Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Erunio

Czemu Czechy są lepszym krajem od Polski?

Polecane posty

Gość Erunio

i Czesi to mądrzejszy naród (mieszkam w Gluchołazach (to takie miasto w województwie Opolskim koło Nysy w górach ) i do Czech mam jak rzut beretem,  bo w Gluchołazach jest granica Polsko - Czeska i na zakupy jeżdżę do Czech bo lepsze ptodukty 🙂 Czesi są mądrzejsi bo nie dają się wykorzystać kościołowi i są ateistami i wszystkich komuchów wypieprzyli po upadku komunizmu, nie wyprzedali majątku w przeciwieństwie do Polski i księża nie mają tam władzy i mają Skodę, Zetora a Polska co ma? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erunio

A Polaczki to zawistny naród 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erunio

😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Często jeżdżę do Pragi, to prawda że w Czechach kościół nie ma żadnej władzy, ale chciałam z innej beczki, ostatnio jechałam na lotnisko w Berlinie i we wschodnich Niemczech aż trudno w to uwierzyć widziałam pomnik Lenina i komunistyczny pomnik z czerwoną gwiazdą oni tego nie wyburzają, w Polsce dawno wyburzyli wszystkie komunistyczne pomniki z rozpędu chcieli wyburzyć pałac kultury ale coś ich tam powstrzymało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erunio
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Często jeżdżę do Pragi, to prawda że w Czechach kościół nie ma żadnej władzy, ale chciałam z innej beczki, ostatnio jechałam na lotnisko w Berlinie i we wschodnich Niemczech aż trudno w to uwierzyć widziałam pomnik Lenina i komunistyczny pomnik z czerwoną gwiazdą oni tego nie wyburzają, w Polsce dawno wyburzyli wszystkie komunistyczne pomniki z rozpędu chcieli wyburzyć pałac kultury ale coś ich tam powstrzymało

A powinni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Haha Czesi to mądry naród xD Tacy mądrzy,  że ich najsłynniejszy most i uniwersytet noszą imię na cześć postaci historycznej, która w ogóle nie istniała xD tylko tam Watykan mógł to sprzedać xD

Skoda? Dawno sprzedana germanom, a Czesi? - pracują za grosze w fabrykach nienależących do nich, ale za to korzystających z czesko/mołdawsko/wietnamskiej taniej siły roboczej. 

Z tego co wiem, ich jedyną i akualną sławną marką jest Vileda, natomiast ich autostrady nie przypominają nawet dróg szybkiego ruchu w jakimkolwiek innym kraju. Nie mają pobocza, kiedyś jeździły po nich czołgi hitlera i takie (bez większych przeróbek, zalane asfaltem xD ) zostały do dziś. Jadąc po nich autem człowiek czuje się jakby jechał pociągiem... 

Naród idący po linii najmniejszego oporu. 

 Czuć tam swąd czasów PRL-u... stagnację kulturową, brak ambicji , woli i chęci do pracy czy jakichkolwiek zmian. 1 euro ma wartość 24 KCz...;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

stagnację kulturową, brak ambicji , woli i chęci do pracy czy jakichkolwiek zmian

Bo oni wiedzą już że ich nacja odchodzi więc robią to w godności w przeciwieństwie do polaczków którzy tak jak talibowie muszą odejść bez żadnej godności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Haha Czesi to mądry naród xD Tacy mądrzy,  że ich najsłynniejszy most i uniwersytet noszą imię na cześć postaci historycznej, która w ogóle nie istniała xD tylko tam Watykan mógł to sprzedać xD

Skoda? Dawno sprzedana germanom, a Czesi? - pracują za grosze w fabrykach nienależących do nich, ale za to korzystających z czesko/mołdawsko/wietnamskiej taniej siły roboczej. 

Z tego co wiem, ich jedyną i akualną sławną marką jest Vileda, natomiast ich autostrady nie przypominają nawet dróg szybkiego ruchu w jakimkolwiek innym kraju. Nie mają pobocza, kiedyś jeździły po nich czołgi hitlera i takie (bez większych przeróbek, zalane asfaltem xD ) zostały do dziś. Jadąc po nich autem człowiek czuje się jakby jechał pociągiem... 

Naród idący po linii najmniejszego oporu. 

