Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Dyśka

Termin grudzień 2019

Polecane posty

Gość Mama twins

Ja już czuję ruchy 😄 Trzecia ciąża, może dlatego ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Moja mama ma urodziny w grudniu :) teraz będzie jeszcze nasz synek z grudnia:)

 

mamini super! Cieszę się razem z tobą :) a czemu lekarka powiedziała na 90% maleństwo nie chciało się odwrócić;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamini
53 minuty temu, Gość Super Żona napisał:

Moja mama ma urodziny w grudniu 🙂 teraz będzie jeszcze nasz synek z grudnia:)

 

mamini super! Cieszę się razem z tobą 🙂 a czemu lekarka powiedziała na 90% maleństwo nie chciało się odwrócić;) 

Pytała się czy ma nam powiedzieć, bo sama nie jest pewna, nie było odwrócone tak do końca. 😛 Ale jja jestem tak ciekawska, że chciałam wiedzieć haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka
9 godzin temu, Gość Anita napisał:

A poza tym podniecacie się kupowaniem rzeczy. Do porodu wszystko może się zdarzyć.  Co będzie jak stracicie dziecko? Co później 

Nie można obstawiać, że będzie źle. Jak się stanie coś złego to się stanie zawsze jest ryzyko, nawet jak dziecko się urodzi. Lepiej i lżej finansowo ogarnąć wszystko trochę wcześniej niż biegać za wszystkim z wielkim brzuchem, nie każda z nas może mieć tyle szczęścia, że w 9 miesiacu będzie "na chodzie" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Ja w pierwszej ciąży też nic nie kupowałam i co... Prawie nic nie miałam to było nienormalne! Wierzyłam w jakieś zabobony nawet mąż musiał szybko lecieć pampersy kupić. Teraz już jestem mądrzejsza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyśka

Dajcie spokój.  Te wszystkie miłe postacie, które piszą,  że grudzień to beznadziejny termin, że nie należy kupować wcześniej nic , bo nie wiemy czy dziecko przeżyje to zwykli prowokatorzy , a pewnie jedna j ta sama osoba od robienia gownoburzy. 

Sprawa wygląda tak , że każdy kupuje kiedy chce i ma ochotę,  a terminu sie niczym nie zmieni i nikt z tego powodu płakać nie będzie.  Nie lubie tych głupich zaczepek i prowokowania do jakiś kłótni czyja racja jest mojsza niż Twojsza. Bezsens. 

Ja trochę jakieś ruchy czuje. Ale takie niesmiałe. Pewności nabiorę jak to będą kopniaki. Mamini gratuluje córki jak na razie😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka

Ja w tym roku daruje sobie wakacje, boję się gdzieś jechać bo jestem przewrazliwiona 😂 a poza tym różnie znoszę ciąże, szkoda by mi było wydac kilka tysięcy na wczasy na których miałabym ciągle niestrawność 🤣🤣. W sierpniu zaczynamy ogarniać pokoik, jak farba wyschnie to dalej lecimi z meblami i pierdułkami, ubranka i wózek zostawiam na koniec 👍🏻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933
14 godzin temu, Gość Foto napisał:

Tyle kasy za parę rzeczy?OMG.Nie dałabym.Przeciez po miesiącu używania wyrzucisz te ciuszki bo będą za małe.

W ciuchlandach są bodziaki itd za około 10zł to już wolę kupić nowe w sklepie. Nie wyrzucam ubranek 🙂 Kupiłam trochę nowych do szpitala/do lekarza itd Mam całą masę ubranek po starszej córce i ogólnie po rodzinie, bo u nas taki zwyczaj, że ciuszki są obiegowe 🙂 A poza tym moja córka dopiero w 3 miesiącu życia zaczęła nosić rozmiar większe więc nie każde dziecko po miesiącu już wyrasta.

A co do tego , że grudzień jest najgorszym miesiącem na urodzenie dziecka to nie zgodzę się z tym. Teraz były upały i też nie za super urodzić w taką pogodę. Każda pora ma swoje plusy i minusy. 🙂 Ja mam urodziny w grudniu i starsza córkę też urodziłam w grudniu, teraz znowu grudzień:) Tak wyszło 🙂 A święta z takim maluszkiem są bardzo magiczne 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933
4 godziny temu, Gość Super Żona napisał:

Ja w pierwszej ciąży też nic nie kupowałam i co... Prawie nic nie miałam to było nienormalne! Wierzyłam w jakieś zabobony nawet mąż musiał szybko lecieć pampersy kupić. Teraz już jestem mądrzejsza;)

Nie da się nic nie kupić przed porodem... Przecież do szpitala trzeba wziąć ubranka dla dziecka...Trzeba mieć już fotelik. Wychodzi się z dzieckiem ze szpitala i co dopiero łóżeczko do sklepu lecieć kupować? A jakby mój facet miał wszystko ogarniać w te kilka dni to by zwariował i ja razem z nim. Wolałabym żeby był przy mnie w szpitalu chociaż trochę a nie latał wtedy po sklepach. Dla mnie to głupota czekać z kupieniem rzeczy dla Dziecka. Wiadomo też kupowanie wszystkiego zaraz po zrobieniu testu nie ma sensu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka

