Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wygodna matka

Mam jedno dziecko z wygody. I co z tego?

Polecane posty

Gość Wygodna matka

Chciałam mieć dziecko i mam dziecko, spełniam się w byciu mamą jednego dziecka. Nie ukrywam, że tak nam po prostu wygodnie. Z tego samego powodu - z wygody - ludzie mają zmywarki, pralki automatyczne, samo odkurzające odkurzacze i samochody. Czy to coś złego że chcemy żyć tak, by było nam łatwiej? 

Nie mam pojęcia skąd to parcie na bycie matką Polką męczennica i potępianie wyboru innych

Ps. Nie sądzę, że każda mama więcej niż jednego dziecka jest męczennica, absolutnie. Natomiast drażni mnie już narzekanie niektórych na to, jak ciężko jest z dwójką, trójka i pogardliwe patrzenie na rodziców jedynaków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żona
8 minut temu, Gość Wygodna matka napisał:

Chciałam mieć dziecko i mam dziecko, spełniam się w byciu mamą jednego dziecka. Nie ukrywam, że tak nam po prostu wygodnie. Z tego samego powodu - z wygody - ludzie mają zmywarki, pralki automatyczne, samo odkurzające odkurzacze i samochody. Czy to coś złego że chcemy żyć tak, by było nam łatwiej? 

Nie mam pojęcia skąd to parcie na bycie matką Polką męczennica i potępianie wyboru innych

Ps. Nie sądzę, że każda mama więcej niż jednego dziecka jest męczennica, absolutnie. Natomiast drażni mnie już narzekanie niektórych na to, jak ciężko jest z dwójką, trójka i pogardliwe patrzenie na rodziców jedynaków. 

A ja z wygody nie mam wcale 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nobody cares

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rick

A kogo to obchodzi co ty chcesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamajedynaczki
14 minut temu, Gość Wygodna matka napisał:

Chciałam mieć dziecko i mam dziecko, spełniam się w byciu mamą jednego dziecka. Nie ukrywam, że tak nam po prostu wygodnie. Z tego samego powodu - z wygody - ludzie mają zmywarki, pralki automatyczne, samo odkurzające odkurzacze i samochody. Czy to coś złego że chcemy żyć tak, by było nam łatwiej? 

Nie mam pojęcia skąd to parcie na bycie matką Polką męczennica i potępianie wyboru innych

Ps. Nie sądzę, że każda mama więcej niż jednego dziecka jest męczennica, absolutnie. Natomiast drażni mnie już narzekanie niektórych na to, jak ciężko jest z dwójką, trójka i pogardliwe patrzenie na rodziców jedynaków. 

Tez jestem mama jedynaczki z czystej wygody. Nasłuchałam się już sporo,ze jestem egoistka,ze rodzeństwo to najlepsze co może być...Mam siostrę 3 lata młodsza i ostatni raz widziałyśmy się 6 lat temu na pogrzebie taty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moj maz ma dwoch braci (starszego i mlodszego) i tez nie utrzymuja ze soba kontaktow. Do jednego nawet nie mamy nr tel i adresu, gdyby trzeba bylo poinformowac o smierci rodzicow to nawet nie wiedzielibysmy gdzie go szukac w 100 tys miescie 😕 ja mam jednego brata, utrzymujemy bardzo luzne relacje. Z mezem mamy jedno dziecko, dla mnie argument ze rodzeństwo to taki skarb jest smieszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam
38 minut temu, Gość Wygodna matka napisał:

Chciałam mieć dziecko i mam dziecko, spełniam się w byciu mamą jednego dziecka. Nie ukrywam, że tak nam po prostu wygodnie. Z tego samego powodu - z wygody - ludzie mają zmywarki, pralki automatyczne, samo odkurzające odkurzacze i samochody. Czy to coś złego że chcemy żyć tak, by było nam łatwiej? 

Nie mam pojęcia skąd to parcie na bycie matką Polką męczennica i potępianie wyboru innych

Ps. Nie sądzę, że każda mama więcej niż jednego dziecka jest męczennica, absolutnie. Natomiast drażni mnie już narzekanie niektórych na to, jak ciężko jest z dwójką, trójka i pogardliwe patrzenie na rodziców jedynaków. 

Ale po co w ogóle się tlunaczysz? Ja z tego samego powodu dzieci nie mam i co? I jest ekstra tak jak u ciebie z jednym dzieckiem. Twoje życie twoje wybory nikomu nic do tego. A jak ktoś pyta o drugie to ty w odpowiedzi też zapytaj. Absolutnie nie tłumacz się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam
31 minut temu, Gość Żona napisał:

A ja z wygody nie mam wcale 🙂

Ja tez 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A ja z rodzeństwem jestem w kontakcie codziennie prawie. Ja bym się martwiła na kogo dziecko wychowasz mając takie wzorce z domu, w którym rodzice was wychowali na obcych sobie ludzi. Takie rzeczy to zostają z nami na zawsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Moj maz ma dwoch braci (starszego i mlodszego) i tez nie utrzymuja ze soba kontaktow. Do jednego nawet nie mamy nr tel i adresu, gdyby trzeba bylo poinformowac o smierci rodzicow to nawet nie wiedzielibysmy gdzie go szukac w 100 tys miescie 😕 ja mam jednego brata, utrzymujemy bardzo luzne relacje. Z mezem mamy jedno dziecko, dla mnie argument ze rodzeństwo to taki skarb jest smieszny.

