Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gosc

przyjechałam do Polski po 12 latach JAK DROGO!!!

Polecane posty

Gość gosc

jeju jak wy tutaj dajecie rade fiansowo? kawa w kubeczku 12 złotych (gdzie ja płace 1,49 funta tam),  pizza czy fastfood kosztuja tyle samo na miescie co ja place w UK, zywnosc w marketach kosztuje tez tyle samo, elektronika, kosmetyki i ciuchy dalej w Polsce sa drozsze. spytalam sie kuzynki a oni z mezem zarabiaja ledwo 2000 zlotych. napewno tutaj nie wroce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gooo

nie ma łatwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kpn

Ale za to nieruchomości są pięć razy tańsze w PL niż w UK. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Kpn napisał:

Ale za to nieruchomości są pięć razy tańsze w PL niż w UK. 

nie prawda chyba ze mowisz o Londynie, ale to tylko miejsce dla bogaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttttttgggggggggggggg
2 godziny temu, Gość gosc napisał:

kawa w kubeczku 12 złotych (gdzie ja płace 1,49 funta tam),

Nie wiem gdzie i jaką paskudną pijesz tą kawę w UK, bo ja za kawę rozmiar regular daję od 2,10 do 2,70 funta. nie jest to stsrbucks i inne syfy bynajmniej. ale i starbucks to chyba ze 2 funty kosztuje na bank.

aha, no ale dobra kawa za 2,70 to normalna cena.

w Sztokholmie za  taką samą kawę dałam - w przelcizeniu na gbp  bo to 'moja' waluta -  prawie 4 funty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

KawE pije w Macu jest serio dobra i kosztuje 1.5 funta a w PL 9 ZŁOTYCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojtek

W PL wszystko jest bajecznie tanie a pensje idą w zawrotnym tempe do góry! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttttttgggggggggggggg
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

KawE pije w Macu jest serio dobra i kosztuje 1.5 funta a w PL 9 ZŁOTYCH

OK, no ja w Macu czy KFC i innych nie bywam nigdy. i wątpię w tą  'dobrą' kawę. ale każdy ma inny gust. ja byle jakiej kawy nie wypiję. kupuję specjalne kawy i mam w domu maszynę do espresso, która robi też lungo i cappuccino ale za cappuccino nie przepadam. kawe na mieście sit in/to go to kupuję w małch lokalnych niekomercyjnych kawiarniach, zwykle czarną lub kokosowe latte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttttttgggggggggggggg
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

KawE pije w Macu jest serio dobra i kosztuje 1.5 funta a w PL 9 ZŁOTYCH

Na polskich lotniskach mała kawa nawet 18-20 zlotych kosztuje.  a na lotniskach w UK tyle samo, co poza lotniskami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rajski
13 godzin temu, Gość Wojtek napisał:

W PL wszystko jest bajecznie tanie a pensje idą w zawrotnym tempe do góry! 

przestań ćpać bo numery ci się odwróciły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kraj złodzieji
12 godzin temu, Gość ttttttgggggggggggggg napisał:

Na polskich lotniskach mała kawa nawet 18-20 zlotych kosztuje.  a na lotniskach w UK tyle samo, co poza lotniskami...

na lotnisku w PL to okradają turystów bo źle wydają reszte, ...e je/bane, kraj złodzieji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edr

Jukej to kraj murzinœw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nat

Polaka stać dziś na wszystko. Ma kasę jak nigdy w historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimba

Ha ha ha ha ha ha ha

Już tylko pośmiać się z Ciebie można, bo dyskutować nie ma z kim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruk
Dnia 16.06.2019 o 10:53, Gość Nat napisał:

Polaka stać dziś na wszystko. Ma kasę jak nigdy w historii.

To prawda. Ludzie mają kasę jak nigdy. Sklepy wypełnione kupującymi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 minut temu, Gość Mruk napisał:

To prawda. Ludzie mają kasę jak nigdy. Sklepy wypełnione kupującymi. 

