Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Królineczkaaa

Dlaczego mężczyźni nie chcą utrzymywać kobiet?

Polecane posty

Gość Królineczkaaa

Nie chodzi o jakieś lalunie które nic nie robią, tylko normalne kobiety które dbają o dom, dzieci jeśli je mają, zwierzaki itp. Mają swoje hobby, nie piją i nie palą. 30 lat temu i więcej to było naturalne że mężczyzna pracuje, a kobieta jak chce to też, jak nie to facet i tak utrzyma dom. Jak to jest teraz? Jak to wygląda u Was? Dlaczego na niepracujące kobiety od razu się mówi nierób itp? A może ma jakieś problemy np zdrowotne, albo po prostu przynajmniej przez jakiś czas chce być bierna zawodowo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nienie

30 lat temu i wiecej kobiety niepracujace byly absolutnymi wyjatkami, wszyscy wtedy pracowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yyy

Przecież to lewica wmówiła kobietom, że arbeit macht frei, a one głupie to łyknęły i jeszcze same o to walczą. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość nienie napisał:

30 lat temu i wiecej kobiety niepracujace byly absolutnymi wyjatkami, wszyscy wtedy pracowali.

tak, prawda!

Pamiętam jak chodziłam jeszcze do podstawówki 20 lat temu - na 30 matek dzieci z klasy  , tylko chyba ze 2 matki nie pracowały zarobkowo. Dzieci były zapuszczone , zaniedbane - takie dzieci podwórka , ojcowie mało zarabiali - mimo że pracowali na pełne etaty po 8 godz. . A matki... - i dom , i praca, i  4 dzieci na wychowaniu! - to był naprawdę bardzo popularny model rodziny w Polsce i w miastach, za PRL-u i 15 lat po jego upadku.... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość gość napisał:

tak, prawda!

Pamiętam jak chodziłam jeszcze do podstawówki 20 lat temu - na 30 matek dzieci z klasy  , tylko chyba ze 2 matki nie pracowały zarobkowo. Dzieci były zapuszczone , zaniedbane - takie dzieci podwórka , ojcowie mało zarabiali - mimo że pracowali na pełne etaty po 8 godz. . A matki... - i dom , i praca, i  4 dzieci na wychowaniu! - to był naprawdę bardzo popularny model rodziny w Polsce i w miastach, za PRL-u i 15 lat po jego upadku.... 

 

tak... tan model rodziny …. w którym kobieta pracuje - i w domu i w pracy, i zajmuje się 3 dzieci... - takie rodziny mieszkają w bloku w miastach.... -chyba każdy pamięta ten model rodziny z dzieciństwa - Ja się naprawdę nie dziwię, że dzisiejsze młode Polki nie chcą, by ich rodziny tak wyglądały . To jest najgorszy sposób w jaki kobieta może ułożyć sobie życie!!!

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqq

chyba cie po....ilo nie zdajesz sobie sprawy jakie jest drogie utrzymanie jednej osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Przeciętna Polka przepracowuje w swoim życiu 40 lat. - 40 lat - pracy zarobkowej. 

Przeciętna Polka powinna przepracowywać 20 lat pracy zarobkowej - reszta to powinien być dom i dzieci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlkjh

Co wy wypisujecie, wlasne wymysly? W Polce pracuje tylko 60% kobiet w wieku produkcyjnym, czyli praktycznie co druga nie pracuje.

Ja z dziecinstwa tez pamietam, ze bardzo duzo matek nie mialo zadnej pracy. Zatrudnienie kobiet w Polsce jest jednym z najnizszych w calej Europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqq

tylko rodzice ich kupowali tanie rzeczy gu.wno w biedronce albo lidlach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, Gość gość napisał:

Przeciętna Polka przepracowuje w swoim życiu 40 lat. - 40 lat - pracy zarobkowej. 

Przeciętna Polka powinna przepracowywać 20 lat pracy zarobkowej - reszta to powinien być dom i dzieci!!!

ciekawe czy dadzą w Polsce jakąś minimalną emeryturę po 20 latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, Gość mlkjh napisał:

Co wy wypisujecie, wlasne wymysly? W Polce pracuje tylko 60% kobiet w wieku produkcyjnym, czyli praktycznie co druga nie pracuje.

Ja z dziecinstwa tez pamietam, ze bardzo duzo matek nie mialo zadnej pracy. Zatrudnienie kobiet w Polsce jest jednym z najnizszych w calej Europie.

W krajach "ludowych" - była promowana praca zarobkowa kobiet. Na zachodzie kobiety - nie pracowały . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka

Nie uważasz że na szczęście (a przynajmniej moim zdaniem) coraz bardziej popularny staje się model kiedy oboje z rodziców są zaangażowani w dom i wychowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Dlaczego mężczyźni nie chcą utrzymywać kobiet?"

