Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Pani KO

Grzech Fatmagül 18

Polecane posty

Kasiu ☺, jasne, że możemy przełożyć godzinę albo dzień. W trudnych czasach musimy się wspierać i okazywać swoim bliskim i troszkę dalszym wsparcie. Będę co jakiś czas sprawdzać, jaką decyzję podejmiesz. 

Dzięki, Barnaby😘 W imieniu sąsiadki rownież🙂

Dam znać, ale to na pewno trochę potrwa! Do później👋

Dzień dobry  🙂

Witam i pozdrawiam całą naszą Gromadkę🙋‍♀️:classic_smile:.

GRA  🙂

Z piosenek Seala najbardziej spodobały mi się: "It's a Man's Man's Man's World" i  "I've Been Loving You Too Long " 🌻🌼.

Dziękuję również za informacje i zdjęcia Ipek Bilgin🤗🌹. Widać, że wkłada dużo serca w pracę ze studentami. Słucha ich bardzo uważnie, a nawet demonstruje im jakieś układy na podłodze. Na planie serdeczna i uśmiechnięta, nie jak zołza Esma :classic_biggrin:.

Salih Bademci  i Imer Özgün to bardzo sympatyczna para. Fajne są ich prywatne zdjęcia.
W pierwszej chwili nie poznałam „Fikreta” z 2019 r, z wywiadu. W NzS wyglądał korzystniej.

Dzięki też za zdjęcia z planu NzS.

Za oknem piękny, słoneczny dzień. Kiedyś czekaliśmy na weekend, na słońce, na wiosnę…

I wszystko to dzisiaj mamy… ale nieproszony korona gość rozpanoszył się na naszym świecie i pozamykał nas w domach.

Trzymajcie się :classic_smile:.

https://img1.picmix.com/output/pic/normal/0/4/1/3/7413140_b827e.gif

• Like 1

Witaj Elfi :classic_smile:.

U nas też piękna pogoda. Mój mąż chce jechać na działkę. Może to mi dobrze zrobi, bo ciągle jestem wściekła na Sancara i trudno mi przestać myśleć o SK :classic_biggrin:.

Asiye (?) „z.g.wa.ł.c.iła” Mustafę Buluta. Menekse nie musiała tego robić. To Sancar jest ofiarą i sprawcą g.w.a.ł.tu na samym sobie.

Prawdą jest, że Menekse jest wiedźmą, ale nie ją należy winić za to, że jest w ciąży z Sancarem. Takie myślenie  byłoby irracjonalne.

Kurczę, dopiero co przytaczałam ten dialog:

S: Wierzę ci Gediz, ale najbardziej ze wszystkiego wierzę Nare. Ona nigdy nie da tobie swojej zgody. W jej sercu nie ma dla nikogo miejsca, oprócz mnie.

G: Skąd wiesz? Skąd wiesz?

S: Po sobie.

I co, Sancar zrozumiał, że cokolwiek by się stało, to w jego sercu nie ma dla nikogo miejsca oprócz Nare, dopiero jak przespał się z Menekse?

• Like 2

Napisano (edytowany)

Dzień dobry 😄☀️

Cześć Dziewczyny! 🙋‍♀️

Skończyły mi się reakcje... Elfiku💙😉

Dzięki za piątkowe powitania! 😁😁😁 To już piątek??? 😱🙃🤔🤪

Barnaby 😃

No jasne, że z urlopu się wraca! 😘😃

Nowa rzeczywistość uświadomiła niektórym  braki nie tylko technologiczne, bo przecież niekażdy w domu posiada osobisty komputer, szybki internet bez limitu czy drukarkę ze skanerem, ale i braki w więzach rodzinnych - rozumiem różne sytuacje życiowe, bo mojego męża też prawie nie ma w domu, ale z lekkim niedowierzaniem czytam wysyłane do nas rodziców listy, broszury, poradniki typu „Jak przetrwać z dzieckiem w domu” Domowy survival...  Sytuacja jest poważna, bo szkolni psycholodzy prawie codziennie przypominają nam o ich chęci pomocy. 

>

Zabieram się za resztę SK 14, bo kusicie mnie zwiastunem  SK 15 😉

>

Zdrowego i spokojnego piąteczku, Gromadko! 😘☀️💞

U mnie wiosna... 😉☀️☀️☀️☀️☀️☀️

Edytowano przez Pani KO
  • Like 1

Napisano (edytowany)

Do poprzedniego odcinka NzS 

Obejrzałam go po rosyjsku. 

