Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Dyśka

Termin grudzień 2019

Polecane posty

Gość Luska

Ja miałam CC w państwowym szpitalu (wskazania medyczne) normalnie na NFZ, super opieka, jedzenie, pokoje z dużą łazienką, położne pomagały był nawet doradca laktacyjny. Dobrze wspominam. 

Ja to w 34 bym nie weszła nawet bez ciąży. 😄

Ja połowy rzeczy które kupiłam dla pierwszego dziecka nawet nie użyłam. Ale pamiętam że np dla siebie miałam za mało podkładów poporodowych i tych jednorazowych siateczkowych gaci(strasznie się wkurzaly pielęgniarki jak ktoś nie miał) to brzmi strasznie ale serio po porodzie się leje stamtąd krew strumieniami. A przy CC i tak trochę oczyszczają macice, to co musi być po SN. 

Z kosmetyków wypribiwalam tonę ale i tak octanisept i sudocrem to jednak chyba dalej najlepszy wybór. 

I gorąco polecam misia szumisia ileż on nam nocy pomógł przespać 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka

Ja się porodu nie boję! Nie mogę się go doczekać 😁 (pewnie dlatego, że nigdy nie rodziłam.) jestem bardzo pozytywnie nastawiona, mam świadomość, że będzie bolało ale nie martwię się tym na zapas. 

Ja mimo ubrań 34 to wcale nie jestem jakas wychudzona i mega szczupła, jakąś taką budowę mam dziwną 😁 ale za to więcej mnie od pasa w dół bo tu już od zawsze zadek w 36 wchodzi. 😂🤣 

Mi zostaly kosmetyki, wyprawka do szpitala dla syna i dla mnie koszule, gacie itd. Muszę dokupić jeszcze jakieś body na długi rękaw, śpiworek do spania i łóżeczko dostawne. 

No i jeszcze trochę pokoik udekorować 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale

Troche sie nie zgadzam z kwestia krwawienia po porodzie. Wydaje mi sie, ze to kwestia indywidualna. Ja nigdy nie mialam obfitych miesiaczek i po zadnym zabiegu ani po cc ani po lyzeczkowaniu nie mialam mocnego krwawienia. Taka skapa miesiaczka tylko troche dluzej trwala. Po sn na pewno jest troche inaczej ale to zalezy od organizmu.  

Luska w jakim miescie mialas cc? Fajnie ze takie warunki dobre byly. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Ja wam powiem że po porodzie mialam normalny okres tylko trwał jakieś 2 tygodnie i tyle. Rodziłam sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933

Ja mam duży brzuch 😞 W kurtki się nie mieszczę.. Z zakupów same rzeczy dla mnie i kosmetyczne dla synka. Fotelik teściowie się zaoferowali, że kupią. Ale będziemy jeszcze malować mieszkanie. Więc nie jest wszystko gotowe. Chociaż ubranka mam już uprane i poprasowane 🙂 Imię wybrane. Będzie Fabian 🙂 A z dolegliwości to częste siku i jak siedzę to mi ciężko się oddycha. Zgage miałam ale nie mam, bo przepisała mi ginekolog tabletki i już się nie męczę 🙂 Ale od kilku dni mam za to skurcze w nogach... Od dzisiaj zaczęłam brać magnez żeby przeszło 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka
3 minuty temu, Gość Emm933 napisał:

Ja mam duży brzuch 😞 W kurtki się nie mieszczę.. Z zakupów same rzeczy dla mnie i kosmetyczne dla synka. Fotelik teściowie się zaoferowali, że kupią. Ale będziemy jeszcze malować mieszkanie. Więc nie jest wszystko gotowe. Chociaż ubranka mam już uprane i poprasowane 🙂 Imię wybrane. Będzie Fabian 🙂 A z dolegliwości to częste siku i jak siedzę to mi ciężko się oddycha. Zgage miałam ale nie mam, bo przepisała mi ginekolog tabletki i już się nie męczę 🙂 Ale od kilku dni mam za to skurcze w nogach... Od dzisiaj zaczęłam brać magnez żeby przeszło 🙂

To i ja już zacznę prasować ubranka! 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale

Hehehe. Ja też  mogę pomarzyć tylko o zapieciu kurtek. Duuuuzo brakuje.  Trzeba bedzie cos nowego kupic. Chociaz szkoda kasy wywalac.                  No i bielizne jakąś do szpitala, piżamy... 

Mnie skurcze na razie nie łapią ale strasznie stawy w lokciach dokuczaja. Normalnie w nocy sie budze i nie mog3 ruszyc rekami. 

Maluchowi z kosmetykow tylko bepanten i jakis zel do mycia potrzebujemy. Więcej nic specjalnego nie bedziemy kupowac. 

Mam nadzieje, ze w styczniu w miarr ladna pogoda bedzie 🤣 bo trezba bedzie dzieci do szkoly prowadzic. 

