Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aidualk

Czy 1,5h opóźnienia ma aż takie znaczenie ?

Polecane posty

Gość Aidualk

Hej ! Mam pewien problem. Otóż od 3 lat biorę tabletki antykoncepcyjne Sidretella20. Zawsze brałam je regularnie, ale ostatnio miały miejsce pewne komplikacje. Zaczęłam nowy blister po skończonej 7 dniowej przerwie na krwawienie. Pierwsze cztery tabletki (od piątku do poniedziałku, pierwszy tydzień blistra ) wzięłam prawidłowo, ale z wtorkową - piątą dawką - spóźniłam się około 13h. Nie byłoby problemu gdyby nie fakt, ze odbyłam 2 stosunki z chłopakiem ( 1 w niedziele i 1 w poniedziałek - stosunki przerywane). Przeczytałam na ulotce pigułek, ze w tym przypadku może istnieć szansa zajścia w ciąże. Zastanawia mnie czy w przypadku takim jak mój, czyli opóźnienie zaledwie maksymalnie o 1,5h od „dozwolonej” liczby godzin (max bez konsekwencji można się spóźnić 12 godzin) opóźnień powoduje realne oraz duże prawdopodobieństwo zapłodnienia ? Może ktoś mial taka sytuacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kończył w tobie bo wiedziałaś że zapomniałaś tabletki ? Jak nie skończył w tobie to jest szansa że nie zajdziesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidualk

@hanka_1 właśnie cały problem polega na tym, ze w ulotce jest napisane, ze stosunki poprzedzające zapomnienie tabletki tez mogą być groźne. Po zapomnianej tabletce może dojść do owulacji po kilku dniach, a jeżeli plemniki pozostałe po odbytym poprzednio seksie w drogach rodnych kobiety przetrwają jest możliwość zapłodnienia. Stad tez ten stres we mnie :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po raz pierwszy chyba nie uspokajam. Niestety, ale jest możliwość. Tak sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.04.2019 o 16:27, Gość Aidualk napisał:

Hej ! Mam pewien problem. Otóż od 3 lat biorę tabletki antykoncepcyjne Sidretella20. Zawsze brałam je regularnie, ale ostatnio miały miejsce pewne komplikacje. Zaczęłam nowy blister po skończonej 7 dniowej przerwie na krwawienie. Pierwsze cztery tabletki (od piątku do poniedziałku, pierwszy tydzień blistra ) wzięłam prawidłowo, ale z wtorkową - piątą dawką - spóźniłam się około 13h. Nie byłoby problemu gdyby nie fakt, ze odbyłam 2 stosunki z chłopakiem ( 1 w niedziele i 1 w poniedziałek - stosunki przerywane). Przeczytałam na ulotce pigułek, ze w tym przypadku może istnieć szansa zajścia w ciąże. Zastanawia mnie czy w przypadku takim jak mój, czyli opóźnienie zaledwie maksymalnie o 1,5h od „dozwolonej” liczby godzin (max bez konsekwencji można się spóźnić 12 godzin) opóźnień powoduje realne oraz duże prawdopodobieństwo zapłodnienia ? Może ktoś mial taka sytuacje ?

Cześć!

Zrobiłaś może test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×