Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lorta

Smutno mi, że Polacy wciąż chodzą do kościołów.

Polecane posty

Gość gość
3 minuty temu, danuta grytschuk napisał:

powiem szczerze .a h/...mnie interesuje pedofil..ja kocham Jezusa i h/.... mnie obchodzi ..są rodzice czasem gorsi od pedofili..... mogą 17 lat gnębić...a może takich pedofil  1x czy dwa...i mogłeś iść na skargę a na ojca gdzie...pokaz mi instytucje która wsadzi ojca do mamra...wiec ...co tu dużo dyskutować i pluć na Boga....

Policja i sąd.

PS. Kto pluje na Boga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gość gość napisał:

Raczej tu powinno paść: nie chcesz płacić to nie płać...ale zaraz, przecież tego wyboru nie mamy.

pie/przysz..ja nic nie daje na kościół i chodzę  i co? ......pytam i co? kto mnie zmusi...wiec NIE KŁAM....ze trzeba płacić moja matka chyba nigdy nic na kosciol nie dala nie pamiętam..i co cale życie do kościoła w kratkę chodziła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nic nie płacisz? Nie znam takich przypadków, a sakramenty tez dostajesz za darmo? Napisz, gdzie tak jest, bo to  nie lada gratka, do nagłośnienia się nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

A mi smutno, że są ludzie, którzy za wszelką cenę chcieliby zniszczyć Kościół... po co? Co wam to da? Chodzę do kościoła i będę chodzić. Nie chodzę tam dla księdza a dla Boga.

"Ty jesteś Piotr (tłum. Skała). Na tej skale zbuduję Kościół mój i bramy piekielne go nie przemogą" - Jezus Chrystus.

Dobrze, że ujawnia się i piętnuje zbrodnie księży pedofili, ale to, że są zboczeńcy wśród księży nie oznacza, że każdy ksiądz to zboczeniec, ba zdecydowana większość księży do wspaniali ludzie, czego doświadczyłem nie raz.

W showbiznensie pedofilii jest jeszcze więcej i czy za sprawą tego mamy nie oglądać filmów i seriali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, danuta grytschuk napisał:

pie/przysz..ja nic nie daje na kościół i chodzę  i co? ......pytam i co? kto mnie zmusi...wiec NIE KŁAM....ze trzeba płacić moja matka chyba nigdy nic na kosciol nie dala nie pamiętam..i co cale życie do kościoła w kratkę chodziła... 

Tu nie o tacy mowa, czy o innej kopercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryja

W ciemnogrodzie, jak przed wiekami, kosciol to bog. Poniewaz ciemnogrodzki bog mieszka tylko i wylacznie w kosciele,  wiec tam trzeba chodzic i zeby nawiazac z nim (zawsze jednostronny) kontakt, trzeba wypowiadac formulki, inaczej nie rozumie. A wedlug ciemnogrodzkich wierzen nic na ziemi nie dzieje sie bez woli boga. Czyli pedofilia rowniez jest jego wola. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota
2 godziny temu, Gość Lorta napisał:

Nie rozumiem, dlaczego popierają tą instytucję i wszystkie jej grzechy jak pedofilia czy pranie brudnych pieniędzy. 

Nie popieram instytucji, tylko Boga......wiem, że każdy odpowie za swoje grzechy ksiądź, lekarz, adwokat, sklepikarz, robotnik, rodzic. W każdym kręgu są osoby które dopuściły się pedofili, ale to nie znaczy, że mam zakładać i nienawidzić wszystkich ludzi i bojkotować instytucje. Współczuje ofiarą i rozumiem ich ból, znam to z autopsji......ale to nie ma wpływu na moje postrzeganie ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Dorota napisał:

Nie popieram instytucji, tylko Boga......wiem, że każdy odpowie za swoje grzechy ksiądź, lekarz, adwokat, sklepikarz, robotnik, rodzic. W każdym kręgu są osoby które dopuściły się pedofili, ale to nie znaczy, że mam zakładać i nienawidzić wszystkich ludzi i bojkotować instytucje. Współczuje ofiarą i rozumiem ich ból, znam to z autopsji......ale to nie ma wpływu na moje postrzeganie ludzi.

Jak sklepikarz zgwałci małego chłopca to idzie do więzienia, ląduje w rejestrze pedofilów i już nie ma życia. Prezes Żabki nie przenosi go od innego sklepu, nie tłumaczy "grzechem pierworodnym" i zmusza ofiar do milczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dla mnie to nawet nie powinno być porównania z innymi zawodami, w końcu ponoć ksiądz to powołanie. Uprzywilejowana kasta, nie rozliczają się ze sprzedaży swoich usług, a ludzie mają im się spowiadać, więc chyba można wymagać od nich trochę więcej, skoro sami siebie na piedestał wynoszą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Dla mnie to nawet nie powinno być porównania z innymi zawodami, w końcu ponoć ksiądz to powołanie. Uprzywilejowana kasta, nie rozliczają się ze sprzedaży swoich usług, a ludzie mają im się spowiadać, więc chyba można wymagać od nich trochę więcej, skoro sami siebie na piedestał wynoszą. 

Z tym, że nawet jak i się ich porówna to wypadają (mówiąc łagodnie) niekorzystnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Nie rozumiem jak można tłumaczyć pedofila, że "grzeszy jak każdy inny" xD Za taki "grzech" to się idzie do paki i jest się skończonym do końca życia.  Tylko w kościele takiego "grzesznika" się kryje, a ofiarę zmusza do milczenia.

naucz się czytać ze zrozumieniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 minut temu, Gość gość napisał:

Dla mnie to nawet nie powinno być porównania z innymi zawodami, w końcu ponoć ksiądz to powołanie. Uprzywilejowana kasta, nie rozliczają się ze sprzedaży swoich usług, a ludzie mają im się spowiadać, więc chyba można wymagać od nich trochę więcej, skoro sami 

11 minut temu, Gość gość napisał:

Dla mnie to nawet nie powinno być porównania z innymi zawodami, w końcu ponoć ksiądz to powołanie. Uprzywilejowana kasta, nie rozliczają się ze sprzedaży swoich usług, a ludzie mają im się spowiadać, więc chyba można wymagać od nich trochę więcej, skoro sami siebie na piedestał wynoszą. 

nie można wymagać. Od wymagania nie jesteś Ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Chwalmy Pana 🙏 napisał:

Prawdziwy kościół to związki międzyludzkie osób wierzących.

no tak, plus relacja tych osób z Bogiem i to jest najważniejsze

ale czy teraz ksiądz zgrzeszy czy pastor zgrzeszy czy pop zgrzeszy to ja mam dlatego Boga odrzucać? a taka jest dzisiaj niestety narracja, że przez księży ludzie mają odrzucić Boga, to jest szatański podstęp, niby księża, niby pedofilia, niby tego i tamtego a chodzi po prostu o odciągnięcie ludzi od Boga, o laicyzacje społeczeństwa o wyeliminowanie Boga z życia ludzi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16 minut temu, Gość gość napisał:

Dla mnie to nawet nie powinno być porównania z innymi zawodami, w końcu ponoć ksiądz to powołanie. Uprzywilejowana kasta, nie rozliczają się ze sprzedaży swoich usług, a ludzie mają im się spowiadać, więc chyba można wymagać od nich trochę więcej, skoro sami siebie na piedestał wynoszą. 

a to przepraszam jak to nie powinno być porównania z innymi zawodami? nauczyciel-pedofil powinien być sądzony łagodniej niż ksiądz-pedofil? zejdź na ziemię bo się zapominasz chyba. I naucz się że księża nie sprzedają swoich usług na kościoł płacą wierni. Ja wrzucam na tacę co niedzielę pieniądze już po wypłacie,od której odprowadzony został podatek i ch.u.j  Ci do tego na co ja przeznaczamy moje pieniądze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15 minut temu, Gość gość napisał:

naucz się czytać ze zrozumieniem 

"Do Kościoła się chodzi dla Pana Boga a nie dla księdza a ksiądz jest tak samo grzeszny jak każdy inny i musi się spowiadać" - Ale jak wyjaśnisz do zdanie w kontekście pedofili? Bo z niego wynika tłumaczenie pedofili ogólną grzesznością ludzi (zresztą czym często podpierają się władze kościelne gdy wychodzą na jak przypadki pedofili. Ludzie są grzeszni, grzech pierworodny itd.. ).

