Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość goascccc

Kolonia letnia na co zwrocic uwage przy wyborze wyjazdu

Polecane posty

Gość goascccc

Moja 10 latka juz byla kilka razy na wycieczkach 3-4 dniowych ale z grupa z zajec dodatkowcyh.Jedzie tez w tym roku do warszawy zaraz po zakonczeniu roku szkolnego. na 5 dni.Ale reszte wakacji to chce jechac do babci na 2-3 tyg. ale potem siedzialaby w domu.Pomysllam zeby ja w sierpniu wyslac na kolonie.Z dziecmi ktorych nie zna.Spytalam sie czy chce jechac twerdzi ze tak.Szukam w okolicy biura podrozy i dylemat na co zwrocic uwage przy wyborze takiego wyjazdu.Moze sa mamy ktore wysylaja dzieci i dadza kilka cennych wskaziwek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goascccc

nikt nie ma takiuch dylematow jak ja>

znalazlam fajnie kolnie z boura vogue travel-  wysylam ktosod nich dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gsof??

a dlaczego ty jej nigdzie nie zabierzesz na wakacje za granice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goascccc

a dlaczego za granice? chce zeby gdzies z dziecmi pojechala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ????
16 minut temu, Gość goascccc napisał:

a dlaczego za granice? chce zeby gdzies z dziecmi pojechala

no mówisz ze reszte wakacji ma siedzieć w domu to wolisz ja wysyłać nad obrzydliwe polskie morze albo jeszcze gorzej góry a sama nie jesteś w stanie zorganizować jakiś normalnych wakacji za granica? typu włochy, portugalia nawet już od biedy grecja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goascccc

jeszcze za granice sie najezdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ????
Przed chwilą, Gość goascccc napisał:

jeszcze za granice sie najezdzi.

moi rodzice pierwszy raz zabrali mnie za granice na wakacje jak miałam 2 lata, szkoda dziecka - w ttm wieku najlepiej się wszystko chłonie i poznaje swiat

ale MADKA POLKA wie najlepiej gdzie dzieciak chce spędzać wakacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A co wy z tą zagranicą??? Autorka ma super pomysł, ja jeździłam na kolonie od 8 roku życia, najczęściej nad morze i zawsze byłam zadowolona. Bardzo miło to wspominam. Co to za ...yczny kult, że matka ma spędzać nawet całe wakacje z dzieckiem ,i to najlepiej w Portugalii? Dziecko jeszcze się najezdzi, póki co, kolonia to fajny pomysł; ma się w domu kisic???? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćgosc
18 minut temu, Gość ???? napisał:

moi rodzice pierwszy raz zabrali mnie za granice na wakacje jak miałam 2 lata, szkoda dziecka - w ttm wieku najlepiej się wszystko chłonie i poznaje swiat

ale MADKA POLKA wie najlepiej gdzie dzieciak chce spędzać wakacje

Szkoda, że twoi rodzice za grosz kultury osobistej i dobrego wychowania ci  nie wszczepili chamowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocioswa

Przede wszystkim na renomę biura i dotychczasową opinie- dzisiaj bez problemu możesz nawet napisać na FB do rodziców, którzy wysłali dziecko na konkretną kolonię i wypytwać co i jak.

moje dzieci na pierwsze półkolonie pojechały niedaleko- droga jak znad morza na mazury- syn świetnie się bawił, był na pol-koloni sportowej- nie chciał wracać. Córka pojechała w tym samym wieku co on na kolonie z końmi, niestety nie dogadala sie z dziećmi i tesknila przeokrutnie, więc po dwóch dniach ją odebraliśmy- fakt, że była niedaleko pomogło. Każde dziecko jest inne- moje są raczej otwarte, ale jak się okazało taka półkolonia w przypadku córki była za wcześnie. Dwa lata później znowu chciała pojechać i tym razem zagrało w pełni, bawiła się bardzo dobrze i wróciła z paczką przyjaciółek, do których piszą do siebie listy itp. 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mum

5 dyniowa wycieczka, później 2-3 tygodnie z babcią.. a może z rodzicami później czas spędzić? Możecie razem gdzieś wyjechać..."siedzenie w domu" też może być atrakcyjne o ile jeździ się nad morze czy jezioro. W lato wiele miejsc można obejrzeć i zwiedzić.. zoo, park Jurajski, parki wspinaczkowe, można popływać żeglugą czy kajakami. Jak w roku nie macie czasu to teraz w wakacje można dziecko zabrać trochę kultury zaszczepić w teatrze czy na koncert odpowiedni do jej wieku. Nie wiem jakie macie możliwości czy macie działkę ale na prawdę wiele można atrakcji dziecku wymyśleć. Są też obozy rodzinne gdzie całą rodziną można wyjechać, płacicie a oni wam cały pobyt organizują.. są ogniska, zabawy, miejsca do zwiedzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HayleyXO

tak tak, dziecko jeździ na "półkolonię", albo "kolonię"

a mamusia pryska się "perfumą"

dżizzzz, co za analfabetka 😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Mum napisał:

5 dyniowa wycieczka, później 2-3 tygodnie z babcią.. a może z rodzicami później czas spędzić? Możecie razem gdzieś wyjechać..."siedzenie w domu" też może być atrakcyjne o ile jeździ się nad morze czy jezioro. W lato wiele miejsc można obejrzeć i zwiedzić.. zoo, park Jurajski, parki wspinaczkowe, można popływać żeglugą czy kajakami. Jak w roku nie macie czasu to teraz w wakacje można dziecko zabrać trochę kultury zaszczepić w teatrze czy na koncert odpowiedni do jej wieku. Nie wiem jakie macie możliwości czy macie działkę ale na prawdę wiele można atrakcji dziecku wymyśleć. Są też obozy rodzinne gdzie całą rodziną można wyjechać, płacicie a oni wam cały pobyt organizują.. są ogniska, zabawy, miejsca do zwiedzania.

Ale autorka nie pytała co ma zrobić z dzieckiem tylko na co zwrócić uwagę przy wyborze kolonii. Urlop z reguły trwa 2 tygodnie a nie 2 miesiące. Może autorka ma już zaplanowany wyjazd na ten czas a szuka pomysłu na resztę wakacji. Tydzień w Warszawie, 3 tygodnie u babci, 2 tygodnie z rodzicami i zostają akurat 2 tygodnie na wyjazd z innymi dziećmi, zwłaszcza że jej córka chce jechać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goascccc

tak zaraz po zakonczeniu roku szkolnego jezdzie na 5 dni na wyciueczke.Potem bedzie w domu do polowy lipca- wtedy jedziemy do babci. Tam posiedzi do konca miesiaca.Wraca  posiedzi kilka dni i na kolonie wraca i ma jeszcze ze 2 tyg. wakacji.Razem rodziinie uda nam sie moze na kilka dni tylko wykoczyc.A w wekendy rozne wycieczke za miasto.MOrze, jezioro.Innej mozliwosci nie ma bo oboje pracujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zacznij od zakwaterowania gdzie jest, czy w centrum miejscowości czy na uboczu bo jak dalej to będą musieli wszędzie chodzić. Pokoje z łazienkami dla mnie to podstawa. Miejscowość, byłam w Rabce w sanatorium i tragedia tam nic nie ma już lepiej się bawiłam w Krasnobrodzie bo było jezioro. Zwróć uwagę na atrakcje w danej miejscowości oraz w samym obiekcie czy dzieci mają co robić jak pada np. Piłkarzyki czy stół do pinponga. I wycieczki niech nie będą codziennie bo to męcząca, ale fajnie też coś zwiedzić. Może jakiś obóz konny. Ciężko doradzić bo to zależy od dziecka.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Najważniejsza jest fachowa opieka. Wysyłałam córkę na różne kolonie, zazwyczaj było ok, bo były to profesjonalne firmy, ale zdarzyło się parę razy, że włosy mi dęba stawały. 2 razy uległam prośbom i córka pojechała na kolonie z koleżanką z klasy, było to załatwione przez jej rodziców z ich zakładu pracy. Masakra - dzieci chodziły samopas, jedna pani z grupą na plaży, reszta robiła co chciała w ośrodku. Przyjechaliśmy na weekend w odwiedziny - po 2 tygodniach nad morzem, gdzie byla super pogoda - córka biała jak śnieg, nawet nie muśnięta opalenizną. Pytam co robią - aaa, siedzą w pokojach i gadają... za drugim razem - opiekunkowie ostro balowali, pojechali tam chyba po to, żeby się zabawić, bo opieki nad dziećmi nie było żadnej. Raz pojechała na obóz do Bułgarii też niby ze znanego biura - masakra, chciałam się wycofać już w dniu wyjazdu - w autokarze grupy pijanych nastolatków z Białegostoku, kosmos jakiś.

Skoro twoja córka jedzie pierwszy raz i z obcymi - warto może poszukac kolonii tematycznych, są np. artystyczne, filmowe, oczywiście też sportowe - taki rodzaj wyjazdu ma tę zaletę, że jest więcej ciekawych zajęć dla dzieciaków. 

Najlepsze kolonie i obozy organizuje biuro Chris. Natomiast organizacja - mucha nie siada, dzieciaki zajęte od rana do wieczora, ciągle coś fajnego, córka nie miała czasu pogadać ze mną przez telefon. Mankament - są dość drogie i trudno się dostać, kolejki w dniu zapisu jak w PRLu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×