Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gośc

Mały brzuch oznacza małe dziecko?

Polecane posty

Gość Gośc

Jestem prawie w 38tc brzuszek mam malutki w porównaniu do innych kobiet. Koleżanka jest w 26 tc a ma brzuch jak ja a to jednak spora różnica czasowa.Dodatkowo mam cukrzyce ciążową a wiadomo dzieci kobiet z cukrzycą zazwyczaj są spore jednak dziwi mnie ten mój mały brzuch. Czy mały brzuch oznacza małe dziecko? Czy któraś z Was miała podobnie a dziecko wcale nie było małe? Na wizycie w 35tc ważyła ok. 2350 więc chyba w sam raz ale wiadomo USG może się mocno mylić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja miałam bardzo mały brzuszek na porodówce nie chcieli wierzyć że to 40tc. Urodziłam córkę 3200 a więc wcale nie taka mała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gramofon

na prodówke zapomniałam ksiazeczki, brzuch miałam mały jak na 6 miesiac, zleciało sie pól szpitala bo mysleli ze wczesniak, mimo moich zapewnien nie wierzyli. Dziecko urodziło sie z waga 3,200(39tc) . Przed ciążą ważywłam 52kg , przy koncówce ciąży 73 kg na 168cm wzrostu, więc to nie wina tuszy. Cała ciąża posżła mi na boki. Przed ciążą duzo biegałam, ciwczylam, jezdziłam na rowerze , mięśnie brzucha miałam bardzo mocne i mocno trzymały dzidzię w srodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goscik

Niekoniecznie ale kolosa też raczej mieć nie będziesz tym bardziej że w 35 tc miało ok 2350 więc na moje oko nawet przy cukrzycy maks 3500 kg a to wcale nie duże dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia

Witaj,

Ja to dopiero miałam mały brzuszek. Mały a do tego że rodzina męża wszystkim rozpowiedziala, że mały brzuch i małe dziecko będzie więc ktoś tam pamiętam mi kupił ubranka dla wcześniaka takie małe. Trochę mnie to irytowało i było mi przykro, ale cóż mogłam zrobić. Nie wiem do dziś dlaczego. Córka urodzona w 39 tyg, 2950 więc duża nie była. Jestem w drugiej ciąży i spodziewam się tego samego. Ale dodam na pocieszenie że na 3 łatkę teraz jest większa od równiesnikow. Nic nie zrobisz, takie masz predyspozycje genowe. 

Mam natomiast kolezanke, że miała jeszcze mniejszy niż ja a mała dwa dni po terminie prawie 3,5 kg. 

Nie martw się na zapas.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pankapralka

Ja miałam dość mały brzuch, lekarz prowadzący widział na usg, że dziecko spore i tak mi kazał w szpitalu mówić. Położne patrząc na mój brzuch na porodówce stwierdziły, że w tak małym brzuchu raczej sporego dziecka nie będzie... Jak się okazało było 4 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Ja też miałam malutki, jak szłam rodzic to położna mówiła że taki ma 7 miesiąc wygląda a teściowa w 25 tyg powiedziała do mnie czy ja napewno w ciąży jestem 😕

A przytyłam.... 20 kg. Dziecko było faktycznie małe - niecałe 3 kg,jak ja to ile przytyłam to mało... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kch

Ja miałam mały brzuch a dziecko standard 3360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja mialam maly brzuch w obydwu ciazach ( chyba poszło w biodra) a dzieci po 3700. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyśka

Ja miałam brzuch jak przy bliźniakach.  Serio nie wiedziałam, że tak można w ogóle.  Pod sam koniec ciąży miałam juz problem z ubieraniem sie, spaniem. No wszystkim. Rozstępy koszmarne. Dziecko 60 cm i 4 kg. Cieszcie sie z tych małych brzuszkow. Te duże bywają bardzo uciążliwe w 3 trymestrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja na przełomie 6 i 7 mc byłam płaska, jak w 40 tyg wylądowałam na patologii to dziewczyny myślały, że to 5 mc. Mimo że przytyłam 17 kg to całą ciążę przechodziłam w spodniach sprzed ciąży. Syn miał 3600 i 60 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja tez miałam mały brzuch. W ciąży przytyłam 9 kilo córka urodziła się z waga 2680 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja mam mały brzuch, a dziecko zapowiada się na średnią krajową. Położna nie może się nadziwić, gdzie ja mieszczę to dziecko, lekarz się śmieje, że mi na porodówce nie uwierzą, że przyjechałam rodzić. Mam koleżankę, która ma termin 2 miesiace później, a wygląda jakby to ona miała rodzić pierwsza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gege

Ja tez mialam raczej maly i zwarty brzuch, a urodzilam dziecko o wadze 3610 g. Oczywiscie rodzina meza dokuczala i komentowala, ze moze do 3 kg dociagne... w ciazy przytylam tylko 10 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

W pierwszej ciazy tez mialam maly brzuszek a corka urodzona w 38tc wazyla 2950. Za to w drugiej ciazy mialam brzuch jak wieloryb chociaz przytylam tylko 8 kg. Synek wcale wielki nie byl 3540. Wielkosc brzucha o niczym nie swiadczy. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×