Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość gość

Ile kg przytylyscie w ciąży?

Polecane posty

Gość Gość gość

Czy są tutaj mamy które bardzo mało przytyły? Ja jestem w 17 tygodniu ciąży i póki co nic nie przytyłam ani nie widać brzucha, na początku trochę schudłam, praktycznie rozmiar i tak waga póki co stoi w miejscu, mimo wszystko czuję się jak kulka, jakaś opuchnięta, jak bym przybrała z 5-10 kg ale waga jest cały czas ta sama, co może być tego przyczyną? 

Od którego tygodnia ciąży zaczelyscie przybierać na wadze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

W 17 tygodniu to nadal jeszcze nie nadgonilam to co stracilam wymiotami i nudnosciami.  W luznych ciuchach brzucha nadal nie bylo widac w 7 miesiacu.  Dopiero w 8-mym taka pileczka bylo widac.  Ogolnie przytylam okolo 12 kg w ostatnich 3 miesiacach ciazy i po dwoch tygodniach chodzilam w tych samych spodniach co przed ciaza.  Tyle, ze bylam mloda wiec moze to mialo na to wplyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Dziękuję za odpowiedź 🙂 u mnie nie tyle co wymioty bo bardzo rzadko na początku wymiotowałam, teraz w ogóle, nie mam apetytu. Na początku bywały dni że praktycznie nic nie byłam w stanie przełknąć, jedzenie "brzydziło" mnie, teraz jem 1300-1600 kcal maksimum i nie do końca zdrowo bo dużo rzeczy mi nie podchodzi, no ale mimo że niezbyt zdrowo to nie tyje. Dzisiaj zjadłam trzy kanapki, 10-20 g jogurtu i tak do godziny 21 nic nie przełknę lub na siłę mała porcję obiadu i koniec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggghhy

Ja w pierwszej i drugiej ciąży zaczęłam tyc ok 20tc, nadrabiać kilogramy stracone przez mdłości i wymioty. W pierwszej przytyłam 11 kg. W dniu porodu ważyłam 75kg, dwa tygodnie po porodzie 59kg (przed ciąża 64kg). Teraz jestem w 36tc drugiej ciąży i ważę 72kg (przed ciąża również 64kg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do 5 miesiąca nie przytyłam nic. Brzucha też nie było widać. Teraz jestem w 28 tygodniu, brzuszek nie największy ale jest no i 5-6kg na plusie. 

Słyszałam że są takie przypadki że waga wzrasta powoli a dopiero w ostatnim miesiącu lub ostatnich dwóch nagle bach +10 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justine

8 kg. Równomiernie ale w pierwszym trymestrze najmniej, jakieś 0,5kg. W drugim i Trzecim trymestrze mniej więcej po tyle samo. Ale pamiętam że w 38 i 39 tygodniu zaczęłam niespodziewanie chudnac a w 40 znowu delikatnie przybierać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Mam nadzieję że też przytyję tak do 8-11 kg i szybko zleci po porodzie bo naczytałam się sporo że 20-30 kg to normalne przytyć, a niektóre moje znajome do tej pory nie wróciły do formy... i już się boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

do 17 tc ciązy schudłam 3 kg (wymioty)  . Później przytyłam 24 kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Ja przytyłam 6kg a co do brzucha powiem tak kiedy przyszłam na porodówke już z odchodzącymi wodami i skurczami  położna nawet nie zapytała który tydzień  a już  chciala dzwonić do szpitala w innym mieście który zajmuje się skrajnymi wcześniakami po transport bo myślała że jestem w 20 którymś tygodniu a w tym szpitalu nie ma sprzętu żeby ratować takie wcześniaki jak powiedziałam że jestem tydzień po terminie to zrobiły oczy jak 5 złoty bo brzuch miałam jak inne kobiety na połowie ciąży powiedziały że pracują 15 lat w tym szpitalu jeszcze takiego małego brzuszka w 9 miesiącu nie widziały więc nie ma co się porównywać bo każda kobieta inaczej w 17 tc to ja miałam jeszcze zarys moich mięśni które wycwiczyłam przed ciążą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Ja przytyłam 6kg a co do brzucha powiem tak kiedy przyszłam na porodówke już z odchodzącymi wodami i skurczami  położna nawet nie zapytała który tydzień  a już  chciala dzwonić do szpitala w innym mieście który zajmuje się skrajnymi wcześniakami po transport bo myślała że jestem w 20 którymś tygodniu a w tym szpitalu nie ma sprzętu żeby ratować takie wcześniaki jak powiedziałam że jestem tydzień po terminie to zrobiły oczy jak 5 złoty bo brzuch miałam jak inne kobiety na połowie ciąży powiedziały że pracują 15 lat w tym szpitalu jeszcze takiego małego brzuszka w 9 miesiącu nie widziały więc nie ma co się porównywać bo każda kobieta inaczej w 17 tc to ja miałam jeszcze zarys moich mięśni które wycwiczyłam przed ciążą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Ja przytyłam 6kg a co do brzucha powiem tak kiedy przyszłam na porodówke już z odchodzącymi wodami i skurczami  położna nawet nie zapytała który tydzień  a już  chciala dzwonić do szpitala w innym mieście który zajmuje się skrajnymi wcześniakami po transport bo myślała że jestem w 20 którymś tygodniu a w tym szpitalu nie ma sprzętu żeby ratować takie wcześniaki jak powiedziałam że jestem tydzień po terminie to zrobiły oczy jak 5 złoty bo brzuch miałam jak inne kobiety na połowie ciąży powiedziały że pracują 15 lat w tym szpitalu jeszcze takiego małego brzuszka w 9 miesiącu nie widziały więc nie ma co się porównywać bo każda kobieta inaczej w 17 tc to ja miałam jeszcze zarys moich mięśni które wycwiczyłam przed ciążą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fifi

