Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Dziadkowie dali synowi telefon na urodziny chociaż wiedzieli że jesteśmy przeciwni

Polecane posty

Gość Gość

Syn ma dopiero 5 lat i nie uważamy, żeby potrzebny był mu telefon i to z Internetem. Staramy się ograniczać mu takie sprzęty bo jest z tych, że jak mu się tabletu nie zabierze to by cały dzień na nim spędził. Dziadkowie dobrze o tym wiedzieli a i tak dali mu na urodziny, my zamierzaliśmy o tym pomyśleć dopiero jak pójdzie do szkoły. Nie wiem czy zrobili to złośliwie czy bo "wiedzą lepiej" ale oboje są maniakami uzależnionymi od Internetu i chcieli być fajnymi dziadkami i olali nas. Wg mnie to jest taki prezent o który lepiej zapytać wcześniej rodziców co o tym myślą. Teraz nie wiem co robić, syn od trzech dni łazi tylko z tą komórką, jak mu zabierzemy to my będziemy ci źli ale przecież nie może ciągle na niej siedzieć, jestem wkurzona. Kiedy wasze dziecko dostało swojego smartfona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mil

Nie przesadzaj, my kupiliśmy swojej córce smartfona jak miała 3 lata, obecnie ma 10lat i wszystko jest z nią w porządku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Chyba sobie jaja robisz, po co trzylatce telefon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dostał od dziadków,  ale to Wy rodzice ustalacie zasady. Kiedy, jak długo i co robi z tym telefonem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola
12 minut temu, Gość Gość napisał:

Chyba sobie jaja robisz, po co trzylatce telefon?

My córce też kupiliśmy telefon Samsung Galaxy j7 gdy skończyła 3 latka, obecnie ma 5 lat i śmiga po telefonie jak dorosła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość co
31 minut temu, Gość Mil napisał:

Nie przesadzaj, my kupiliśmy swojej córce smartfona jak miała 3 lata, obecnie ma 10lat i wszystko jest z nią w porządku. 

Na cholerę 3-latce smartfon??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika

3- latka i telefon?? Mam 2.5-letniego syna i nie kumam serio do czego byłby mu potrzebny telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DDD

JEBAĆ WAS A CO MA ROBIĆ PIĘCIOLATEK? BEZ FILMIKU NIKT NIE ZFAPIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dostał od dziadków ale to wy jesteście rodzicami i wy ustalacie ile czasu syn spędzi przed telefonem/komputerem/tabletem. Więc jak nie chcieliście żeby syn spędzała całe dnie z komórką w ręku to trzeba było ustalić zasady korzystania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Ewa
1 godzinę temu, Gość Gość co napisał:

Na cholerę 3-latce smartfon??

1. Żeby rodzice mieli spokój bo dzieckiem nie trzeba się zajmować.

Mam znajomych co wolą dziecku 5 letniemu dać tablet i mieć spokój do wieczora, bo nic im się nie chce robić z dzieckiem. Szkoda mi takich, ale co zrobisz, nie możesz decydować za rodziców. Dzieci szybko się uzależniają.

Moja mama też kupiła mojemu prawie 5 letniemu synowi coś w rodzaju przenośnej konsoli. Nie byłam zadowolona, ale nie chciałam robić afery w święta. Jak sama zobaczyła, że wnuk ciągle siedziałby i grał, nie bawił się jak zwykle, nie uczestniczył w życiu rodzinnym, ciągle pytał kiedy może pograć, to po świętach gra sama zniknęła. Tak naprawdę nie wiem co z tym zrobiła, ale powiedziała dla wnuka, że zgubiło się czy coś się tym stylu. Sama sobie uświadomiła, że to nie ten wiek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość Mil napisał:

Nie przesadzaj, my kupiliśmy swojej córce smartfona jak miała 3 lata, obecnie ma 10lat i wszystko jest z nią w porządku. 

