Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość To znowu jaaa

Moje niemowle znowu kaszle co robić by nie skończyło się zapaleniem oskrseli

Polecane posty

Gość To znowu jaaa

Nie ogranicza znajsc tematu z przed miesiąca. 

Mój synek ma skonczone 20 miesięcy. Miesiąc temu miał 3 antybiotyk. 

Miesiąc temu na zapalenie oskrseli. 

Wczoraj wieczorem znowu zaczął kaszlec trudno mi określić ten kaszel ale raczej mokry. 

Kupiłam mu dziś hederasal podałam 2.5 ml robiłam inhalacje z ectodose. 

Jak mogę mu jeszcze pomoc? Z czego powinny być inhalacje? 

Boję się kolejnego antybiotyku. 

Proszę pomóżcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To znowu jaaa

Przepraszam ma skonczone 10 miesięcy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Do wózka i na spacery. Na świeżym powietrzu będzie mu się lepiej oddychalo. Jak kaszel mokry również może lepiej odkaszle. Poza tym jak kaszel mokry oklepuj mu plecy. A do inhalacji woda morska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Chyba sól fizjologiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gfcc

Zablocka mgielka solankowa w aptece kupisz za 15 zl, 1 porcaja tego i 2 wody albo soli fizjologicznek. 2 razy dziennie inhalacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To znowu jaaa
6 minut temu, Gość Gfcc napisał:

Zablocka mgielka solankow8a w aptece kupisz za 15 zl, 1 porcaja tego i 2 wody albo soli fizjologicznek. 2 razy dziennie inhalacje

Bezpieczna będzie dla takiego malucha? To kupię. 

Proszę jeszcze o jakieś rady.

 

Na spacery chodzimy prawie codziennie. Teraz ja byłam chora wiec może go zarazilam. Kp. I nastsralm się jak najwięcej karmić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Odwiedz alergologa bo taki częsty kaszel to moze byc alergia/astma. 

Rob inhalacje z soli, oklepuj plecy, jakiś syrop. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dziecko powinno być w lekarza skoro ma taki problem a ty nawet nie wiesz czy to kaszel mokry czy suchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To znowu jaaa

Miesiąc temu miał kaszel. Teraz drugi raz. 

Tak myślę czy to może być przez zeby? Miesiąc temu szły górne dwójki teraz dolne dziwny zbieg okoliczności. 

Teraz jesteśmy wszyscy w domu chorzy. Ponad  Miesiąc temu mąż miał zapalenie oskrzeli. Teraz każdy katar kaszel. Starsza córka bol uszu kaszel katar 

Raczej nie zeby tylko łapie od nas.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frdc

Moj syn zawsze przy zabkach mial katar. A ze splywal mu, to pojawial sie kaszel. Za pierwszym razem tez bieglam do lekarza i co zapisal? Antybiotyk, bo z maluchem nie ma zartow. A wystarczylo systematycznie sciagac katar i psikac woda morska. Gdy wychodzily kolejne zeby, juz nie panikowalam. Teraz synkowi wybily sie 3ki i niestety dostal od nich zapalenia dziasel i anginy, niestety antybiotyk bierze. Ale teraz chodze do lekarki, ktora nie wali antybiotykow w ciemno. A dodam, ze maly wysoko goraczkowal i przestal jesc. 

Wiec moze byc, ze Twoje dziecko ma katar przy zabkach. 

Ile maluchow, tyle objawow.

Mam jeszcze nastoletnia corke i u niej objawy zabkowania byly tylko przy 4kach- miala lekka biegunke i stan podgoraczkowy, reszta zebow wyszla bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frdc

Zreszta Ty juz zakladalas tu tematy, prawda?

Musisz wziac tez pod uwage, ze naprawde wielu pediatrow daje antybiotyki zapobiegawczo, zwlaszcza niemowletom i mniejszym dzieciom.

Sama zaliczylam takie sytuacje 2 razy. Pierwszy raz  wlasnie, gdy wychodzil zabek a drugi w Sylwerstra na dyzurze. Po tym zabku zmienilam przychodnie, ale w Sylwka niestety nie bylo miejsc u pediatry a na dyzurze dostalam antybiotyk, bo syn mocno kaszlal, a w przychodni rejestrowali dopiero 3 stycznia. Takze podalam ten nieszczesny antybiotyk, bo sie balamze dziecku sie pogorszy. A wtedy gdy wyvhodzil zabek, to tez zaufalam lekarzowi, starsza zabki przechodzila bezobjawowo, dlatego teraz z malym nie wiedzialam, co jest na rzeczy. Nawet pytalam lejarza, czy to moze od zabkow, to mnie wysmial. A na drugi dzien faktycznie przebila sie dziecku jedynka.

Z corka tez zaliczylam wpadke, bo nie bylo naszej lekarki, piszlysmy do innej, ktora stwierdzila oskrzela, dala antybiotyk. Jednak po 3 dniach corka dostala wysokiej goraczki. Poszlysmy do baszej pani i ona w szoku byla, ze jakim cudem skoro dziecko wczesniej zdiagnozowane z antybiotykiem i ma nagle crp 150 plus wysiek z ucha. 2 tygodnie wychodzilysmy z tego zaliczajac niedosluch i wizyty u laryngologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×