Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Olla

nie moge sie zmobilizowac do odchudzania

Polecane posty

Gość Olla

Nosz.. codziennie to samo, mocne postanowienie, a potem klapa, gdzies w okolicach 15.. tak jak teraz. Nie wytrzymuje już.

Jak się przelamac? Naprawde chce schudnąć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Cześć mam to samo wiem że muszę schudnąć a motywacji zero do tego dołuje mnie ograniczony budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olla

o, dzięki - jedna się zlitowala:)

na dodatek jeszcze idzie lato, i wszystko będzie widać jak na dloni, masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ???
15 godzin temu, Gość Ewa napisał:

Cześć mam to samo wiem że muszę schudnąć a motywacji zero do tego dołuje mnie ograniczony budżet.

Nie rozumiem. Co chcecie jesc na diecie, ze kasy za mało ? Dla mnie podstawa to warzywa, te ktore teraz sa najtańsze, wyroby mleczne typu jogurty, poltluste biale sery, ktore sa w rozsądnych cenach i kurczak, ktory niemal w każdym tygodniu jest w promocji. Przy dobrym gospodarowaniu srodkami wystarcza na tansza rybę raz w tygodniu i codzienna porcje sezonowych tanich owocow, bo przy diecie i tak wiecej nie wskazane a i jajka moge kupic wiejskie - drozsze ale smaczniejsze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Jak nie brakuje ci pieniędzy i nie musisz wybierać między czymś dla siebie a mlekiem dla dzieci to nie rozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaa

Ewa, to Czu decydujesz się na dziecko skoro nie masz pieniedzy? 

Co jesz teraz? Opisz swoją diete i zaproponujemy ci w podobnych cenach zamienniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ???
1 godzinę temu, Gość Ewa napisał:

Jak nie brakuje ci pieniędzy i nie musisz wybierać między czymś dla siebie a mlekiem dla dzieci to nie rozumiesz

Ale ty tez cos jesz , dla dziecka nie musisz kupować drogich sloiczkow, kupuj warzywa i owoce, rob sama przeciery,  jak zostanie to i do twij5ej diety bedzie pasować. 

Wiem, ze niektore matki czesto dojadaja po dziecku i dokladaja sobie kalorii ale od samego takiego dojadania nie tyja, nie te ilosci i kalorycznosc, musza cos wiecej dokładać, co im w cztery litery idzie. 

Napisz jak sie odzywiasz, ludzie cos ci doradza,  nie ty jedna masz mało kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Sporo na temat odchudzania (motywacji, sposobów, itd) znajdziecie na blogu zbijamywage.pl :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pseudoefedryna

mnie tez się wydaje, ze odchudzanie nie musi być drogie - kasza jest tania, warzywa niedrogie.

Mieso - no to akurat można ograniczać.

Najdrozsze sa słodycze i alkohol - a tego na diecie nie jemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wszystko jest tak samo drogie i tanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona

Poczytaj na temat postu dr Dąbrowskiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ???

Za każdym razem, kiedy po   stwierdzeniu, ze odchudzanie jest drogie pojawia sie pytanie co ten ktos je, temat upada. Przeciez nawet jak ktos jadlby obiady w Caritasie i suchy prowiant z Mops-u to chyba od tego nie mialby nadwagi. Podejrzewam, że te osoby jednak coś w sklepie kupują. Obstawiam tanie paczki, drożdżówki i jakis slodki syf do picia, bo taniej niz woda w butelce ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Ja piję tylko wode żadnych słodkich napoi, białe pieczywo bo ciemne jest droższe i mniejsze, kupuję pomidory ogórki, tańszą wędlinę jakieś serki czasem, mięso i drób w promocji. Słodycze to czasem dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ???

Rezygnujesz lub ograniczasz pieczywo, ewentualnie pieczesz sama z maki żytniej, kaszy albo platkow owsianych. Policz, szczegolnie koszt domowego pieczywa owsianego.

Zamiast taniej wedliny pieczesz pasztet warzywny (seler, straczki), robisz pasty itp, przelicz ile wyniesie koszt upieczonego najtanszego miesa.

Zmien tradycyjne kanapki z tanimi smarowidlami na placki warzywne z otrebami, kaszami, zupy, owsianki itp dania.

Przyklad: jest promocja na brokuly, dokupujesz kasze jaglana (400 gram to koszt ok 1,6 zlotego, wykorzystasz 100) i pieczesz placki, mozesz wykorzystac okorowane łodygi. Rozyczki ida do zupy jarzynowej, zapiekanki warzywnej, kaszy z warzywami czy jajecznicy. 500 gramowy brokul (cena regularna 4 zl, w promocji bywa ponizej 2), to przy niewielkich dodatkach 3-4 urozmaicone i malo kaloryczne posilki.