Hej dziewczyny, jestem w 16 tc i czuję czasem taki "ciężki brzuch" żadnych bóli, krwawien czy innych dolegliwości nie mam. Czy myślicie że jest to związane z tym, że macica się powiększa i dziecko rośnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyśka

Też mam czasami taki brzuch jakbym nosiła bliźniaki przed terminem już.  😝 ale to jest normalne. W pierwszej ciąży też miewałam takie uczucie. I w tej też mam. Brzuch sie rozciąga,  często wzdęty jest. Ja mam już całkiem spory brzuszek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka
12 minut temu, Gość Dyśka napisał:

Też mam czasami taki brzuch jakbym nosiła bliźniaki przed terminem już.  😝 ale to jest normalne. W pierwszej ciąży też miewałam takie uczucie. I w tej też mam. Brzuch sie rozciąga,  często wzdęty jest. Ja mam już całkiem spory brzuszek. 

No to dobrze to moja pierwsza ciąża do tego długo wyczekiwana i jestem przewrazliwiona 😂 

Jeśli chodzi o brzuch to u mnie też widać jestem w szoku jak zmienia się moje Ciało i z dnia na dzień ten brzuch coraz większy 😲 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Dziewczyny u mnie jest tak widoczny że znajomy męża wyczail na Skype że jestem w ciąży a nic nie wiedział...;) Spytał się wprost który miesiąc;) wiadomo jeżeli przed ciążą byłyśmy szczupłe brzuszek płaski to teraz już trochę inaczej wygląda:) dziś miałam gorszy dzień tzn córka jak nigdy nudziła się itd u mnie cały czas pada i ani na plac ani na działkę... Od jutra zaczynamy remont pokoju ja jestem już zestresowana bo nienawidzę remontów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka
1 godzinę temu, Gość Super Żona napisał:

Dziewczyny u mnie jest tak widoczny że znajomy męża wyczail na Skype że jestem w ciąży a nic nie wiedział...;) Spytał się wprost który miesiąc;) wiadomo jeżeli przed ciążą byłyśmy szczupłe brzuszek płaski to teraz już trochę inaczej wygląda:) dziś miałam gorszy dzień tzn córka jak nigdy nudziła się itd u mnie cały czas pada i ani na plac ani na działkę... Od jutra zaczynamy remont pokoju ja jestem już zestresowana bo nienawidzę remontów. 

Ja dzisiaj poczułam pierwsze ruchy córki, faktycznie takie laskotki, można to odróżnić od gazów 💓

Ja przed ciążą byłam szczupła róż 34, miałam lekka oponke po odchudzaniu bo jeszcze zanim zaskoczyłam schudłam 17 kg i mimo tego brzuch widać 🤣 a do tej pory przytyłam 0 kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Hej dziewczyny! Co tu taka cisza, byłam dziś u lekarza mały rośnie jak na drożdżach;) następna wizytę mam 06.08 muszę jeszcze zdobic echo płodu serca. Jak się czujecie czuć już coraz mocniejsze kopniaki 😍?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka
34 minuty temu, Gość Super Żona napisał:

Hej dziewczyny! Co tu taka cisza, byłam dziś u lekarza mały rośnie jak na drożdżach;) następna wizytę mam 06.08 muszę jeszcze zdobic echo płodu serca. Jak się czujecie czuć już coraz mocniejsze kopniaki 😍?

Od którego tygodnia robi się echo płodu? 

U mnie mała z każdym dniem szaleje w brzuchu coraz bardziej, już się boję co to będzie jak się urodzi jak to takie szalone 😂🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Między 17 a 21 tygodniem. Na NFZ w Trójmieście bez szans.. jak byłam w ciąży z córką to prawie nic się nie ruszała serio martwiłam się że coś jest nie tak, liczyłam dziennie ruchy bo naprawdę było ich " na styk" jak się urodziła to ogólnie prawie nic nie spała :D nadrobiła z nawiązką całą ciążę. Teraz synek w brzuchu jest bardzo aktywny więc mam nadzieję że jak się urodzi to będzie spać jak suseł;) 

chosz wiadomo nie ma na to reguły:( najważniejsze że zdrowe a potem dany radę!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka
2 godziny temu, Gość Super Żona napisał:

Między 17 a 21 tygodniem. Na NFZ w Trójmieście bez szans.. jak byłam w ciąży z córką to prawie nic się nie ruszała serio martwiłam się że coś jest nie tak, liczyłam dziennie ruchy bo naprawdę było ich " na styk" jak się urodziła to ogólnie prawie nic nie spała 😄 nadrobiła z nawiązką całą ciążę. Teraz synek w brzuchu jest bardzo aktywny więc mam nadzieję że jak się urodzi to będzie spać jak suseł;) 

chosz wiadomo nie ma na to reguły:( najważniejsze że zdrowe a potem dany radę!:)

Pewnie że tak jak dziecko zdrowe to wszystko się da znieść. Ja też nie nastawiam się na to, że po urodzeniu będzie kolorowo jak pokazują w telewizji. Rzeczywistość jest inna. 

