Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jajko Pisanka

Nie jestem taka jak inne kobiety

Polecane posty

Mój ulubiony tekst zupełnie przeciętnych, często nieciekawych, zgorzkniałych kobiet. "Nie jestem taka jak inne kobiety" - prawie każda kobieta która to mówi jest jednym z klonów wszystkich tych szaraczków które z jakiegoś powodu nie lubią innych kobiet i czują potrzebę podkreślania jak bardzo są inne, zazwyczaj sprowadzając innych ludzi do poziomu obrazka bez osobowości i opisując siebie jako jedyne "romantyczne, naturalne, spokojne, lubiące spacery w górach i piłkę nożną" kobiety na świecie. 

Spotykacie czasem takie typy? 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nie uważam. Ale ja nie jestem taka jak inne kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja z tych tekstów kojarzę głównie Noxelię, to ona kładła straszny nacisk na swoją wyjątkowość i nie bycie tzw. "szarą masą", a była jedną z najbardziej nieciekawych osób, jakie widziałam, pod względem zainteresowań.
U kobiet tych tekstów tak poza tym raczej nie kojarzę - ale u panów z portali randkowych jak najbardziej 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Ja z tych tekstów kojarzę głównie Noxelię, to ona kładła straszny nacisk na swoją wyjątkowość i nie bycie tzw. "szarą masą", a była jedną z najbardziej nieciekawych osób, jakie widziałam, pod względem zainteresowań.
U kobiet tych tekstów tak poza tym raczej nie kojarzę - ale u panów z portali randkowych jak najbardziej 😛

* pod względem zainteresowań i wyglądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petrovafire

a co jeśli ta dziewczyna faktycznie nie jest jak inne? :classic_huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r4gtr

Każda kobieta jaką spotkałem w swoim życiu uważała się za inną niż wszystkie i wyjątkową... a tak naprawdę była taka sama jak wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Metka napisał:

Ja tak nie uważam. Ale ja nie jestem taka jak inne kobiety.

😄

 

1 minutę temu, petrovafire napisał:

a co jeśli ta dziewczyna faktycznie nie jest jak inne? :classic_huh:

Każdy jest na swój sposób wyjątkowy, niezależnie jak spojrzysz na to zdanie to po prostu nie jest możliwe. Zawsze będą ludzie do których jest się podobnym i tacy od których się różnimy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petrovafire
Przed chwilą, Jajko Pisanka napisał:

😄

 

Każdy jest na swój sposób wyjątkowy, niezależnie jak spojrzysz na to zdanie to po prostu nie jest możliwe. Zawsze będą ludzie do których jest się podobnym i tacy od których się różnimy. 

owszem, ale myślę, że tego zdania nie można brać tak dosłownie, prawda? ktoś kto tak mówi, nie ma raczej na myśli tego, że jest unikatem. wszystko też zależy od kontekstu rozmowy, czego dotyczy ta "inność" 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Ja dość znacząco różnie się od większej części społeczeństwa.

Ale...

większosć moich znajomych jest do mnie podobna 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, petrovafire napisał:

owszem, ale myślę, że tego zdania nie można brać tak dosłownie, prawda? ktoś kto tak mówi, nie ma raczej na myśli tego, że jest unikatem. wszystko też zależy od kontekstu rozmowy, czego dotyczy ta "inność" 😉

Jeżeli ktoś uważa się za taki unikat to na pewno nim nie jest 🙂 To zdanie samo w sobie jest ogólne i w każdym kontekście jest po prostu głupie bo na każdą naszą preferencję, hobby, upodobanie czy pogląd znajdą się tysiące podobnych kobiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość Kiss napisał:

Ja dość znacząco różnie się od większej części społeczeństwa.

