Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość efi

Czy wychowywanie dziecka jest dla was nudne?

Polecane posty

Gość efi

Dla mnie to codziennie to samo a zwłaszcza teraz z 2 latkiem za którym trzeba ciagle tylko biegać. Nie wyobrażam sobie etapu gdy się zaczną pytania typu „a czemu” „a dlaczego” „a dlaczego trawa jest zielona a nie niebieska jak niebo” 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Godc

Dla mnie to było  strasznie nudne. Do tego stopnia ze nie chcialam mieć więcej dzieci . szczęśliwy to byl dzien kiedy poszlam do pracy (po 1.5r)

Córa ma już 6 lat i odżyłam... 5-6lat to już fajne dziecko.

W maju rodzę kinder niespodziankę 😶 ...... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wychowanie nie jest nudne.  To złe  określenie.  Może siedzenie w domu to tak ale samo wychowanie nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tak do 3-4 roku mega nudne. Ciekawsze jak dzieci sa starsze. Tylko pozniej dziecko nie chce juz tak duzo spedzac czasu z rodzicami... Moj 9 latek lubi siedziec sam w pokoju i ganiac z kolegami. A co bedzie pozniej.. 

No wiec takim malym mimo, ze czasem nudno i monotonnie, fajnie sie zająć i spedzic z nim czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jest monotonia. Z drugiej strony ja mogę obserwować moją dwuletnią córeczkę godzinami.  Słodkie minki, gadanie w dziecięcym języku,  dziwne pomysły.  🙂 Dzieci tak szybko rosną,  że później ten okres wydaje się nam piękny. Mówię to jako mama obecnego 17latka. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poo
46 minut temu, Gość efi napisał:

Dla mnie to codziennie to samo a zwłaszcza teraz z 2 latkiem za którym trzeba ciagle tylko biegać. Nie wyobrażam sobie etapu gdy się zaczną pytania typu „a czemu” „a dlaczego” „a dlaczego trawa jest zielona a nie niebieska jak niebo” 😕

no dla takiej osoby jak ty pewnie jest nudne -ty nawet nie wiesz dlaczego niebo jest niebieskie XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość poo napisał:

no dla takiej osoby jak ty pewnie jest nudne -ty nawet nie wiesz dlaczego niebo jest niebieskie XD

A iĆ stad Panno Gow/nia/ro „xD”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mam dwuletniego syna i szczerze powiedziawszy dla mnie macierzyństwo nie ma w sobie nic fajnego, a wychowywanie dziecka jest mega nudne. Raz, że nudne, a dwa monotonne i męczące. Marudzenie z byle powodu, jojczenie ciągle o coś, wrzaski w miejscach publicznych, bo dziecka nie dostaje tego co chce.... Nienawidzę tego i nigdy na kolejne dziecko się nie zdecyduje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efi
19 minut temu, Gość poo napisał:

no dla takiej osoby jak ty pewnie jest nudne -ty nawet nie wiesz dlaczego niebo jest niebieskie XD

Chyba nie zrozumiałaś tematu. Nie chodzi o to ze nie umie się czegoś wytłumaczyć tylko te zadawane pytania na okrągło są męczące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efi

Szczerze to nie mogę się doczekać kiedy moje dziecko będzie miało 5 lat. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paidbducb

Mam dwójkę 2 i 5 lat. Nie nudzi mi się. Lubię spędzać z nimi czas. Staram się korzystać z każdej chwili z nimi bo jednak strasznie szybko rosną..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bunu

Witam,

 

Nudne to raczej nie użyła tego typu słowa. Jak poprzedniczka napisała będziemy siedzenie w domu i bieganie na okrągło za czyms, po coś. Teraz idzie lato (córka 2,5) jest tak absorbująca, że będę chyba siedziała 24h w piaskownicy przed domem a samej jej nie zostawię, bo wszystko się może wydarzyć. Marzą mi się czasem takie chwile z mężem w dwoje, ale bardziej chyba ta zwyczajna czasem cisza wieczorem i porządne spanie. 

Zależy od potencjału dziecka, jedne mniej absorbujące inne mniej. Chyba wolę tą drugą opcje i osobiscie wolałabym się trochę ponudzić. 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To by bylo dla mnie nudne krecic sie z maluchem kilka godzin kolo smietnika i wraz z nim fascynowac sie otwieraniem i zamykaniem klapy.Albo pol dnia stac pod drzwiami ktorymi dziecko trzaska.Do tego trzeba byc obecnym tu i teraz i sie na tym koncentrowac calkowicie.Za to dzieci ktore stale o cos pytaja sa fajne, ale wieki uplyna zanim z niemowlaka urosnie myslace stworzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W pracy jak mam monotonny okres, to też się nudzę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
36 minut temu, emigrantka napisał:

