Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hela

Czemu bezdzietne, które nie chcą dzieci wchodzą na ten wątek!

Polecane posty

Gość Gość
14 godzin temu, Gość gość napisał:

Szczególnie te wyzywające matki i dzieci. 

Ale dlaczego od razu podajesz negatywny przykład ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Bo tutaj bywają interesujące dyskusje, niekoniecznie dotyczące ciąży, macierzyństwa i wychowywania dzieci. Chociaż o wychowywaniu dzieci też lubię podyskutować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cze
2 godziny temu, Amperka napisał:

Może nie pozwalasz sobie na to, żeby tak jej powiedzieć ale też sobie dajesz prawo do tego, żeby oceniać i przypuszczać, że biedaczka nawet nie wie jak bardzo jest nieszczęśliwa. Tym się różnicie, że ona mówi to Tobie, a Ty opisujesz jej sytuację na forum.

 

Wszystko spoko. Bo uważam, że każdy ma prawo żyć jak chce i nie posiadanie dzieci, czy ich brak świadczy o szczęściu w życiu. Jednak te rozważania byłyby dużo bardziej w waszym wydaniu wiarygodne na forum dotyczącym lajfstajlu, podróżach, psychologii. To forum stworzone dla kobiet w ciąży i mających dzieci. Skąd więc u was potrzeba przekonywania kobiet mających dzieci (które już zawsze będą), że coś je omija, albo czegoś powinny żałować. Jeżeli to wasza zwykła złośliwość, to świadczy o paskudnym charakterze. Wierzę, że to jednak pewne dylematy i niepewność, niż zwykła chęć jątrzenia.

Nigdy żadnej nie obrazimlam ani nie dogadałam. Pisałam wcześniej że kiedyś miałam dylemat czy mieć dziecko czy nie weszłam na forum o bezdzietnosc a ono było tytaj więc zostałam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aka

Ja wchodzę na kafe żeby się odmóżdżyć, a tutaj jest dużo dobrych tematów w stylu "poszarpałam się z teściową" czy "on nie miał wytrysku, wszedł w dwóch prezerwatywach, miałam już od tego czasu okres - czy mogę być w ciąży?" 😄 "teść przepisał mężowi dom, a teraz złośliwie nie chce umrzeć" "szwagierka ubiera się lepiej ode mnie, larwa jedna". To forum to dla mnie zamiennik babskich gazetek z plotkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
38 minut temu, Gość Aka napisał:

Ja wchodzę na kafe żeby się odmóżdżyć, a tutaj jest dużo dobrych tematów w stylu "poszarpałam się z teściową" czy "on nie miał wytrysku, wszedł w dwóch prezerwatywach, miałam już od tego czasu okres - czy mogę być w ciąży?" 😄 "teść przepisał mężowi dom, a teraz złośliwie nie chce umrzeć" "szwagierka ubiera się lepiej ode mnie, larwa jedna". To forum to dla mnie zamiennik babskich gazetek z plotkami.

Hehehe rozbawiłaś mnie tymi tytułami :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Cze napisał:

Nigdy żadnej nie obrazimlam ani nie dogadałam. Pisałam wcześniej że kiedyś miałam dylemat czy mieć dziecko czy nie weszłam na forum o bezdzietnosc a ono było tytaj więc zostałam. 

Więc szanuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Amperka napisał:

Może nie pozwalasz sobie na to, żeby tak jej powiedzieć ale też sobie dajesz prawo do tego, żeby oceniać i przypuszczać, że biedaczka nawet nie wie jak bardzo jest nieszczęśliwa. Tym się różnicie, że ona mówi to Tobie, a Ty opisujesz jej sytuację na forum.

 

 

No i spoko, niech ona sobie też moje życie ocenia i przypuszcza, nie przeszkadza mi to. Może sobie nawet o tym poplotkować z mężem czy znajomkami, nie obchodzi mnie to, ale jej pouczenia nie są mi potrzebne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Gość Gość napisał:

No i spoko, niech ona sobie też moje życie ocenia i przypuszcza, nie przeszkadza mi to. Może sobie nawet o tym poplotkować z mężem czy znajomkami, nie obchodzi mnie to, ale jej pouczenia nie są mi potrzebne. 

A koleżanka w tym samym czasie sobie myśli "mogłaby mi w twarz powiedzieć co myśli, a nie fałszywie sobie plotkować o tym z mężem i znajomkami lub pisać na forum".

Wystarczyło jej powiedzieć, że nie chcesz słuchać takich rad i niech każdy sobie żyje jak chce. Zgadzam się z Tobą, że ludzie (przede wszystkim kobiety) z jakimś dziwnym politowaniem patrzą na kobiety bez dzieci. I wierz mi, że zawsze walczę z taką postawą, bo znam wiele bezdzietnych kobiet z tyloma pasjami, zainteresowaniami, energią, że niektóre mamy mogłyby się od nich uczyć intensywności przeżywania i doświadczania. Cudowne, nienasycone osoby. Jednak też wydaje mi się to przesadzone, kiedy osoby bezdzietne mówią o tym wiecznym zmęczeniu matek. Tak, jest to zmęczenie. Czasami to takie zmęczenie jakbyś plewił cały dzień z rodziną w polu, a innym razem jakbyś zrobił 100 km na rowerze ze znajomymi. Ale w obu przypadkach, na koniec dnia ognicho, pieczone ziemniaki, wszyscy spoceni, umorusani. Jest radość. Przeżyć życie bez zdrowego zmęczenia, to dla mnie też nuda.

Jedynym faktem, z którym trudno dyskutować jest to, że matka wie, jak się żyje bez dzieci (bo jakiś czas była bezdzietna), a w drugą stronę to nie działa. I chyba stąd takie poczucie tych mam, że mogą się wypowiadać ex cathedra - z pozycji lepiej wiedzących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonon

A mnie zadziwiaja te wszystkie kobiety dla ktorych facet i dziecko to jedyny sposób na zycie. To one najczesciej atakuja i wyzywaja.

Idealne miejsce aby zniechęcić sie do macierzynstwa. 

x

"dziecko -jedyny sposób na zycie" to częsta spiewka bezdzietnych na tym forum. Skad sie to bierze? Wiadomo,ze  akurat na temat macierzynswto itd wchodza kobiety po to, zeby pogadac o dzieciach.Nie znaczy to,ze nie maja innych zainteresowan. Jesli chca pogadac  np o astronomii, wejda na inne strony. Mam mnostwo znajomych z dziecmi i nie kojarze zadnej, dla ktorej dziecko to JEDYNY sposób na życie, Dziecko jest dla matki bardzo wazne, bywaja chwile, kiedy nawet najwazniejsze, zwlaszcza gdy bardzo male  i potrzebuje jej opieki. Ale, u licha, wiekszosc dorosłych kobiet ( w tym takich, ktore w zyciu osiagnely bardzo wiele) ma dzieci i zyje normalnym zyciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guygyugiu

Żeby zabić czas, tu są najśmieszniejsze tematy, typu jak wyprawić komunię za 100 zł, przy czym każda matka tutaj zarabia co najmniej 3000 zł na rękę, a jej mąż dwa razy tyle. 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×