Ale...

większosć moich znajomych jest do mnie podobna 🙂

I własnie o to chodzi - ludzie mają tendencję zbierać się w grupki. I teraz pomyśl ile jest grupek do których możecie być w jakimś aspekcie podobni, ale nawet o tym nie wiecie. "Większa część" społeczeństwa nie ma jednakowych poglądów na każdy temat, ludzie są zlepkiem różnych doświadczeń i przez to każdy ma wyjątkowe spojrzenie na życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tyle

każdy ma prawo uważać się za wyjątkowego. Jedni mają zawyżoną samoocenę, drudzy zaniżoną. To jak o sobie myślimy nie wpływa jednak na to jak postrzegają nas inni, dla których możemy być przeciętni albo nawet beznadziejni. Osoba która mówi publicznie o sobie w ten sposób ma kompleksy i usiłuje wpłynąć na postrzeganie przez innych w bardzo szczeniacki sposób, albo jest to osobowość narcystyczna. Osoba wartościowa nie musi ogłaszać tego wszem i wobec. Nie przejmuje się zdaniem innych i robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Gość powiem tyle napisał:

każdy ma prawo uważać się za wyjątkowego. Jedni mają zawyżoną samoocenę, drudzy zaniżoną. To jak o sobie myślimy nie wpływa jednak na to jak postrzegają nas inni, dla których możemy być przeciętni albo nawet beznadziejni. Osoba która mówi publicznie o sobie w ten sposób ma kompleksy i usiłuje wpłynąć na postrzeganie przez innych w bardzo szczeniacki sposób, albo jest to osobowość narcystyczna. Osoba wartościowa nie musi ogłaszać tego wszem i wobec. Nie przejmuje się zdaniem innych i robi swoje.

Albo ma bardzo złe zdanie o innych ludziach, co też źle o niej świadczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petrovafire
23 minuty temu, Jajko Pisanka napisał:

Jeżeli ktoś uważa się za taki unikat to na pewno nim nie jest 🙂 To zdanie samo w sobie jest ogólne i w każdym kontekście jest po prostu głupie bo na każdą naszą preferencję, hobby, upodobanie czy pogląd znajdą się tysiące podobnych kobiet

no ale nie uważasz, że to już trochę takie czepianie się o szczegóły (bez urazy)? bo generalnie na siłę można czepiać się każdego zdania. tak samo jak Twój facet powie Ci, że dla niego jesteś wyjątkowa. no i teraz co, ma Ci się zrobić miło, czy może masz mu wypomnieć, że "ale Kochanie, ja nie jestem wyjątkowa, jest milion innych osób podobnych do mnie pod względem charakteru i wyglądu, dlaczego mnie okłamujesz?". no tak to nie działa, prawda? 🙂 generalnie rozumiem co masz na myśli, ale z drugiej strony, jak już wspomniałam, to taka rozkmina trochę bez sensu, bo naprawdę do każdego zdania na świecie można się doczepić 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, petrovafire napisał:

no ale nie uważasz, że to już trochę takie czepianie się o szczegóły (bez urazy)? bo generalnie na siłę można czepiać się każdego zdania. tak samo jak Twój facet powie Ci, że dla niego jesteś wyjątkowa. no i teraz co, ma Ci się zrobić miło, czy może masz mu wypomnieć, że "ale Kochanie, ja nie jestem wyjątkowa, jest milion innych osób podobnych do mnie pod względem charakteru i wyglądu, dlaczego mnie okłamujesz?". no tak to nie działa, prawda? 🙂 generalnie rozumiem co masz na myśli, ale z drugiej strony, jak już wspomniałam, to taka rozkmina trochę bez sensu, bo naprawdę do każdego zdania na świecie można się doczepić 😉

Komplement kogoś innego to nie to samo co pianie na swój temat i krytykowanie innych kobiet - a do tego się to z zasady sprowadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Jajko Pisanka napisał:

Komplement kogoś innego to nie to samo co pianie na swój temat i krytykowanie innych kobiet - a do tego się to z zasady sprowadza

Myślałaś o Noxelii pisząc to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petrovafire
1 minutę temu, Jajko Pisanka napisał:

Komplement kogoś innego to nie to samo co pianie na swój temat i krytykowanie innych kobiet - a do tego się to z zasady sprowadza

