Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Beznazwy

Boje się wchodzić w układy z teściami

Polecane posty

Gość Beznazwy

Moi teściowie mają hektar ziemii, chcą ją podzielić i sprzedać a nam dać jedną działkę " pod budowę domu". Wtedy mieszkalibyśmy obok nich.  Mój mąż bardzo się na to napalił, już w wyobraźni sprzedaje nasze mieszkanie i stawia dom. Jestem jednak mocno sceptyczna. Nie ukrywam, że po całym życiu spędzonym we Wrocławiu w blokach z wielkiej płyty marzy mi się trochę domek na wsi, własny ogródek, drzewka owocowe i inne takie, ale mam kilka obaw. Pomijając już to, że do rodzinnego Wrocławia miałabym 40 km a mam tu pracę, przedszkole córki, przyjaciół i rodzinę to trochę boję się wchodzić w układy z moimi teściami. Oni na nas tej ziemii nie przepiszą, a trochę strach stawiać dom na nie swojej działce. Nalega żebyśmy KONIECZNIE zamieszkali obok nich, bo będą mieć blisko wnuczkę a i będzie miał kto się nimi zająć na starość, wiem że to ona podsunęła mężowi sprzedaż mieszkania by mieć na kredyt na budowę domu. Mieszkanie prawnie jest moje, dostałam je od ojca po śmierci mojego dziadka a takie darowizny nie wchodzą w skład wspólnoty majątkowej. Mąż mami mnie wizją dużego domu, braku smogu, przestrzeni; chodzi i narzeka, że nasze 45 metrów po dziadku to jest klatka, że on ma dość miasta, że dla naszej córki bezpieczniej byłoby mieszkać na wsi u jego rodziców, wśród lasów, pól i nad rzeczką. Sama nie wiem co myśleć, może jestem zbyt sceptyczna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Sprzedasz mieszkanie pod kredyt i w razie czego zostaniesz z niczym. A oni nawet jak te ziemię przepiszą to na syna a nie na Was. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Skoro dom ma powstać na działce tesciow, to oni musza podpisać zgode, ze ktoś obcy (ty) stawia tam dom.

Dom zaś, wszystkie papiery, faktury a nawet jakis dokument spisany i notariusza z informacją, ze dom to tylko twoja wlasnosc z pelnym wkladem, w razie jakichkolwiek roszczeń. Nie jest to latwe i niekoniecznie da się to zrobic dokładnie tak jak napisałam, ale dobry adwokat doradzi, i wymysli sposób abys ty byla zabezpieczona do wysokosci swojego wkladu finansowego w ten dom. W innym wypadku nie daj sie w ogóle wmanewrowac, bo w efekcie zostaniesz bez mieszkania po ojcu i domu, "bo przecie to nasze pole a łuna tu z goło du/po przylazła".

Uświadom meza, ze ma byc sprAwiedliwie, a przy okazji, ze fakt bliskiego sąsiedztwa nie oznacza zycia jak w hipisowskiej komunie, zea co ich to ichnie a co wasze to ich, od razu plot, furtka i brama na zamek, i jak zwykli serdeczni sasiedzi ktorzy sobie nie wchodza do domu bez pukania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc 786

1. Teściowej przepisuja dzielke na was. Nie buduj domu na nie swojej ziemii bo zostaniesz z niczym. Bez mieszkania i bez domu.

2. Mieszkanie zostaw pod wynajem, zostanie dla dziecka na przyszłość.  Za oszczędności plus kredyt budujcie dom. Czesc kredytu będzie splacana dzieki wynajmowi twojego mieszkania.

3. Zastanów sie dobrze, 40 km to daleko zeby codziennie dojeżdżać,  szczególnie w zimie.  Chcesz zajmowac się tesciami na starosc? Będziesz tam miala prywatnosc? Tesciowie beda szanowac twoja przestrzen, czy wchodzić jak do siebie?

 

Czego ty chcesz w życiu autorko? Nie mąż czy tesciowie ale czego ty pragniesz? Domek pod miastem brzmi bajkowo ale może zamienić sie w koszmar. Ludzie zwykle od teściów uciekaja a nie buduja sie zaraz obok. Ale to twoja decycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Kasia

Uwielbiam takich teściów. Mam podobną teściowa co rozporządzać chciałaby mego męża dochodem. 

