Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość moze przyszla mamusiaa

STYCZNIÓWKI 2020

Polecane posty

Gość Gosc
28 minut temu, Gość Anawtylekkopana napisał:

Idę na L4 bo źle się czuję, do tego mam fizyczną pracę gdzie dźwigam po 20 kg. Nie każdy pije 8 godzin kawkę w biurze. Nie muszę się zresztą tłumaczyć, ciężarna kobieta ma prawo iść na L4, w imię Janusza Biznesu nie będę własnego dziecka narażać.

A powiedzcie mi, czy jakbym sobie taką bardzo słaba cherbatke zrobiła to mogę taką wypić czy lepiej nie ryzykować? Bo od tej wody to mnie już mdli...

Najpierw zamiast czytać o dziecku, to poczytaj słownik ortograficzny 😉 a dwa w biurze tez się pracuje, nie tylko pije kawę 😉 pozdrawiam!😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma takiej potrzeby aby tutaj kogoś prześmiewać, krytykować, czy się licytować. Forum jest od tego aby pytać/wymieniać się informacjami.

Jak Wasze samopoczucie? Ja mam za tydzień wizytę kontrolną, już nie mogę się doczekać. Napiszcie jakie macie objawy i jakie bierzecie witaminy (jeżeli jakieś bierzecie)? ;-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małgorzata w jakim jesteś tc? Ja w czwartek idę na wizytę, 6 tc właśnie zaczęłam. Biorę tylko kwas foliowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam przyszłe mamy! Jestem w 7 tygodniu ciąży, termin początek stycznia. Dziś widziałam bijące serduszko. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi 😊

Ja dziś zrobiłam beta i wyszło 478 jestem w 5 tygodniu. Do lekarza umówiłem się na ten czwartek i zastanawiam się czy to nie za szybko bo słyszałam że jeszcze serduszka wtedy nie widać. Co myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro zaczynam 7 tydzień - kolejna wizyte mam za tydzień. Ja biore witaminy Optimal prenatal ze wzgledu na MTHFR. Guusiak - nie bierz syntetycznego kwasu foliowego tylko jego aktywna wersje. Ja jestem pod opieką nutrigenomika/epigenetyka i troche już się oczytałam różnych rzeczy. Kwas foliowy nie powinien być zalecany, tylko jego aktywne wersje, ale niestety od lekarza tego nie usłyszysz.

https://www.drbenlynch.com/folic-acid-homocysteine/?fbclid=IwAR27WYNv1MENg9drtyMU2LFAHdgZDjsQciuUP61sB4JLHGJzNCptP7L1G6w

Jakie macie zlecenia na badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gość Domi 😊 napisał:

Ja dziś zrobiłam beta i wyszło 478 jestem w 5 tygodniu. Do lekarza umówiłem się na ten czwartek i zastanawiam się czy to nie za szybko bo słyszałam że jeszcze serduszka wtedy nie widać. Co myślicie? 

Ja bym pewnie poszła ;) zobaczysz już małego kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też biorę Optimal prenatal ze wzgledu na MTHFR i DHA prenatal. Będąc w 6 tygodniu nie było u mnie jeszcze widać zarodka, był tylko pecherzyk i pecherzyk żółtkowy. Robilam morfologię, mocz, tsh,  glukozę, toxoplacmozę, cytomegalię, progestrron. Mam zalecenie konsultacji z lekarzem zakaźnikiem, bo wyszła mi toxoplazmoza, na szczęście starsza niż 3-4 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy aktywna wersje kwasu foliowego? Biorę folik, wcześniej brałam febibion 0, ale lekarz powiedział że mam brać tylko i wyłącznie kwas foliowy. Ja dziś zaczelam 6 tydzień (5+1).  Wizytę mam w czwartek, ciekawe co będzie widać, badan jeszcze żadnych nie robiłam, tylko betę . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, plamiasty napisał:

Ja też biorę Optimal prenatal ze wzgledu na MTHFR i DHA prenatal. Będąc w 6 tygodniu nie było u mnie jeszcze widać zarodka, był tylko pecherzyk i pecherzyk żółtkowy. Robilam morfologię, mocz, tsh,  glukozę, toxoplacmozę, cytomegalię, progestrron. Mam zalecenie konsultacji z lekarzem zakaźnikiem, bo wyszła mi toxoplazmoza, na szczęście starsza niż 3-4 miesiące.

Super, że są tutaj świadome osoby. Jaki masz wynik progesteronu? A toxoplazmowa to wyszło Ci Igg czy IgM? Ja przechodziłam przed ciążą. Idź do dobrego zakaźnika bo w ciąży jednak lepiej to podleczyć antybiotykiem - jeżeli będzie taka potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Guusiak - co 2 kobieta ma MTHFR, ale nawet gdyby nie miała to i tak przyjmowanie kwasu foliowego (syntetyku) blokuje odpowiednie receptory, które przyjmują aktywne formy (a które są nam niezbędne). Ja przyjmuje witaminy z Optimal Prenatal - mają wszystko co potrzeba. Wiem, że lekarze są różni i niektórzy  zalecają przyjmowania witamin, inni nie. Prawda jest taka, że niestety nawet jedząc "zdrowo" dużo warzyw i owoców nie jesteśmy w stanie dostarczyć tyle substancji ile trzeba - szczególnie w ciąży. Zrób sobie badanie : B12, kwas foliowy, homocysteina. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Progesteron mam 22,60ng/ml, a toxoplazmoza wynik dodatni Igm i Igg, awidność wysoka.