Przykro mi ale jak ktoś mnie zgwałci, obrabuje czy skrzywdzi moje dziecko to w nosie mam jego "grzeszną naturę". Może w ogóle powinniśmy nie karać katolików skoro oni uważają, że są grzeszni i używają tego jako argumentu żeby umniejszyć swoją winę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 minut temu, Gość gość napisał:

a to przepraszam jak to nie powinno być porównania z innymi zawodami? nauczyciel-pedofil powinien być sądzony łagodniej niż ksiądz-pedofil? zejdź na ziemię bo się zapominasz chyba. I naucz się że księża nie sprzedają swoich usług na kościoł płacą wierni. Ja wrzucam na tacę co niedzielę pieniądze już po wypłacie,od której odprowadzony został podatek i ch.u.j  Ci do tego na co ja przeznaczamy moje pieniądze 

Jak jest cennik to chyba jednak sprzedają. Zresztą były już przypadki, że ksiądz nie chciał kogoś pochować, bo rodzina nie sypnęła wystarczająco kasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21 minut temu, Gość gość napisał:

a to przepraszam jak to nie powinno być porównania z innymi zawodami? nauczyciel-pedofil powinien być sądzony łagodniej niż ksiądz-pedofil? zejdź na ziemię bo się zapominasz chyba. I naucz się że księża nie sprzedają swoich usług na kościoł płacą wierni. Ja wrzucam na tacę co niedzielę pieniądze już po wypłacie,od której odprowadzony został podatek i ch.u.j  Ci do tego na co ja przeznaczamy moje pieniądze 

Nauczyciel to urzędnik publiczny więc to kiepski przykład. Ale są zawody, które wymagają zaufania społecznego np. ten nieszczęsny nauczyciel czy właśnie ksiądz (bo np. takim osobom powierzane są dzieci) i ci powinni mieć nienaganną opinię, a wszelkie przejawy patologii w tych środowiskach powinny być jak najwcześniej ukrócone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Gość gosc napisał:

no tak, plus relacja tych osób z Bogiem i to jest najważniejsze

ale czy teraz ksiądz zgrzeszy czy pastor zgrzeszy czy pop zgrzeszy to ja mam dlatego Boga odrzucać? a taka jest dzisiaj niestety narracja, że przez księży ludzie mają odrzucić Boga, to jest szatański podstęp, niby księża, niby pedofilia, niby tego i tamtego a chodzi po prostu o odciągnięcie ludzi od Boga, o laicyzacje społeczeństwa o wyeliminowanie Boga z życia ludzi

 

Ja kiedyś w podobny sposób odrzuciłem Boga bo zawiodłem się na religii, oczywiście to był błąd, trzeba było po prostu pozbyć się religii a nie Boga.

ale to jest właśnie zamysł fałszywych religii nasyconych kłamstwem, ze spora dozą prawdy. Szatan w ogrodzie Eden cytował słowa Boga, na pustyni tez Jezusowi cytował słowa Boga, tak żeby zlechtac nimi ucho ale dodać coś swojego i w konsekwencji zniszczyć dana osobę. 

Co do konsekwencji jakie ponosi kościół, to sprawdza się po prostu boża sprawiedliwość, Bóg nie tylko jest dobry ale i sprawiedliwy, jego gniew musi być wymierzony w zło. Jeśli kościół coś ukrywał to teraz będzie to wywleczone na wierzch, co człowiek sieje to będzie i rząć. 

Po prostu módlcie się za swoich bliskich żeby nie stracili wiary razem z miejscem w ktorym myśleli ze on jest. 

Bog jest z nami zawsze, wszędzie dookoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość maryja napisał:

W ciemnogrodzie, jak przed wiekami, kosciol to bog. Poniewaz ciemnogrodzki bog mieszka tylko i wylacznie w kosciele,  wiec tam trzeba chodzic i zeby nawiazac z nim (zawsze jednostronny) kontakt, trzeba wypowiadac formulki, inaczej nie rozumie. A wedlug ciemnogrodzkich wierzen nic na ziemi nie dzieje sie bez woli boga. Czyli pedofilia rowniez jest jego wola. Amen.

a od kiedy kosciol to Bóg co ty mi tu za bajki wciskasz....kosciol to zgromadzanie ludzi grzesznych święty świętością Boga.....kocham koscil ..nie toleruje pedofili....TO DWIE ROŻNE RZECZY!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nikt nikogo nie chce odciągać, dla mnie możecie wierzyć nawet w potwora spaghetti, ale dlaczego ja ateistka mam żyć zgodnie z waszymi zasadami? Chcę jak myślący, cywilizowany człowiek korzystac z mojego rozsądku i wolnej woli,  decydować o regulacji narodzin moich dzieci, robić zakupy we wszystkie niedziele  itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość gość napisał:

Nikt nikogo nie chce odciągać, dla mnie możecie wierzyć nawet w potwora spaghetti, ale dlaczego ja ateistka mam żyć zgodnie z waszymi zasadami? Chcę jak myślący, cywilizowany człowiek korzystac z mojego rozsądku i wolnej woli,  decydować o regulacji narodzin moich dzieci, robić zakupy we wszystkie niedziele  itd. 

