Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 000

Czy znęcanie się psychiczne przez rodziców odciska piętno?

Polecane posty

Gość 000

U mnie w domu znęcał się nade mną ojciec, nic nie osiagnelam mam depresję nie wychodzę prawie z domu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxxxxx

Ojciec był nierobem, alkoholikiem i znęcał się nad cała rodzina ,Nie chce mi się żyć przez tego psychopate, mam 22 lata a jakam się przy ludziach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ci współczuję. Moje doświadczenie jest nieporównywalne, ale nade mną tez znęca się członek rodziny. Nikt nie wie, jaka to trudna i ciężka sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxxxxx

Ojciec nigdy nigdzie nie pracował bo ciągnie rentę na wymyślone choroby a mnie wyzywa od śmiecia i nieroba bo nie dałam rady sobie fizycznie w pracy i szukam nowej , coraz częściej myślę o zabiciu się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxxxxx

A najgorsze że on mi wmawia że nigdzie sobie nie dam rady więc nie wynajmę nawet pokoju bo mnie opłaty zjedzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxxxxx

Od dziecka byłam dolowana i wyzywana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Byłem w związku z dziewczyną, której matka byłą chora. Ojciec odszedł 15 lat wcześniej, po nieudanej próbie samobójczej. Matka od 15 lat mówi o swoim byłym mężu jakby był w pokoju obok. Całą nienawiść, obowiązki i odpowiedzialność z ojca przerzuciła na moją była dziewczynę, która miała wtedy może 10/12 lat.

Czy to odciska piękno? Tak. Ta dziewczyna nie potrafi stworzyć normalnej relacji. Jest zamknięta.  Nie potrafi mówić i okazywać negatywnych emocji, pozytywnych niestety też nie. Jest asekuracyjna i funkcjonuje tak by nigdy pod żadnym pozorem nie wchodzić z nikim w konflikt. Nawet w tak trywialnych sytuacjach jak kawa z cukrem czy bez. Gdy byliśmy u znajomych serwowali kawę już słodzoną, to nigdy się nie odezwała, że woli bez cukru. Notorycznie kłamała, żeby się wszystkim przypodobać i nigdy nie wyrażała odmiennego zdania, w stosunku do zdania ogółu. 

Żal dziewczyny, bo mogłaby być na prawdę fajną osobą, a rodzice zniszczyli jej życie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxxxxx

Poprzedni szef wyczuł że jestem zastraszona ofiara i też się nade mną znęcał nazywając ...ka ,moje życie nigdy nie będzie normalne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxxxxx

matka tez mnie straszy że jak się wyprowadze to zgine , a przez to ojciec ma łatwy dostęp do wyzywania się na mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeje

Masakra , że w tych czasach są takie "rodziny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piooo

Tak, pochodzę z domu gdzie ojciec znecal się psychicznie i fizycznie. Mam swoją rodzinę, ale przechodziłam depresję. Jestem w terapii 1,5 roku. Jest ciężko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia
3 godziny temu, Gość Xxxxxx napisał:

Od dziecka byłam dolowana i wyzywana 

Ja też 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Tak, odciska piętno. Cholerne piętno. I żadna śmierć rodziców tego nie zakończy. Rany się zagoją ale blizny pozostaną do końca życia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gość Jeje napisał:

Masakra , że w tych czasach są takie "rodziny"

I to bardzo dużo jest takich rodzin. Podstawowym problemem jest zamknięcie problemu w ścianach domu i znieczulica społeczna. Czemu po każdej tragedii masa ludzi opowiada że w tym domu było coś źle ale nigdy nikt nie reaguje wcześniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×