Jakby przepisali ziemię dla WAS to może bym to rozpatrzyła. W obecnej sytuacji nie bądź naiwna. A mężu skoro takie aspiracje ma to nie zacznie zarabiać na nowy domek.Powiedz, że Ty swego spadku wysprzedawać nie e będziesz co najwyżej pod wynajem możesz dać jak on już wybuduje ten swój wymarzony dom koło swoich rodziców. A wogóle nie byłoby mu prościej wprowadzić się do mamy. Co za tupet niektórzy ludzie mają. Patrząc co za zioło z Twoich teściów w życiu nie chciałabym obok nich mieszkać, jeszcze jakby zaoferowali, że oni Wam pomogą wybudować się bo na starość mieliby pomoc itp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beznazwy

Powiem szczerze, że najchętniej bym w ogóle od nich nic nie brała, oni do tej pory wypominają nam że dali 1000zl za wodzireja na naszym ślubie 8 lat temu. Ja mogę mieszkać na moich 45 metrach,mieszkanie mamy tanie w utrzymaniu, blisko do pracy, sąsiadów znam od zawsze bo przychodziłam co weekend do dziadziusia i są w porządku. Kiedyś, gdy zarobimy, możemy kupić sobie ziemię i wybudować dom w innej lokalizacji, na własnych zasadach. Mąż jednak uważa, że to czysta głupota kupować kiedyś ziemię skoro teraz dają nam za darmo, nazywa miastową księżniczką i oskarża, że ja po prostu nie chcę mieszkać na wsi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Bez papierka na nic sie nie zgadzaj. Potem bedziesz mieszkac na wsi kolo lasu a z drzewa beda ci spadac jablka a w duszy bedziesz myslec czy ktos cie nie wypierdzieli z domu. Nie ma takiej opcji. Ja bym sie w zyciu na cos takiego nie zgodzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie daj się

Nie rób tego. Nawet najlepsi teściowie zbyt blisko zrobią się zmorą... Im dalej tym lepiej. Nie sprzedawaj mieszkania i nie buduj się na nie swojej działce. Nigdy! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wszystko co na ziemi należy do ziemi. Wyealisz swoje pieniądze w bloto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beznazwy

Czyli nie jestem sama ze swoimi wątpliwościami. Mój mąż uważa, że mam jakąś paranoję i robię z igły widły.

18 minut temu, Gość Gosc 786 napisał:

Czego ty chcesz w życiu autorko? Nie mąż czy tesciowie ale czego ty pragniesz?

Między Bogiem a prawdą to lubię moje małe mieszkanie, na które nmoj mąż tak narzeka. Tu spędziłam lwią część mojego życia w czasie wakacji i weekendów, tu grałam z dziadkiem w szachy i pomagałam babci szyć ubranka na przedszkolne przedstawienie ( pracowała w przedszkolu), wszyscy mnie tu znają- pani z mięsnego, okoliczni psiarze. Mamy na razie 1 dziecko, pokoje są 2, kuchnia osobno więc moim zdaniem tragedii nie ma, też tak mieszkałam z rodzicami dwa osiedla dalej i jakos przeżyłam. Jedyne co mnie przekonuje trochę do tego mieszkania na wsi to dobro córki, bo niestety ale w naszym mieście jest okropny smog, do tego mąż twierdzi, że na wsi jest dużo bezpieczniej, nie ma pedofilów, wszyscy się znają bardzo dobrze i tak dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gres

Nie sprzedawaj swojego mieszkania!!!!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Osobiście wolałabym mieć duży dom na wsi niż nędzna klitkę w mieście, no ale jak kto woli. Ty serio myślisz że oni by własnego syna oskubali z kasy?

Może mąż ma rację i nie chcesz porzucić wygodnego życia w mieście na rzecz mieszkania na wsi, gdzie czasem śmierdzi, zawsze jest coś do roboty i nie ma czasu latać po fitnesach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
19 minut temu, Gość Beznazwy napisał:

Powiem szczerze, że najchętniej bym w ogóle od nich nic nie brała, oni do tej pory wypominają nam że dali 1000zl za wodzireja na naszym ślubie 8 lat temu. Ja mogę mieszkać na moich 45 metrach,mieszkanie mamy tanie w utrzymaniu, blisko do pracy, sąsiadów znam od zawsze bo przychodziłam co weekend do dziadziusia i są w porządku. Kiedyś, gdy zarobimy, możemy kupić sobie ziemię i wybudować dom w innej lokalizacji, na własnych zasadach. Mąż jednak uważa, że to czysta głupota kupować kiedyś ziemię skoro teraz dają nam za darmo, nazywa miastową księżniczką i oskarża, że ja po prostu nie chcę mieszkać na wsi. 

