Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Higienistka19

Higienistka Stomatologiczna egzamin czerwiec 2019

Polecane posty

Gość Sylwia /hig

Dziewczyny łyżki będą w jednym rozmiarze, mieszamy masę nakładamy na łyżkę i na dłoni pokazujemy egzaminatorowi i koniec 🙂 Będzie Szczotka manualna więc chyba metoda szczotkowania do pokazania. Mam fajny filmik na youtube z metod szczotkowania jakby ktoś chciał.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia /hig

Dziewczyny łyżki będą w jednym rozmiarze, mieszamy masę nakładamy na łyżkę i na dłoni pokazujemy egzaminatorowi i koniec 🙂 Będzie Szczotka manualna więc chyba metoda szczotkowania do pokazania. Mam fajny filmik na youtube z metod szczotkowania jakby ktoś chciał.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia /hig

Aaa i co ważne obklejamy łyżkę przed mieszaniem masy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia /hig

Aaa i co ważne obklejamy łyżkę przed mieszaniem masy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia /hig

Aaa i co ważne obklejamy łyżkę przed mieszaniem masy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze dojdzie do tego pobranie wycisku bo to w naszych kompetencjach,pokazanie to raczej asystentka ...przed obklejeniem warto również pokazać ze sprawdzamy czy pasuje rozm łyżki  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co w ogóle jak rozmawiam z dziewczynami to się zastanawiamy co z tą łyżka? W ortodoncji pobiera się wycisk na łyżkach plastikowych ewent.metalowcyh oerforowanych, to samo pod nakładki. Dlatego ja stawiam pod proteze jeśli ma być przylepiec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, mamy jakiś problem z 3 strona forum po dziwnym komentarzu/wirusie. Jeżeli czytacie ta wiadomość to utworze za chwilę nowe forum Higienistki czerwiec egzamin 2019

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawawaw

Dziewczyny powiecie jak ogarnac te nakladki pod orto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bubu
Dnia 11.06.2019 o 12:48, Gość Lili napisał:

A odmierzasz na miarki tę masę czy tak na oko? (Nie pytam o egzamin, bo wiem że tam trzeba na miarki, tylko tak na co dzień). Bo ja jak robię na miarki to nie bardzo wychodzi...

 

W gabinecie na oko, na miarki nigdy nie mieszkałam (albo raz ale też mi nie wyszło 😛 ). Ale w instrukcji wszystko jest napisane więc trzeba dokładnie i spokojnie poczytać.

 

22 godziny temu, Kama1005 napisał:

Ja stawiam bardziej na pacjenta orto,Mamy wykonać wyciski uważam że będą pod aparat 

I też mi się wydaje że może być ortodoncja, choćby wycisk pod modele anatomiczne, więc może być nawet tak że trzeba będzie pokazać któreś ćwiczenie, cholera wie co mogą dac 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Gość Bubu napisał:

Myślę ze bardziej modele ortodontyczne ,jak jest szczotka to pewnie metoda,wątpię że dadzą jeszcze ćwiczenie...chyba za dużo by bylo 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alex

Dziewczyny dużo ważnych informacji o egzaminie praktycznym na yt na kanale wyrwijzab.tv !! 🙂🙂 zobaczcie sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosiłabym kogoś, kto wie, w jaki sposób okleja się łyżki o wyjaśnienie jak to zrobić lub zdjęcie. ja niestety nigdy tego nie widziałam 😞 Nie mam pojęcia jak to wygląda 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAKa

Czesc w mojej szkole tez mówi sie ze będzie protetyka ale co dokładnie nie wiadomo Dajcie znac 🙂 Dziekuje i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAKa

Ja tez poproszę o info na temat obklejania w szkole robilysmy zuchwe po krawędziach a szczeke jak? i metody szczotkowanai czy sa do pokazania czy opisania bo opisanie widziałam 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuz

Hej kochane 🙂 na sam koniec, kiedy już sprzątamy to gumowa miskę i szpatułkę zostawiamy na blacie roboczym? Myjemy to czy po prostu odkładamy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Zuz napisał:

Hej kochane 🙂 na sam koniec, kiedy już sprzątamy to gumowa miskę i szpatułkę zostawiamy na blacie roboczym? Myjemy to czy po prostu odkładamy? 

Podbijam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malja
Dnia 11.06.2019 o 12:48, Gość Lili napisał:

A odmierzasz na miarki tę masę czy tak na oko? (Nie pytam o egzamin, bo wiem że tam trzeba na miarki, tylko tak na co dzień). Bo ja jak robię na miarki to nie bardzo wychodzi...

 

sposób mieszania będzie podany w arkuszu egzaminacyjnym nic na egzaminie nic nie robimy jak w pracy :) tylko tak jak producent zaleca i przepisy sanepidowskie. Poćwicz te miarki bo przy stresie na egzaminie może być różnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucy22
21 godzin temu, Gość Alex napisał:

Dziewczyny dużo ważnych informacji o egzaminie praktycznym na yt na kanale wyrwijzab.tv !! 🙂🙂 zobaczcie sobie

Super dzięki wielkie !!! bardzooo dużo ważnych info  tam jest 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Dana

Hej Dziewczęta! I jak coś u Was wiadomo? My miałyśmy dostać jakieś info, ale suma sumarum zero informacji, oprócz tego co już wszystkie wiemy... Na co stawiacie? Orto? Protetyka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia123

Dziewczyny, możecie napisać co krok po kroku robimy? U nas w szkole nie potrafią jak powiedzieć nawet jak dobrze rozmiescic narzędzia na asystorze :/ mówią nam ze z magazynu wszystko co potrzebne przekładamy na blat roboczy A później przekładamy to na asystor ( płyny do dezynfekcji alginat miskę i łopatką itp) i że masę mieszamy na asystorze. Czy to dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to w ogóle ważne gdzie co się położy? Myślę, że najważniejsze to wziąć to, co potrzebne i zdezynfekować miejsce pracy. My w szkole robiłyśmy wszystko na ławce- z boku leżały wanienki z płynem a resztę sobie rozkładałyśmy jak było wygodnie, a na środku model. Chyba, że ktoś ocenia sposób rozłożenia materiałów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula

Myślę, że ważne jest rozłożenie. Jest część zabiegowa, asystor i blat roboczy. Po pobraniu wszystkich potrzebnych rzeczy kładziemy na stole, zgłaszamy się do umycia i dezynfekcji rąk, ubieramy się myjemy blat rozkładamy wszystko, później znów rozbieramy by ponownie umyć ręce i dezynfekować, ponownie ubieramy i przechodzimy do zabiegu. Ale z tymi etapami mycia rąk będzie napisane wszystko w zadaniu. Popatrzcie sobie jak myje się ręce, często jest to w ocenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulaaa

Myślę, że ważne jest rozłożenie. Jest część zabiegowa, asystor i blat roboczy. Po pobraniu wszystkich potrzebnych rzeczy kładziemy na stole, zgłaszamy się do umycia i dezynfekcji rąk, ubieramy się myjemy blat rozkładamy wszystko, później znów rozbieramy by ponownie umyć ręce i dezynfekować, ponownie ubieramy i przechodzimy do zabiegu. Ale z tymi etapami mycia rąk będzie napisane wszystko w zadaniu. Popatrzcie sobie jak myje się ręce, często jest to w ocenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

info dla wszystkich, jest ta informacja sprawdzona tropicalgin jest masa alginatowa gdzie najpierw wsypuje sie proszek a pozniej wode.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra

hej dziewczyny i jak tam cos wiadomo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×