To by bylo dla mnie nudne krecic sie z maluchem kilka godzin kolo smietnika i wraz z nim fascynowac sie otwieraniem i zamykaniem klapy.Albo pol dnia stac pod drzwiami ktorymi dziecko trzaska.Do tego trzeba byc obecnym tu i teraz i sie na tym koncentrowac calkowicie.Za to dzieci ktore stale o cos pytaja sa fajne, ale wieki uplyna zanim z niemowlaka urosnie myslace stworzenie

... zamiast nauczyć dziecko, że drzwiami się nie trzaska a śmietnik pokazać raz dziennie jak się samemu wynosi śmieci. Ale jak ktoś pozwala dziecku robić z siebie idi0tę i niewolnika, to potem siedzi i się gapi na śmietnik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ccvvf

Dla mnie najorszy pod wzgledem nudy byl okres miedzy 1 a 2 lata, bylam wybitnie niedospana tak ze wyjście z domu było wyczynem i bywalo ze zssypialam na siedzaco czekajac Kiedy wreszcie to dziecko pojdzie na drzemke. Caly ten okres to bylo oczekiwanie na sen. 

Teraz ma 3 lata i nudno nie jest, synek gada smieszne rzeczy, zadaje pytania i czasem bywaja meczace ale na pewno nie nudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

W zadnym wypadku !!

Jak wychowywanie wlasnego dziecka moze byc nudne ?

Moze byc czasem monotonne i powtarzalne.. ale nudne ?

Musicie byc bardzo nudnymi osobami..bo nudza sie tylko nudni ludzie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaa
3 minuty temu, Gość gosc napisał:

W zadnym wypadku !!

Jak wychowywanie wlasnego dziecka moze byc nudne ?

Moze byc czasem monotonne i powtarzalne.. ale nudne ?

Musicie byc bardzo nudnymi osobami..bo nudza sie tylko nudni ludzie 🙂

Dokładnie!! Jak może być nudne wychowanie własnego dziecka! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Gość gosc napisał:

W zadnym wypadku !!

Jak wychowywanie wlasnego dziecka moze byc nudne ?

Moze byc czasem monotonne i powtarzalne.. ale nudne ?

Musicie byc bardzo nudnymi osobami..bo nudza sie tylko nudni ludzie 🙂

Poczytaj badania. Nudzą się inteligentni ludzie 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaa

Poczytaj badania. Nudzą się inteligentni ludzie

 

x

 mozesz je zacytowac?  Inteligencja polega na radzeniu sobie w róznych sytuacjach. Jesli dojrzałego człwieka męczy nuda, to znaczy,ze sobie nie radz( chyba,ze jest np dzieckiem uzaleznionym od dorosłego, ktory kaze mu , powiedzmy, uczesniczyc w nudnych, nie wnoszacych nic zajeciach czy lekcjach) Nie nalezy tego mylic ze swiadomym leniuchowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaa

Nigdy mnie nie nudziło wychowanie wlasnych dzieci. ( nie mylic z np powtarzalnymi nie twórczymi zająciami typu codzienne gotowanie).Uwielbiałam odpowiadac na najdziwniejsze pytania- trzeba przy tym ruszyc głowa, często poszukac w powaznych naukowych zrodlach,a potem pzrełozyc to na jezyk zrozumialy dla dziecka. Przy maluchach mialam niezle cwiczenia z biologii, chemii, fizyki, astronomii, historii itd.  Przeciez przy mimimum dobrej woli mozna sie doczytac, czemu niebo jest niebieskie, a trawa zielona. Potem pogłowkowac, jak to przekazac zrozumiale  dziecku - a da sie,. I swietnie, bo dziecko ma bardzo chlonny umysl , zapamieta , potem w szkole czy w dorosłym życiu jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Gość gość napisał:

... zamiast nauczyć dziecko, że drzwiami się nie trzaska a śmietnik pokazać raz dziennie jak się samemu wynosi śmieci. Ale jak ktoś pozwala dziecku robić z siebie idi0tę i niewolnika, to potem siedzi i się gapi na śmietnik 😄

Wszystkie matki i ojcowie (nieraz i babcie, dziadkowie, chrzestni) sa tacy, moze z wyjatkiem tych "zlych".dlatego powstal temat.jedni lubia siedziec przy smietniku bo dziecko tak chce a innych to nudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
28 minut temu, emigrantka napisał:

Wszystkie matki i ojcowie (nieraz i babcie, dziadkowie, chrzestni) sa tacy, moze z wyjatkiem tych "zlych".dlatego powstal temat.jedni lubia siedziec przy smietniku bo dziecko tak chce a innych to nudzi

Dziecko może "chcieć" a zadaniem rodzica jest wychowywanie a nie pozwalanie na każde głupie "chce". Jak będzie chciało się bawić na środku ulicy to posadzisz i też będziesz siedzieć i patrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×