Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kura domowa

Polecane posty

Gość Gość
18 minut temu, Gość Gość napisał:

Ale ty też pracujesz fizycznie może nawet na dwa etaty ( praca i dom) to i tak ta " kura" jest w lepszej sytuacji niż ty.

Chcesz się licytować? :-D :-D :-D

To proszę bardzo. Ja akurat fizycznie nie pracuję a pracą fizyczną w domu dzielimy się pół na pół z mężem. A kura zwykle robi to wszystko sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
19 minut temu, Gość Gość napisał:

A pewna jesteś, że minęłam się z powołaniem?

To był żart...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
18 minut temu, Gość Gość napisał:

No tak bo wszystkie pracujące panie które piszą na Kafe to szefowe "Prezeski" ha ha ha .

A kto mówi, że wszystkie? Część na pewno "zasuwa do roboty" i "jest pod czyjeś dyktando", część ma zwyczajne prace, do których chodzi bo musi, ale nie zasuwa, część chodzi do tej pracy z przyjemnością a część ma własne firmy i same sobie szefują. Na Kafe jest cały przekrój społeczeństwa. Ja chciałam tylko zwrócić uwagę tej pani, że praca to nie tylko "zasuwanie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
20 minut temu, Gość Hjk napisał:

Nie. Tę nazwę "kura domowa  wymyśliły kobiety które pracują. Zazdroszczą siedzenia w domu, więc mszczą się wyzywając. 

O, a skąd wiesz kto to wymyslił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fifi
8 minut temu, Gość Gkk napisał:

Tylko trzeba wziąć pod uwagę to, że czasy się zmieniają i coraz więcej kobiet nie chce pracować, w moim otoczeniu nigdy nie słyszałam żeby ktoś mówił o kimś. kura domowa, to tylko na kafe. 

Bo na kafe jest specyficzna grupa szczęśliwych i spełniających się zawodowo kobiet z których większość to szefowe i panie prezeski :-) I z tym swoim szczęściem biedne nie potrafią sobie poradzić i muszą wylewać jad na te " utrzymanki" . A prawda jest taka, że same tyrają w pracy zawodowej która ich nie satysfakcjonuje( przynajmniej część tych pań)ale nie mają wyjścia . Dlatego denerwują się, że ktoś inaczej żyje i może sobie pozwolić na wychowanie i dopilnowanie dzieci oraz perfekcyjne zadbanie o dzieci,siebie, męża i dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa
2 minuty temu, Gość Fifi napisał:

Bo na kafe jest specyficzna grupa szczęśliwych i spełniających się zawodowo kobiet z których większość to szefowe i panie prezeski 🙂 I z tym swoim szczęściem biedne nie potrafią sobie poradzić i muszą wylewać jad na te " utrzymanki" . A prawda jest taka, że same tyrają w pracy zawodowej która ich nie satysfakcjonuje( przynajmniej część tych pań)ale nie mają wyjścia . Dlatego denerwują się, że ktoś inaczej żyje i może sobie pozwolić na wychowanie i dopilnowanie dzieci oraz perfekcyjne zadbanie o dzieci,siebie, męża i dom.

W punkt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Fifi napisał:

Bo na kafe jest specyficzna grupa szczęśliwych i spełniających się zawodowo kobiet z których większość to szefowe i panie prezeski :-) I z tym swoim szczęściem biedne nie potrafią sobie poradzić i muszą wylewać jad na te " utrzymanki" . A prawda jest taka, że same tyrają w pracy zawodowej która ich nie satysfakcjonuje( przynajmniej część tych pań)ale nie mają wyjścia . Dlatego denerwują się, że ktoś inaczej żyje i może sobie pozwolić na wychowanie i dopilnowanie dzieci oraz perfekcyjne zadbanie o dzieci,siebie, męża i dom.

A gdzie ty tu widzisz jakis jad w stosunku do kur domowych? Właśnie sama wylałaś jad na panie pracujące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Gość Gość napisał:

Chcesz się licytować? :-D :-D :-D

To proszę bardzo. Ja akurat fizycznie nie pracuję a pracą fizyczną w domu dzielimy się pół na pół z mężem. A kura zwykle robi to wszystko sama.

No z tym się nie zgadzam bo ja niby należę do tych "kurek"🐓🐓🐓 ( niby bo czasami pomagam w firmie mężowi) ale mam panią która pomaga mi w domu. Więc raczej nic nie robię sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ale każda kobieta jest jurą domową...tylko że jedna od rana do wieczora a druga po pracy z wiszącym jęzorem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

No z tym się nie zgadzam bo ja niby należę do tych "kurek"🐓🐓🐓 ( niby bo czasami pomagam w firmie mężowi) ale mam panią która pomaga mi w domu. Więc raczej nic nie robię sama.

Dobrze, że pokazałaś jak wygląda kurka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

ale każda kobieta jest jurą domową...tylko że jedna od rana do wieczora a druga po pracy z wiszącym jęzorem...

Kura domowa: ‘kobieta zajmująca się wyłącznie domem i dziećmi, niepracująca, niemająca szerszych zainteresowań’

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
27 minut temu, Gość Gość napisał:

Chcesz się licytować? :-D :-D :-D

To proszę bardzo. Ja akurat fizycznie nie pracuję a pracą fizyczną w domu dzielimy się pół na pół z mężem. A kura zwykle robi to wszystko sama.

Skąd wiesz, że robi to sama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Gość napisał:

A gdzie ty tu widzisz jakis jad w stosunku do kur domowych? Właśnie sama wylałaś jad na panie pracujące...

