką ? 🙂 pycha, moja córka lubi 🙂

Śledzie nie przejdą niestety, córka z ryb tylko pstrąga uznaje jak na razie... Myślałam raczej o wersji z jakimś serem, może po prostu z fetą . Mam czas, pomyślę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dla mnie najważniejsze zeby  bylo duzoooo jajek , duzo sałatki  jarzynowej i szynki wędzonej 🙂 Do tego sernik z  rosą  i jakies ciasto  z bita śmietana . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malabebe
7 godzin temu, Gość Gość napisał:

Serio jecie fasolkę po bretońsku na święta? Przecież to takie danie barowe, nic wyjątkowego.

U mnie z typowo świątecznych rzeczy będzie pascha, biała kiełbasa i mazurek z kremem chałwowo-orzechowym.

ojej, jakie ę i ą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bbb
58 minut temu, Gość malabebe napisał:

ojej, jakie ę i ą 

A po tym bedzie BĄK ze HEEEEEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka

u mnie będzie

barszcz czerwony z uszkami, kaczka z pomarańczami, rolady mięsne w plastrach w galarecie, sałatka jarzynowa, sałatka z mozarellą, śledzie  w śmieyamie i po kaszubsku, piernik, mazurek, sernik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Figa

Na śniadanie : jajka, pasztety, kiełbasa, szynka, sos tatarski, garmażeria, chleb, masło, sernik, babka drożdżowa

na obiad : to co zostało ze śniadania plus żurek 

na kolejny dzień śniadanie wszystko co wyżej plus biały ser z rzodkiewka i szczypiorkiem 

na obiad : polędwica z kurkami 

ciasto, wino, orzechy, lody 

jak ktoś bedzie chętny to zrobię bliny 

amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Mala_Mi napisał:

Figa, jak robisz ta polędwicę? - chodzi mi o to, ze mnie te kurki zawsze jakies takie gorzkie wychodzą, (i ile dusisz polędwicę)

ps. Tak dopytuje, bo bardzo lubie to danie, ale w moim wykonaniu zawsze mu czegos brakuje..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14 godzin temu, Gość alka napisał:

u mnie będzie

barszcz czerwony z uszkami, kaczka z pomarańczami, rolady mięsne w plastrach w galarecie, sałatka jarzynowa, sałatka z mozarellą, śledzie  w śmieyamie i po kaszubsku, piernik, mazurek, sernik.

hahaha trzeba być pier/dolniętym zdrowo żeby bożonarodzeniowe potrawy uskuteczniać na Wielkanoc. Weź się kobieto ogarnij barszcz z uszkami? kaczka w pomarańczach? piernik? śledzie? Weź jeszcze choinkę ubierz kret/ynko 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
24 minuty temu, Gość gość napisał:

hahaha trzeba być pier/dolniętym zdrowo żeby bożonarodzeniowe potrawy uskuteczniać na Wielkanoc. Weź się kobieto ogarnij barszcz z uszkami? kaczka w pomarańczach? piernik? śledzie? Weź jeszcze choinkę ubierz kret/ynko 😄

Dobrze się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bee
41 minut temu, Gość gość napisał:

hahaha trzeba być pier/dolniętym zdrowo żeby bożonarodzeniowe potrawy uskuteczniać na Wielkanoc. Weź się kobieto ogarnij barszcz z uszkami? kaczka w pomarańczach? piernik? śledzie? Weź jeszcze choinkę ubierz kret/ynko 😄

Faktycznie barszcz z uszkami i piernik to raczej typowe potrawy wigilijne ale cała reszta już spoko. Co nie zmienia faktu, że co kto lubi i nie rozumiem dlaczego ja wyzywasz... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina
44 minuty temu, Gość gość napisał:

hahaha trzeba być pier/dolniętym zdrowo żeby bożonarodzeniowe potrawy uskuteczniać na Wielkanoc. Weź się kobieto ogarnij barszcz z uszkami? kaczka w pomarańczach? piernik? śledzie? Weź jeszcze choinkę ubierz kret/ynko 😄

O co Ciebie to obchodzi? Barszcz faktycznie kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia, a Wielkanoc bardziej z Barszczem Białym, Żurkiem czy zupą chrzanową. Kaczka jest normalnym daniem to samo czemu nie podać śledzi na Wielkanoc? Same jajka mamy jeść może według Ciebie? I z takim zachowaniem po co obchodzisz święta? Taki z Ciebie katolik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×