wiesz, to wszystko zależy jak wspomniałam od kontekstu. można takie teksty rzucać w żartach, całkowicie luźno, i wtedy nie ma w tym nic złego. jeśli jednak rzeczywiście ktoś usilnie próbuje wmówić innym, że jest inny niż wszyscy inni, no to zgadzam się, że jest to już niezdrowe, narcystyczne, ale póki nikogo się nie krzywdzi udowadnianiem tego, to całkowicie niegroźne. przykładowo gdy ktoś mi mówi, że kobiety tak uwielbiają spędzać czas na zakupach, oglądać filmy romantyczne, siedzą dwie godziny w łazience, żeby się upięknić, to sama wtedy mówię "no to ja nie jestem jak inne" - całkowicie nawiązując do sugestii rozmówcy, a nie żeby się wychwalać, bo zwyczajnie nie lubię zakupów, nie lubię filmów romantycznych i nie siedzę 2h w łazience 😛 wiesz co mam na myśli, huh? 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Miała długie monologii na ten temat. Wszyscy poza nią są szarą masą, ubierają się nieciekawie - tylko ona ma oryginalny i nietuzinkowy styl, i jest naturalna (nie maluje się). Tylko ona słucha niszowej muzyki (metal). Tylko ona ma ciekawe zainteresowania, jest artystką (pisze wiersze, robi zdjęcia smartfonem). 
Nie wiadomo, po czym wnioskowała, czego inni słuchają i co robią w wolnym czasie.
Strasznie irytująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, widziałam tylko kilka jej wpisów więc nie mogę się wypowiadać. 

 

Wracając jeszcze do tych żartów - jeżeli kogoś takie żarty śmieszą to...trudno. Nie ma to jak stary, dobry seksizm skrywany pod kiepskim poczuciem humoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koneser

Nażarłem się kapuchy i teraz będę sroł dziewczyny B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Śmieszek

Fajnie że jesteś inna niż reszta bo one dają dopiero na 2 randce;) A tak ma poważnie to kobieta mówiąc że jest inna niż pozostałe daje do zrozumienia że nie jest łatwa lub po prostu nie jesteś w jej typie a na to najlepsza odpowiedź - lepsze nogą z łóżka spychałem:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Gość Śmieszek napisał:

Fajnie że jesteś inna niż reszta bo one dają dopiero na 2 randce;) A tak ma poważnie to kobieta mówiąc że jest inna niż pozostałe daje do zrozumienia że nie jest łatwa lub po prostu nie jesteś w jej typie a na to najlepsza odpowiedź - lepsze nogą z łóżka spychałem:)

 

Bardzo, bardzo nie na temat 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

każdy kto tak mowi mówi prawde, ale w kontekście swojego wewnętrznego życia, na zewnątrz są klonami które nie potrafią działać nieszablonowo. Dotyczy to 90% społeczeństwa, w kluczowych momentach mimo że chcą zrobić to co czują, zrobią to co wypada zrobić w takiej sytuacji

po to jest też to diabelskie forum "co powinnam...???" i tak kończy sie indywidualizm. Witamy w Matrixie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enchilada
2 godziny temu, Gość r4gtr napisał:

Każda kobieta jaką spotkałem w swoim życiu uważała się za inną niż wszystkie i wyjątkową... a tak naprawdę była taka sama jak wszystkie.

to się nazywa bycie psychicznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monte

każda jest inna i wyjątkowa tak jak wszystkie klony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość gość napisał:

każdy kto tak mowi mówi prawde, ale w kontekście swojego wewnętrznego życia, na zewnątrz są klonami które nie potrafią działać nieszablonowo. Dotyczy to 90% społeczeństwa, w kluczowych momentach mimo że chcą zrobić to co czują, zrobią to co wypada zrobić w takiej sytuacji

po to jest też to diabelskie forum "co powinnam...???" i tak kończy sie indywidualizm. Witamy w Matrixie.

Pytanie innych o radę ma tą zaletę, że mogą mieć rację 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Jajko Pisanka napisał:

Pytanie innych o radę ma tą zaletę, że mogą mieć rację 🙂

mojszą racje? Pytasz co zrobić w takiej sytuacji aby co? Każdy powinienen zrobić co innego aby rozwiązać swoje problemy, dlatego to zawsze zmieżanie ku samoklonowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość gość napisał:

mojszą racje? Pytasz co zrobić w takiej sytuacji aby co? Każdy powinienen zrobić co innego aby rozwiązać swoje problemy, dlatego to zawsze zmieżanie ku samoklonowaniu.

Nie wiem czy zauważyłaś, ale w takich tematach każdy podaje swój punkt widzenia i swoją perspektywę. Czytając te odpwoiedzi autor może przeanalizowac problem z punktu widzenia o którym wcześniej nie pomyślał lub wziąć pod uwagę rozwiązania które nie przyszły mu wcześniej do głowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×