Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Budyń

Mam 21 lat i chcę zajść w ciążę

Polecane posty

Gość Budyń

Hej, mam 21 lat i pragnę dziecka. Ten instynkt pojawił się 2 lata temu i ciągle się nasila, nie wiem jak go stłumić. Jestem na 3 roku studiów, od 4 lat mam chłopaka, on ma stałą pracę. Gdy z nim o tym rozmawiałam radził mi bym skończyła studia bo będę żałować i ciężko mi będzie wrócić, powiedział żeby wszystko zaplanować ale gdybyśmy wpadli to też by się cieszył lecz nie naciskam i do niczego nie zmuszam. Jak się stanie to się stanie.

Z moją sąsiadką znam się od dziecka, jesteśmy w podobnym wieku, gdy zaszła w ciążę bardzo się cieszyłam bo uwielbiam dzieci, pomagam jej w opiece nad synem odkąd miał miesiąc a teraz już prawie chodzi. Uczę się od niej. Świadomość nieprzespanych nocy, wysiłku i zmęczenia związanych z macierzyństwem wcale mnie nie przeraża. Finansowo pomogłaby nam rodzina, tego jestem pewna. Tylko jak wytrwać te dwa lata? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
29 minut temu, Gość Budyń napisał:

Hej, mam 21 lat i pragnę dziecka. Ten instynkt pojawił się 2 lata temu i ciągle się nasila, nie wiem jak go stłumić. Jestem na 3 roku studiów, od 4 lat mam chłopaka, on ma stałą pracę. Gdy z nim o tym rozmawiałam radził mi bym skończyła studia bo będę żałować i ciężko mi będzie wrócić, powiedział żeby wszystko zaplanować ale gdybyśmy wpadli to też by się cieszył lecz nie naciskam i do niczego nie zmuszam. Jak się stanie to się stanie.

Z moją sąsiadką znam się od dziecka, jesteśmy w podobnym wieku, gdy zaszła w ciążę bardzo się cieszyłam bo uwielbiam dzieci, pomagam jej w opiece nad synem odkąd miał miesiąc a teraz już prawie chodzi. Uczę się od niej. Świadomość nieprzespanych nocy, wysiłku i zmęczenia związanych z macierzyństwem wcale mnie nie przeraża. Finansowo pomogłaby nam rodzina, tego jestem pewna. Tylko jak wytrwać te dwa lata? 

Zajac sie nauka po pierwsze i jezeli tak cie nosi to naucz sie na drutach robic i zacznij dziergac wyprawke.  Nawet proste rzeczy, taki kocyk powinien zajac ci kilka miesiecy i juz po jednym roku studiow, a jednoczesnie przygotowujesz sie na dziecko.  Moze jakis kocyk makramowy czy nawet maszyna szyty z roznymi osobistymi dodatkami.  Mozesz tez zaczac poszukiwac na internecie tanich wozkow i calej wyprawki.  Tak czy inaczej powinno to zmiejszyc uczucie czekania i zamienic ja na uczucie przygotowywania sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi

Ja zdecydowałam się mając 28 i nie żałuję, dziecko to praktycznie koniec życia prywatnego 🙂 przez najbliższe lata trzeba niesamowicie mu się dostosować, teraz mam 31 i za 3 tygodnie poród, planowane .Za nic bym się nie zdecydowała w Twoim wieku, najpierw skończ studia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dziewczyno, co to znaczy, że finansowo pomoże wam rodzina? To ty masz być rodziną dla tego dziecka i ty o nie dbać również pod względem finansowym, a nie oglądać się na innych, że może sypną groszem. Już twoje podejście świadczy o tym jak bardzo jesteś niedojrzała i że nie potrafisz wziąć odpowiedzialności za drugiego człowieka. Dlatego też poczekaj kilka lat, a w miedzyczasie tak jak ktoś tu proponuje dziergaj kocyki, szyj pluszaki czy co tam jeszcze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Musisz bardzo to dobrze to przemyśleć - ja miałam dokładnie tak samo, instynkt macierzyński w bardzo młodym wieku... Ale wygrał pragmatyzm - najpierw studia, potem stała praca, potem mieszkanie, bo przecież nie będziemy mieszkać w wynajmowanym całe życie.. i tak właśnie mam 30 lat i od roku bezskutecznie staramy się o dziecko. Czasem sobie myślę, że jakbym zdecydowała się wcześniej, to może nie byłoby tych problemów z zajściem w ciążę. Wpisuje sobie objawy na ovufriend dotyczące mojego cyklu i od kilku cykli nie mam wyznaczanej owulacji. 😞 W przyszłym tygodniu idę do lekarza, bo najprawdopodobniej do jakieś problemy hormonalne. Pytanie - czy gdybym w wieku 20 lat się zdecydowała - czy byłoby inaczej? Z biologicznego punktu widzenia - tak! bo to właśnie 20 latki mają najlepsze predyspozycje do zajścia w ciążę - piękne wykresy, piękne owulacje, komórki jajowe lepszej jakości. Ale z drugiej strony, czy w wieku 20 lat zapewniłabym byt mojemu dziecku? To są bardzo trudne rozważania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×