Haha i do czego używała w wieku 3 lat? Mój syn ma 10 lat i nie chce telefonu. Nie potrzebny mu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

9Mój syn dostał laptopa. Ma 9 lat, zainteresowania sprzętem 0. Schowałam i czeka az bedzie potrzebny. Ty zrób to samo, albo daj dziecku i niech dziadkowie patrza jak telefon ląduje na podłodze ,w wannie itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Oddajcie sprawę do sądu, należy się odszkodowanie za naruszenie miru domowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 godzin temu, Gość gość napisał:

Dostał od dziadków ale to wy jesteście rodzicami i wy ustalacie ile czasu syn spędzi przed telefonem/komputerem/tabletem. Więc jak nie chcieliście żeby syn spędzała całe dnie z komórką w ręku to trzeba było ustalić zasady korzystania.

Tak, ustal zasady jak najszybciej bo  dłużej zwlekasz tym będzie gorzej.

ps. A internetu nie możesz wyłączyć? W sensie pakietu dzwoniąc do operatora, kto płaci rachunki?

Albo zabierz i powiedz ze dostanie dopiero jak pójdzie do szkoły czy do 3 klasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Pierwszy telefon bez neta moj syn dostal jak mial 13lat 😛

Nie byl mu wczesniej potrzebny do niczego.

Teraz ma srajfona i korzysta sporadycznie, woli rozmawiac z kumplami przez xboxa 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja mam 5 łatkę i w życiu bym nie pozwoliła by miała teraz swojego smartfona. Pozwalam jej na granie na moim ale max 1.5 godziny dziennie. Zresztą ona wie, że jak kaze oddać to ma to zrobić. Czytałam kiedyś artykuł, że nie ma problemu jak dziecko korzysta z kompa, tableta, telefonu nawet 2-3 godziny ale problem zaczyna się jak wpada w histerię kiedy każe się wyłączyć. Myślę, że pozwolę kupić ok 10 lat jak będzie chciała. Swoją drogą wkurza mnie jak dziadkowie decyduja za nas... Swoje dzieci już wychowywali więc niech za bardzo się nie wtrącają. Rozumiem jakieś nienachalne porady ale kupowanie takich prezentów powinno się ustalić z rodzicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ja mam 5 łatkę i w życiu bym nie pozwoliła by miała teraz swojego smartfona. Pozwalam jej na granie na moim ale max 1.5 godziny dziennie.

Ile??? Ty zdrowa na umyśle jesteś? Chyba tygodniowo miało być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bfd
12 godzin temu, Gość Gość napisał:

Haha i do czego używała w wieku 3 lat? Mój syn ma 10 lat i nie chce telefonu. Nie potrzebny mu

3 letnie dziw jo świetnie operuje grami. Pani w przedszkolu powiedziała "pani córka mnie zaskakuje, jest bystra, świetnie układa memorki i puzzle, najlepiej z całej grupy. Widać ze w domu ma dużo planszowek." Mówię "bo ona dużo gra na telefonie w gry edukacyjne. Ale planszówki też ma".Pani na to "Acha".Więc dziecko grając w gry uczy się również sprawnosci, ćwiczy refleks.Córka sama potrafi zainstalowa sobie gry. Dlatego dziwi mnie ze twoje dziecko w wieku 3 lat nie wiedziałoby jak posługiwać się telefonem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziadkowie często robią tak , że po prostu chcą rozpieszczać swoich wnuków . Oczywiście , powinni to wszystko konsultować -  takie decyzje - ale nie zawsze tak jest . Z drugiej strony też nie krytykowałabym ich mocno za to , ponieważ na pewno chcieli dobrze , trZeba z nimi jeszcze raz porozmawiać i na spokojnie przedstawić swoje argumenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sitka

a moim zdaniem warto uczyc dzieci od najmlodszych lat, tylko kupic jakis bardzo podstawowy telefon. zawszze jest cos takiego jak blokada rordzicielska, na wiekszosci telefonow. paietaj ze teraz smartfon to dostep do roznych gier edukacyujncyh itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Moja córka ma 6 lat i nie pozwalam jej dotykać mojego telefonu. Nawet nie chce. Bawi się, że np paczka chusteczek czy klocki to telefon. Dzięki temu wyobraźnia działa i dziecko rozwija się prawidłowo. A wy dzieciom robicie sieczkę z mózgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania

Chore! Zwróciłabym uwagę dziadków bo to niewporzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura
6 godzin temu, Gość sitka napisał:

a moim zdaniem warto uczyc dzieci od najmlodszych lat, tylko kupic jakis bardzo podstawowy telefon. zawszze jest cos takiego jak blokada rordzicielska, na wiekszosci telefonow. paietaj ze teraz smartfon to dostep do roznych gier edukacyujncyh itd

Dokladnie! moja córa ma 6 lat, uczy sie slowek na swoim smartfonie, a ma taki bardzo zwykly model meizu, ale jej wystarczy, byl tani stosunkowo, ale jest bardzo spraswny i nie ma z nim problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Ok, dziadkowie kupili telefon bez waszej zgody. Rozumiem i cię popieram. Jednak to wy jesteście rodzicami i to wy decydujecie jak długo dziecko będzie korzystało z telefonu czy w ogóle będzie korzystać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thnthnthn
Dnia 21.04.2019 o 14:03, Gość Nika napisał:

3- latka i telefon?? Mam 2.5-letniego syna i nie kumam serio do czego byłby mu potrzebny telefon

Wnuczka mojej koleżanki z pracy miała w tym wieku własny mały laptop i oglądala na nim filmy ze słuchawkami na uszach... powaznie, trzylatka... straszne to jest.

mój syn dostal tablet  jak miał 7 lat ale dołozył się do kosztów 25% (mial oszczędności, dostaje czasem co nieco od dziadków i cioć), telefon (nie dotykowy) jak miał 8. smartfona (mój 'stary') jak miał 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 godzin temu, Gość thnthnthn napisał:

Mój syn ma cztery lata, jak pójdzie do szkoły być może dostanie telefon, narazie nawet mi to do głowy nie przyszło i myślę, że dziadkom też długo nie przyjdzie. Poza tym to drogi prezent, a ja takich drogich nigdy nie pochwalałam i oni o tym wiedzą.

Dziecku w tym wieku smartfon czy tablet nie jest do niczego potrzebny. Nie pozwalamy synowi ruszać komputera, ale od czasu do czasu bawi się moim telefonem, czyli ogląda zdjęcia, robi zdjęcia, wciska cyferki i pyta mnie jakie to są, ewentualnie ogląda bajki na YT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gienia

Autorko to Ty jestes rodzicem i to Ty decydujesz! w ogóle nie rozumiem twoich dylematów, spakowałabym ten telefon i oddała im albo schowała i dała synowi jak będzie starszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finka56
14 godzin temu, Gość Laura napisał:

Dokladnie! moja córa ma 6 lat, uczy sie slowek na swoim smartfonie, a ma taki bardzo zwykly model meizu, ale jej wystarczy, byl tani stosunkowo, ale jest bardzo spraswny i nie ma z nim problemu

Własnie a polecacie jakis telefon typowo dla 6-7 latka? Nie za drogi, bo nie chce zaraz musiec naprawiac wyswetlacza, jak przypadkiem dziecko rozbije ://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teresska7

@finka56 spróbuj z jakimś chińskim, dla dziecka to nie ma różnicy, a to juz nie sa te czasy, ze chinskie tn gorsze, parametry mojegoo meizu sa takie same jak u samsunga mojego meza ;)) a cena nizsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sotyk
Dnia 24.05.2019 o 12:32, Gość teresska7 napisał:

@finka56 spróbuj z jakimś chińskim, dla dziecka to nie ma różnicy, a to juz nie sa te czasy, ze chinskie tn gorsze, parametry mojegoo meizu sa takie same jak u samsunga mojego meza ;)) a cena nizsza

tez mi sie tak wydaje, teraz i tak polowa znanych firm ma fabryki w chinach, bo tanszy koszt produkcji 😉 ja bym sie nie sugerowala tym, ze chinskie, tylko opiniami w necie, a o chinskich masz spoko opinie. recenzje poczytaj , porownaj modele, mam meizu sluzbowy i jest w prozadku 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×