Begum zmieniła fryzurę, to oznacza też zmianę w jej  życiu. Uważam, że teraz wygląda, radośniej, na luzie, uroczo. Pasuje do luzaka Cana i jego ozdóbek i kolczyków. (Temu Canowi daleko do innego Cana, ale charakter ma fajny)  Związek z nim wpłynął na Begum pozytywnie - ostatnio dużo się śmieje. Przy kolacji z Sureyyą i Farukiem oboje mnie rozwalili uśmieszkami i szeptaniem zasłaniając się menu. 
Zachowanie Faruka i prawo do decydowania o życiu prywatnym Begum aż mi trudno pojąć. Faruk - narcyz, Can też jest dobrym obserwatorem. 
A gdyby Can nie był byłym adwokatem Sureyyi? Czy Faruk mniej by go atakował, a może by nawet polubił?  Faruk uprzedził się do Cana i teraz trudno mu zawrócić z tej błędnej drogi. 
Can oprócz tego, że jest fajnym facetem, dobrym adwokatem, czego Faruk nie chce przyznać, jest też muzykiem, i to może być tą nicią porozumienia, która zbliży Cana i Emira. Wierzę, że gdyby nie muzyka, Can znalazłby inny sposób na zaprzyjaźnienie się z Emirem. 

Reakcja Esmy na nowego znajomego Begum - "Jeszcze czego!" -  A jej co do tego??! Begum jest odpowiedzialną kobietą i dobrą matką, sama dbała i dba o siebie i sama o sobie decyduje, z Boranami łączy ją tylko, a raczej  aż Emir. To jednak nie daje im prawa do wtrącania się do jej życia. 

Brakuje jeszcze, żeby za obecność Cana w ICH życiu  obwinili Sureyyę.  Co za ludzie! 

Sureyya jest niezwykła, ileż ona ma cierpliwości do tego upartego Faruka. Uśmiechałam się razem z nią, kiedy nie mogła się powstrzymać od uśmieszków, gdy ten uparciuch zrezygnował ze spania w gabinecie. Esma pewnie dobrze spała, bo myśli, że Faruk nie spał w sypialni małżeńskiej. He, he, he, oby rano się niemiło rozczarowała.

Dilara też miała ciężkie dzieciństwo, przez matkę. Być może tym dotrze do Adema, który nadal nie widzi potrzeby pomocy specjalisty. Czy może jednak jej odejście od niego go przekona? Oni oboje potrzebują pomocy specjalisty.

Ipek traktuje Sureyyę jak wroga, jak intruza w jej życiu.  Oczywiście nie spodziewałam się po niej słów podziękowania, ale choćby zwykła uprzejmość by jej nie zaszkodziła. 
Gdzieś przeczytałam - Aby móc pokochać drugiego człowieka, trzeba najpierw  pokochać siebie...  Przed Ipek i niektórymi tam jeszcze daleka droga. 

Esma myśli, że kiedy będzie ograniczać kontakty Osmana z Sureyyą, on przestanie o niej myśleć?? Taaa... bo ona na pewno przez te lata nie myślała o Garipie. 

Faruk i te jego uprzedzenia i dobre rady o Canie dla Begum są niedorzeczne! - Can jest dwulicowy??? No nie mogę!  Tak, adwokat i muzyk to dwa różne światy, ale na pewno nie o to chodziło Farukowi.  
Begum nawet nie może ułożyć sobie życia bez kontroli Boranów. Szczerze jej współczuję! 

Edytowano przez Pani KO
  • Like 2
  • Thanks 2

Witaj Basiu  🙂

Trzeba przyznać, że Sancar sam sobie nieźle życie komplikuje, a później ma żal i pretensje do Nare, Gediza czy Menekse. 

Tak czasami zastanawiałam się, jak oceniałybyśmy postać Sancara, gdyby Menekse była miłą, sympatyczną i zakochaną w nim kobietą. Teraz nikt jej nie żałuje, bo jest wredną osobą, ale jeśli byłoby inaczej?? Czy zachowanie Sancara w stosunku do Menekse jest w porządku? Ma siedzieć w domu, zajmować się teściową, bez prawa głosu i jeszcze ją kontroluje. Sam robi co chce, znika na całe dnie i noce. 

Ja tu nie bronię Menekse, tylko zauważam, że nasz Sancar to taki brylant, który niestety też ma wiele skaz.

Jest ofiarą własnych wyborów. Cierpi, bo mszczą się na nim jego własne błędy.

• Thanks 3

Basiu 🙂, decyzja Sancara o przespaniu się z Menekşe jest – z mojego punktu widzenia – kompletnie irracjonalna. Istnieją stereotypy, częściowo prawdziwe, a częściowo błędne, że kobieta, aby współżyć, powinna czuć więź emocjonalną z partnerem. Z mężczyzną jest inaczej, jemu wystarczy pociąg fizyczny; reaguje na bodziec i to wystarczy. Pomijam w tym miejscu fakt, że to generalizowanie i jako takie nie uwzględnia wszystkich przypadków.

Sancar nie kocha Menekşe i nie istnieje między nimi żadna więź emocjonalna, może poza niechęcią z jego strony (to też emocje, ale nie o takie Menekşe chodzi 😛). Nie pragnie jej jako kobiety, prawdopodobnie nawet nie widzi w niej kobiety. Czyli co? Nie kocha żony, nie pożąda, nie chce mieć z nią dziecka w wyniku współżycia i przespał się? Bo Menekşe tego chciała? Przecież ona jego nic nie obchodzi. Bo matka tego oczekiwała? Potrafi usadzić matkę bez chwili wahania. Bo otoczenie by zaczęło szeptać po kątach? On ma otoczenie w głębokim poważaniu prezentując nieślubną córkę na przyjęciu ogrodowym w rezydencji i spędzając publicznie większość czasu z pierwszą miłością. Przede wszystkim on tego nie chciał. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale w takim razie jak…? Mu się udało.

Podobno w dawnych czasach brytyjskie matki dziewczyn mówiły im przed nocą poślubną: „zamknij oczy i pomyśl o Anglii”. Sancar  myślał o Turcji?

• Like 2
  • Thanks 2

Witaj KO  🙂

Świetny komentarz dotyczący NzS 👍.

Faruk do tej pory był chodzącą doskonałością :classic_biggrin:, więc scenarzyści nieco go "przyczernili":classic_smile:.

*Kawa po turecku "Podjęłam PRACĘ w TURCJI?!"

• Like 1

Elfi, masz rację! Już kiedyś nawet wspomniałam że sytuacja Menekşe w takiej małej społeczności jest nie do pozazdroszczenia. W dodatku weszła do rodziny, która ze względu na pozycję materialną i społeczną jest na świeczniku i nie sposób nic ukryć.

Sancar bez najmniejszego problemu wprowadza w życie zachodni patchworkowy model rodziny z żoną w rodzinnej rezydencji i swoją nieformalną rodziną (Nare i Melek) w drugim domu, do którego nie przemyka się pod ścianami po zmroku, tylko oficjalnie podjeżdża swoim rzucającym się w oczy wielkim samochodem.

Gdyby Menekşe była dobrym człowiekiem, Sancarowi byłoby jeszcze trudniej, miałby większe wyrzuty sumienia. W takiej sytuacji dla niego to nawet lepiej, że ona jest wredną, zawistną, okrutną zołzą.

Nawet nie ma znaczenia, że flądra nie znalazła miłości w małżeństwie niezależnie od tego, jakim jest człowiekiem, bo wiedziała, w co się pakuje. Wszyscy wiedzieli, że Sancar kochał inną i jej następczyni, niezależnie od tego, kim jest, nie mogła się spodziewać, że zastąpi Nare w jego sercu.

• Like 2
  • Thanks 1

Cześć Barnaby  🙂

Bardzo dziękuję za oba wyśmienite komentarze 👍.

Zgadzam się z Twoimi argumentami. 

Na obronę flądry można by napisać, że chociaż nie mogła liczyć na miłość Sancara, to jednak nie spodziewała się, że Nare wróci i to na dodatek z córką Sancara. To jednak zmienia sytuację.

Nie zamierzam jej jednak tak bardzo bronić, bo jestem pewna, że jej intencje poślubienia Sancara nie były czyste i szczere. Jak bardzo, to się wkrótce przekonamy.

Chciała wyrwać się z lepianki, żyć, jak pani, świecić złotem - to pewne.

Ale jeszcze nie wiemy, czy nie chciała wrobić Sancara w ojcostwo.

Jej zachowanie od początku było dla mnie zastanawiające, bo nie przypominała niewinnej, nieśmiałej, skromnej dziewczyny. Od samego początku próbowała uwieść Sancara, a na swoją "pierwszą" (???) noc szła wniebowzięta. Nawet zakochane dziewczyny mają obawy przed tą nocą, a ona nie mogła się jej wprost doczekać. Nie widziałam u niej lęku, zażenowania czy niepewności.

• Like 1
  • Thanks 1

Witam ponownie.Wszystkich🙂🙋🏼‍♀️

Dziewczyny.Widzę Wasze komentarze ale przeczytam je trochę później 🤪 🙂😘

>

Barnaby.Czy możemy przełożyć EK na jutro np. na 10:00 tak jak zwykle? To oczywiście tylko propozycja bo dostosuję się do Ciebie.Dziś już nie dam rady.Sorki🙏

Kasiu, pewnie, że możemy. 👋

Paulinko, napisałam do Ciebie i mój komentarz został dwukrotnie zatrzymany. Za pierwszym razem wiem dlaczego, za drugim poprawiłam i widać coś jeszcze jest na rzeczy. Poczekamy może komentarz się ukaże.