Za chwile beda tanie cukinie, robisz zupy, placki, zapiekanki, gulasz, lecho itp. Jak masz miejsce to mrozisz, jak nie to robisz leczo do słoików, bo zima w takiej cenie juz nie wyjdzie.

Zwroc uwage na straczki, sa tanie.Taka fasola to nie tylko zupa ale pasta np z pieczarkami, czy z cebulka i jablkiem niby smalec. Swietna tez na  kotlety. Syci, duzo nie zjesz, bogata w blonnik wspierający utrate wagi  i jeszcze jaka zdrowa.

Buraki, marchew, tanie caly rok, tez do wykorzystania na wiele sposobów.

Generalnie, twoim głównym sprzymierzencem w odchudzaniu sa wszystkie warzywa, nie tylko pomidor i ogorek. Kupujesz sezonowo,  cierpliwie czekasz az ceny spadną.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jest tanio...

No niestety ale odchudzanie jest drogie. Owszem, kasze, warzywa i sezonowe owoce sa tanie ale kasze,warzywa i owoce to nie wszystko. Poza tym sa pomidory/ogorki/brzoskwinie/truskawki/etc i pomidory/ogorki/brzoskwinie/truskawki/etc  ktore kolo tych prawdziwych nawet nie lezaly. 

Porzebne sa proteiny, ale nie syfiaste kurczaki tylko cielecina, wolowina, dziczyzna, DOBRE ryby... Potrzebnne sa dobre tluszcze (dobra oliwa z pierwszego tloczenia na zimno) Bialko dobre jaja sa w porywach raz drozsze od tych "normalnych", sery (nie mylic z wyrobami sero-podobnymi) tez do tanich nie naleza... Zdrowe, pelnoziarniste pieczywo tez raz drozsze od bialych pseudo-chlebow)... Avocado, orzechy...

Mozna i tanio, ale dieta bedzie uboga, monotonna, ogranizm nie dostanie tego czego potrzebuje i przy najblizszej okazji zacznie nadrabiac straty i magazynowac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ???
21 minut temu, Gość nie jest tanio... napisał:

No niestety ale odchudzanie jest drogie. Owszem, kasze, warzywa i sezonowe owoce sa tanie ale kasze,warzywa i owoce to nie wszystko. Poza tym sa pomidory/ogorki/brzoskwinie/truskawki/etc i pomidory/ogorki/brzoskwinie/truskawki/etc  ktore kolo tych prawdziwych nawet nie lezaly. 

Porzebne sa proteiny, ale nie syfiaste kurczaki tylko cielecina, wolowina, dziczyzna, DOBRE ryby... Potrzebnne sa dobre tluszcze (dobra oliwa z pierwszego tloczenia na zimno) Bialko dobre jaja sa w porywach raz drozsze od tych "normalnych", sery (nie mylic z wyrobami sero-podobnymi) tez do tanich nie naleza... Zdrowe, pelnoziarniste pieczywo tez raz drozsze od bialych pseudo-chlebow)... Avocado, orzechy...

Mozna i tanio, ale dieta bedzie uboga, monotonna, ogranizm nie dostanie tego czego potrzebuje i przy najblizszej okazji zacznie nadrabiac straty i magazynowac. 

Popatrz, a mnie sie udalo schudnac, choc nie stac mnie na wiekszosc specjałów, ktore wymieniasz. Podstawowa zasada: jemy lokalnie i sezonowo, wtedy warzywa i owoce sa najtańsze i najbardziej wartosciowe. 

Mieso jem raz, dwa w tygodniu i nie pamietam kiedy jadlam cielecine. Czesciej siegam po straczki,  które sa świetnym zrodlem bialka.

Serow zoltych nie kupuje, tylko biale poltluste. 

Wartosc jajka jest zalezna od tego czym sa karmione kury, nie zawsze te najdrozsze sa najlepsze. Jak sie dobrze poszuka, to znajdzie sie w rozsadnej cenie.

Nie lubie avocado, dobre tluszcze mam  chocby w siemieniu lnianym i pospolitych orzechach wloskich, koszt duzo nizszy. Ale i avocado czesto jest w promocji, wiec jak ktos bardzo chce to i przy małym budzecie od czasu do czasu kupi.