Ja za kilka dni mam wizytę to dowiem się co słychać 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933
4 godziny temu, Gość Super Żona napisał:

Między 17 a 21 tygodniem. Na NFZ w Trójmieście bez szans.. jak byłam w ciąży z córką to prawie nic się nie ruszała serio martwiłam się że coś jest nie tak, liczyłam dziennie ruchy bo naprawdę było ich " na styk" jak się urodziła to ogólnie prawie nic nie spała 😄 nadrobiła z nawiązką całą ciążę. Teraz synek w brzuchu jest bardzo aktywny więc mam nadzieję że jak się urodzi to będzie spać jak suseł;) 

chosz wiadomo nie ma na to reguły:( najważniejsze że zdrowe a potem dany radę!:)

Co to jest to echo płodu? Ja tego w pierwszej ciąży nie miałam. Ja mam wizytę dopiero 25 lipca, bo mam co miesiąc więc nie wiem co tam słychać 🙂 A ruchów w pierwszej ciąży nie liczyłam... Ginekolog nie mówiła mi, że muszę...Ale może coś się pozmieniało od tamtego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Echo serca płodu lekarz robi USG i widzi czy wszystko ok. Ja w 2012r miałam i teraz też zrobię chodź robiłam nifty ( robię to dla świętego spokoju) :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka
39 minut temu, Gość Super Żona napisał:

Echo serca płodu lekarz robi USG i widzi czy wszystko ok. Ja w 2012r miałam i teraz też zrobię chodź robiłam nifty ( robię to dla świętego spokoju) 🙂

Aaa już rozumiem 🤣ja miałam echo płodu przy badaniach prenatalnych w 12 tygodniu, dziecko miało bardzo dokładne usg podczas badania sprawdzano mózg, serce, pęcherz, przeziernosc karku, odruchy, rączki, nóżki, żołądek itd. Potem robiłam podwójny test pappa z krwi i wychodziło prawdopodobieństwo wystąpienia wad genetycznych. Ja musiałam robić to badanie prywatnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Udał
Dnia 5.07.2019 o 07:06, Gość Super Żona napisał:

Ja w pierwszej ciąży też nic nie kupowałam i co... Prawie nic nie miałam to było nienormalne! Wierzyłam w jakieś zabobony nawet mąż musiał szybko lecieć pampersy kupić. Teraz już jestem mądrzejsza;)

ja nic nie kupowałam przed porodem bo mąż powiedział "przecież teraz to nie jest problem, jak urodzisz to ze szpitala wszystko po zamawiasz przez internet,albo ja zamowie i przywiozą."Tak też było jak poszłam do szpitala mąż wszystko zamówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka

Dla mnie to ogromna przyjemność kupowanie tych rzeczy i chcę robić to razem z moim mężem. 💓

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Byłam dziś w smyku oglądałam z ciekawości wózki i kurczę naprawdę fajne były:) moja córka była pod wrażeniem:D u nas cały czas trwa remont zamówiłam dziś ładne firanki jutro mają przyjechać meble mam nadzieję że w miarę szybko mój mąż to ogarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka
Przed chwilą, Gość Super Żona napisał:

Byłam dziś w smyku oglądałam z ciekawości wózki i kurczę naprawdę fajne były:) moja córka była pod wrażeniem:D u nas cały czas trwa remont zamówiłam dziś ładne firanki jutro mają przyjechać meble mam nadzieję że w miarę szybko mój mąż to ogarnie

A już masz jakiś upatrzony wózek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933

A no to słuchanie bicia serduszka było 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Jeśli chodzi o wózek nie mam jeszcze wypatrzonego, ważne aby był lekki wygodny dla malucha i zgrabny nie jakis wielki :) 

 

Jak u was że spaniem? Ja godzina 6 wyspana, wszyscy normalnie śpią tylko ja z rana się kręcę... Kawa ,kanapka ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamini

Ja chodzę spać, zaraz po córce, wstaję o 6 do pracy i wiecznie jestem niewyspana, nie ważne ile bym spała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamini

Ja chodzę spać, zaraz po córce, wstaję o 6 do pracy i wiecznie jestem niewyspana, nie ważne ile bym spała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933

Ja wieczorem chodzę spać tak o 22-23 , bo zanim usnę to chodzę do WC milion razy..I w nocy też wstaje. Dzisiaj wstałam prawie o 10, ale wczoraj córka mi nie dała spać obudziła o 6 i byłam nie do życia. Tak przeważnie do 8-9 śpię. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×