Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość autorrkkaaa

Cieszycie sie mamuski z wakacji

Polecane posty

Gość autorrkkaaa

Bo ja nie bradzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tola

A czemuż to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo się cieszę. Skończy się moje wstawanie o 6,szykowanie i prasowanie im ubiorów,robienie kanapek,zawożenie do szkoły.Wreszcie będzie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorrkkaaa

Bo dziecko idzie do szkoly ma zajete wiekszoosc dnia.A tak to siedzi w domu i kombinuje.I nawet nie mozna spokojnie pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Zoma napisał:

A ja bardzo się cieszę. Skończy się moje wstawanie o 6,szykowanie i prasowanie im ubiorów,robienie kanapek,zawożenie do szkoły.Wreszcie będzie spokój.

Ja podobnie. Jeszcze 2 tyg i laba. Pracuje na drugą zmianę i spędzimy pół dnia aktywnie jakos. Sama tez odpocznę od tego biegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorrkkaaa

1 plus to wczesniejsze wstawanie i nauka. przypilowanie lekcji.a dla mnie to kombinowanie co z dzieckiem.dobrze ze jest juz starsza to latwiej.staram sie zeby spedzila jakos wakacje.ale i tak bedzie siedziec sama przynajmniej 3 tyg. z przerwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhyh
11 minut temu, Zoma napisał:

A ja bardzo się cieszę. Skończy się moje wstawanie o 6,szykowanie i prasowanie im ubiorów,robienie kanapek,zawożenie do szkoły.Wreszcie będzie spokój.

nie pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tola

Mi też przedszkole na miesiąc zamykają, ale już mam czas zaplanowany. Będę jeździła z małym na basen, do parków, na place zabaw, na lody i do galerii handlowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Może nie na temat, bo mam małe dziecko(ma rok) , ale już się boję co z nią zrobię w wakacje jak wrócę do roboty za dwa lata, bo nie ma żadnej babci, ani dziadka. Co ja mam biedna zrobić? Pewnie dziecko będzie spędzać wakacje z obcą kobietą, opiekunką. Kijowe takie wakacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorrkkaaa

u mnie tosamo. jak corka chodzila do przedszkola byli super.bo 1 miesiac zwykle corka byla w swoim przedszkolu a 2 miesiac na dyzurze w innym.a jak poszla do szkoly nie stety bylam  zmuszona to rezygnacji z pracy. teraz juz lepiej bo corka ma 11 lat. wiec sama w domu posiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosci

Jasne, ze sie ciesze :). Dzieciaki zaslużyły na troche luzu, ale ja mam w domu "starszaki" 14-latka i 16-latkę. Wiem, że w domu będzie w miarę ogarnięte, poza tym córa uwielbia eksperymenty w kuchni, na co dzień nie ma czasu, a w wakacje zawsze możemy liczyć na jakiś fajny obiad, kiedy akurat mi czy męzowi się nie chce gotowac. Psy będą miały zapewnione wiecej spacerów w ciągu dnia, same plusy :). W sierpniu wyjezdzają na swoje "wakacje", wiec w sumie tylko kawałek czerwca i lipiec przesiedzą w domu- popoludniami zwykle gdzieś wyłaża ze znajomymi, albo szarańcza schodzi się do nas i siedza w ogrodzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotka

Ja się bardzo cieszę. Za 2 dni, po zakończeniu roku w przedszkolu jedziemy na 3 tygodnie do rodziców mojego męża do Bośni i Hercegowiny nad morze, do Neum. Tam też w tym samym czasie zjeżdżają się męża bracia z rodzinami i robimy sobie wielki rodzinny festiwal wina, papryki, serów i baraniny 😄 dzieciaki mają raj u dziadków, morze prawdziwy wielki basen, konie, psy...

następnie wracamy, przepakowujemy się, zbieramy przez kilka dni i jedziemy w bieszczady na 10 dni.

dalej znów wracamy na kilka dni i ruszamy dalej na 10 dni na Zanzibar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Gość autorrkkaaa napisał:

u mnie tosamo. jak corka chodzila do przedszkola byli super.bo 1 miesiac zwykle corka byla w swoim przedszkolu a 2 miesiac na dyzurze w innym.a jak poszla do szkoly nie stety bylam  zmuszona to rezygnacji z pracy. teraz juz lepiej bo corka ma 11 lat. wiec sama w domu posiedzi.