Ppwiedzcie macie jakies doswiadczenia z nosidelkami dla niemowlaków? Nigdy nie uzywalam bo noe pochwałam ale teraz chyba bede zmuszona od czaau do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luska
Dnia 4.10.2019 o 07:14, Gość Ale napisał:

Troche sie nie zgadzam z kwestia krwawienia po porodzie. Wydaje mi sie, ze to kwestia indywidualna. Ja nigdy nie mialam obfitych miesiaczek i po zadnym zabiegu ani po cc ani po lyzeczkowaniu nie mialam mocnego krwawienia. Taka skapa miesiaczka tylko troche dluzej trwala. Po sn na pewno jest troche inaczej ale to zalezy od organizmu.  

Luska w jakim miescie mialas cc? Fajnie ze takie warunki dobre byly. 

Warszawa szpital na Inflanckiej. Ale to ponoć jeden z najlepszych polozniczych. Ale to się dowiedziałam po fakcie :P. Tak czy siak polecam ale wiadomo dużo od personelu zależy. 

No ja zawsze miałam skąpe okresy a po cc krwawilam jak Niagara. Ale szybko przeszło. Można widać albo długo i skapo albo krótko i intensywnie 😄

Aaa i polecam też lanomasc z ziaji na pękające sutki. Mi po karmieniu piersią dosłownie robiły się krwawe strupy 😞

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Hej dziewczyny! Byłam dziś u lekarza mały waży 1.3kg jutro zaczynamy 30 tydzień. Pytałam się lekarki co mam zrobić jeśli chodzi o poród tzn gdzie rodzić i stwierdziła że szkoda kasy na poród prywatny.

Jak wy się czujecie? Też nie możecie doczekać się rozwiązania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamalla
7 minut temu, Gość Super Żona napisał:

Hej dziewczyny! Byłam dziś u lekarza mały waży 1.3kg jutro zaczynamy 30 tydzień. Pytałam się lekarki co mam zrobić jeśli chodzi o poród tzn gdzie rodzić i stwierdziła że szkoda kasy na poród prywatny.

Jak wy się czujecie? Też nie możecie doczekać się rozwiązania;)

Super! U mnie dzis dokladnie 30tydz i jeden dzien 🙂 

Ja juz od dawna nie moge sie doczekac rozwiazania, ale jednoczesnie jestem przerazona. Nasluchalam sie opowiesci z porodowek i teraz spac po nocach nie moge. Moj maly wazyl ponad 1.3 kg dwa tygodnie temu i boje, sie ze bedzie duzym chlopcem a ja nie dam rady urodzic, bo ja to taki chudzielec jestem i do tego waska w biodrach. Jak ja bym chciala, zeby juz bylo po wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Moim marzeniem na tą chwilę jest urodzić przed świętami żeby na same święta być w kaplecie rany jak ja się boje 😂 ale serio mam wiele obaw.. wiem już jak to wygląda .. i nie oszukujmy się nie będzie tak kolorowo 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Moim marzeniem na tą chwilę jest urodzić przed świętami żeby na same święta być w kaplecie rany jak ja się boje 😂 ale serio mam wiele obaw.. wiem już jak to wygląda .. i nie oszukujmy się nie będzie tak kolorowo 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka

Ja, też już czekam aby wyprzec z siebie małego. 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luska

Mi wyszły teraz źle wyniki krwi. Anemia, dziecko wyssalo że mnie wszytko co chciało a mi zostały niedobory. Dostałam receptę na żelazo i inne takie. 

Co zabawne nie czuje się źle, a wyniki wskazują, co innego. Widocznie przyzwyczajona jestem do ciągłego braku snu dzięki starszej córce 😄

Moje młode waży już 1500 ale ja mam już 33 tydzień 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933

Ja dzisiaj 30t+3d 🙂 Mi Pani doktor powiedziała, że na święta będę już w domu więc myślę, że poprostu weźmie mnie na wywołanie w terminie jak nic się wcześniej nie zadzieje. Mam usg dopiero 15.10 i wtedy się dowiem ile mały waży 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Najważniejsze jak będziemy już do końca roku rozpakowane i szczęśliwe w domu:) ja mam ciągle ochotę na słodycze lub bigos 😉 wieczorami maluszek uwielbia tańczy w brzuchu, moja córka nie była tak ruchliwa....  W czwartek lecę do Biedronki bo mają być tanie poduszki do spania dla ciężarówek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale

Ja mam dzis 28+4. Mialam usg ale za dwa tygodnie dopiero bedzie usg z pomiarami. Troche sie rozczarowalam bo lekarka mowila, ze cesarke planuja okolo daty porodu.  A ja juz marzyłam ze na swieta z maluchem bede w domu. Termin mam na 28.12 a wiadomo, ze roznie moze byc i gdyby cos sie zaczelo dziac w swieta to  większe obawy niz w normalne dni. Bo to na urlopie wiecej osob itd.....  No ale jeszcze dużo czasu takze wszystko sie moze wydarzyć. 

Ja nie mam jakichs szczegolnych zachcianek. Jedynie co to w ogole slodkiego mi sie nie chce🤣(na szczęście). 

Niestety nie ma u mnie biedronki a taka poducha by sie przydala. Od jakiegos czasu czaje sie żeby kupic ale zawsze cos. Chyba sobie odpuszcze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna 2.01

Część. Czy mogę się dołączyć? Termin porodu 2.01 ale to moja druga ciąża i czuję że urodzę wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka

Polecam Wam dziewczyny poduche ciążową ja co prawda kupiłam swoją na allegro już na początku ciąży ale teraz w 3 trymestrze ratuje mi życie! 😁 

Ps. Jutro mam spotkanie ze swoim kawalerem, wy też tak się jaracie przed każdą wizytą?? 😍😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żonap

Justyna witamy w naszej rodzinie ciężarówek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna 2.01

Dziękuję:) wracając do tematu poduchy jest super ja zaopatrzyłam się już w 1 ciąży i naprawdę pomagala. Teraz od miesiąca już też jest w obrocie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luska

A mi się niewygodnie spało z poducha 😂 nie wiedziałam co z nią robić w sumie. Normalnie śpię jak przed ciaza. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna 2.01

A jak wasze przygotowania? Macie już zakupione łóżeczko ,wózek, umeblowany pokoik, ubranka. Bo ja jeszcze nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna 2.01

To fajnie. Ja bez poduszki nie mogę sobie znaleźć miejsca bolą mnie nogi, przeszkadza brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

 kupiłam poduszkę! Byłam w 3 biedronkach i wkońcu dostałam. Ja nic nie przygotowuje dla dziecka bo wierzę w różne zabobony itp ale dziewczyny mnie już tu znają i chyba przyzwyczaiły się jeśli chodzi o mnie;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna 2.01

A powiedzcie mi macie wybrany szpital? Myslalyscie o indywidualnej opiece położnej? ( w niektórych miejscach jest taka możliwość). Jest któraś z Was dziewczyny ze Śląska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luska

Ja mam wszystko po 1 dziecku (2.5 roku ma strasza), wózek, fotelik, ubranka, laktator etc. Nic nie kupujemy. Ale wiem że w końcówce ciąży się ciężko robi zakupy, ja np każdego ubranka musiałam dotknąć by sprawdzić materiał. 😂

Starsza śpi w swoim pokoju już, a młodsza będzie miała dostawke do naszego łóżka. Jak podrosnie to ja przeniesiemy do siostry. Rok temu kupiliśmy 4pokojowe mieszkanie z myślą o dzieciach właśnie i każda ma już przypisany swój pokój, ale póki małe to będą razem.

Justyna, ja mam maly brzuch więc mi nie przeszkadza w spsniu, nie boli mnie też kręgosłup ani nogi, no nic normalnie... Śmigam na 3h spacery, jeżdżę autem, więc prowadzę "normalne życie". 

Ja będę szła do tego samego szpitala i lekarza co za 1 razem, jestem więc spokojna. Maz od razu weźmie 2 tyg tacierzynskiego, potem zaraz święta więc też będzie miał dużo wolnego i ma jeszcze 4tyg zaległego urlopu, więc te początki będę dość łatwe 🙂 Chyba 😂

Jestem dobrej myśli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna 2.01

No to faktycznie jesteś zorganizowana. Pozazdrościć. Ja też drugie dziecko i podobnie jak u Ciebie 2,5 roku różnicy.Jedt starsza córka a teraz chłopiec. Niestety jakoś mało rzeczy mam wszystko w kolorach albo wzorach dziewczenskich😃.  Ja już przytyłam 10 kg i to nie to że się objadam sama nie wiem dlaczego tak rosnę. Właściwie ciągle też jestem aktywna bo nie da się inaczej z małym dzieckiem.W 1 ciąży do porodu tylko +9. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna 2.01

Jeśli chodzi o szpital to zupełnie nie wiem gdzie rodzić. Pierwsza córkę urodziłam w Łodzi w Pro Familii( prywatny) szpital i poród wspominam jako wspaniały . Niestety od roku szpital nie działa i zostałam znów z dylematem. Jestem z Częstochowy a tutaj opieka jest fatalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Ja chciałam rodzić prywatnie ale lekarka powiedziała że szkoda kasy. Jestem w Gdańska 6 lat temu rodziłam na klinicznej teraz jest ona przeniesioną na uck i tam chce rodzić no chyba że nie będzie miejsca to jedziemy na zaspę:) z córką miałam poród lekki ale teraz i tak się boję. Mam nadzieję że będzie ok;)

 

A jeśli chodzi o poduszkę to moja córka zatargala ja do swojego łóżka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×