Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jusia8428

W którym miesiącu zacząć wszystko kupować? W którym wy zaczęłyście?

Polecane posty

Jestem w 6 prawie 7 miesiącu ciąży. Planuje na początku maja kupić wózek oraz mebelki do pokoju maluszka. Co do reszty to chyba poczekam do czerwca. 

Moje pytanie brzmi: czy to nie za wcześnie? Jest to moja pierwsza ciąża. Mieszkam z chłopakiem i nie mam żadnej pomocy od innych. 

Cały czas się martwie "A co jeśli urodzi się wcześniej a ja nie jestem gotowa!" 

W którym miesiącu wy zaczęłyście kupować rzeczy dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aja

Jestem w 27 Tc i mam na razie tylko ubranka. Z resztą czekam, aż skończę 30 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pierwsze ciuszki od znajomych zaczęłam dostawać w okolicach 5 miesiąca, ale długo ich nie ruszałam, leżały w workach. Zresztą do końca 6 miesiąca pracowałam i nie miałam wiele czasu. Jednocześnie wiedziałam, że urodzę wcześniej, bo ciąża bliźniacza. W okolicach 32 tygodnia wszystko co niezbędne, było  gotowe. CC było w 34 tygodniu. Wózek kupiliśmy po porodzie, bo po co wcześniej? Dzieciaczki odbieraliśmy w fotelikach samochodowych. Mebli, poza łóżeczkami, nie kupowałam żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Wózek kupiliśmy po porodzie, bo po co wcześniej?

Po to, żeby wyjść na spacer z dzieckiem? Czy staropolskim zwyczajem naszych babć najpierw werandowałaś miesiąc? 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W 1 ciąży to ciuszki zbierałam powoli chyba od 6 miesiąca.  A to kupiłam body A to czapeczke.  Jeśli chodzi o kosmetyki , wózek czy pampersy to już w8- 9 miesiącu.  A w 2 ciąży to już w 9 miesiącu.  A urodziłam 10 dni wcześniej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Sama jestem w 27tc i mam tylko ubranka, jeszcze nie wszystkie. I w ciągu miesiąca muszę wszystko ogarnac, bo wiem, że później nie będzie mi się chciało.  

W pierwszej ciąży miałam wszystko gotowe do 28tc i całe szczęście,  bo od 29tc byłam w szpitalu i potem musiałam  leżeć.  

W drugiej też jakoś szybko się ogarnęłam, teraz jakoś nie mam zapału. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Po to, żeby wyjść na spacer z dzieckiem? Czy staropolskim zwyczajem naszych babć najpierw werandowałaś miesiąc? 😂😂

Przed porodem ciężko wyjść z wózkiem, z dzieckiem na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanka

Ubranka i wszystkie drobniejsze rzeczy to najlepiej po troszku zbierać, żeby nie na ostatnia chwilę, a łóżeczko/ mebelki/ wózek to pod koniec ciąży, ja żałowałam, że nie zrobiłam zapasu pieluch i mokrych chusteczek bo to szło jak szalone , a od siebie to polecam zamiast klasycznego łóżeczka kupić dostawkę- o niebo wygodniejsze gdy trzeba wyjmować dziecko w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggghhy

Jestem w 33tc i już większość rzeczy  mam. Muszę kupić jeszcze wanienke, kosmetyki, pampersy i rzeczy do szpitala dla siebie. To moja 2 ciąża 🤰. Po majówce spakuje już torbę do szpitala i będę miała spokojna głowę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja ciuszki kupywalam tak od 5 miesiaca. Powoli się nazbierał stosik. Wózek, pościel, łóżeczko i resztę miałam już w 32 tygodniu. No i w 35 już urodziłam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja zaczelam po 30tc bo wczesniej mi sie nie chcialo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Przed porodem ciężko wyjść z wózkiem, z dzieckiem na spacer.

Aaaa nie wiedziałam. Chcesz mi powiedzieć, że pierwszą rzeczą, która zrobiłaś po porodzie była wyprawa do sklepu po wózek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
27 minut temu, Gość Gość napisał:

Aaaa nie wiedziałam. Chcesz mi powiedzieć, że pierwszą rzeczą, która zrobiłaś po porodzie była wyprawa do sklepu po wózek? 

Wózek można mieć wybrany, może być zamówiony i czekać na klienta.Wózek odebrać może mąż (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalla008
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Przed porodem ciężko wyjść z wózkiem, z dzieckiem na spacer.

To samo mialam napisać 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia

ja zaczęłam kupować wszystko pod koniec, na ostatnia chwile ale nie zaluje ;)) poza tym musze wam polecic strone naturalnaplodnosc, wiele ciekawych rzeczy sie dowiedzialam o ciazy i nie tylko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi

Na pewno radzę Ci kupić łóżeczko co najmniej miesiąc przed porodem bo trzeba to drewno wietrzyć,oj długo było czuć choć farby niby przyjazne i zapach drewna tez specyficzny ,poza tym nowe meble też czuć,nie radzę czekać na ostatnią chwilę.wozek miałam wybrany i mąż pojechał jak byłam w szpitalu. Fotelik jakis miesiąc przed porodem kupiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Belladona

Lepiej kupić rzeczy wcześniej. Ja ciągle odkładałam zakupy, a tymczasem poród zaczął sie 8 tygodni za wcześnie. Wszystko musiał na gwałt kupić mąż. Nie zrozumcie mnie źle, to bardzo dobrze, że ogarnął sprawę, ale wiecie jak to jest z facetami... śmiesznie się rodzi w koszulce z koronką i skarperkami w króliczki. 🙂 i nie zapomne miny położnej jak dał jej dla wcześniaka ubranko w rozmiarze 74. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
15 godzin temu, Gość Gość napisał:

Po to, żeby wyjść na spacer z dzieckiem? Czy staropolskim zwyczajem naszych babć najpierw werandowałaś miesiąc? 😂😂

Żeby werandować też trzeba mieć wózek. Jeden syn miał zapalenie płuc i ostrą żółtaczkę, nie miał odruchu ssania, był karmiony za pomocą sondy. Wcześniaki z 34 tyg po przejściach nie potrzebowały spacerów tuż po porodzie, zresztą pogoda wówczas nie była najlepsza, końcówka zimy. Wózek dotarł w ciągu tygodnia od powrotu do domu, naprawdę w tym czasie spacery nie były konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A i zapomniałam dodać, że oczywiście był wcześniej wybrany. A zamówienie złożyłam po porodzie przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

moim zdaniem powinnas powoli kompletowac wszystko,zwlaszcza meble,wozek i td. Troche to trwa, trzeba to umyc, poskrecac i pokazać palecem (mezowi np), teraz jeszcze bedzie Ci latwiej,a jest szansa,ze za miesiac lub dwa dopadnie Cie niemoc i bedziesz robic wszystko na sile.Teraz jeszcze mozesz sobie pochodzić po sklepach i sprawić frajde zakupami,w 8 msc mozesz ciuchy uprac,uprasowac,spakowac torbe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrzesień 2 raz

Ja jestem w 5 miesiącu drugiej ciąży. Mam meble, łóżeczko, dwa dni temu kupiłam materac do łóżeczka, za 2 tygodnie odbieramy wózek. Wiem jak w 1 ciąży ciężko mi było na koniec się tym wszystkim zajmować. Poród był we wrześniu, całe lato w tych ostatnich miesiącach i jeszcze przygotowania. Teraz praktycznie tak samo. Chce mieć do koncq lipca spokoj. Zostało kupić pościel, rożek i inne takie duperele 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×