A KTO TOBIE KAŻE TAK ŻYĆ TO T6WOJE ZYCIE TWOJA SPRAWA JAK SIĘ POŚCIELESZ TAK SIĘ WYŚPISZ....BĘDZIESZ TĘSKNIĆ ZA MIŁOŚCIĄ SZUKAĆ JEJ TAM GDZIE JEJ NIE MA...A TO BEDZIE TĘSKNOTA ZA BOGIEM PONIEWAŻ BÓG JEST MIŁOŚCIĄ....TWOJE ZYCIE TWOJA SPRAWA...zdano zadowolenie ciała nie napełni cie zawsze będziesz czoła głód miłości....mieszkam za granica i polski mi idzie słabo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość gość napisał:

Nikt nikogo nie chce odciągać, dla mnie możecie wierzyć nawet w potwora spaghetti, ale dlaczego ja ateistka mam żyć zgodnie z waszymi zasadami? Chcę jak myślący, cywilizowany człowiek korzystac z mojego rozsądku i wolnej woli,  decydować o regulacji narodzin moich dzieci, robić zakupy we wszystkie niedziele  itd. 

Bardzo dobrze prawisz, nie na tym polega wiara w Boga żeby na sile ludzi uszczęśliwiać. Bardzo wiele ateistów ma bliższy dostęp do Boga niż ludzie religijni których raczej można określić mianem "niewierzący praktykujący" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gość Lorta napisał:

Nie rozumiem, dlaczego popierają tą instytucję i wszystkie jej grzechy jak pedofilia czy pranie brudnych pieniędzy. 

smutno mi, że są jeszcze ludzie łasi na propagandę tvnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, brokeninside87 napisał:

smutno mi, że są jeszcze ludzie łasi na propagandę tvnu 

Ale jaką propagandę? Polski kościół nie radzi sobie z problem pedofili i to jest fakt, a nie żadna propaganda. Nie wiem jak ślepym czy głupim trzeba być żeby w cierpieniu dzieci widzieć tylko propagandę jakiejś stacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Gość gość napisał:

Jak jest cennik to chyba jednak sprzedają. Zresztą były już przypadki, że ksiądz nie chciał kogoś pochować, bo rodzina nie sypnęła wystarczająco kasą.

wystarczy zgłosić to do kurii. a nie na kafejkę z bólem pupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość gość napisał:

Ale jaką propagandę? Polski kościół nie radzi sobie z problem pedofili i to jest fakt, a nie żadna propaganda. Nie wiem jak ślepym czy głupim trzeba być żeby w cierpieniu dzieci widzieć tylko propagandę jakiejś stacji.

bo sługus tvnowy nakręcił materiał i już wszystkie foki płaczą. a np. pana Lisa problem pedofilii chyba jara, co jest niepokojące. rozdmu...e każdy przypadek. problemem Kościoła nie jest pedofilia. tylko np. bratanie się z komuchami. ojojojo. cierpienie dzieci. każdy może powiedzieć, że był molestowany. sorry, ale nie wierzę. i ch;uja mi zrobicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ofelia
1 godzinę temu, Gość maryja napisał:

W ciemnogrodzie, jak przed wiekami, kosciol to bog. Poniewaz ciemnogrodzki bog mieszka tylko i wylacznie w kosciele,  wiec tam trzeba chodzic i zeby nawiazac z nim (zawsze jednostronny) kontakt, trzeba wypowiadac formulki, inaczej nie rozumie. A wedlug ciemnogrodzkich wierzen nic na ziemi nie dzieje sie bez woli boga. Czyli pedofilia rowniez jest jego wola. Amen.

Polecam zapoznać się lepiej z nauczaniem katolickim. Poczynając od kerygmatu. 😉

Np.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to wyłączenie TV i odetnijcie się od massmediow, w moment zauważycie jak wyglada ten cyrk z perspektywy, nie chodzi o to kto ma racje, chodzi o to jaka energią emanuje człowiek gdy da się wciągnąć w ten wir po jednej czy drugiej stronie barykady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×