Gratuluję męża... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beznazwy

Napisałam ten temat bo chyba chciałam usłyszeć, że wcale nie mam paranoi a moje obawy są słuszne. Wolę sobie zapracować na dom i działkę sama, i za 20 lat jak trzeba, a jak się nie uda to też dla mnie tragedii nie będzie, bo to bardziej mężowi przeszkadza ciasnota i życie w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorko, proszę Cię - nie sprzedawaj mieszkania. Absolutnie.

Jestem rzeczoznawcą i zapewniam Cię, że to najgorsze co możesz zrobić. Poza tym jestem kobietą i apeluję, żebyś myślała też o sobie. Nie są zbyt poczciwi ci ludzie, że wywierają na Tobie taką presję. Zostaw mieszkanie i je wynajmij. Z wynajmu mieszkania dwupokojowego są naprawdę fajne pieniądze - spokojnie na spłatę raty kredytu, który wzięlibyście na wybudowanie domku. Proszę Cię, nie ugnij się. Niech Twój kręgosłup się tak szybko przed mężem i jego rodzicami nie zgina. Wniosłaś dużo do waszego budżetu rodzinnego. Mieszkanie w centrum miasta to jest świetna lokata - kiedyś Ci córka za to podziękuje, jak pójdzie na studia do miasta. Trzymaj się i ani kroku w tył. Wynajmijcie i spłacajcie z tego ratę kredytu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja bym prędzej pozbyła się męża niż mieszkania we Wrocławiu. Mieszczuch od urodzenia będzie się dusił w mieście. A z treściami za płotem będzie się dusił każdy. Będzie z Wami dom budowała, urządzała, a potem zaglądała w gary. Będzie u siebie bardziej niż ty. Opieka nad starymi obcymi ludźmi to też żadna atrakcja, a na bank nie spadnie na ciebie. Gdyby małżeństwo się skończyło, to w mig Cię wykopią. Ludzie ze wsi mają inną mentalność, oceniają synową po jej wartości użytkowej, a jak nic nie wniosła, to mają ją za nic. A szybko dostaną amnezji odnośnie tego, że sprzedałaś swoje mieszkanie, będzie, że dom synuś zbudował na ich ziemi i g byś miała gdyby nie oni. W jakie układy można wchodzić z ludźmi, którzy 1000 zł 8 lat wypominają. No zastanów się. Nie masz paranoi, ta propozycja to strzał w kolano. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedaż i dasz sobie zbudować dom na nieswojej działce (bez wpisania Cię jako właściciel), to znaczy żeś głupia i mi nawet żal Ciebie nie będzie zbytnio. Bo jak się ślepe oszczeniło, to ślepe zdechnie. Jak taka jesteś naiwna i nie umiesz za siebie wystawić rachunku, tylko przeżywasz burczenie męża pod nosem, to giń w tej beznadziei, która sobie zafundujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość John

A jaki jest powód tego że teściowie nie chcą przepisać na was tego kawałka ziemi .bo nie rozumiem.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość John
56 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja bym prędzej pozbyła się męża niż mieszkania we Wrocławiu. Mieszczuch od urodzenia będzie się dusił w mieście. A z treściami za płotem będzie się dusił każdy. Będzie z Wami dom budowała, urządzała, a potem zaglądała w gary. Będzie u siebie bardziej niż ty. Opieka nad starymi obcymi ludźmi to też żadna atrakcja, a na bank nie spadnie na ciebie. Gdyby małżeństwo się skończyło, to w mig Cię wykopią. Ludzie ze wsi mają inną mentalność, oceniają synową po jej wartości użytkowej, a jak nic nie wniosła, to mają ją za nic. A szybko dostaną amnezji odnośnie tego, że sprzedałaś swoje mieszkanie, będzie, że dom synuś zbudował na ich ziemi i g byś miała gdyby nie oni. W jakie układy można wchodzić z ludźmi, którzy 1000 zł 8 lat wypominają. No zastanów się. Nie masz paranoi, ta propozycja to strzał w kolano. 

tylko że jak wybudują dom to będzie współwłasność małżeńska, to nie będzie dom jego. Więc jak zostanie z niczym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Gość John napisał:

tylko że jak wybudują dom to będzie współwłasność małżeńska, to nie będzie dom jego. Więc jak zostanie z niczym?

