Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lorta

Smutno mi, że Polacy wciąż chodzą do kościołów.

Polecane posty

Gość gość
3 minuty temu, brokeninside87 napisał:

wystarczy zgłosić to do kurii. a nie na kafejkę z bólem pupy 

i kuria pewnie zadziała tak samo skutecznie jak skutecznie działała w przypadku zgłaszania molestowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cierpienie zwierząt - jedzmy trujące rośliny, miliony much nie może się mylić

cierpienie kobiet - pozwólmy każde się wydrylować aż do mózgu

cierpienie biednych - dajmy im 500 plusa, żeby nigdy z biedy nie wyszli

cierpienie ateistów - zlaicyzujmy Polskę wybijając wszystkie wartości

----------------

mam w du;p;ie Wasze cierpienia. nazwij mnie suką, to też mam w d'u'pie. wolę taką postawę niż manipulowaną przez lewaków nadmierną tępą empatię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość gość napisał:

i kuria pewnie zadziała tak samo skutecznie jak skutecznie działała w przypadku zgłaszania molestowania.

ohoho jaki ekspert, zna dokładnie mechanizm działania instytucji und jej niedociągnięcia. 

kur;fa po co tu siedzisz, się zatrudnij gdzieś do urzędu jako ekspert od niedociągnięć każdej instytucji, o jakiej mówio w mediach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, brokeninside87 napisał:

bo sługus tvnowy nakręcił materiał i już wszystkie foki płaczą. a np. pana Lisa problem pedofilii chyba jara, co jest niepokojące. rozdmu...e każdy przypadek. problemem Kościoła nie jest pedofilia. tylko np. bratanie się z komuchami. ojojojo. cierpienie dzieci. każdy może powiedzieć, że był molestowany. sorry, ale nie wierzę. i ch;uja mi zrobicie 

Pominę większość bełkotu jeżeli pozwolisz. Wiesz, w tym przypadku, w nic nie musisz wierzyć, księdza sami przyznali się do molestowania i nawet (obrzydliwie) się tłumaczyli. Wałęsa też nie wierzył, ale zmienił zdanie jak usłyszał dowody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, brokeninside87 napisał:

ohoho jaki ekspert, zna dokładnie mechanizm działania instytucji und jej niedociągnięcia. 

kur;fa po co tu siedzisz, się zatrudnij gdzieś do urzędu jako ekspert od niedociągnięć każdej instytucji, o jakiej mówio w mediach

Broken desperatko szukająca męża od 11 lat na tym forum nie obrażaj ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, brokeninside87 napisał:

Wałęsa też nie wierzył, ale zmienił zdanie jak usłyszał dowody.

x

🤣

A, że z Ciebie taki typ, ze jak postawić przed Tobą krowę to i tak będziesz mówić, że to owca. Niereformowalny. Już nawet elektryk może sobie pozwolić na więcej refleksji niż Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość gość napisał:

A, że z Ciebie taki typ, ze jak postawić przed Tobą krowę to i tak będziesz mówić, że to owca. Niereformowalny. Już nawet elektryk może sobie pozwolić na więcej refleksji niż Ty.

🙂😄  tak, tak wiem. krowa jest wegetariańska, owca wegańska, lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
21 minut temu, brokeninside87 napisał:

cierpienie zwierząt - jedzmy trujące rośliny, miliony much nie może się mylić

cierpienie kobiet - pozwólmy każde się wydrylować aż do mózgu

cierpienie biednych - dajmy im 500 plusa, żeby nigdy z biedy nie wyszli

cierpienie ateistów - zlaicyzujmy Polskę wybijając wszystkie wartości

----------------

mam w du;p;ie Wasze cierpienia. nazwij mnie suką, to też mam w d'u'pie. wolę taką postawę niż manipulowaną przez lewaków nadmierną tępą empatię

Broken, kto to jest ten lewak? Bo ja nigdy nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biblia chlebem

Kromka Słowa Bożego! Bierzcie wszyscy z tego chleba, karmcie się Słowem Bożym:

Cytat

"W dalszej ich podróży przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie.  Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: «Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła».  A Pan jej odpowiedział: «Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele,  a potrzeba <mało albo> tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona»." (Łk 10, 38-42)

Jezus spotyka się z dwiema kobietami, które stały się symbolem dwóch postaw: z Martą –zatroskanym gospodarzem domu, i z Marią – uczennicą Jezusa. Z tekstu wynika, że obydwie siostry otrzymały pochwałę i zarazem pewną korektę swoich postaw. Służebna postawa Marty jest niczym innym jak kontynuacją służby samego Jezusa. Maria natomiast sprawia radość Jezusowi, gdyż pozwala Mu służyć swoim słowem. Marta jednak musi pamiętać o tym, że ośrodkiem, wokół którego można zbudować wspólnotę, nie są liczne posługi i dzieła, ale jedynie słowo Boże. Potrzeba jej wielkiej wiary, aby przyjęła, że wystarczy słowo i że ono jest jedyną rzeczą konieczną. Maria skoncentrowała się na tym, co konieczne, ale ona też musi wiedzieć, że stanowi to jedynie część. Do słuchania słowa musi być dodane jego wypełnienie, a to wyma ga konkretnych czynów. To krótkie opowiadanie stanowi dla wierzących przestrogę przed wybieraniem skrajności i jest zachętą do realizowania ewangelicznej pełni, polegającej na słuchaniu słowa Bożego i wypełnianiu go w życiu poprzez służbę bliźnim. Wzorem tej ewangelicznej pełni jest sam Jezus, który doskonale łączył w swoim życiu kontakt z Ojcem oraz służbę dla ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

