Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Dziecko Melanii

Trele morele

Polecane posty

Napisano (edytowany)

A czemuż to nie zgadzasz się z obserwacją Tośki?

Edytowano przez sztuka naiwna

E tam, Hebrayska. Bywają takie rzeczy, których nigdy za dużo. A głowa poboli, poboli i przestanie.

Nadto muszę uczciwie zeznać, że zupełnie nie znam Romaina Gary, toteż konfrontowanie mnie z tą postacią jest zwykłym pudłem taktycznym. Ten człowiek nie wywołuje we mnie żadnych emocji. A do "prestiżowych" nagród od dawna  odnoszę się z właściwym, racjonalnym sceptycyzmem. Na kopy można wymieniać nazwiska artystów, którzy na żadne nagrody po prostu nie zasługuję. W tej liczbie pisarzy-noblistów.

"Czas już skończyć z filozofią, moja ty Pietrowna Zofio". Czyli daj już spokój, Najiwna. Lepiej napisz, czy zatroszczyłaś się o przyzwoity łikendowy obiad?

Właśnie sparzam kapustę. Będą gołąbki. To przyzwoity obiad, Saszka?

Upiekę też krucho - drożdżowe rogaliki. Tośka je uwielbia. Jest komu gotować i piec. To wielka radość. 

Jest we mnie marzenie, żeby ktoś dla mnie uszykował porządny obiad i doprawił go słodkim deserem. 

No i nie wymiguj się od odpowiedzi. Prawdą jest, że Tośka dokładnie wie, co mówi. Potrafi też uważnie słuchać. 

Dobry wieczór Wszystkim 🙂

Póki Herbatka jest ze mną popiszę co nieco.. 

Sztuko, czemu martwi Cię brak zakochania Wujaszka? Jemu jest z tym dobrze. Racjonalnie zrezygnował . Pamiętasz jak pisałyśmy że różnorodność jest ciekawa sama w sobie. To przecież dotyczy nas ludzi. Każdy z nas jest inny , czemu tego nie uszanować i przyjąć w takiej formie jaka jest?  Po co kreować innych pod swoje wyobrażenie? Oczywiście są pewne normy zachowania w społeczeństwie, których warto przestrzegać, aby nie robić krzywdy innym. Ale zakochanie , czy to nie jest cecha osobista? Ktoś wierzy w coś , ktoś inny nie. Ja lubię ten stan, Ty też i fajnie.  W zasadzie bardziej wolę kochać. Jak wiadomo to dość obszerne pojęcie. I może być w nim Miłość ogólna do kogoś,  czegoś,  lub szczególna. Zastanawiam się tylko czy Miłość do tej jednej jedynej szczególnej osoby, nie jest poprzedzona zazwyczaj fazą zakochania? Jak myślicie?

Nie mówimy o Uczuciach familijnych. To działa trochę inaczej. 

Ale heco, zupełnie nie wiem jak  nie można Ciebie zrozumieć? Czytam sobie to co piszesz i jakoś łapię sens wypowiedzi od razu. Pewnie dlatego bo Ty tak fantastycznie nieposkładana jesteś! Lubię to, też tak mam. 😉

TRELE MORELE! ŚLĄSK WROCŁAW TO ...Y I CWELE

Co do starych kamienic z klimatem, też lubię jak skrzypi i gra. Chociaż bywają ciekawe mariaże. 

1 minutę temu, Trełka i już napisał:

Co do starych kamienic z klimatem, też lubię jak skrzypi i gra. Chociaż bywają ciekawe mariaże. 

I co jeszcze lubisz? 

A jeżeli Trele Morele to Niepoprawni Marzyciele? Jak słusznie swego czasu  napisała ale heca. 

Dobrej Nocy Wszystkim 

Dzień dobry.

No może Saszka, Trełko, jest jedyny. Jedyny w swoim rodzaju. Może nie spotkał nikogo godnego swoich tajemnic? To, że różni się od większości mężczyzn jest oczywistą oczywistością. Potrafi bez trudu wyrażać to, co ma na myśli. Wydaje się, że słuchać umie. Mogę się mylić rzecz jasna. Moje niedowierzanie w to, że zakochanie go ominęło jest wprost proporcjonalne do jego zapierania się. Niewielu mężczyzn znam, bo tak po prawdzie Kowalskiego i Pana Henia, a ci byli lub wciąż są zakochani. Sugerujesz, Trełko, że Saszka jest wyjątkowy?

Teraz idę gotować kisiel. To trochę czterolatkowe  jedzenie. Ileż to ludzi zapomina o tej prostej strawie i zdrowej. Zapraszam, dodam wiśniowego soku, żeby nie było tak nazbyt skromnie. Trochę nudziarskie popołudnie, ale nuda to niedoceniony stan. Głupio jest nie mieć czasu na nudę i ciągle gdzieś pędzić. To się wykluło w mojej głowie. Nieskomplikowany komunikat. Brakuje mi warsztatu. Ale chciałabym tak lekko, mądrze pisać. Słowo.

Jakież to fascynujące nie łamać sobie głowy literami. Ale często warto pomyśleć.

2 minuty temu, sztuka naiwna napisał:

A nie myślisz, BoniBluBabciaBandzior, że czasem warto pomyśleć?

Czasem myślę. Gdy naprawdę trzeba i naprawdę muszę. Kafeteri nie jest takim miejscem. Szkoda neuronów.

Dobry wieczór Wszystkim. 

Sztuko wiadomo, Saszka jest jedyny w "swoim rodzaju "  - męskim. Pomyślałaś że może nie umie pisać wierszy, albo łamiących serce smutnych pieśni? Czyli racjonalnie rzecz biorąc lepiej się nie zakochiwać. Rozedrganie nie jest mu potrzebne do Szczęścia. Zakłóca sen, powoduje jakąś gorączkową gonitwę myśli, niepewność. To jakaś choroba. Co do mnie nie zamierzam się przeciw niej szczepić.  

Gdyby była taka blokada uczuć , jak np; blokada bólu łokcia? Chciałabyś? 

Ale heco, miałaś dobry dzień dzisiaj. Jeszcze parę dni i też się ponudzę mam nadzieję. Chociaż właściwie nawet nic nie robiąc raczej się nie nudzę. Wpadam w błogostan nic nie robienia.

Nie musisz, dziś mało kto to robi. Chociaż czasami było by miło. W Twoim przypadku jest ok. 😉

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się