Nie pamiętam kiedy jadlam lososia, tym bardziej dzikiego. Regularnie kupuje mintaja, śledzie, czasami wedzona makrele.

Pieczywa nie kupuje, jem otreby  platki owsiane, miele kasze na make i uzywam w roznych potrawach.

Jem wiekszosc warzyw, które aktuanie sa dostepne w rozsadnych cenach.

Moja dieta jest bardzo urozmaicona, bo umiem gotowac i uzywam ziol, grzybow, glownie tanich pieczarek, przypraw, nasion czy ziaren - wszystko mozna kupić w dobrej cenie a czesc samemu wychodowac tanim kosztem, chocby na parapecie, no i wyniki badan mam rewelacyjnie.

I pisze to na podstawie lat a nie miesiecy,  tygodni czy mody na jakiś produkt.

I wszystkim snobom polecam polskie super foods: kasze jaglana, buraki, siemię lniane, brokuły,  kiszonki, dynie i wiele innych wartosciowych produktow roslinnych - wszystkie wspieraja odchudzanie i sa w rozrachunku tansze niz biala bulka z tania parowka. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wezcie tez pod uwagę, ze dużo taniej wychodzi przygotować danie samemu, nawet z droższych produktów niż karmic się jakimikolwiek fastfoodami, gdzie kilka frytek kosztuje 5 zeta, a kebab w bulce 13. Pizza 30.

Jak ktoś mi mowi, ze odchudzanie kosztuje i go nie stać, to dla mnie jest to po prostu szukanie sobie wymówek.

Lepiej już powiedzieć, ze się komus nie che i już 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja

Ja od samego początku odchudzania wzięłam się ostro do prac.Dieta codzienne ćwiczenia i regularne branie Slimunox.W sumie pierwsze efekty był juz po dwóch tygodniach mniejsz waga mniejszy obwód w pasie.W sumie z tabletek jestem bardzo zadowolona bo to dzięki nim w tak szybkim czasie uzyskałam tak dobre efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ???
19 godzin temu, Mala_Mi napisał:

Wezcie tez pod uwagę, ze dużo taniej wychodzi przygotować danie samemu, nawet z droższych produktów niż karmic się jakimikolwiek fastfoodami, gdzie kilka frytek kosztuje 5 zeta, a kebab w bulce 13. Pizza 30.

Jak ktoś mi mowi, ze odchudzanie kosztuje i go nie stać, to dla mnie jest to po prostu szukanie sobie wymówek.

Lepiej już powiedzieć, ze się komus nie che i już 😛

Dużo w tym prawdy. Tylko, że tu chodzilo o osobę, ktora ma mało kasy, więc na mieście pewnie nie je i do domu nie zamawia.

Ale i tu dziala twoja zasada co do gotowania. Żadne  bulki z czyms tam nie nasyca tak jak owsianka,  dodatki czy to slodkie czy wytrawne nie musza byc drogie, owoce i warzywa sezonowe i w rozrachunku jest taniej niz pieczywo, ktorego sporo trzeba zjesc, rozbudza nadmierny apetyt o w rezultacie tuczy i wcale tanio nie wychodzi.

To samo z obiadami, kasza z warzywami,  jajkiem sadzonym czy straczkowymi kotletami i czlowiek jest syty do wieczora. A tanie paeudo jedzenie pcha, pcha i konca nie widać, jednostkowo mysli, ze tanio a w sumie wydaje wiecej niz na normalny obiad.

Tak samo porzadna gesta zupa warzywna, mozna zmiksowac, świetna i tania wczesna kolacja czy drugie sniadanie w domu i kalorii mniej niz w kanapkach.

Ale trzeba chcieć gotować 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rena

Próbowałam się odchudzać stosując dietę i biegając trzy razy w tygodniu po 30 minut.Efekt w ciągu miesiąca schudłam tylko 3 kg według mnie trochę mało.Zaczęłam zażywać Foreverslim i kolejny miesiąc to 5 kg mniej.Łącznie udało mi się schudnąć 15 kg ale biega do dzisiaj i uważam na to co jem.Nie chcę więcej męczyć się z nadprogramowymi kilogramami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wlasnie zdrowa dieta to wiecej gotowania a to sie wiaze z tym ze rachunki za gaz i wode wieksze... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość b

Ta....każda wymówka jest dobra byleby tylko sęi nie odchudzać. Może lepiej powiedzieć sobie prawdę, że po prostu nie ma się ochoty na odchudzanie bo to wymaga trochę wysiłku a nie każdemu się chce, przecież lepiej ponarzekać jakie to drogie. Głupie gadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ???
18 minut temu, Gość Gosc napisał:

Wlasnie zdrowa dieta to wiecej gotowania a to sie wiaze z tym ze rachunki za gaz i wode wieksze... 