🙋‍♀️Gromadko😀

Dziękuję za super komentarze🍺

Widzę, że zwiastun wszystkim trochę popsuł humory😠 Nare przysięgła, że nie będzie wymawiać imienia Sancara. Tylko cud może uratować ich miłość...☹️ Lokiego o ,,współudział''  nie podejrzewam.  Szybciej braciszek Sancara ,,pomógł'' szwagierce i np. przekupił lekarza, żeby potwierdził nie istniejącą ciążę.🤔 Nie zmienia to jednak faktu, że  Sancar znów zawiódł Nare i Melek ..... i nas😡

Elfiku, trafne pytanie👍 Gdyby Menekse nie była wredna, pewnie byłoby nam jej żal. Jak większość dziewczyn chciała mieć męża i dzieci, a decyzję o ślubie w zasadzie podjęła nie ona, tylko  Halise. Ale jak tu współczuć takiej wyrachowanej 🐍?

Przekornie zapytam, a gdyby rolę  Sancara grał np.Firat Celik, czy ktoś by mu kibicował, jak Enginowi?

Siedzenie w domu może być fascynujące...😉

• Thanks 3

Coś mi kafe wariuje. Przepraszam za te wielokrotne wpisy.

Paulinko, już wiszą trzy moje komentarze (takie same) zaznaczone na różowo. Poddaję się. Dziękuję za Twój interesujący wpis na temat NzS  😘

• Like 1

Barnaby, ze wszystkim co napisałaś na temat decyzji Sancara o prze.spaniu się z Menekşe zgadzam się. Wszystkie te przesłanki, które wymieniłaś powinny zadecydować o tym, że Sancarowi powinno się nie udać. To była podstawa mojego myślenia o tej pożal się Bo… nocy poślubnej. Wygląd i zachowanie Sancara „po” mogły  dawać nadzieję,  że postawił sobie za  cel spalenie za sobą mostów, którego nie udało mu się zrealizować i dlatego był tak tym wstrząśnięty. No, ale okazuje, że błędnie założyłam.

• Like 1

Elfi, masz rację. Nie znosimy Menekse, ale prawda jest taka, że Sancar potraktował ją instrumentalnie. My wiemy, że jest wre.dną kobietą, ale Sancar na początku raczej tego nie wiedział. Dopiero z czasem pewne fakty ujrzały światło dzienne. Ja też uważam, że jej intencje co do poślubienia Sancara nie były szczere i czyste. Nie wierzę, że go kocha, chociaż miała niesamowicie maślane oczy, gdy ją sprowadził do rezydencji po powrocie z Czarnogóry. Przekonaliśmy się jednak nieraz, ze udawać to ona potrafi. Masz rację, że dążyła do nocy poślubnej z wielką determinacją i nie zachowywała się z skromnie i lękliwie  jak przystało na dzie.wicę :classic_biggrin: . Założę się nawet, że to ona rozebrała Sancara a nie on ją.

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

502 uniemożliwił mi wstawienie obrazka i powtórzył wpis😡

https://img16.dmty.pl//uploads/202003/1584432790_lhghsn_600.jpg

KO, cyt.,,Nowa rzeczywistość uświadomiła niektórym  braki nie tylko technologiczne, ..., ale i braki w więzach rodzinnych"" Święte słowa👍 Niektórym rodzicom spędzanie takiej ilości czasu z własnymi dziećmi jest mega trudne. Kilka dni temu w sklepie słyszałam ,,gorzkie żale'' jak to  źle, że zamknięto przedszkola, bo dzieci się nudzą i zwariować z nimi można. 🙉 

• Haha 2

GRA, dzięki za informacje o Ipek Bilgin 😘. Oprócz Esmy znam ją z BAIH (matka Umuta) i również z serialu „Na ostrzu noża” (Bicak Sirti 2007-2008)) gdzie grała matkę głównej bohaterki Nisan. W tej roli znana nam Melisa Sozen. W tym serialu Ipek wydawała mi się większa niż w NzS. Trzeba przyznać, że sułtanka Esma nieźle śpiewa.

Salih Bademci/Fikret "zmężniał" od czasów odcinków NzS które oglądamy teraz. Rzeczywiście z żoną İmer Özgün prezentują się jak zakochani.

Też już się pożegnam

DOBRANOC 🌛.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się