 Czuć tam swąd czasów PRL-u... stagnację kulturową, brak ambicji , woli i chęci do pracy czy jakichkolwiek zmian. 1 euro ma wartość 24 KCz...;)

 

właśnie przeglądam czeskie autostrady na street view i gdzie nie kliknę to są normalne pobocza jak u nas, więc nie wiem o co ci chodzi, albo powiedz chociaż gdzie są te niby wąskie autostrady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Niech ten żydowski śmieć nie wypowiada się na tematy o których nie ma pojęcia, byłeś może kiedyś w Czechach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erunio
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Niech ten żydowski śmieć nie wypowiada się na tematy o których nie ma pojęcia, byłeś może kiedyś w Czechach 

Codziennie bywam w Czechach bo mieszkam przy granicy a co? Często jeżdżę do Ołomuńca i Ostrawy, byłem raz w Pradze i Brnie:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Niech ten żydowski śmieć nie wypowiada się na tematy o których nie ma pojęcia, byłeś może kiedyś w Czechach 

Byłem, dużo lewackich festiwali muzycznych tam robią żydzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Erunio napisał:

Codziennie bywam w Czechach bo mieszkam przy granicy a co? Często jeżdżę do Ołomuńca i Ostrawy, byłem raz w Pradze i Brnie:) 

To nie było kierowane do Ciebie ale do starego lewaka który wiecznie pluje na Polskę i Polaków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

czesi to zyczliwy narod nieskatolony, czesi nie lubia polakow uwazaja ich za podlych i oszustow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

czesi to zyczliwy narod nieskatolony, czesi nie lubia polakow uwazaja ich za podlych i oszustow

Bywam często w Czechach i jakoś tego nie zauważyłam, jak dla mnie są życzliwi i pomocni, co prawda Słowacy są jeszcze fajniejsi ale Czesi też są w porządku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeżeli miałabym uwagę to w Czechach ale szczególnie na Słowacji jest dużo cyganów a oni kradną trzeba na nich uważać bo są zuchwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

czesi i czeszki sa bardzo ładni ludzie dobrzy w łóżku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erunio
17 minut temu, Gość Gość napisał:

To nie było kierowane do Ciebie ale do starego lewaka który wiecznie pluje na Polskę i Polaków 

Aha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chleb z sosem
10 minut temu, Gość gosc napisał:

właśnie przeglądam czeskie autostrady na street view i gdzie nie kliknę to są normalne pobocza jak u nas, więc nie wiem o co ci chodzi, albo powiedz chociaż gdzie są te niby wąskie autostrady

Nie wszędzie są,  poza tym na Street view drogi wyglądają o niebo lepiej niż są w rzeczywistości. Trzeba to zobaczyć na własne oczy, bo nikt by nie uwierzył 😉

Jadąc do Pragi od strony południowo-zachodniej jedziesz kawałkiem autostrady, ponieważ znaki i ograniczenia informują, że jedziesz autostradą, aż tu nagle napotykasz sygnalizacją świetlna i skrzyżowanie xD Poważnie. "Przerobili" drogę podmiejską, ale zapomnieli dodać obwodnicę czy jakiś wiadukt,  zlikwidować światła, skrzyżowanie i przystanki (TAK tak!) - przy autostradzie... 😂😂😂

Te przystanki co prawda widać,  że już od dawna nie są w użytku,  ale jak to wygląda...xD

Ale mam z nich bekę xD

P.s. Knedle (ciasto jak na chleb polane sosem z kawałkiem wieprzowiny) to ich potrawa narodowa, w czasie II wojny światowej chowali się po krzakach. Mężczyźni nie przechodzą mutacji, za to przechodzą ją kobiety. Poważnie xD

Czeski film. Tyle w tym temacie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Gość gosc napisał:

czesi to zyczliwy narod nieskatolony, czesi nie lubia polakow uwazaja ich za podlych i oszustow

I słusznie, polacy na spółkę z hitlerem napadli na czechosłowację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z archiwum ABC

wiecie, że 80-90 % pogrzebów odbywa się na koszt państwa i polega na tym, że skremowane zwłoki upycha się do czarnych worków i chowa w bezimiennych kryptach lub wręcz dołach? rodziny nie wykazują KOMPLETNIE ŻADNEGO zainteresowania swoimi zmarłymi. dziewuszyska to jeszcze większe kur////iszcza niż POLczyny - ale mają za darmo możliwość zamordowania swego dziecka "na życzenie" więc się prują niemiłosiernie .... faceci to jeszcze większe cioty niż POLaczki - nie ma tam takiego, co by chwycił za broń w jakiekolwiek sprawie (nie mówię o jakichś bzdetach typu religia i tzw. "ojczyzna"). żałosny narodzik - też wymrze (jak nasz) ale nic po sobie nie zostawi (może tylko Jana Husa)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moim zdaniem Czesi mają zupełnie  dobre autostrady, z jednym tylko się zgodzę jedzenie to Polacy mają dużo lepsze, w sumie to Polska kuchnia jest zupełnie dobra, taka niemiecka czy austriacka kuchnia jest paskudna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość z archiwum ABC napisał:

że 80-90 % pogrzebów odbywa się na koszt państwa i polega na tym, że skremowane zwłoki upycha się do czarnych worków i chowa w bezimiennych kryptach lub wręcz dołach?