Zgadzam sie z gosc b, wymowki, wymowki ...

Policz sobie ile kosztuja kanapki na sniadanie a ile owsianka np z jablkiem czy bananem, nawet jesli doliczysz wode i gaz ...

Czy osoby, ktore maja malo kasy nie gotuja obiadów? Obstawiam, że gotuja, roznica jest tylko w skladnikach.

Piekarnika tez zapewne używają, więc kwestia organizacji. Przy pieczeniu np miesa wstawia się też zapiekanke warzywna, ktora na następny dzien wystarczy podgrzać.

Ponadto rezygnujesz z cukru bialego i slodyczy czy innych kalorycznych zapychaczy i masz na gaz, zeby sobie czasem cieple sniadanie zrobic.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
32 minuty temu, Gość gość b napisał:

Ta....każda wymówka jest dobra byleby tylko sęi nie odchudzać. Może lepiej powiedzieć sobie prawdę, że po prostu nie ma się ochoty na odchudzanie bo to wymaga trochę wysiłku a nie każdemu się chce, przecież lepiej ponarzekać jakie to drogie. Głupie gadanie

Ja akurat musze liczyc kazdy grosz. Przeszlam na diete to nie dosc ze dieta wyszla mnie drozej to butla z gazem starczyla na miesiac a zawsze starczala na 2 miesiace. Dla mnie 50zl wiecej to duzo a jeszcze za wode bylo wiecej do zaplacenia. Warzywa i owoce drozeja o wiele wiecej niz inne produkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ???
7 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ja akurat musze liczyc kazdy grosz. Przeszlam na diete to nie dosc ze dieta wyszla mnie drozej to butla z gazem starczyla na miesiac a zawsze starczala na 2 miesiace. Dla mnie 50zl wiecej to duzo a jeszcze za wode bylo wiecej do zaplacenia. Warzywa i owoce drozeja o wiele wiecej niz inne produkty

To napisz konkretnie, ile dziennie wydajesz na jedzenie, co kupujesz i co teraz gotujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka

Jeśli planujesz schudnąć szybko, skutecznie i w bezpieczny sposób to mamy coś dla Ciebie.

Acai Berry 900 to produkt doskonały dla Ciebie. Pomaga w odchudzaniu przy jak najniższym treningu a nawet bez niego.

Nie ma co tu dużo opisywać, wszystkie szczegóły znajdziesz na WWW.TRACIMYWAGE.PL

Sprawdz koniecznie, jesli marzy Ci się szczupła sylwetka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zmiany nawyków żywieniowych.  Mi pomogla w tym super darmowa aplikacja na telefon Skanerka do analizy składu produktów spożywczych.  Skanuję kod produktu i wiem czy brać czy odłożyć na półkę.  Lubię wiedzieć co jedzą moi najbliżsi.  Produktów w bazie jest mnóstwo i codziennie dodawane są nowe.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość b

Wyszło Ci więcej gazu i wody?

Mam wrażenie, że specjalnie piszesz takie bzdury by wywołać dyskusję. 

Jeżeli ktoś chce się odchudzać to znaczy że za dużo waży, jeżeli za dużo waży to za dużo je, nie trzeba przechodzić na drogą dietę wystarczy jeść połowę tego co do tej pory to jeszcze oszczędzisz na jedzeniu. Z powietrza nadwaga się nie bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina

Również próbuję Slimunox. Początkowo myślałam, że to pic na wodę, bo przez 10 dni nie straciłam ani 1 kg, ale później przez 3 tygodnie straciłam 5 kg. Chciałabym schudnąć 9 kg, co powinno być wykonalne. Staram się rozsądnie jeść i ćwiczyć wieczorami. Efekty widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olla

nie przekonują mnie wspomagacze odchudzania, jakies suplementy, wiec darujcie sobie wszelkie reklamy,

ktoś tu napisał, ze tylko 3 kg na miesiąc, no, moim zdaniem 3 kilo to już nawet za dużo

lepiej chudnac wolniej, ale na stale, bez jojo, a takie szybkie chudniecie prawie zawsze konczy się jojo - wiem, co mowie, bo już się kilka razy w zyciu odchudzalam 😛

u mnie jakos waga ruszyla, znaczy w dol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×