A ja przytyłam w obu ciazach tak samo, czyli 18 kg, a po ciąży szybko wróciłam do wyjściowej wagi 56 kg. Jadłam normalnie, bez diet, ale bez żadnych zachcianek. Właściwie to więcej miałam zatrzymanej wody w organizmie, bo w pologu w nocy straszne poty mnie oblewaly, musiałam zmieniać koszule nocne w nocy.

Teraz chodzę w tych samych dżinsach, co przed ciąża, ale mam wrażenie, że jak się najem to momentalnie dostaje lekki brzuszek.zawsze miałam płaski jak deska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja na początku schudłam z jakieś 4 kg i tak przez 4 miesiące ledwo co tyłam później było w normie. Ale w 6 miesiącu zaczęłam mieć problemy zdrowotne i lekarz przepisał mi tabletki od których zaczęłam tych niemiłosiernie i w efekcie przybrałam prawie 20 kg. Po ciąży od razu 10 w dół a reszta jakoś powoli schodzi ( jak na razie 4 ).Jestem 3 miesiące po porodzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej ciąży przytylam 14kg i dość szybko wazylam mniej niż przed ciąża bo tylko 52kg. Teraz jestem w 20 tygodniu ciąży i mam już +4kg.  Powodzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota

Witaj,

Jestem w 15 tc i nic nie przytylam. Nie ukrywam martwi mnie to troche ponieważ w pierwszej ciąży od razu coś tam mimo wymiotow i innych atrakcji coś mi przybywało. Na razie stoję w miejscu. To moja druga ciąża. Mimo, że w pierwszej (12kg) to brzuszek i tak malutki i maluch też poniżej 3kg. Nie mam dodam żadnego aptetu a czuje się już lepiej. Nie wiem skąd taka reakcja organizmu nie potrzebuje czy jak? Chyba tak nie powinno być. Boje się po prostu że maluch i tym razem będzie mały. Ciężko powiedzieć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola
1 godzinę temu, Gość Mama napisał:

Ja przytyłam 6kg a co do brzucha powiem tak kiedy przyszłam na porodówke już z odchodzącymi wodami i skurczami  położna nawet nie zapytała który tydzień  a już  chciala dzwonić do szpitala w innym mieście który zajmuje się skrajnymi wcześniakami po transport bo myślała że jestem w 20 którymś tygodniu a w tym szpitalu nie ma sprzętu żeby ratować takie wcześniaki jak powiedziałam że jestem tydzień po terminie to zrobiły oczy jak 5 złoty bo brzuch miałam jak inne kobiety na połowie ciąży powiedziały że pracują 15 lat w tym szpitalu jeszcze takiego małego brzuszka w 9 miesiącu nie widziały więc nie ma co się porównywać bo każda kobieta inaczej w 17 tc to ja miałam jeszcze zarys moich mięśni które wycwiczyłam przed ciążą;)

Czy możesz powiedzieć ile ważyło po urodzeniu maleństwo? Miałam identycznie. Aż dziwnie sie czulam bo jakby w ciąży a brzuszek malutki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola
Przed chwilą, Gość Jola napisał:

Czy możesz powiedzieć ile ważyło po urodzeniu maleństwo? Miałam identycznie. Aż dziwnie sie czulam bo jakby w ciąży a brzuszek malutki. 

Bo niby w ciąży miało byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToJaaa
1 godzinę temu, Gość Jola napisał:

Bo niby w ciąży miało byc

Ja Chyba rekord bo 30 kg przytyłam . Ale zatrzymała mi się woda w organizmie. Po porodzie pół roku waga wróciła do normy sprzed ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kggggg

14 kg. urodzilam w 39 tyogdniu i na kilka dni przed mialam na wadze 71 kg. dziecko wazylo 3,700.

do wagi sprzed porodu - 57 kg  /161 cm)- wrócilam po 2 latach, potem nawet trochę czasu ważyłam 55kg , a obecnie ważę 59 kg. dziecko ma 6 lat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×