Po prostu zostaliscie źle wychowani i tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmm

Skoro masz jedno to nie jesteś wygodna! Wygodna jest bezdzietna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadzaaaam sie

Bardzo fajne podejscie.

 

Ja tez planuje tylko jedno, chyba ze jakies blizniaki sie trafia. Jedo dziecko i spokoj. Chce miec normalne zycie, prace, podrozowac i spelniac sie. Ale przy okazji nie zalowac nigdy , ze nie spelnilam sie w roli matki. mam 32 lata, chce miec bardzo dziecko ale 1. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poli36

ja z wygody nie mam wcale dzieci i nie zamierzam mieć...męża mam od 16 lat 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja też mam jedno dziecko i raczej nie planuje więcej. Trochę z wygody a trochę z poczucia, że chce dać synowi 100% siebie i obawy, że nie umiałabym podzielić miłości na więcej dzieci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Ja tak mówiłam że będę mieć jedno i koniec ale suma sumarum jestem w ciąży. Nie jest to że wpadłam, bardzo chciałam rodzeństwa dla córki ciągle się pytała czemu mamo nie mam brata czy siostry. Przegadaliśmy z mężem sprawę i faktycznie czemu córka ma być jedynaczką jak my z mężem mamy rodzeństwo. Gdy zaczęliśmy starania musieliśmy się trochę postarać.... 

 

Jeżeli chcesz mieć jedno dziecko super twoja sprawa i fajnie ale pamiętaj nigdy nie mów nigdy bo jaw mówiłam i ooo..:) mam termin 24.12

Pozdrawiam cię autorko i wszystkiego dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

ja mam jedno dziecko, ot antykoncepcja zawiodła... niby jest spoko ale w sumie (czasem) zazdroszczę bezdzietnym

a ty autorko...skoro ci tak dobrze - po co zakładasz tematy na kafe....chyba chcesz mieć więcej dzieci. Inaczej byś o  tym nie pisała

taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że chce dziecko przyszło koło 25 roku życia. Od zawsze wiedziałam że jeżeli będzie to będzie jedno. Dziś mam 30 lat, 2 letnia córkę, i zakończyłam " produkcję" świadomie. Może i jestesmy z mężem egoistami... No cóż... Oboje jedynacy XD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam
10 godzin temu, SaraSara111 napisał:

To, że chce dziecko przyszło koło 25 roku życia. Od zawsze wiedziałam że jeżeli będzie to będzie jedno. Dziś mam 30 lat, 2 letnia córkę, i zakończyłam " produkcję" świadomie. Może i jestesmy z mężem egoistami... No cóż... Oboje jedynacy XD 

A Powidz mi który człowiek nie jest egoista? Każdy jest. Taka ludzka natura. Najważniejsze że wam dobrze tak jak jest reszta nie jest ważna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota
18 godzin temu, Gość Gość napisał:

A ja z rodzeństwem jestem w kontakcie codziennie prawie. Ja bym się martwiła na kogo dziecko wychowasz mając takie wzorce z domu, w którym rodzice was wychowali na obcych sobie ludzi. Takie rzeczy to zostają z nami na zawsze. 

Dokładnie o tym samym pomyślałam😏ja mam brata 2 lata młodszego, mieszkamy 4 km od siebie i codziennie jesteśmy w kontakcie- jak nie osobistym,to telefonicznym.nie było dnia żebyśmy nie mieli ze sobą kontaktu. Oboje mamy swoje rodziny.Mój brat często mówi "jak to dobrze że mam siostrę". Dla mnie to jest bardzo dziwne żeby z rodzeństwem nie mieć dobrych relacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota
11 godzin temu, Gość gosc napisał:

Ty autorko...skoro ci tak dobrze - po co zakładasz tematy na kafe....chyba chcesz mieć więcej dzieci. Inaczej byś o  tym nie pisała

taka prawda

Zgadzam się.Autorka pewnie myślała że napiszą tu kobiety które będą ją namawiały na kolejne dziecko,autorka podświadomie chce zajść w ciążę.Ale mąż nie chcę więcej dzieci,buuuu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota
17 godzin temu, Gość Hmm napisał:

Skoro masz jedno to nie jesteś wygodna! Wygodna jest bezdzietna. 

No dokładnie! 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nic z tego. Wiele matek tak robi. Nie chce im się przechodzić tego wszystkiego po raz drugi i wcale się nie dziwię, bo dziecko wymaga poświęcenia.

Te, które mają czworo i więcej szczerze podziwiam, ja taka odważna i pracowita nie jestem. I lubię swoją pracę poza domem.

Mam dwoje dzieci (przypadkiem - bliźnięta) i chyba na tym koniec, ale jestem jeszcze na tyle młoda (31 lat) , że na podjęcie ostatecznej decyzji mam trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pipo
22 minuty temu, Gość Dorota napisał:

Dokładnie o tym samym pomyślałam😏ja mam brata 2 lata młodszego, mieszkamy 4 km od siebie i codziennie jesteśmy w kontakcie- jak nie osobistym,to telefonicznym.nie było dnia żebyśmy nie mieli ze sobą kontaktu. Oboje mamy swoje rodziny.Mój brat często mówi "jak to dobrze że mam siostrę". Dla mnie to jest bardzo dziwne żeby z rodzeństwem nie mieć dobrych relacji.

Ja mam zle relacje z rodzeństwem,  nie mamy super kontaktu ale to akurat kwestia wychowania, uważam że warto miec rodzeństwo ale trzeba wychowac je tak aby miało dobre, poprawne relacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×