Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile do koperty na komunie, idziemy w trzy osoby, ja mąz i córka 5 lat, komunię ma córka kuzynki męża

Polecane posty

Gość gość

Komunia będzie w lokalu. Liczyłam aby po zwrocie za talerzyk (wiem że koszt ok. 170 zł) powinniśmy dac mniej więcej po 200 zł od osoby, ale to się robi ponad 1000 zł!!! W takiej styuacji nie wiem czy iść 😞 Czy może dać mniej ale nie podpisać koperty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola

Dać 300 zl. Przyjęcia nie robi się po to żeby się zwróciło, pierwszy raz o czymś takim słyszę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćgosc
1 minutę temu, Gość Jola napisał:

Dać 300 zl. Przyjęcia nie robi się po to żeby się zwróciło, pierwszy raz o czymś takim słyszę. 

Dokładnie, ludzie to dostają jakiegoś peerdolca.  Na komunię 1000, ciekawe ile na wesele. Sami uczą dzieci pazerności  i konsupcjonizmu, a potem płacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghj

Jak my robiliśmy wesele to też nie było dla nas ważne kto ile dał, mojego męża dwaj koledzy przyszli z żoną i z dzieckiem i dali po 100 zł i też było dobrze ważne że byli że się fajnie bawili. Moje koleżanki z rodzinami też po 100 zl. Ciotka bogata która ma dom i dwa mieszkania dała nam 200 zł. Wesele robiliśmy w jednym z najdroższych lokali w okolicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosss
1 minutę temu, Gość Ghj napisał:

Jak my robiliśmy wesele to też nie było dla nas ważne kto ile dał, mojego męża dwaj koledzy przyszli z żoną i z dzieckiem i dali po 100 zł i też było dobrze ważne że byli że się fajnie bawili. Moje koleżanki z rodzinami też po 100 zl. Ciotka bogata która ma dom i dwa mieszkania dała nam 200 zł. Wesele robiliśmy w jednym z najdroższych lokali w okolicy. 

Co to kogo obchodzi, w jakim lokalu robiłaś wesele i ile dostałaś? Nie o tym temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Sezon "do koperty za talerzyk" się zaczął :classic_biggrin:

Ja dałabym max 200 zł za wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Za córke na pewno płacą 30-50 proc. mniej. 

Dalabym 500 zl i tyle! Patrzylabym tez na to czy kuzyn jest przy kasie czy nie. Taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wery

Wez przestań, to nie jest wesele gdzie bawisz się do białego rana, tylko Komunia, która trwa do około 20 maksymalnie. Poza tym chyba liczy się religijny wymiar uroczystości? Nie ogarniam ludzi, dlatego ja zrobię komunie z chrzestnymi, dziadkami i rodzeństwem moim i męża, po co to robić zabawę na tyle osób, później ktoś mam problem bo nie wie „ile” i zamiast ciszyć się w tym dniu to rozmyśla czy wystarczająco dużo dał do koperty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudyna

300-500 zł, pieniądze z kopert powinny być wykorzystane na potrzeby dziecka, a nie zwrot za talerzyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi 30

Jejku 170 zl za talerzyk na komunie? Ja tyle placilam za dwudniowe wesele na ktorym bylo za duzo jedzenia. Ja dalabym jakies 500 zl. Tyle dalismy w zeszlym roku na chrzest, bylismy z mezem i dwojka malutkich dzieci - 3 latkiem i 1,5 rocznym bobasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ::)

Na poprawe humoru obejrzyjcie sobie na YT Kabaret Jurki - Provident (Komunia) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja tez dałabym 500 nie mniej ale nie podpisywanie koperty to juz kompletna wiocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi 30

A poza tym liczac ze chcesz dac po ok 200 zl od osoby to idac w trzy daje 600 zl a nie 1000 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga83

600 zl. Tyle my dostawalismy srednio z tele osob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

w trzy osoby po 200 zł to według mnie jest 600 zł a nie 1000 zł.jak napisałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

zaraz się dowiemy, że obecność na komunii nie jest obowiązkowa, powinnaś zatem odmówić jak Cię nie stać i jeżeli dasz mniej niż talerzyki dla was to jesteś dziadówą.

