Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość autorka

BIBLIA ludzie prosze czytajcie

Polecane posty

Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

To skoro dekalog nas obowiązuje, to dlaczego Kościół katolicki każe nam przestrzegać w nim tylko 9 przykazań?

Które przykazanie pomija? 

Gość Gość
48 minut temu, Gość Gość napisał:

Które przykazanie pomija? 

Autorka założyła temat, przeczytaj jej pierwszy post i porównaj w książeczce do nabożeństwa.

Gość Gość
25 minut temu, Gość Gość napisał:

Autorka założyła temat, przeczytaj jej pierwszy post i porównaj w książeczce do nabożeństwa.

Chodzi ci o obrazy i rzeźby? Nie wyznaję innych bogów, ani Zeusa, Ra, ani innych wymyślonych  przez wieki, nie oddaje im pokłonu, za to wierzę w Tego objawionego i Chrystusa Syna Jego i Ducha św, który Był, Jest i Będzie wiecznie.

Jak rozumiesz węża z miedzi, na którego wszyscy ukąszeni przez węże,  którzy spojrzeli   byli UZDROWIENI?   Czy ten wąż miedziany uzdrawial, czy Bóg przez niego? Bóg lamał swoje prawo? Nie! To przykazanie dotyczy bogów cudzych, pogańskich, nie Tego Najwyższego. Książeczka do nabożeństwa, nie jest mi potrzebna, modlę się modlitwą płynącą z serca mego. Podstawowe modlitwy znam na pamięć, nie są mi potrzebne wzorce innych. Pobożność jest bardzo ważna, ale rozumu nie zastąpi.  

Gość gość

Proszę o usunięcie tego tematu

Autorko czytasz biblie... super... a co powiesz o wszystkich innych ewangeliach tzw wykletych? Tez czytalas? Skad wiadomo co pochodzi od Boga a co od ludzi... oblakanych ludzi...? A co do tego ze zbliza sie koniec to tez to czuje... patrzac na to co sie dzieje to musi sie wreszcie skonczyc.

Gość Gość gość
6 godzin temu, Gość Gość napisał:

To skoro dekalog nas obowiązuje, to dlaczego Kościół katolicki każe nam przestrzegać w nim tylko 9 przykazań?

Kościół dużo rzeczy zmienił z Biblii i naucza pod swoją własną politykę. Celowo pomijają to przykazanie, żeby im nie zarzucono że je łamią. Kiedyś Biblia dla laików była zakazana, ale ludzie umieją czytać, tylko że niektórzy mają ograniczone myślenie i nie dostrzegają albo raczej nie chcą dostrzec, że są okłamywani. Niektórzy mają tak wpojone błędne myślenie, że uważają że jak nie czczą Zeusa, albo Ra, to już wystarczy, to też, ale przykazanie jasno określa że nie wolno czegokolwiek czynić sobie i się do tych rzeczy modlić. Krzyż nakazał czcić cesarz Konstantyn w IV wieku n.e. Ktoś może powiedzieć że nie modli się do obrazka czy do rzeźby, tylko do Boga. W Księdze Wyjścia 32 rozdziale brat Mojżesza pozwolił uczynić cielca, że niby przedstawia Boga. I jak to się skończyło? Pan Bóg się rozgniewał, ale dał Izraelitom drugą szansę. Jeżeli ktoś twierdzi, że nie modli się do obrazków tylko do Boga, to nie powinno go oburzać jak tęczowi rozklejają swoje przerobione obrazki. Pan Bóg nie potrzebuje obrońcy, jak coś go rozgniewa On w swoim czasie sam wymierzy im odpowiednią karę. Autorka już wcześniej wyjaśniała, że Bóg nie mieszka w budynkach zbudowanych przez ludzi.

Mt.6:5-8 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.

Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość gość napisał:

Kościół dużo rzeczy zmienił z Biblii i naucza pod swoją własną politykę. Celowo pomijają to przykazanie, żeby im nie zarzucono że je łamią. Kiedyś Biblia dla laików była zakazana, ale ludzie umieją czytać, tylko że niektórzy mają ograniczone myślenie i nie dostrzegają albo raczej nie chcą dostrzec, że są okłamywani. Niektórzy mają tak wpojone błędne myślenie, że uważają że jak nie czczą Zeusa, albo Ra, to już wystarczy, to też, ale przykazanie jasno określa że nie wolno czegokolwiek czynić sobie i się do tych rzeczy modlić. Krzyż nakazał czcić cesarz Konstantyn w IV wieku n.e. Ktoś może powiedzieć że nie modli się do obrazka czy do rzeźby, tylko do Boga. W Księdze Wyjścia 32 rozdziale brat Mojżesza pozwolił uczynić cielca, że niby przedstawia Boga. I jak to się skończyło? Pan Bóg się rozgniewał, ale dał Izraelitom drugą szansę. Jeżeli ktoś twierdzi, że nie modli się do obrazków tylko do Boga, to nie powinno go oburzać jak tęczowi rozklejają swoje przerobione obrazki. Pan Bóg nie potrzebuje obrońcy, jak coś go rozgniewa On w swoim czasie sam wymierzy im odpowiednią karę. Autorka już wcześniej wyjaśniała, że Bóg nie mieszka w budynkach zbudowanych przez ludzi.