Dużo jadu było wylewanie na kobiety siedzące w domu, na tym temacie może jeszcze jest w miarę ale były wcześniejsze tematy gdzie panie pracujące wyzywały, obrażały, poniżały mało tego, że kobiety niepracujące to jeszcze ich partnerów. I nie udawaj, że nie wiesz o czy mówię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Kura domowa: ‘kobieta zajmująca się wyłącznie domem i dziećmi, niepracująca, niemająca szerszych zainteresowań’

Nie jedna taka może być mądrzejsza i mieć więcej zainteresowań niż ty. Po twojej wypowiedzi widać, że mimo iż pracujesz nic mądrego sobą nie reprezentujesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytam

Skąd taki pomysł, że panie pracujące np w sklepie mają szerokie spectrum zainteresowań a kury wcale? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ko ko
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Kura domowa: ‘kobieta zajmująca się wyłącznie domem i dziećmi, niepracująca, niemająca szerszych zainteresowań’

Ktoś tu na siłę próbuje się dowartościowac 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Skąd wiesz, że robi to sama?

Bo kura domowa ZWYKLE robi to ama. Przecież nie piszę, że konkretnie ona :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
17 minut temu, Gość Gość napisał:

Kura domowa: ‘kobieta zajmująca się wyłącznie domem i dziećmi, niepracująca, niemająca szerszych zainteresowań’

A dlaczego " kurka" ma nie mieć szerszych zainteresowań, przecież nie mówimy tutaj o dysfunkcyjnych  rodzinach których głównym źródłem utrzymania jest  500 plus. Tylko o zdrowo funkcjonujących domach.Uważasz, że w takich rodzinach kobieta nie ma zainteresowań, pasji tylko dlatego, że została w domu bo wybrała dobro dzieci, rodziny i mogła sobie na to pozwolić ponieważ mąż wystarczająco dużo zarabia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Ko ko napisał:

Ktoś tu na siłę próbuje się dowartościowac 🙂

To był cytat :-) Szukaam etymologii wyrażenia "kura domowa" i znalazłam to :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Ko ko napisał:

Ktoś tu na siłę próbuje się dowartościowac 🙂

To był cytat :-) Szukaam etymologii wyrażenia "kura domowa" i znalazłam to :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
17 minut temu, Gość Gość napisał:

Dużo jadu było wylewanie na kobiety siedzące w domu, na tym temacie może jeszcze jest w miarę ale były wcześniejsze tematy gdzie panie pracujące wyzywały, obrażały, poniżały mało tego, że kobiety niepracujące to jeszcze ich partnerów. I nie udawaj, że nie wiesz o czy mówię. 

Hehehe, w stosunku do pań pracujących również sączył się podobny jad. I nie udawaj, że nie wiesz o czy mówię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ha ha

Ciężko było dzisiaj wracać do pracy po świętach. Strasznie mi się nie chciało. A kury sobie dzisiaj odpoczywały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie jedna taka może być mądrzejsza i mieć więcej zainteresowań niż ty. Po twojej wypowiedzi widać, że mimo iż pracujesz nic mądrego sobą nie reprezentujesz..

To był cytat :-D :-D :-D Oj kobiety, kobiety, Wasz poziom intelektualny wrecz powala :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papa
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

To był cytat 😄😄😄 Oj kobiety, kobiety, Wasz poziom intelektualny wrecz powala 😄😄😄

No to super,  że ty masz wyższy poziom, gratulacje 🙂 jeszcze gdybys była zadowolona ze swojego życia to w ogóle byłoby super. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Papa napisał:

No to super,  że ty masz wyższy poziom, gratulacje 🙂 jeszcze gdybys była zadowolona ze swojego życia to w ogóle byłoby super. 

Nie, no, to wy macie wyższy. Wręcz powalający :-D Gdnie mnie tam do was?

A dlaczego tak ci zalezy na moim zadowoleniu z zycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Bo kura domowa ZWYKLE robi to ama. Przecież nie piszę, że konkretnie ona :-D :-D :-D

A robi sama, robi sama....chyba masz taki obraz  w rodzinie nie wiem, mamy, siostry, kuzynki itp. może jeszcze kapcie w zębach mężusiowi przynoszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość Gość napisał:

Ale mąż płaci podatki za SIEBIE I DZOECI A ona nie placi nic

Przeciez nie musi.. Za coma niby placic ?

Placisz jak pracujesz zawodowo, ona niepracuje zawodowo to czemu ma placic ?

Placi podatki posrednie, wystarczy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
6 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Jak widać jedni mają lepsze wymówki na pasozytowanie niż inni,  zawsze można pracować w weekendy lub popołudniu albo wynająć nianie.

Ty za to nie masz zadnych.Sama pracuj w weekendy i po poludniu jak tak lubisz 😛 Kult pracy przede wszystkim ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuroooo
17 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie, no, to wy macie wyższy. Wręcz powalający 😄 Gdnie mnie tam do was?

A dlaczego tak ci zalezy na moim zadowoleniu z zycia?

A skąd pomysł, że mi zależy? Fajnie jakby każdy był zadowolony z życia, bo wtedy ludzie byliby dla siebie bardziej życzliwi no ale jak nie każdy może żyć jak chce to trudno 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
29 minut temu, Gość Gość napisał:

Hehehe, w stosunku do pań pracujących również sączył się podobny jad. I nie udawaj, że nie wiesz o czy mówię. 

Oczywiście " sączył się jad" chyba trochę w mniejszym stopniu ale nie chodzi o to aby się licytować. Tylko panie pracujące zawsze pierwsze zaczynały swoje obraźliwe słowa kierować w stronę pań siedzących w domu. A " kurki" musiały się bronić więc odbijały piłeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×