Nadal jest to lepsza metoda pochówku niz w polsce gdzie w większosci przypadków trupa się nie kremuje tylko wrzuca do trumny luzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Moim zdaniem Czesi mają zupełnie  dobre autostrady, z jednym tylko się zgodzę jedzenie to Polacy mają dużo lepsze, w sumie to Polska kuchnia jest zupełnie dobra, taka niemiecka czy austriacka kuchnia jest paskudna

Byłam w Pradze, przejechałam tą republikę w szerz 6 razy i jej strefy przygraniczne z Polską i z Niemcami i o ile strefa przy polskim terytorium jest ok to przy niemieckiej jest po prostu tragiczna. A jeśli ty uważasz, że ich autostrady są w porządku, w takim razie i polna szosa cię uszczęśliwi 😄

Trzeba mieć zaburzoną percepcję żeby nie zauważyć totalnego braku jakości ich "autostrad", zbyt wąskie pasy ruchu, kiepska wręcz okropna nawierzchnia,  wiecznie przemalowywane linie od czego można dostać oczopląsu, bo starych nie zakrywają  domalowują nowe w innym kolorze i tak trwają w zawieszeniu bez finiszu, kompletny chaos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

bez finiszu,

Coś mi podpowiada ze polska faktycznie będzie finiszować przed czechami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Byłam w Pradze, przejechałam tą republikę w szerz 6 razy i jej strefy przygraniczne z Polską i z Niemcami i o ile strefa przy polskim terytorium jest ok to przy niemieckiej jest po prostu tragiczna. A jeśli ty uważasz, że ich autostrady są w porządku, w takim razie i polna szosa cię uszczęśliwi 😄

Trzeba mieć zaburzoną percepcję żeby nie zauważyć totalnego braku jakości ich "autostrad", zbyt wąskie pasy ruchu, kiepska wręcz okropna nawierzchnia,  wiecznie przemalowywane linie od czego można dostać oczopląsu, bo starych nie zakrywają  domalowują nowe w innym kolorze i tak trwają w zawieszeniu bez finiszu, kompletny chaos.

Pewnie jechałam innymi autostradami a w Poradzę byłam tyle razy że znam sporo słów po Czesku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jan

Dlaczego są lepsi? Bo mają pepiczki, czerstwy chleb i swoją szkodę oktawię. Po rozebraniu mruu belińskiego rozebrali i złożyli od podstaw rząd. Są bliżej Ausrii, mają dobre stoki narciarskie, bagietki lepsze jak fancuskie i wyśmienitego staropramena. Dlaczego są gorsi? Bo nie mają złotych, dostępu do morza i tak dużo lasów, sadów, gruntów ornych, przez co nie mogą zagrozić produkcją wyrobów z drewna, jabłek, buraków i rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Czytałam że w 1920 jak nawała bolszewików parła na Warszawę i Lwów to Polska jak zwykle była osamotniony (dla Polski to standard) jedynie Francja zobowiązała się dostarczyć nam uzbrojenie jednak sympatyzujące z Rosją Czechy nie zgodziły się na transport tej broni przez ich kraj, pisze to bo jakiś śmieć powyżej pisał o zajęciu przez Polskę Zaolzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość Gość napisał:

Pewnie jechałam innymi autostradami a w Poradzę byłam tyle razy że znam sporo słów po Czesku 

Praga hmm... wielki urok zyskuje dzięki sztucznym światłom. Choć panorama na miasto jest ładna.  Ogółem ładne stare miasto choć nie ma nic, aż tak specjalnego, by nazywać Pragę drugim Paryżem Europy. Podoba mi się zegar astronomiczny i kościół ze strzelistymi wieżami jakby wyjętymi z baśni o królowej śniegu. Ich kuchnia to mix polsko niemiecki dlatego wychodzi średnio. Staropramen ich najlepsze piwo, to prawda. Jak na piwo może być,  inne w ogóle mi nie smakują,  a broń Boże Kozieł...;) P.s. ilość autostrad i dojazdów w Czechach jest ograniczona 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeszcze trzeba dodac Hradczany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsiemJeden

Pochodze z Glucholazow-dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×