Czyli wychodzi na to, że dziecko jest dla Ciebie problemem. Współczuję w sumie, że dziecko nawet nie miało wakacji tylko okrągły rok w przedszkolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
37 minut temu, Gość Gość napisał:

Może nie na temat, bo mam małe dziecko(ma rok) , ale już się boję co z nią zrobię w wakacje jak wrócę do roboty za dwa lata, bo nie ma żadnej babci, ani dziadka. Co ja mam biedna zrobić? Pewnie dziecko będzie spędzać wakacje z obcą kobietą, opiekunką. Kijowe takie wakacje. 

a myslałas o tym kiedys? przeciez wiadomo,ze dziecko wszystko komplikuje. Szukajcie pracy zmianowej, urlop trzymaj na lato,nie wiem czy masz cos takiego jak urlop opiekunczy na dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Gość Gość napisał:

Może nie na temat, bo mam małe dziecko(ma rok) , ale już się boję co z nią zrobię w wakacje jak wrócę do roboty za dwa lata, bo nie ma żadnej babci, ani dziadka. Co ja mam biedna zrobić? Pewnie dziecko będzie spędzać wakacje z obcą kobietą, opiekunką. Kijowe takie wakacje. 

Jest coś takiego jak urlop, jest taki ktoś jak ojciec. Matka 2 tygodnie urlopu, ojciec 2 tygodnie urlopu i już jest miesiąc opieki zapewniony. Jeśli będzie chodzić do przedszkola to są dyżury w wakacje więc jeden miesiąc ewentualnie może chodzić do przedszkola. Naprawdę tak trudno pomyśleć i się zorganizować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorrkkaaa

ale wakacje trwaja 2 miesiace. nie kazdy mamolizowsc wziecia urlopu w wakacje. nie kazdy ma rodzine do pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka ona

Nie bardzo. Fakt, że mój syn ma już 13 lat więc nie muszę mu kombinować opieki. Jednak w roku szkolnym pół dnia byl w szkole a potem w domu . Wracam z pracy ok. 17 więc większość  czasu będzie sam . Owszem lecimy na wczasy ale tylko na tydzień potem jakieś pojedyncze wycieczki ewentualnie weekendowe i tyle. Niestety jak się pracuje to wakacje aż tak nie cieszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Cieszę się z ładniej pogody i z wyjazdu zagranicznego, ale pozostała część wakacji jest mi ob obojętna. Dzieciaki i tak będą chodziły do przedszkola, bo nie mam co z nimi zrobić. Urlop to maksymalnie 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Gość autorrkkaaa napisał:

ale wakacje trwaja 2 miesiace. nie kazdy mamolizowsc wziecia urlopu w wakacje. nie kazdy ma rodzine do pomoc.

To trzeba było wcześnie pomyśleć o urlopie. W życiu nie uwierzę, że w lipcu czy sierpniu nie można wziąć urlopu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
9 minut temu, NaugthyBitch napisał:

To trzeba było wcześnie pomyśleć o urlopie. W życiu nie uwierzę, że w lipcu czy sierpniu nie można wziąć urlopu. 

dokladnie ,mysle podobnie. Z dzieckiem tez trzeba spedzić czas, a tymczasem dziecko ma wolne w szkole ,a dla rodzica to problem i bluzga na wszystko,wkacje,szkole i dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorrkkaaa

ale nie kazdy dostanie ten urlop w wakacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
12 minut temu, Gość autorrkkaaa napisał:

ale nie kazdy dostanie ten urlop w wakacje. 

ale trzeba bylo myslec przed planowaniem dzieci. To nie dzieci wina,ze wy jako rodzice nie jestescie zorganizowani i musi ono w najlepsza pogode siedziec w szkole,przedszkolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korona678

bardzo sie ciesze. Nareszcie koniec wstawania, prasowania itd no i nareszcie nie bede musiala ogladac tepych geb innych mam w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga

Tak, bo mamuśki mają coś takiego jak "wakacje". Pierdzielicie, że trzeba przed ciąża zaplanować opiekę nad dziećmi a różnie w życiu jest. W moim mieście zamknęli część żłobkowkow i przedszkoli na czas remontu, jedna babcia daleko, druga w sanatorium. Rozdwoimu się z mężem k. rwa,  bo pracy na 2 zmiany nie mamy. Oczywiście jako odpowiedzialni, dorośli ludzie znajdziemy wyjście w postaci naprzemiennnych urlopów (nie wyjedziemy na wakacje razem) i opiekunki na miesiąc. Nie zmienia to jednak faktu, że cieszyć się nie mam z czego, a to wasze ...enie wynika z angażowania starych babć do opieki-czyli darmowej siły roboczej. Brawoooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 minut temu, Gość Kinga napisał:

Tak, bo mamuśki mają coś takiego jak "wakacje". Pierdzielicie, że trzeba przed ciąża zaplanować opiekę nad dziećmi a różnie w życiu jest. W moim mieście zamknęli część żłobkowkow i przedszkoli na czas remontu, jedna babcia daleko, druga w sanatorium. Rozdwoimu się z mężem k. rwa,  bo pracy na 2 zmiany nie mamy. Oczywiście jako odpowiedzialni, dorośli ludzie znajdziemy wyjście w postaci naprzemiennnych urlopów (nie wyjedziemy na wakacje razem) i opiekunki na miesiąc. Nie zmienia to jednak faktu, że cieszyć się nie mam z czego, a to wasze ...enie wynika z angażowania starych babć do opieki-czyli darmowej siły roboczej. Brawoooo

No dokładnie! nie wiem w którym zawodzie mozna sobie zrobić 2 miesiące urlopu, chyba tylko w zawodzie nauczyciela no i jeszcze jacyś dobrze prosperujący przedsiębiorcy. Ja pracuję w firmie transportowej, w biurze, na etacie czyli urlopu mam tyle ile jest w ustawie. Mąż jest stomatologiem, ma własny gabinet i może mieć urlopu do woli z tym, że jeżeli nie pracuje to nie zarabia więc tak czy siak maksymalnie robi sobie 3 tygodnie, bo z czegoś trzeba żyć i jeszcze spłacać sprzęt. Nie mam babć do pomocy i właśnie te najbardziej zorganizowane mamuśki to są te upychające dzieci od babci do babci ale one taaaaakie wszystko mają poukładane i zaplanowane. Macie pomoc? fartnęło wam się? super! ale od innych się odpieprzcie z tymi mądrościami z kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A ja lubię obowiązki, czy to domowe, zawodowe, szkolne, czy wakacyjne 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Kinga napisał:

Tak, bo mamuśki mają coś takiego jak "wakacje". Pierdzielicie, że trzeba przed ciąża zaplanować opiekę nad dziećmi a różnie w życiu jest. W moim mieście zamknęli część żłobkowkow i przedszkoli na czas remontu, jedna babcia daleko, druga w sanatorium. Rozdwoimu się z mężem k. rwa,  bo pracy na 2 zmiany nie mamy. Oczywiście jako odpowiedzialni, dorośli ludzie znajdziemy wyjście w postaci naprzemiennnych urlopów (nie wyjedziemy na wakacje razem) i opiekunki na miesiąc. Nie zmienia to jednak faktu, że cieszyć się nie mam z czego, a to wasze ...enie wynika z angażowania starych babć do opieki-czyli darmowej siły roboczej. Brawoooo

Oczywiście, że mają coś takiego jak wakacje, kwestia organizacji. Mi się dziećmi żadna z babć nie zajmuje i jakoś nie narzekam. Biedne te wasze dzieci jeśli chcecie żeby cały okrągły rok przebywały w placówkach. Chyba tylko na Kafeterii jest tak, że żadna urlopu w wakacje nie dostanie. Po prostu szukacie pretekstu żeby się własnymi dziećmi nie zajmować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość autorrkkaaa napisał:

ale nie kazdy dostanie ten urlop w wakacje. 

To trzeba odpowiednio wcześnie wypisać wniosek urlopowy. No, bo przecież to jest wiedza tajemna, że w lipcu i sierpniu są wakacje, nowość jakaś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorrkkaaa

a nie wzieliscie pod uwage ze ktos mogl zmienic prace i nie dostanie urlopu w lipcu czy sierpniu?

u mnie najlepszy okres w pracy to wlasnie lipiec sieprpien. najwiecej mozna zarobic.dlatego nie widzi mi sie brac urlopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

lubię czytać jak się cipcie drapią heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×