Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Renata

Problem z snem/drzewkami u 2,5 latki. Poradzcie

Polecane posty

Gość Renata

Witam, problem dotyczy mojej niespełna 3 letniej corki a mianowicie chodzi o drzemki i nocny sen. Córka chodzi spać o godzinie 19 stej wstaje o 6 rano i... właśnie nie było by problemu gdyby nie to że w dzień jest nie do wytrzymania. Chodzi o godzinie zaczynając od 14 stej marudna ewidentnie widac, że jest śpiąca i chciałaby się zdrzemnąć na godzinkę jak to dziecko. Oczywiście, że ja kładłam gdy tak się działo nawet dłużej spala niż godzinę, albo wybudzalam gdy spala np. więcej niż 2

Ale potem nie chce iść spać nawet o godzinie 23. Jest jeszcze gorzej, płacze, bo dawno minęła jej godzina spania a jest wyspana. Wcześniejsze pory drzemek też odpadają. Jest do tego stopnia zmęczona w dzień że zal dziecka nie polozyc, ale jestem już wykończona wieczorami zwlaszcza, że jestem w drugiej ciąży. Bardzo absorbujące dziecko, ciagle biega i wgl...

Czy któraś z Was może pomóc? Co robić gdy w dzień jak śpi to potem nie chce i kładzie się nie raz spać gdy ja już śpię (zasypia podejrzewam około północy) na fotelu. Albo gdy śpi od 19 to zdarza się coraz częściej, że wstaje nawet o godzinie 4 tej.

Pomóżcie dziewczyny, bo się wykończe. Parter też.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeżeli śpi od 19 do 6, to bardzo długo.  Nic dziwnego,  że o 4 jest wyspana. Może spróbuj kłaść ja w dzień wcześniej? Tak o 11, 12 na godzinkę? A rano dobre zasłony zaciemniajace? 

Mam 2 latka. Śpi od 21.30 do 5.20. Tak mniej więcej. Od 4 kombinuje ze wstawaniem.Plus drzemka w dzień od 10 ok. Półtorej godziny. Wytrzymuje do 12 nawet, ale muszę odebrac starszego że szkoły.  Po prostu kładziemy się razem w zaciemnionym pokoju i śpi. marudny robi się już o18, ale gdyby zasnął,  to niespałby w nocy. Też jestem w końcówce ciąży i kładę się z nim, nastawiam sobie budzik i on wstaję zaraz po mnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rch33

Nie wiem czy 19-6 to długo... Moja 4latka śpi od ok. 19:30 do 7:00 i nie uważam żeby było to jakoś szczególnie długo, raczej normalnie

Ja też mam trochę problemów z snem/ nocnym karmieniem młodszej córki i wszelkie próby "przestawiania" drzemek były bez efektu.

Ja na Twoim miejscu pozostałabym przy opcji 19:00-6:00 (lub 4:00) i miałabym nadzieję, że niedługo zmieni się to na np. 19:00- 7:00. Nie wiem czy jest sens "uczyć" ją spania w dzień bo to jest wiek, gdzie niektóre dzieci naturalnie rezygnują z drzemki w dzień (u nas starsza w tym wieku już nie spała)

Jak już jest marudna w dzień to może zaoferuj jej spokojniejsze rozrywki żeby jakoś ją przetrzymać? np. rysowanie, czytanie bajek, oglądanie książeczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gramofon

Moj ma 16 miesiecy i spi od 20do 6 czasem 7 rano, w poludnie ma drzemke, czasem 20 minutowa. Wiec jezeli 2,5 latek spi od 19 do 6 to i tak masz farta. Moja starsza miala 1,5 roku gdy przestala spac w dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość Rch33 napisał:

Nie wiem czy 19-6 to długo... Moja 4latka śpi od ok. 19:30 do 7:00 i nie uważam żeby było to jakoś szczególnie długo, raczej normalnie

Pamiętam jak moja starsza córka, żeby w ogóle funkcjonować rano jako tako w szkole w wieku 6 lat spała id 19:15 do 7 jak kamień i jeszcze ciężko było ją rano dobudzić 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×