Czekam ta tę wariatkę od wesel 😄

BTW strasznie dużo 170zł, ja za wesele płaciłam 175zł z tortem, pieczenią, ciastami i napojami i to w bardzo dobrym hotelu pod miastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gora
1 godzinę temu, Gość Gosss napisał:

Co to kogo obchodzi, w jakim lokalu robiłaś wesele i ile dostałaś? Nie o tym temat

Obchodzi, właśnie chodzi o to, że ludzie na wesele dają 100 -200 zł a autorka myśli dać 1.000 na komunię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość gość napisał:

zaraz się dowiemy, że obecność na komunii nie jest obowiązkowa, powinnaś zatem odmówić jak Cię nie stać i jeżeli dasz mniej niż talerzyki dla was to jesteś dziadówą.

Czekam ta tę wariatkę od wesel 😄

BTW strasznie dużo 170zł, ja za wesele płaciłam 175zł z tortem, pieczenią, ciastami i napojami i to w bardzo dobrym hotelu pod miastem.

😂😂😂

dużo, gdzie oni robią komunię? W jakimś pałacu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Przeciez na dziecko jest znizka. Na pewno nie 100 proc za 5latke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

akurat wierzę że np w dużych miastach w ekskluzywnych restauracjach mogą być takie ceny co nie zmienia faktu, że mnie jako gościa guzik to obchodzi gdzie gospodarz robi imprezę. Zostałam zaproszona i daję ile uważam. Nic mnie nie obchodzi czy mu się opłata od osoby pokryje. Gdyby wynajął cały Wawel i płacił 10000 od osoby to mam brać kredyt i dać 40000zł, bo akurat mam 2 dzieci?

Ja mam stałą stawkę jeżeli chodzi o wesela i to jest 600zł, chodzimy z mężem sami i nie ważne czy jest hotel czy nie. Na komunię dajemy zawsze jakiś prezent do 300zł, nigdy pieniędzy no i na komunię już chodzimy z dziećmi. Co to ma być? Śmiejecie się z cyganów i ruskich, że robią komiczne imprezy bizantyjskie dzieciom, a sami co robicie dając te tysiące w kopertach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala

Tak to niestety wygląda, ale wg mnie to, ze ktoś woli zrobić komunie w lokalu i musi zapłacić to jego wydatek... Czyli chyba wystarczy dac tyle żeby ten talerzyk sie zwrócił z jakąś nawiązką... Ewentualnie można kupic dziecku jakis fajny prezent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala

* jego wydatek czyli wydatek rodziców, ale wiadomo, ze zwykle daje sie wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jhfd
1 godzinę temu, Gość Wery napisał:

Wez przestań, to nie jest wesele gdzie bawisz się do białego rana, tylko Komunia, która trwa do około 20 maksymalnie. Poza tym chyba liczy się religijny wymiar uroczystości? Nie ogarniam ludzi, dlatego ja zrobię komunie z chrzestnymi, dziadkami i rodzeństwem moim i męża, po co to robić zabawę na tyle osób, później ktoś mam problem bo nie wie „ile” i zamiast ciszyć się w tym dniu to rozmyśla czy wystarczająco dużo dał do koperty 

Do 20?W lokalu 2-3 godziny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wery
13 minut temu, Gość Jhfd napisał:

Do 20?W lokalu 2-3 godziny. 

Napisałam maksymalnie, ja byłam kiedyś na komunii, która trwała do 18 (tez byłam zdziwiona) wiec może w nienktorych lokalach i dłużej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tez mam kominie i dam

Komunia co prawda w domu. 

Jest nas 2+1 dam 200 nie zamierzam się wystawiać.

Myśle jeszcse coś fajnego kupić. 

Pewnie gdybym miała 1 impreze w tym roku to dałabym 400 ale cały maj co tydzień impreza 😕 w tym  wesela dam po 400 za 2 dni trudno nie stać mnie na więcej tym bardziej ze musze się ubrać i córkę 2 wesela praktycznie będą ci sami goście 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polia

Ja bym dala 300-400zl max. Ludzie to nie licytacja "kto da więcej". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vcgh

Mój syn miał rok temu komunię i dostawał po 100 zl od rodzin z dziećmi . Tylko teściowie dali 1 tys.i moi rodzice 700 zl. Dlatego jestem w szoku co wy piszecie! 😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuja

Ja, maz i 2 dzieci jedziemy na wesele i dam 300 zl. Tyle, ze akurat panstwo mlodzi licza na obecnosc a nie na kase. Rozmawialam ze znajomymi i tez daja maks.tyle, bo.imprez w roku sporo i czlowiek by zbankrutowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×