Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zniesmaczony

Prawda o portalu Wolne Media

Polecane posty

Gość zniesmaczony

Przeczytałem właśnie na stronie głównej serwisu Wolne Media (wolnemedia net) apel o wpłatę jakichś tysiąca czterystu iluś złotych, czy jakoś tak. W bocznym menu widzę kwotę 2000 zł potrzebną na cały miesiąc. Zastanawiam się, co pochłania tak ogromną ilość pieniędzy? Zrobiłem sobie taki przykładowy kosztorys pod tytułem jak tanim kosztem utrzymywać duży serwis i wyszło mi tak:
- serwer dedykowany - najtańsza oferta to Kimsufi, najbardziej podstawowa opcja a przy tym bardzo wydajna zjada koło 60 zł miesięcznie + VAT + ew. koszty licencji Pleska, najtańsza licencja kosztuje 4 dolary miesięcznie + podatki
- domena wolnemedia.net 79 zł rocznie + VAT
Według moich wyliczeń, zostaje więc jakieś 1800-1850 zł miesięcznie. Zastanawiam się więc, gdzie trafia reszta tej całej kasy?
Jak czytamy pod apelem o wpłaty: "bo administrator musi z czegoś żyć" - czy więc Wolne Media to de facto dochodowy biznes utrzymujący się z dobrowolnych składek?
W innej części serwisu jest napisane, że admin WM ma do przejrzenia 150-200 tekstów dziennie. Skoro tak, to dlaczego na głównej ląduje tak mało nowości? Skoro 80% zawartości WM stanowią KOPIE Z INNYCH STRON, to przecież powinno być tego więcej.
Resztę z tego co widzę stanowią teksty pisane przez panów Jaśkowskiego (chociaż jak by się tak przyjrzeć to one też są skopiowane) czy Żuchowskiego. W związku z tym interesuje mnie, czy oni dostają coś z tych "dobrowolnych datków" wpłacanych przez czytelników WM, czy też może całą kasę pan administrator zatrzymuje dla siebie? W końcu "musi z czegoś żyć", a życie w Polsce takie drogie :)
I na koniec, powiem szczerze, że tak chamskiego, bezczelnego wyciągania łapy do ludzi po pieniądze (zwanego kurtuazyjnie "apelem o wsparcie") jeszcze nigdzie, ale to naprawdę nigdzie nie widziałem. Portal "może zostać zawieszony", czyli co, administrator przestanie robić myszką operację kopiuj-wklej?

Gość jupitupi

On chyba zamierza dokonać ekspansji w sieci, zbiera teraz kasę na opłacenie jakichś domen jupitupi.pl, ciekawe czy to będzie jakaś dziecięsa wersja wolnychmediów.net też z samymi kopiujwklejkami i tekstem typu "powiedz mamie żeby wpłaciła na jupitupi, bo jak się nie uzbiera 2000 zł to przez X dni nie będą wstawiane odcinki Marysi i Niedźwiadka" xD

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować