Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Kiedy zauważyłyście pierwsze objawy starzenia się? I czy walczycie z nimi? I w jaki sposób

Polecane posty

Gość Gość

W jakim wieku zauważyłyści pierwsze objawy starzenia się? Miałyście już wtedy dzieci? Czy dzieci i ciąża przyspieszyły proces? Podjęłyście jakąś walkę z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Jak miałam 18 lat znalazłam siwego włosa...dzieci wtedy nie miałam, takie życie 

skore smaruje olejami różnymi odpowiednio do cery 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Po 30 kości i zęby już nie były tak mocne co jest normalne oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Mialam juz dziecko.  Po 30-stce zauwazylam pierwsze siwe wlosy.  Od lat farbowalam na rozne kolory i nadal koloruje, ale obecnie, zeby zakryc te siwe wlosy poniewaz mam blada cere i blond czy siwe wlosy kompletnie wyplukuja mi caly koloryt z twarzy.  Po dziecku natomiast na szczescie nie mam ani zadnych rozstepow, ani brzuszka wiec cale starzenie u mnie jest niezalezne od ciazy czy dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

po 30, przede wszystkim jak oddziałują na mnie nieprzespane noce. po 20 spokojnie szłam na zajęcia, następnie na kilka h do pracy, przebiegłam z 5-6 km i po ogarnięciu po prostu kładłam się wcześniej spać. PO 30 rż masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala

Teraz zauwazam, ze owal twarzy troszkę sie zmienia, okolica oczu... Spojrzenie jest troche przygasle : ) ale i tak źle chyba nie jest byc moze dlatego, ze nie mam dzieci, nie jem mięsa, niewiele pije (%) i nie pale... albo po prostu po czterdziestce nagle sie 'posype' : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mam 30 lat i od pewnego czasu zdarza mi się znaleźć siwego włosa. Póki co wyrywam :P Zauważyłam też drobne zmarszczki wokół oczu i owal twarzy już może nie ten.

Rodziłam 4 lata tamu. Ciąża nie ma wpływu na wygląd mojej twarzy, co najwyżej brzucha, ale nie przejmuję się specjalnie takimi głupotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W tym roku koncze 33 lata, za rok w planach pierwsze dziecko, na razie nie czuje zmian i roznic miedzy tym kiedy mialam 25 lat a teraz, spie po 7-9h dziennie, moja opaska do mierzenia krokow pokazuje, że san mam lepszy niz 95-98% ludzi posiadajacych tez te opaske, wiec chyba nie jest zle.

Ale obawiam sie, ze posypie sie po ciazy.

Niestety moja zmora jest cellulit na tylku i niezaleznie od wagi, sportu, diety, wypijanej wody ciagle tam jest 😕

Chciaz wg mnie patrzac lusto wydaje sie, ze nie jest tak zle, ale wystarczy wziac foto sprzed 10 lat i wszystko widac jak na dloni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Niewielkie zmarszczki na twarzy, ale chyba bardziej widoczne na szyi. Robię masaże twarzy, nakładam maseczki, robię peelingi. Wcześniej tego mnie robiłam, bo nie było takiej potrzeby. Mam 34 lata/ 2 porody i bardzo, ale to bardzo stresujący rok. Walczyliśmy o życie naszego dziecka, rok w szpitalu bardzo odbił się na twarzy i na kondycji wlosów (mam mniej włosów, ale nie mam siwych). Teraz staram sie nadrobić i dbać o to żeby jakoś wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cri

18 lat - pierwsz siwe wlosy. 25 lat - zmarszczki mimiczne wokol ust sie poglebily, skora poszarzala. walcze z drugim podbrodkiem (nie mam nadwagi), jedrnoscia skory. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja zauważyłam dopiero po 36 roku życia. Teraz mam 39. Nic nie robię, na pewno z czasem ruszę z rewitalizacją, profhilo i innymi cudami, ale jeszcze wyglądam ok. Figurę mam bez zarzutu, ćwiczę niemal codziennie. O włosach bym nawet nie pomyślała, bo to jest banalnie łatwe do zamaskowania, a siwienie zdarza się nastolatkom, więc nie kojarzę tego że starością. Dzieci brak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

38 lat i jakoś pół roku temu zauważyłam, że zmienia się owal twarzy, ale trochę masaży, ćwiczeń i na razie jest dobrze.  Zmarszczek ciągle zero, a włosów siwych pewnie na szczęście nie będę mieć długo jeszcze - dobre geny pod tym względem kursują w rodzinie. Dzieci nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilll

Pierwsze siwe włosy miałam już dawno. Mam 34 lata. Strzeliłem sobie botoks na czoło i lwia zmarszczkę, ale nie na blachę, zmarszczek nie widać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

40 lat kończę za miesiąc i właśnie dostrzegam pierwsze objawy starzenia się.  Mam kilka siwych włosów,  jeden nawet na łonie. Pojawiły się zmarszczki tzw kurze łapki przy uśmiechu. Moja skóra straciła dawną jędrność, szczególnie ta na piersiach i na brzuchu.  Jestem po drugiej ciąży i po dwuletnim karmieniu,  lecz przy pierwszym dziecku tego nie miałam.    Musiałam zrezygnować z joggingu, bo zaczęłam mieć kłopoty z tętnem, pojawiły się problemy z tarczycą. Mam też problem z suchością pochwy, nawet gdy jestem podniecona. Jak z tym walczę? Chodzę do fryzjera, włosy lonowe gole, zrezygnowałam z bikini, leczę się, staram się zdrowo odżywiać,  piję dużo wody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

30 lat kończę za dwa miesiące. Mam dwuletnie dziecko. Z twarzy nadal wyglądam dosyć dziecinnie i w sklepach jak kupuje alkohol to nadal muszę mieć ze sobą dowód. Siwych włosów nie zauważyłam. Na co dzien nie nakładam makijażu, mam jasną oprawę oczu, włosy ostatnio delikatnie rozjaśnilam, ale siwych nie mam. Mam gęstą grzywkę i to mi dodaje tej dziecinności, ale bez grzywki wyglądam fatalnie. Po ciąży zostało mi trochę kg, ale myślę, że to dobrze, bo mam 175cm wzrostu i ważę 63kg. Wcześniej ważyłam 53-55kg i byłam trochę za chuda. Rozstępów nie mam, ani cellulitu. Generalnie wyglądam całkiem ok, ale trochę ćwiczę w domu, pije dużo wody. Staram się nie obżerać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hela

Jak skonczylam 40 lat , teraz mam 43 i oczywiscie ze bede z tym cos robic , nie poddam sie bez walki , od czgo jest medycyna estetyczna ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Co za ...yczne pytanie autorko, kafetarianki są wiecznie młode, do śmierci wyglądają na 17 i proszą je o dowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghjj
17 godzin temu, marawstala napisał:

Teraz zauwazam, ze owal twarzy troszkę sie zmienia, okolica oczu... Spojrzenie jest troche przygasle : ) ale i tak źle chyba nie jest byc moze dlatego, ze nie mam dzieci, nie jem mięsa, niewiele pije (%) i nie pale... albo po prostu po czterdziestce nagle sie 'posype' : )

Jesteś gejem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghjj

Objawy starzenia zauważyłam w wieku 40 lat. Teraz mam 42.Pięcioro dzieci. Walce 55 kg. Szczupła jestem, ale mam za sobą 4 cesarki więc brzuch nieco większy niż za młodu i jak spojrzę w dół to mam drugi podbrudek. Skóra robi się poprostu obwisła i przy uśmiechu mam kurze łapki. Takie życie. Wczoraj na YouTube Oglądałam zdjęcia celebrytów z przed 20 lat a obecnie, normalnie nie do poznania, zaniedbane spaślaki z siwymi włosami, byłam w szoku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja mam 29 lat i juz obserwuje pierwsze oznaki starzenia- zmarszczki wokol oczu, ogolna pogorszona kondycje skory. Nie opalam twarzy, codziennie mam filtr SPF30-50. Stosuje dziewiec krokow pielegnacji koreanskiej (jak jestem zmeczona to trzy), robie mezoterapie od czasu do czasu, iniekcyjna. Kiedys robilam zabiego osocza bogatoplytkowego. Chyba bede sie szybko starzec wiec juz niedlugo profilaktycznie zrobi lekki botoks. Coz robic- natura nie dala. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dla mnie to trochę szokujące,  że kobiety w okolicach trzydziestu lat mają już problem z swymi włosami,  zmarszczkami i brakiem jędrność i skóry. Rozumiem po czterdziestce.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 minut temu, Gość gość napisał:

Dla mnie to trochę szokujące,  że kobiety w okolicach trzydziestu lat mają już problem z swymi włosami,  zmarszczkami i brakiem jędrność i skóry. Rozumiem po czterdziestce.  

Kazdy ma inne geny, nie dziw sie tak. Ja sie swietnie odzywiam, dbam o siebie, spie 8h dziennie, nie pale, unikam slonca, pije duzo wody itd a jest jak jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość gość napisał:

Dla mnie to trochę szokujące,  że kobiety w okolicach trzydziestu lat mają już problem z swymi włosami,  zmarszczkami i brakiem jędrność i skóry. Rozumiem po czterdziestce.  

30 lat to jest średnia krajowa na pierwsze siwe włosy. A oznaki starzenia nie pojawiają się po 40tce. To nie jest tak, że się człowiek budzi nagle z obwisłą skórą, podgardlem I zmarszczkami. To jest długi proces, który postępuje każdego dnia. Ja np wyglądam świetnie jak na swój wiek, ludzie myślą, że jestem młodsza, ale skóra nie jest tak samo gęsta i napięta, owal nie jest taki jak 20 lat temu. To jest oczywiste. Jak ktoś zauważy dopiero w wieku 45 lat, że się postarzał, to wcale nie znaczy, że wcześniej nic się nie działo. Raczej zazwyczaj patrzymy na siebie mniej krytycznie niż na innych ludzi. Dlatego niektórzy się budzą dopiero jak im "chomiki" do kolan wiszą.. A niektórym przeszkadza już fakt, że skóra dłużej wraca na miejsce po zmarszczeniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiedy

Mam 33 lata. Zmarszczki mimiczne wokół oczu oczywiście przez błędy miłości jakimi było min opalanie w solarium czy leżenie godzinami na słońcu bez filtrów! Skóra na udach zaczyna tracić jędrność 😳 pozatym jest ok. Siwych włosów brak ale myślę że to geny moja babcia ma 85 i siwych nie ma a druga w tym samym wieku może ma ze 4 siwe. Mama również bez siwizny. Czy będę z tym walczyć... Chciałabym medycyna estetyczna w przyszłości ale to wszytko będzie zależało od moich finansów... Ogólnie bardzo bardzo boję się starości. Aaa dzieci nie mam i mieć nie będę 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala
10 godzin temu, Gość Ghjj napisał:

Jesteś gejem? 

tak : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hgr
2 godziny temu, marawstala napisał:

tak : )

Pisałeś wcześniej jako Inacesible czy jakoś tak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala
26 minut temu, Gość Hgr napisał:

Pisałeś wcześniej jako Inacesible czy jakoś tak? 

Tak... gralam tez Tarabasa w Fantaghiro : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola
13 minut temu, marawstala napisał:

Tak... gralam tez Tarabasa w Fantaghiro : )

Pytałam poważnie. Było na kafle wielu ujawnionych gejów, lubiłam ich wypowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala
9 minut temu, Gość Jola napisał:

Pytałam poważnie. Było na kafle wielu ujawnionych gejów, lubiłam ich wypowiedzi. 

: ) ładny mam avek, prawda? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

kończę 20 lat za pate miesięcy, raz w miesiącu mam pełen ”przegląd” w klinice medycyny estetycznej - masaże, jakies laserki i inne ...y chcoiaz nie mam jescze zadnej zmarszczki

ale tak profilaktycznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×