Małgorzata - jak rozkładasz sobie te 8 kapsułek Optimal? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam progesteronu 29 i zastanawiam się, czy ta wartość nie jest za niska - koleżanki z takimi wynikami dostawały lek. Z Optimalem różnie... czasami biorę do godz. 12 wszystkie, a jak jestem w pracy to ciężko też je "połykać". Biorę jak mi się przypomni, że jeszcze nie dobiłam do 8, czasami nawet wieczorem (przed snem) zdarza mi się brać. Beata Stachnik mówi, że najlepiej jest podzielić na 2 porcje.

Czyli wychodzi na to, że jesteś w fazie aktywnej - leć po antybiotyk żeby to dziadostwo nie dostało się do dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też biorę DHA Prenatal - ile go bierzesz? Ja bardzo rzadko jem ryby więc zastanawiam się czy nie zwiększyć do 3 kapsułek. Popijam jeszcze jak mi się przypomni olej lniany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nevgfa

Dziewczyny a co myślicie o witaminkach mamadha premium? Gin mi dzisiaj dał próbkę i bardzo te witaminy polecał, wcześniej chodizam do innego ginekologa ale mnie wnerwiał, nie dało się nic od niego dowiedzieć, kazał tylko kwas foliowy brać, taki lekarz starej daty typowo, tego nowego gina mi polecało sporo koleżanek i on mi mówil że za mało sam kwas foliowy, że właśnie dha, witaminę d3, magnez i jod też się powinno suplementować. Ja przez problemy z ciśnieniem w ogóle nie solę, ryb nie jem więc chyba tylko suplement mi pozostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lili

Hej, dołączam się do Waszego grona :) Czy Was też czasami pobolewa podbrzusze tak na środku, jak na okres? Mnie to strasznie denerwuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gość Lili, mnie pobolewa podbrzusze i jajniki i dostałam luteinę dopochwowo. I dużo leżeć i odpoczywać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lili
4 minuty temu, Guusiak napisał:

Gość Lili, mnie pobolewa podbrzusze i jajniki i dostałam luteinę dopochwowo. I dużo leżeć i odpoczywać. 

Guusiak, w poniedziałek mam wizytę u ginka to zapytam co można na to poradzić. Życzę dużo zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karotynka

Hej dziewczyny, dołączam się ja już na początek lutego :) dziś zrobiłam 3 test i pozytywny 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ja dziś zaczęłam 7 tc. Póki co ani nudności ani wymioty mnie nie dopadają. Mam nadzieję, że już tak zostanie. 😉 Jedyne co to senność, mogłabym cały dzień spać 🤣

Małgorzata_Małgorzata na kiedy masz termin? Słyszałaś już serduszko? 😉 

Proponuję też żeby każda opowiedziała coś o sobie, poznamy się trochę lepiej. Ja zacznę 😉 pochodzę z woj. Pomorskiego, mam 24 lata, to moja pierwsza ciąża, przewidywany termin to 24.01.2020 😉

Edytowano przez Guusiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Guusiak - jutro idę do ginekologa na kolejną wizytę i będziemy słuchać serducha (zaczynam 8 tydzień).  Ja jestem w woj. podkarpackiego mam 30 lat i też jest to moja pierwsza ciąża. Z uwagi na MTHFR jestem pod opieką Beaty Stachnik. Lekarz po 2 wizytach twierdzi, że wyniki mam bardzo dobre, wszystko idzie książkowo. Zastanawiam się, czy tak ma być, bo nie mam jakiś wielkich objawów. Ale podobno przy dobrej suplementacji jest się mniej sennym i raczej się nie wymiotuje. Czas pokaże co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamiasty

Jestem z Warszawy, mam 40 lat, to moja druga ciąża, mam 8 letniego syna, 8 tydzień i 4 dni, nudności mam straszne, czasami trwają parę godzin, a czasami caly dzień, mam ogromna wrażliwość na zapachy, wszystko mi śmierdzi, w poprzedniej ciąży nie miałam takich dolegliwości. Na szczęście toxoplazmoza okazała się stara i nie zagraża dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny i ja do Was dołączam 🙂 U mnie początek 7 tygodnia. To moja pierwsza ciąża, parę miesięcy się o nią staraliśmy. Mam 30 lat, jestem z kujawsko-pomorskiego. Jeśli chodzi o dolegliwości to u mnie ból piersi, czasem delikatne mdłości i podwyższone tętno. Trzymam kciuki za Was i za siebie! 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Maszka 😀😀 ja niestety mam podwyższony wynik TSH. Byłam dziś i endokrynologa i dostałam euthyrox 50 i jodid 200. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem jakąś rekordzistką, bo do marca brałam Euthyrox 125, a od marca Letrox 150. Ale mam TSH poniżej 1 dzięki temu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×