GŁOSUJMY NA KONFEDERACJE!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Broken, kto to jest ten lewak? Bo ja nigdy nie wiem.

mam Ci książeczki poczytać? sam się dokształc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dustin

Hey brokeninside87,  zmien nick an broken brain, bedzie lepiej do ciebie pasowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość gość napisał:

Jak jest cennik to chyba jednak sprzedają. Zresztą były już przypadki, że ksiądz nie chciał kogoś pochować, bo rodzina nie sypnęła wystarczająco kasą.

jaki cennik? co za bzdura

 nie ma żadnego cennika. Nigdy się z tym nie spotkałam Ani ja ani nikt z rodziny i znajomych. To jest pi.erd.olen.ie   a jak ludzie nie chodzą do kościoła to potem ksiądz nie chce chować,chrzcic i ma rację bo takie jest prawo kanoniczne. To samo jak przychodzą ludzie po ślub nagle a nie chodzą do kościoła Ani na tacę nie dają latami. Tacy powinni mieć ślub kościelny za 10 000tys zł jako wyrównanie za lata nie dawania na tacę. Księża też mają swoje życie i im się należy zjeść kotleta a nie naleśnika całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, brokeninside87 napisał:

mam Ci książeczki poczytać? sam się dokształc

Czemu jestes opryskliwa, Broken? Nerwy ci siadają? Definicja jest bardzo mglista, wiec licze na to, ze mi wyjasnisz, czym jest lewak dla Ciebie. Przeciez nie jesteś tylko kafeteryjną pieniaczką, a madra i doswiadczoną kobietą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dziś zrobiłem dobry uczynek, pomogłem starszej pani wyciągnąć kasę z bankomatu bo nie umiała na dotykowym ekranie.

na końcu mówi mi:

Chwała Bogu! Tylko szkoda ze ta pedofilia... - taka zmartwiona

a ja mówię: proszę się nie łamać, Bóg jest jeden ;)

uśmiechnęła się przyznała racje i poszła 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość itaka

Autorze tematu, diabeł też jest niezadowolony, tyle grzesznych sensacji odkryto i podano w mediach a ludzie wciąż dalej chodzą do kościoła. I nie chcą porzucać wiary świętej.

A on ma w swoim podziemnym królestwie piekła jeszcze tak dużo wolnych miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sss

Problemem nie jest je banie bezmózgiego gówna ludzkiego, np. przez pedofilię. Problemem jest niemożność zutylizowania całości bezmózgiego gówna ludzkiego.

Jaką trzeba być szmatą by mówić o Miłosierdziu Bożym jeśli ludzie umierają z głodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Czemu jestes opryskliwa, Broken? Nerwy ci siadają? Definicja jest bardzo mglista, wiec licze na to, ze mi wyjasnisz, czym jest lewak dla Ciebie. Przeciez nie jesteś tylko kafeteryjną pieniaczką, a madra i doswiadczoną kobietą.

🙂 sarkastyczny urwisek z Ciebie, nie chce mi się tego tłumaczyć:) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość sss napisał:

Problemem nie jest je banie bezmózgiego gówna ludzkiego, np. przez pedofilię. Problemem jest niemożność zutylizowania całości bezmózgiego gówna ludzkiego.

Jaką trzeba być szmatą by mówić o Miłosierdziu Bożym jeśli ludzie umierają z głodu. 

ale i co z tego? każdy musi umrzeć. Bóg ma Ci do pyska dawać jedzenie, żeby sobie zasłużyć na Twoją wiarę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość itaka napisał:

Autorze tematu, diabeł też jest niezadowolony, tyle grzesznych sensacji odkryto i podano w mediach a ludzie wciąż dalej chodzą do kościoła. I nie chcą porzucać wiary świętej.

A on ma w swoim podziemnym królestwie piekła jeszcze tak dużo wolnych miejsc.

🤣 rospier;c;iela mnie jak ludzie na tym temacie sa ogólnie dobrze poinformowani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

chodza tylko starzy ludzie i male dzieci, takze nie ma zadnej tragedii z tym kosciolem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

chodza tylko starzy ludzie i male dzieci, takze nie ma zadnej tragedii z tym kosciolem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chodzę do kościoła gdzie większość to są sami młodzi :) 

a w mojej społeczności większość jest młodsza ode mnie ;D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie utożsamiają wiarę w Boga ze starymi nierozumnymi ludźmi, ale czasy się zmieniają. Co raz więcej młodych ludzi chce uduchowionego sposobu na zycie, tylko robią ten błąd, ze szukają duchowości w jakichś kursach o pozytywnym myśleniu czy innych bzdurach, podczas gdy powinni szukać tego u źródła - u Boga.

my wszyscy go potrzebujemy, bo bez Boga miotamy się jak liście na wietrze niezgodnie z tym co czujemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×