Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość asiaP

smart kid belt

Polecane posty

Gość asiaP

Szukam informacji na temat pasów Smart Kid Belt, czy może ktoś z Was zdecydował się na ich zakup i mógłby napisać, jak się sprawdzają te pasy. 

Gość olgaZW

Spokojnie możesz kupować.Używamy dla 7 latka i sprawują się idealnie. Samo zapięcie jest bardzo łatwe i szybkie. Nie będziesz żałowała.

Gość Dero

Wystarczy sobie w necie wpisać, albo na you tubie. Masz testy dynamiczne, ich wyniki, wykresy. Ogólnie sprawdzają się bardzo dobrze te pasy

Gość ilona66

Sprawdzają się bardzo dobrze. Przydają się tez do przejazdów taxi.

Gość mata1987

Na początku wcale ale to wcale nie byłam przekonana do takiego rozwiązanie, ale dzieciaki podrosły i nie było wyjścia, albo wymiana fotelika albo pasy. Pożyczyłam do przetestowania od koleżanki, ktora z nich korzystała od czasu do czasu. Dobra opcja naprawdę, praktyczny wynalazek, można dobrze wyregulować nimi pasy samochodowe. Nie wiem jak na dłuższe tarasy, ale my poruszamy się głownie po mieście.

Gość Ela

Super rozwiązanie... do czasu kraksy... :(

Gość ilonaW

Dlaczego? my mieliśmy wypadek i synowi nic sie nie stało. Adapter zadziałał prawidłowo.

Gość gość

matkaprezesa.pl/2019/01/moja-odpowiedz-dla-smart-kid-belt.html

"

Mamy XXI wiek, w którym najwybitniejszy inżynierowie próbują zmajstrować coraz to nowsze bajery w autach, coraz to nowsze konstrukcje w fotelikach samochodowych tak aby iść z duchem czasu (co za tym idzie prędkością aut) i żeby śmiertelnych ofiar na drogach (na całym świecie) było jak najmniej. Zwłaszcza i przede wszystkim wśród dzieci. Aby zmniejszyć ewentualne skutki wypadków konstruowane są foteliki z dodatkową ochroną, które przechodzą często nawet najbardziej rygorystyczne testy bezpieczeństwa (jak w przypadku niektórych RWF test plus).

Dlaczego więc w tym temacie rodzice uznają, że cofanie się w pewnym technologicznym rozwoju jest bezpieczne i dobre dla ich dzieci? Czy dlatego, że to rozwiązanie jest tańsze? Czy naprawdę głównym priorytetem w tym temacie jest uniknięcie mandatu, czy jednak problem jest bardziej złożony i głównym celem powinno być zwiększenie szans na przeżycie dziecka w trakcie wypadku i rodzice powinni wiedzieć, że nie każdy fotelik na rynku, a także nie każde urządzenie podtrzymujące jest godne polecenia?

Pamiętajmy, że życie nasze dziecko ma tylko jedno."

Cały wpis warty uwagi.

Gość ilonaW

Spadaj i nie wygaduj głupot, bo te pasy są najlepsze.

Gość mariannaWZ

Też uważa, ze Smart Kid Belt  to bardzo dobre rozwiązanie a co najważniejsze bezpieczniej. Kto ma wie, ze solidnie jest wykonany i większość rzeczy w internecie to bzdury.

Gość gość

Kwestia ochrony jest ładnie omówiona choćby tu:

spidersweb.pl/autoblog/smart-kid-belt-opinie/

"Posiadanie homologacji oznacza, że fotelik spełnia wymagania stawiane przez wspomniany standard. To jednak wcale nie jest jednoznaczne z gwarancją bezpieczeństwa. W testach przeprowadzonych przez instytucje zajmujące się m.in. sprawdzaniem poziomu bezpieczeństwa fotelików, takie jak niemieckie ADAC, brytyjskie AA, austriackie OAMTC, czy amerykańskie NHTSA można znaleźć foteliki, które są dopuszczone do sprzedaży, czyli spełniają wymogi homologacyjne, ale w badaniach wypadły zatrważająco kiepsko. To poniekąd podobnie do testów zderzeniowych Euro NCAP – zdarza się, że samochody dopuszczone do ruchu zdobywają w nich rażąco niskie oceny.

Producent Smart Kid Belt zamieszcza na swojej stronie internetowej materiał wideo z badań PIMotu, w którym homologowano ten produkt oraz wyniki testu przeprowadzonego przez amerykański instytut badawczy Calspan. PIMot przetestował działanie pasów na manekinach o masie 15, 22 i 32 kg, a Calspan – manekina imitującego dziecko w wieku 6 lat. Smart Kid Belt zdał testy – tzn. przeciążenia działające na manekin, przyspieszenie głowy, czy klatki piersiowej, mieściły się w normach. Producent zwraca też uwagę, że nie ma mowy o nurkowaniu czyli wyjeżdżaniu manekina spod pasa biodrowego. 

Niestety – produkt nie został przetestowany przez żadną z wymienionych wcześniej organizacji, więc nie można porównać jego wyników z rezultatami osiągniętymi przez foteliki bezpieczeństwa. Trochę to dziwne jak na firmę, która sprzedaje ten produkt w wielu krajach Europy, a nawet w Stanach Zjednoczonych (pod marką Clypx).

Producent nie informuje też o tym, czy przeprowadził jakiekolwiek testy bezpieczeństwa na wypadek uderzenia bocznego. To według mnie podstawowa wada dyskwalifikująca ten produkt. Według statystyk publikowanych co roku przez polską Policję, zderzenia boczne stanowią 30 proc. wszystkich wypadków i zdarzają się trzykrotnie częściej niż zderzenia czołowe

[...]

Ale jestem spokojniejszy wiedząc, że moje dziecko siedzi w porządnie przetestowanym foteliku chroniącym również podczas uderzenia bocznego, a nie przesuwa się na kanapie trzymane wyłącznie pasem bezpieczeństwa. I taki fotel chroni również podczas uderzenia z drugiej strony, gdy siłą bezwładu ciało dziecka przesuwa się nie w stronę drzwi, ale do środka kabiny, gdzie może uderzyć w innego pasażera.

[...]

Jak dla mnie, Smart Kid Belt to sposób na spełnienie wymogów przepisów i uśpienie własnego sumienia. Bo przecież każdy jeździ wolno i ostrożnie. Jeżeli komuś to wystarczy – to dobrze wyda 99 zł.

Ale jeśli komuś naprawdę zależy na bezpieczeństwie małoletniego pasażera – sugerowałbym pozostać przy porządnym foteliku."

Gość majkamatkapolka
Dnia 29.07.2019 o 14:38, Gość gość napisał:

matkaprezesa.pl/2019/01/moja-odpowiedz-dla-smart-kid-belt.html

"

Mamy XXI wiek, w którym najwybitniejszy inżynierowie próbują zmajstrować coraz to nowsze bajery w autach, coraz to nowsze konstrukcje w fotelikach samochodowych tak aby iść z duchem czasu (co za tym idzie prędkością aut) i żeby śmiertelnych ofiar na drogach (na całym świecie) było jak najmniej. Zwłaszcza i przede wszystkim wśród dzieci. Aby zmniejszyć ewentualne skutki wypadków konstruowane są foteliki z dodatkową ochroną, które przechodzą często nawet najbardziej rygorystyczne testy bezpieczeństwa (jak w przypadku niektórych RWF test plus).

Dlaczego więc w tym temacie rodzice uznają, że cofanie się w pewnym technologicznym rozwoju jest bezpieczne i dobre dla ich dzieci? Czy dlatego, że to rozwiązanie jest tańsze? Czy naprawdę głównym priorytetem w tym temacie jest uniknięcie mandatu, czy jednak problem jest bardziej złożony i głównym celem powinno być zwiększenie szans na przeżycie dziecka w trakcie wypadku i rodzice powinni wiedzieć, że nie każdy fotelik na rynku, a także nie każde urządzenie podtrzymujące jest godne polecenia?

Pamiętajmy, że życie nasze dziecko ma tylko jedno."

Cały wpis warty uwagi.

Przecież nie chodzi o to, żeby wciskać kit, że pasy mogą zastąpić fotelik i można tak podróżować z małymi dziećmi... ludzie :D pasy są przedstawione jako alternatywa dla fotelika ale dla STARSZYCH dzieci, które lada chwila będą mogły jeździć przypięte zwykłymi pasami samochodowymi. Ja to tak rozumiem i w tym wypadku nie mam zastrzeżeń.

Gość gość
Dnia 9.08.2019 o 17:45, Gość majkamatkapolka napisał:

Przecież nie chodzi o to, żeby wciskać kit, że pasy mogą zastąpić fotelik i można tak podróżować z małymi dziećmi... ludzie :D pasy są przedstawione jako alternatywa dla fotelika ale dla STARSZYCH dzieci, które lada chwila będą mogły jeździć przypięte zwykłymi pasami samochodowymi. Ja to tak rozumiem i w tym wypadku nie mam zastrzeżeń.

Dla mnie to nie jest żadna "alternatywa". Alternatywą dla fotelika jest co najwyżej inny fotelik o podobnych parametrach.

Gość idaidos
Dnia 16.08.2019 o 13:07, Gość gość napisał:

Dla mnie to nie jest żadna "alternatywa". Alternatywą dla fotelika jest co najwyżej inny fotelik o podobnych parametrach.

Dziesięciolatka posadzisz w foteliku?

Gość Matkaa

Poruszyłaś ważną kwestię, bo 10-latek to prawie nastolatek, którego trudno byłoby wozić w foteliku z drugiej strony nie wszystkie dzieci są tak wyrośnięte, żeby można było je przypinać zwykłymi pasami, co w tym wypadku robić? Smart kid belt to dobra opcja w takiej sytuacji moim zdaniem.

Gość Krzyś
Dnia 19.08.2019 o 12:08, Gość idaidos napisał:

Dziesięciolatka posadzisz w foteliku?

Jeśli dziecko ma 12 lat i poniżej 150 cm wzrostu musi jeździć w foteliku...

Poczytajcie sobie ten artykuł https://jestempotrzebny.pl/bezpiecznie-w-aucie/ Przedstawiono tu najnowsze wyniki testów dynamicznych w których porównano kilka fotelików i Smart Kid Belt. Dla mnie super, pokazano kolejny raz, że pas sprawdza się super

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować