Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lotUK

Lot samolotem a nieważny dowód

Polecane posty

Gość lotUK

5 czerwca został skradziony mój portfel z dowodem, wiedząc ze mam lot, 6 zdałem podanie o dowód którego do dzisiaj nie mam.
Lot jest jutro! 
Dowód z portfelem odzyskałem , lecz bez kart płatniczych oraz gotówki. Łudze sie że dostane dowód dzisiaj/jutro lecz jeśli nei to co mam zrobić?
Spróbować polecieć? Na dowodzie data ważności jest w porządku, tylko no jest zablokowany, mam kwit że wyrabiam nowy . 
Czekam już 3 tydzień, z reguły to trwało około 2.

Zrezygnować z lotu czy spróbować a moze przejdzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lecisz, nie sprawdzają tego na lotnisku. Jeśli dowód jest ważny, w sensie nieprzeterminowany, to szerokiej drogi. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To zależy gdzie lecisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotUK

Nie chce by wzywali policje czy co potem jesli sie jarną.. Dużo ludzi mówi ze patrzą na zdjecie i date ważności i bym sie nie przejmował. 
Najwyzej pokaze swistek o co chodzi 🙂
Lece Ryanarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotUK

Do Londynu, Stansed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W Polsce mogą nie sprawdzać dowodu Niemcy też nie sprawdzają  ale z powrotem mogą sprawdzać dlatego pytam gdzie jedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Kurcze w Anglii nie byłem ale jak Anglią wychodzi z unii to mogą chcieć dowodu, szkoda że nie masz paszportu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Bierz normalnie dowód i zaswiadczenie też. Widziałam na lotnisku jak ludzie okazywali się samym zaświadczeniem i nikt nie robił żadnych problemów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Słusznie, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Belladonna

A konta zabezpieczyles ? Do twojego kraju cie puszcza abys nie mial pozniej problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotUK

Tak, zabepieczone.

Rozmawiałem ze straza graniczną lotnicza, ponoć zabieraja taki dokument i nie przepuszczają. Ktoś coś wie na ten temat? 
Wszyscy mowia ze nie moge na tym poleciec i tyle. Chociaż pan ze strazy powiedział zebym i tak spróbował bo konsekwencji prawnych nie bedzie - skoro mam zaswiadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gość lotUK napisał:

Tak, zabepieczone.

Rozmawiałem ze straza graniczną lotnicza, ponoć zabieraja taki dokument i nie przepuszczają. Ktoś coś wie na ten temat? 
Wszyscy mowia ze nie moge na tym poleciec i tyle. Chociaż pan ze strazy powiedział zebym i tak spróbował bo konsekwencji prawnych nie bedzie - skoro mam zaswiadczenie.

Masz swój dowód - lecisz. Nieistotne jest to, że go unieważniłeś w międzyczasie, bo tego i tak nie sprawdzają. Czaisz się, jakbyś co najmniej kokainę próbował w dupie przemycić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nosz ku- wa mać, po co Ty robisz tyle szumu o nic?!, jeszcze do ministerstwa spraw zagranicznych napisz. 

Masz dowód?, masz zaswiadczenie?, tyle lat latam w różnych kierunkach świata i jeszcze nie spotkałam się aby na terenie uk ktoś miał problem z odlotem czy przylotem,są czasami na lotnisku stany podwyższonej ochrony ale tam nikt nie ma czasu sprawdzać każdej osobie szczegółowych informacji z dowodów osobistych,przyglądają się zdjęciu i ważności  i tyle. W maju leciała do Dubaju i nawet nikt nie porównał zdjęcia z paszportu z moją facjatą.

Jakbym się tak przejmowała byle lotem to pewnie nawet na lotnisko bym nigdy nie dojechała wkrecajac sobie najgorsze scenariusze.

Ogarnij się człowieku bo robisz z igly widły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela

Polecisz z dowodem nieważnym do Polski, ale na nim nie wrócisz. W Polsce wyrobić musisz nowy. Chyba, że w Ambasadzie Polskiej w Uk, na jeden dzień. Wyrobią od ręki. Może nie jest za późno. Zadzwoń tam, dowiesz się szczegółów. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotUK

Izabelo ale to ja lece z Warszawy do UK na 5 dni a potem powrót.

 

Robie problem, bo każdy mówi o jakiś skanach dokumentów , sprawdzaniu uch bla bla. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×