... a kupujący mają w wózkach kartofle i cebulę, bo na wiele więcej ich przy tak wysokich cenach i bezdurnych zarobkach nie stać. Nawet pietruszka dla wielu za droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyyyyu
1 godzinę temu, Gość Mruk napisał:

To prawda. Ludzie mają kasę jak nigdy. Sklepy wypełnione kupującymi. 

Tak... tylko jak w zeszłym roku kupowalam między innymi mleko sojowe, ser kozi, daktyle, orzechy pekan, kawę lavazza i dwa wina jedno za 44 a drugie za 50 zlotych, to się na mnie ludzie patrzyli jak to wykladam  przy kasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruk
1 godzinę temu, Gość tyyyyu napisał:

Tak... tylko jak w zeszłym roku kupowalam między innymi mleko sojowe, ser kozi, daktyle, orzechy pekan, kawę lavazza i dwa wina jedno za 44 a drugie za 50 zlotych, to się na mnie ludzie patrzyli jak to wykladam  przy kasie.

No i co z tego że się patrzyli? Wszyscy wszędzie się gapią i kupują pełne wózki taszczą do samochodów-nówki! Takiego dobrobytu jaki jest dziś nie było w historii PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystyna

Ja też przyjechałam do Krakowa po 35-letnim pobycie w Szwecji i nie mogę się nadziwić jak tutaj jest tanio. Jak porównać ze Szwecją to płacicie 1/3 albo i mniej z tego co my! I jeszcze wam drogo? Przyjedźcie do Sztokholmu to zobaczycie co znaczy drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Krystyna napisał:

Ja też przyjechałam do Krakowa po 35-letnim pobycie w Szwecji i nie mogę się nadziwić jak tutaj jest tanio. Jak porównać ze Szwecją to płacicie 1/3 albo i mniej z tego co my! I jeszcze wam drogo? Przyjedźcie do Sztokholmu to zobaczycie co znaczy drogo.

A zarabiamy 1/5 tego, albo i mniej. W stosunku do zarobków ceny są tragiczne! To, co w Szwecji czy Niemczech kosztuje 1% najniższej pensji, w Polsce kosztuje 5% czy więcej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość tyyyyu napisał:

Tak... tylko jak w zeszłym roku kupowalam między innymi mleko sojowe, ser kozi, daktyle, orzechy pekan, kawę lavazza i dwa wina jedno za 44 a drugie za 50 zlotych, to się na mnie ludzie patrzyli jak to wykladam  przy kasie.

Bo 90% Polaków na to zwyczajnie nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystyna
17 minut temu, Gość gość napisał:

A zarabiamy 1/5 tego, albo i mniej. W stosunku do zarobków ceny są tragiczne! To, co w Szwecji czy Niemczech kosztuje 1% najniższej pensji, w Polsce kosztuje 5% czy więcej!

Np co konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 15.06.2019 o 11:59, Gość gosc napisał:

jeju jak wy tutaj dajecie rade fiansowo? kawa w kubeczku 12 złotych (gdzie ja płace 1,49 funta tam),  pizza czy fastfood kosztuja tyle samo na miescie co ja place w UK, zywnosc w marketach kosztuje tez tyle samo, elektronika, kosmetyki i ciuchy dalej w Polsce sa drozsze. spytalam sie kuzynki a oni z mezem zarabiaja ledwo 2000 zlotych. napewno tutaj nie wroce.

Też się zastanawiam. Taki np Francuz ma w przeliczeniu jakieś 4 500 zł netto pensji minimalnej. Za jedną taką pensję spokojnie może kupić np. niezłego laptopa. Polak zarobi 1600 bezdurnych złotych, czyli ten sam laptop to dla niego koszt prawie 3 miesięcznych pensji!

