Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Biggi

Jednodniowa goraczka i 3 dzien bolu brzucha u 3,5 latks

Polecane posty

Gość Biggi

Hej.

Zastanawiam sie co robic. Synek 22 kwietnia poszedl spac jakby nigdy nic i po ok 1,5h zaczal sie trzasc, majaczyc cos przez sen i okazalo sie, ze ma 38,8 goraczki. Podalam mu lek przrciwgoraczkowy, zanim jeszcze zaczal dzialac temp podskoczyla do ponad 39. Nastepnie ok 30min po spadla tak mniej wiecej do 38 stopni. Przetrwalismy noc tak z temp 38-38,5. Rano jak sie obudzil temp szybko skoczyla do 40stopni. Znow podalam lek i spadla szybko do 37,7, a pozniej juz nawet 36,6. Caly dzien juz nie bylo potrzeby podawania leku bo temperatura juz nie wrocila (tak jest do dzisiaj). Za to synek od wtorku skarzy sie na bole brzuszka. Myslalam, ze to moze zaparcie bo nie mogl zrobic kupy. Dalam mu poznym popoludniem suszone sliwki. Po godzinie zaczelo go czyscic i tak czyscilo nawet caly nastepny dzien (bol brzuszka i od razu bieg do wc i rozwolnienie - juz nie jestem pewna czy to bylo przez sliwki czy moze to biegunka infekcyjna). Wczoraj juz od ok 16 nie skarzyl sie wcale na bol brzucha, biegunka ustala (podalam mu jedna dawke nifuroksazydu - nie wien, czy to moze oj zadzialal?). A dzisiaj budzi sie i pierwsze co - mama brzuszek mnie boli :(.. To nie jest ciagly bol. Trwa doslownie chwile i puszcza i tak co jakis czas. Wyglada na to, ze to jakies skurcze. Od wczoraj juz tryska energia i w ogole nic po nim nie widac. Biega, skacze, radosc na buzi. 

Nie wiem co robic. Czy to juz pora na wizyte u lekarza, czy poczekac jeszcze dzisiejszy dzien? Zjadl wlasnie sniadanie dwie kromki chleba. Pije bardzo duzo, je.. Jakby nic sie nie dzialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

moze głodny był. jak czlowiek głodny to tez go brzuszek boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biggi

Byc moze, byc moze. Tylko zawsze normalnie mowil, ze jest glodny, a nie, ze boli go brzuch.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

Moze zaczyna się jakas choroba bakteryjna np angina czy szkarlatyna. Moj syn tak mial przy szkarlatynie, ze najpierw kilka dni bol brzucha i skacząca temperatura. Obejrzyj język, gardlo i czy nie rozchodzi sie wysypka od szyi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biggi

Hmm jakis czas temu byla szkarlatyna u nas w miescie, ale syn nie chodzi jeszcze do przedszkola. Jedyne co, to cale swieta spedzil z dziecmi na placu zabaw. A jeszcze w poniedzialek zjadl golabka. Nie mial grzybow, ale byl gotowany w calej tej zalewie z golabkami, ktore grzyby mialy. No, ale nie chce mi sie wierzyc, ze to mogloby byc przyczyna.

Nie ma nic, zadnych wysypek, jama ustna ok zadnych zaczerwienien itd. 

Temp juz mu nie skacze. Mial ja tylko jedna dobe. W nocy z 22 na 23 kwietnia i 23 kwietnia jedynie stan podgoraczkowy caly dzien. Ale zle sie tego 23 czul. Caly dzien przelezal w lozku i duzo spal. Pod wieczor odzyl i zachowywal juz jakby nic sie nie dzialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goooosc

Czy tak ciezko isc do lekarza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biggi

Ciezko, bo nie chce zeby w przychodni zlapal cos nowego tymbardziej ze u nas dorosli siedza z dziecmi.. Zarazki na zarazkach. Ale juz jest ok. Nic go juz od rana nie boli, bylismy juz na dlugim spacerze i wszystko ok. Teraz je z apetytem obiad. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hey

Nawet przy wirusowkach a pewnie to jakaś była może dziecko boleć brzuch. Jakby jednak bóle wracaly nie lekceważ zapisz się na konkretną godzinę i do lekarza. Jak przejdzie i noe wróci to pewnie jakiś wirus był . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biggi

No niestety teraz wieczorem znow mial chwilowe takie bolesci. Ale to trwa doslownie kilkanascie sekund i koniec.. Zrobil tez kupe, ale ze tak sie wyraze taka "idealna". Nastroj super, pelna energia, apetyt w pelni. My i tak jezdzimy prywatnie do lekarza. Nie wiem. Jak jutro nadal bedzie sie skarzyl to w weekend sie pojedzie. Jutro ostatni dzien na dojscie do siebie mu dam. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moze to

Moze to taki dziwny przebieg jelitowki.

U nas co prawda byly wymioty i gorączka potem juz bez goraczki i biegunka. 

My sie zarazilismy od syna i partner mial bolesci wątroby tylko i wyłącznie a ja bolesci plus wymioty.

Syn tydzien sie męczył a my po w dni takze stawiam na jelitowke.

My cale święta przelezelismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biggi

Juz sama nie wiem. Ale naprawde on mowi, ze boli go brzuszek. Pytam czy chce kupe, on ze tak. Siada na sedes i doslownie po kilku sekundach "juz nie boli". Zaczynam sie zastanawiac czy cos nie zmysla doslownie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Poloz mu termofor na brzuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zrób usg.  Jeju dziewczyny jeśli jakias wirusowka przebiega w dziwny sposob idzcie do cholery na usg, morfoligie. Jak są nietypowe objawy to może to być wszystko. Nawet nowotwór. Tego jest niestety jest coraz więcej i częściej. Dziwne chwilowe bole brzucha to najlepiej wizyta u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biggi

Wiem o tym. To dopiero 3, a wlasciwie dzis 4 dzien. Mysle, ze pare dni mozna obserwowac, nie zmieni to biegu wydarzen. Dzis tez dzien rozpoczety kupa ale notmrmalna i bolem brzucha z tym, ze dluzszym niz ostatnie. A ja totalna biegunka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vjk
18 godzin temu, Gość Goooosc napisał:

Czy tak ciezko isc do lekarza? 

Po co do lekarza z byle infekcją tylko kolejki blokują.dzieciak jest już zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biggi

Morfologie mial robiona okolo miesiac temu i wszystko bylo ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biggi

Noi wlasnie mi skoczyla temperatura do 38 stopni.. No to chyba juz raczej pewne, ze to wirus.. Ajj z jednej strony czuje ulge bo sie uspokoilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyśka

Mam tr same objawy u 4.5 latka od 2 dni. Wszystko jest ok w ciągu dnia. W nocy bol brzucha i gorączka.  Moze taki wirus perfidny? Dzisiaj jednak ide do przychodni z nim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jakaś wirusowka.  Jakiś czas temu moje dzieci właśnie taką jelitowke.  Gorączką, Potem biegunka i jeszcze tydzień ból brzuszka 

 Dawaj probiotyk,  u nas po.ahal na ból.paracetamol, lekarka zalecila dawać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×