Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość romeos

Jeden wielki chooj czy się mieszka w PL czy za granicą

Polecane posty

Gość romeos

czy tu czy tam, ten sam problem, pracujesz, śpisz, zarabiasz, wydajesz, płacisz podatki i do piachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubu

zarobi te 2000/3000 waluta nie ważna, bo wydaje tam gdzie mieszka i to jest życie na styk, więc bez różnicy w sumie gdzie się jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2019 o 14:19, Gość bubu napisał:

zarobi te 2000/3000 waluta nie ważna, bo wydaje tam gdzie mieszka i to jest życie na styk, więc bez różnicy w sumie gdzie się jest

Ja zarabiam 3tys zł i starcza mi na wynajem i życie. Tylko nie zawsze udaje sie tyle zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość utrapienie

Niektórym każda suma będzie za mała bo mają nieograniczone zachcianki i wymogi luksusu, taka ludzka natura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystyna

2.000€/mc to dziś każdy na zachodzie ma. To nie jest wysoka pensja ale wystarczy na to, żeby normalnie żyć. Poniżej tej kwoty to pracują tylko Polacy, Rumuni i inne barachło. Szanujący się Niemiec czy Szwed ani myśli podjąć pracy za mniej. Co do emerytur to w zależności od tego ile i jak pracowałeś ale 3.000€ przed podatkiem to przeciętna emerytura zachodnia. No chyba, że słabo pracowałeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 godzin temu, Gość Krystyna napisał:

2.000€/mc to dziś każdy na zachodzie ma. To nie jest wysoka pensja ale wystarczy na to, żeby normalnie żyć. Poniżej tej kwoty to pracują tylko Polacy, Rumuni i inne barachło. Szanujący się Niemiec czy Szwed ani myśli podjąć pracy za mniej. Co do emerytur to w zależności od tego ile i jak pracowałeś ale 3.000€ przed podatkiem to przeciętna emerytura zachodnia. No chyba, że słabo pracowałeś. 

A każdy szanujący się Polak zarabia w Polsce 8000 zł na rękę, poniżej tej kwoty pracują tylko idi0ci i inne barachło. To nie jest wysoka pensja, ot, minimum żeby normalnie żyć przy cenach takich, jak w całej Europie. Szanujący się Polak ani myśli podjąć pracy za mniej. Co do emerytur, to w zależności od tego ile i jak pracowałeś ale 12 000 zł przed podatkiem to przeciętna emerytura polska. No chyba, że słabo pracowałeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bilko

^ ta, w innej przestrzeni czasowej, w roku 3027

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nooo
22 godziny temu, Gość Krystyna napisał:

2.000€/mc to dziś każdy na zachodzie ma. To nie jest wysoka pensja ale wystarczy na to, żeby normalnie żyć. Poniżej tej kwoty to pracują tylko Polacy, Rumuni i inne barachło. Szanujący się Niemiec czy Szwed ani myśli podjąć pracy za mniej. Co do emerytur to w zależności od tego ile i jak pracowałeś ale 3.000€ przed podatkiem to przeciętna emerytura zachodnia. No chyba, że słabo pracowałeś. 

Ciekawe, bo na chwile obecna najnizsza stawka dla osob w wieku co najmniej 25 lat to w UK £8.21/h brutto, to nijak ma sie do £2000 mc netto, a raczej blizej jest do £1000-1200 mc. Nie rozsiewaj bzdur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2019 o 14:19, Gość bubu napisał:

zarobi te 2000/3000 waluta nie ważna, bo wydaje tam gdzie mieszka i to jest życie na styk, więc bez różnicy w sumie gdzie się jest

Jest dokładnie tak jak mówisz. Dopiero na wakacjach w Polsce można poczuć się bogatszym, bo waluta inna. Żyjąc w każdym innym kraju i zarabiając w jego walucie to jest jeden pies.

Dlatego samemu jest ciężej, a tak oboje z żoną mamy po 2000 euro i dajemy radę, mimo że jakichś luksusów z kosmosu nie mamy. Ale nam one nie są potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mik
Dnia 24.06.2019 o 11:22, Gość nooo napisał:

Ciekawe, bo na chwile obecna najnizsza stawka dla osob w wieku co najmniej 25 lat to w UK £8.21/h brutto, to nijak ma sie do £2000 mc netto, a raczej blizej jest do £1000-1200 mc. 

Ale kto pracuje za najniższą? Chyba tylko jakiś niekumaty desperacki ...a. Najniższa to stawka teoretyczna dla nierobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechatek

No i tumany jakieś nieprawdopodobne co to języka ani me ani be pracują za najniższą. Odpady społeczeństwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smakosz
Dnia 21.07.2019 o 15:26, Gość Mik napisał:

Ale kto pracuje za najniższą? Chyba tylko jakiś niekumaty desperacki ...a. Najniższa to stawka teoretyczna dla nierobów.

WIĘKSZOŚĆ POLACZKÓW ZA GRANICĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Byt
45 minut temu, Gość smakosz napisał:

WIĘKSZOŚĆ POLACZKÓW ZA GRANICĄ

Żaden z moich znajomych nie pracuje za najniższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahaha
Dnia 21.07.2019 o 15:26, Gość Mik napisał:

Ale kto pracuje za najniższą? Chyba tylko jakiś niekumaty desperacki ...a. Najniższa to stawka teoretyczna dla nierobów.

https://www.indeed.co.uk/m/jobs?q=&l=Greater+London&ts=1563323508112&rq=1&fromage=last

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ireczka

Ja pracowałam w UK przez dwa lata i uzbierałam okrągłą sumkę. Bardzo mi to pomogło na start w PL. Przynajmniej nie muszę startować od zera. Oczywiście nie pracowałam za najniższą, bo to się nie opłaca. Normalny zarobek zaczyna się od 15-20£/godz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarabiasz w Polsce i wydajesz w Polsce. Zarabiasz w Niemczech i wydajesz w Niemczech. 

To zależy jakim jesteś człowiekiem. Csy umiesz oszczędzać czy nie. Jak narazie żyjemy z partnerem z jednej wypłaty. Jestem w ciąży więc nie pracuje. Udaje się przeżyć i miesięcznie odłożyć. Jak chcemy to wyjdziemy gdzieś jak nie to nie. My jesteśmy raczej z tych którzy wolą odłożyć "na coś". Kupno domu fajne wakacje, przyszłość dziecka. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gry

Jedno jest pewne: prędzej zaoszczędzisz 1.000€ w Niemczech niż w PL. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2019 o 18:14, Użytkowniczka napisał:

Zarabiasz w Polsce i wydajesz w Polsce. Zarabiasz w Niemczech i wydajesz w Niemczech. 

To zależy jakim jesteś człowiekiem. Csy umiesz oszczędzać czy nie. Jak narazie żyjemy z partnerem z jednej wypłaty. Jestem w ciąży więc nie pracuje. Udaje się przeżyć i miesięcznie odłożyć. Jak chcemy to wyjdziemy gdzieś jak nie to nie. My jesteśmy raczej z tych którzy wolą odłożyć "na coś". Kupno domu fajne wakacje, przyszłość dziecka. 

 

To tak jak u nas. Tylko że my mamy dwie wypłaty i nie mamy dzieci, ale zawsze coś tam się odłoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×