X

MĘŻCZYŹNI NIEWIEŚCIEJĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość Agnieszka napisał:

Nie uważasz że na szczęście (a przynajmniej moim zdaniem) coraz bardziej popularny staje się model kiedy oboje z rodziców są zaangażowani w dom i wychowanie?

A w której rodzinie mąż codziennie gotuje zupę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka

 

4 minuty temu, Gość gość napisał:

A w której rodzinie mąż codziennie gotuje zupę?

Nie codziennie, a co dwa dni (na tym polega rozkład obowiązków). Ale tak na serio to nie mężczyzna ma gotować. Gotuje ten kto umie/ akurat ma czas. Chodzi o podział obowiązków. Pewnie się domyślasz że w domu jest ich więcej niż gotowanie

4 minuty temu, Gość gość napisał:

A w której rodzinie mąż codziennie gotuje zupę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Agnieszka napisał:

 

Nie codziennie, a co dwa dni (na tym polega rozkład obowiązków). Ale tak na serio to nie mężczyzna ma gotować. Gotuje ten kto umie/ akurat ma czas. Chodzi o podział obowiązków. Pewnie się domyślasz że w domu jest ich więcej niż gotowanie

Z tych tzw. "kobiecych" czynności (gotowanie, pranie, sprzątanie, odrabianie lekcji z dziećmi) kobiet nikt nie wyzwoli... Kto z was je obiad i śniadanie na mieście?  i pracujące, i niepracujące kobiety muszą się tym zajmować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
24 minuty temu, Gość gość napisał:

W krajach "ludowych" - była promowana praca zarobkowa kobiet. Na zachodzie kobiety - nie pracowały . 

Mi właśnie praca zarobkowa kobiet- kojarzy się z krajem typu PRL.

W Chinach wszystkie kobiety pracują....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka
6 minut temu, Gość gość napisał:

Z tych tzw. "kobiecych" czynności (gotowanie, pranie, sprzątanie, odrabianie lekcji z dziećmi) kobiet nikt nie wyzwoli... Kto z was je obiad i śniadanie na mieście?  i pracujące, i niepracujące kobiety muszą się tym zajmować.

 

Właśnie o to chodzi. Nikt nikogo z tego nie wyzwoli czy to kobieta czy mężczyzna , czy mieszkają sami czy wspólnie. Więc argument "facet zupy nie ugotuje" jest ...yczny. Każdy dorosły człowiek powinien się wyżywić. A wspólne życie tego obowiązku z mężczyzny nie znosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Spotkałam takie rodziny gdzie kobieta nie pracowała - za o siedziała całymi dniami przed telewizorem i oglądała seriale....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna
2 godziny temu, Gość gość napisał:

A w której rodzinie mąż codziennie gotuje zupę?

W mojej. Ja po prostu nie lubie gotowac... on lubi.

Ja gotuje tylko jak on jest chory albo mu cos wypadnie.

Ale zupy rzadko jemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna
2 godziny temu, Gość gość napisał:

Z tych tzw. "kobiecych" czynności (gotowanie, pranie, sprzątanie, odrabianie lekcji z dziećmi) kobiet nikt nie wyzwoli... Kto z was je obiad i śniadanie na mieście?  i pracujące, i niepracujące kobiety muszą się tym zajmować.

 

Dodam tez, ze ja mam pralke. Nie piore recznie nic poza biustonoszami (raz w tygodniu, jak mi sie ich kilka nazbiera). Sprzatam owszem, taki jest podzial obowiazkow. 

Mamy male dziecko. Przewijamy, karmimy na zmiane, a co do zajmowania sie dzieckiem musze uczciwie powiedziec, ze to maz sie nim wiecej zajmuje... on ma wiecej cierpliwosci do malutkich dzieci i chyba wiecej instynktu rodzicielskiego. 

Mamy jeszcze kota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arapis

kobiece prace to przeważnie macanie filiżanek, w domach przeważnie łażą i robią burdel, a jak kobieta pracuje i nawet zarabia,to też nie ma do zaoferowania tych pieniedy mezczyznie, tylko na swoje ...y. Taka kultura antymęska, mezczyznie została narzucona rola faceta czyt. woła roboczego, a kobiety zajmują sie prostytucją jawną lub ukrytą(w postaci związków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xin

Tak to wygląda, że kobiety pracują na dwa etaty, w pracy i w domu, a faceci na jeden... Także wiecie. Z badań wynika, że kobiety wcale niekoniecznie są odciążane z tzw kobiecych obowiązków. Natomiast wymaga się od kobiet wykształcenia i pracy zawodowej, w dodatku bycia dobrą gospodynią domową. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×