W sprawie nieruchomości istnieje zasada  Superficies solo cedit  - To, co jest na powierzchni, przypada gruntowi. Jeżeli budynek jest związany trwale z gruntem, to właściciel działki staje się od razu właścicielem budynku na nim posadowionego (wyjątkiem jest sytuacja, gdy działka jest w użytkowaniu wieczystym). Także jeżeli działka jest na teściów, to i budynek będzie teściów. Może potem dochodzić zwrotu nakładów itd. ale to liczę 10 lat chodzenia po sądach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gos
15 minut temu, Gość John napisał:

tylko że jak wybudują dom to będzie współwłasność małżeńska, to nie będzie dom jego. Więc jak zostanie z niczym?

Dom należy do właściciela ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15 minut temu, Gość John napisał:

tylko że jak wybudują dom to będzie współwłasność małżeńska, to nie będzie dom jego. Więc jak zostanie z niczym?

nie prawda  - superficio solo cedit - ten czyja działka jest właścicielem domu. Autorka może mieć co najwyżej nakłady na nieruchomość  osoby trzecej czyli zwykłe powództwo o bezpodstawne wzbogacenie - jeśli działki nie przepiszą na męża (zostanie na nich) to tego nawet się nie da w podziale majątku dorobkowego rozliczyć. W życiu bym się na takie coś nie godziła. Albo działka na syna - syn rozszerza wspólność na żonę (względy podatkowe) i budują (i tu dobry pomysł kredyt spłacany ratami z wynajmu) albo budowa domu na wspólnie kupionej działce później. W życiu bym swojego mieszkania nie sprzedawała żeby inwestować w cudzą nieruchomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

1 Nie dostaniecie kredytu na dom na cudzej działce.

2. Wynajmij swoje mieszkanie,  a na dom weźcie wspólnie kredyt, oczywiście na działce przepisanej na Was

3. Budujcie się trochę dalej, nie płot w płot,  żeby w razie czego można było sprzedać obcym 

Moim zdaniem nigdy nie będziesz tam czuła się dobrze,  jak u siebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indira

Nie sprzedawaj mieszkania! Masz calkiem spore mieszkanie i to w duzym miescie, w dodatku nieobciazone kredytem, wiesz jaki to skarb? Jak sie maz usrywa na ten domek na wsi to niech buduje, ale na pewno nie kosztem Twojego mieszkania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beznazwy
16 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie dostaniecie kredytu na dom na cudzej działce.

2. Wynajmij swoje mieszkanie,  a na dom weźcie wspólnie kredyt, oczywiście na działce przepisanej na Was

3. Budujcie się trochę dalej, nie płot w płot,  żeby w razie czego można było sprzedać obcym 

Moim zdaniem nigdy nie będziesz tam czuła się dobrze,  jak u siebie. 

Właśnie dlatego ja jestem za tym, by nic nie sprzedawac, nie pakować się w żadne budowy ani kredyty na razie, ja się naprawdę dobrze czuję w moim mieście. Może kiedyś, za 10 lat, ale jak już pisałam- na razie chcę zostać tutaj, w mieszkaniu po dziadkach, nic nie sprzedawać, nic nie budować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

i masz rację że się boisz?

a męża spytaj jak on widzi codzienne dojazdy do pracy 40 km., wożenie dziecka na dodatkowe zajęcia itd. Mieszkanie na wsi jest może fajne latem, ale zimowe dojazdy to udręka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wydaje mi się, że 49m mieszkanko w dużym mieście to porażka wobec domu na wsi.Nie rozumiem problemu, teściowie dają działkę, to muszą ją przepisać na was.Provo na 100 procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pomijając już wszystkie kwestie własności, to już sama odległość od pracy jest dla mnie nie do przeskoczenia. Dom pod miastem tak, ale nie 40km od. W ogóle bym tego nie rozważała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
49 minut temu, Gość Beznazwy napisał:

Właśnie dlatego ja jestem za tym, by nic nie sprzedawac, nie pakować się w żadne budowy ani kredyty na razie, ja się naprawdę dobrze czuję w moim mieście. Może kiedyś, za 10 lat, ale jak już pisałam- na razie chcę zostać tutaj, w mieszkaniu po dziadkach, nic nie sprzedawać, nic nie budować.

 

Autorko, dla mnie odpowiedziałaś sobie na swoje pytanie. Pozostaje Ci przedstawić swoje zdanie mężowi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeee

Nie rób takiej głupoty, u mnie w wiosce jeden tak postawił dom na działce teściów i komornik wszedł na dom za długi teściów. Jak chcą mieć was blisko to niech zrobią darowiznę na was lub na męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×