Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Diana_na_wózku

Ślub cywilny=Gorszy?

Polecane posty

Zastanawia mnie to, dlaczego ślub cywilny przez większość ludzi jest uznawany za coś mniej wartościowego niż ten w kościele?
Kiedy ktoś bierze "tylko" cywilny to w mojej miejscowości od razu podejrzenie, że ciąża, a jak ktoś się wybiera na uroczystość cywilny to mówią, że to "tylko" cywilny. Mój brat brał w tym roku ślub cywilny to i w rodzinie było słychać, że to nie taki prawdziwy ślub, że nie trzeba się stroić itp. Może to dlatego, że w następnym roku będzie kościelny, pomimo że ani brat ani bratowa nie są zbyt przywiązani do religii, ale ich sprawa
Według mnie ślub w kościele ma sens tylko wtedy kiedy państwo młodzi są naprawdę wierzący i serio chcą żyć w duchu Religi którą wyznają. Szczytem hipokryzji są dla mnie ciężarne panny młode w kościele , albo takie pary które mieszkały ze sobą przed ślubem 
Nie rozumiem argumentu,"bo tradycja" według mnie, to w jakim obrządku religijnym bierze się ślub to sprawa wiary, a nie tradycji. 
Argument, że "romantycznie" też do mnie nie trafi, ale to może ja nie widzę nic romantycznego w kościele  Ale ślub cywilny nie musi się odbywać w USC. Równie dobrze można wziąć ślub w jakimś pałacyku, w plenerze czy gdzie tam para młoda chce, oczywiście za dodatkową opłatą, ale jest taka opcja.
Argument "bo wesele" też do mnie nie trafia, po cywilnym jak ktoś chce to może sobie zrobić wesele, albo po kościelnym skromny obiad, to nie kwestia jaki rodzaj ślubu wybieramy.
Argument białej sukni i welonu też do mnie nie trafia. Przyległo to do ślubu kościelnego, ale na cywilny też można tak się ubrać, nikt nie może tego pannie młodej zabronić.
Ja , jeśli ktoś taki wybredny jak ja kogoś zechcę to bym chciała wziąć ślub cywilny, bo nie chcę być hipokrytką i udawać, że będę żyć jak przykładna katoliczka. Ślub by mógłby być zimą o zmroku w ładnym pałacyku a po ślubie albo skromny obiad dla gości, albo cała uroczystość zakończyłaby się tylko na ślubie. 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Gorszy dla osob wierzacych.

Jesli ktos wierzy w Boga, to taki slub bedzie tylko kolejna umowa na czas nieokreslony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Diana_na_wózku napisał:

Mój brat brał w tym roku ślub cywilny to i w rodzinie było słychać, że to nie taki prawdziwy ślub, że nie trzeba się stroić itp.

Zgaduję, że to starsze ciotki i babcie tak mówiły? 

Chyba jestem ...ą romantyczką ale prędzej uwierzyłabym w przysięgę miłości złożoną na polu wrzosowym przy zachodzącym słońcu, gdy dwoje zakochanych ludzi patrzy sobie w oczy, nie widzi świata wokół siebie, czują tylko swój zapach, uczucie i wiatr we włosach.

Żadna przysięga składana przed pierdyliardem świadków i urzędzasem nie ma takiej mocy.

A ludzi biorących sluby koscielne bo "tak trzeba" litosciwie nie skomentuję. Ludzi obrażonych na cały świat bo ksiądz zawołal okrągłą sumkę za ślub, bo muszą chodzić na nauki przedmałzeńskie na których moher opowiada "pierdoły". Nosz.. Aż chce się spytać, czujecie się tacy dorośli żeby założyć własną rodzinę ale już na samym początku wspólnej drogi pozwalacie aby mamusie, babcie i teściowe się wtrącały do waszych wyborów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×