I tak ze wszystkim, od kawy po samochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystyna

Laptop to nie jest zakup codzienny - a do tego jest importowany. To tak jak z benzyną. Obowiązuje cena międzynarodowa mniej więcej podobna we wszystkich krajach. Za to np bilet na autobus/tramwaj jest pięć razy tańszy w PL niż np w Szwecji. Jedzenie w PL jest conajmniej 30% tańsze. Opłata za mieszkanie w PL dziesięć albo i więcej razy tańsze niż w S. PL to tani kraj, oczywiście pod warunkiem że zarabiasz normalnie a nie jałmużnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
24 minuty temu, Gość Krystyna napisał:

Laptop to nie jest zakup codzienny - a do tego jest importowany. To tak jak z benzyną. Obowiązuje cena międzynarodowa mniej więcej podobna we wszystkich krajach. Za to np bilet na autobus/tramwaj jest pięć razy tańszy w PL niż np w Szwecji. Jedzenie w PL jest conajmniej 30% tańsze. Opłata za mieszkanie w PL dziesięć albo i więcej razy tańsze niż w S. PL to tani kraj, oczywiście pod warunkiem że zarabiasz normalnie a nie jałmużnę.

Porównuj to W STOSUNKU DO ZAROBKÓW. W stosunku do zarobków JEST W POLSCE DUŻO DROŻEJ, praktycznie na WSZYSTKIM.

W Polsce trzeba zarabiać kilka razy więcej niż "normalnie", żeby prowadzić życie takie, na jakie w innych krajach europejskich może sobie pozwolić byle cieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystyna

Co z tego, że Szwed zarabia więcej niż Polak, jak musi zapłacić co miesiąc za mieszkanie ok .5.000 zł i tym-samym już stracił połowę swojej miesięcznej pensji. A wy w PL mieszkacie za bezdurno czyli za 300-500 zł. Ale wam jest i to drogo i narzekacie. A przecież zarabiacie z miesiąca na miesiąc lepiej. Macie taniutką komunikację i ubezpieczenia. To wszystko kosztuje bajońskie sumy w Szwecji. Ludzie za mieszkanie płacą często całą miesięczną pensję. Jeden robi na czynsz a drugi na bierzące wydatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 godzin temu, Gość Krystyna napisał:

Co z tego, że Szwed zarabia więcej niż Polak, jak musi zapłacić co miesiąc za mieszkanie ok .5.000 zł i tym-samym już stracił połowę swojej miesięcznej pensji. A wy w PL mieszkacie za bezdurno czyli za 300-500 zł. Ale wam jest i to drogo i narzekacie. A przecież zarabiacie z miesiąca na miesiąc lepiej. Macie taniutką komunikację i ubezpieczenia. To wszystko kosztuje bajońskie sumy w Szwecji. Ludzie za mieszkanie płacą często całą miesięczną pensję. Jeden robi na czynsz a drugi na bierzące wydatki.

...KA jesteś albo nie masz zielonego pojęcia ile kosztuje życie w Polsce!!! Za 500 zł ciężko nawet pokój w małym mieście wynająć, oszołomie!  Malutkie mieszkanie to kwota rzędu 2000 zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruuuruuuruuu
9 godzin temu, Gość Krystyna napisał:

Ludzie za mieszkanie płacą często całą miesięczną pensję. Jeden robi na czynsz a drugi na bierzące wydatki.

no popatrz, a u nas jest tak ze czynsz to 40% pensji mojego meza. wszyskto inne plus jedzenie itd moze i sporo kosztuje, ale i tak zostaje nam zawsze na co tylko chcemy, okolo 600 euro miesiecznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mieszkam w UK.

Płacę za wynajem domu 2bed 850F.

Mój mąż zarabia 2400, ja 1600.

Naprawdę uważacie ze w Polsce jest tanio?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc gosc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Mieszkam w UK.

Płacę za wynajem domu 2bed 850F.

Mój mąż zarabia 2400, ja 1600.

Naprawdę uważacie ze w Polsce jest tanio?

 

 

dokladnie,

ja tu nieraz juz pisalam ze  na mnie, meza i dziecko po WSZYSTKICH wydatkach oplatach itd , takze juz po jedzeniu , zostaje nam NA CO TYLKO CHCEMY  ok £750-800 miesiecznie.  

z tym ze my nei zarabiamy minimalnych stawek. ale nieco mniej niz wy zarabiamy, jendka rate kredytu mamy sporo nizsza niz £850.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×