Mt.6:5-8 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.

Jezus w ogrodzie oliwnym modlił się całą noc,aż Apostołowie zasypaiali i musiał ich budzić. Modlił się bez słów? Modlitwa może cuda czynić, więc nie gadaj bzdur..W tym przypadku chodzi o jakość modlitwy, nie  na pokaz i nie o smieszne sprawy.Co do przykazania ,patrz wyżej. 

Gość Gość gość
11 godzin temu, Gość Gość napisał:

Jezus w ogrodzie oliwnym modlił się całą noc,aż Apostołowie zasypaiali i musiał ich budzić. Modlił się bez słów? Modlitwa może cuda czynić, więc nie gadaj bzdur..W tym przypadku chodzi o jakość modlitwy, nie  na pokaz i nie o smieszne sprawy.Co do przykazania ,patrz wyżej. 

A niby jakie ja bzdury napisałem? Jeżeli nic nie rozumiesz z mojego przekazu, to znaczy że masz ograniczone myślenie. Odpowiedź ciężko myślącego jest taka: "nie, bo nie". Nie musisz się ze mną zgadzać, nikt na siłę do moich poglądów Cię nie zmusza, rób sobie co uważasz, ale jak nie wiesz co napisać, to nie pisz wcale. Jeżeli mi nie wierzysz, to poczytaj historię ludzkości, jak dawniej ludzie rozumowali, ale widzę że dawne rozumowanie przetrwało do tej pory. Przedstawiając cytat z ewangelii św. Mateusza, chodziło mi oto, że ludzie pokonują setki kilometrów, zadają sobie wielki trud żeby zobaczyć tzw. "cudowny obraz" żeby pomodlić się w ogromnym bogatym sanktuarium, a przekaz Pana Jezusa był prosty. Pan Bóg jest wszędzie, wszystko widzi i zna nasze serca, wie wcześniej niż my sami coś pomyślimy. Pan Bóg nie tylko nie przywiązuje uwagi do przedmiotów, ale nawet zakazał modlenia się do nich.

Gość Gość
14 minut temu, Gość Gość gość napisał:

A niby jakie ja bzdury napisałem? Jeżeli nic nie rozumiesz z mojego przekazu, to znaczy że masz ograniczone myślenie. Odpowiedź ciężko myślącego jest taka: "nie, bo nie". Nie musisz się ze mną zgadzać, nikt na siłę do moich poglądów Cię nie zmusza, rób sobie co uważasz, ale jak nie wiesz co napisać, to nie pisz wcale. Jeżeli mi nie wierzysz, to poczytaj historię ludzkości, jak dawniej ludzie rozumowali, ale widzę że dawne rozumowanie przetrwało do tej pory. Przedstawiając cytat z ewangelii św. Mateusza, chodziło mi oto, że ludzie pokonują setki kilometrów, zadają sobie wielki trud żeby zobaczyć tzw. "cudowny obraz" żeby pomodlić się w ogromnym bogatym sanktuarium, a przekaz Pana Jezusa był prosty. Pan Bóg jest wszędzie, wszystko widzi i zna nasze serca, wie wcześniej niż my sami coś pomyślimy. Pan Bóg nie tylko nie przywiązuje uwagi do przedmiotów, ale nawet zakazał modlenia się do nich.

Chodzi ci o przekaz, czy uderzenie w kościół  z którym walczysz? Czy wg Ciebie na tym polega pobożność? Osądzasz, potępiasz , a kto Ci dał takie prawo? Skąd wiesz, kto bardziej milszy Bogu,  ty czy ten,  który zadaje sobie trudu z miłości do Pana /choćby się mylił /czy ten, który go krytykuje? Przecież w tym wszystkim intencje się liczą i miłość, a nie tylko wiedza i wyrachowanie. Masz cel w swoim życiu? Krytykować wiarę innych? Co złego widzisz w pielgrzymowaniu, jeżeli ten człowiek robi to z miłości dla Boga? Bóg jest od osadzania w sprawach wiary, nie człowiek. 

Gość Gość gość

Forum służy do dyskusji na różne tematy. Z Tobą Gościu nie można podyskutować bo od razu myślisz, że to jest ATAK. Ja nikogo nie osądzam, tylko wskazuję drogę w którą stronę należy iść. Napisałem ogólnie do wszystkich jaka jest prawda, a Ciebie proszę żebyś zaczął myśleć. Jeżeli Ci się nie podoba, to idź swoją drogą. Ktoś mi kiedyś napisał, że ślepo wierzę w Boga. Nie, ja ślepo nie wierzę w Boga, tylko Go znam. Ty za to ślepo wierzysz w Kościół i nie myślisz. Przeczytaj uważnie, przecież napisałem wyżej że możesz robić co Ci się podoba. Pan Bóg dał nam wolną wolę, ale jeżeli naprawdę kochasz Pana Boga, to czytaj Pismo Święte i spełniaj Jego wolę, a nie wierzysz tym którzy ją przekłamują. Jak możesz kogoś kochać, skoro go nie znasz? Na koniec dodam, to co już wielokrotnie było podawane.

Mt. 7:15-23

15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 20 A więc: poznacie ich po ich owocach.
21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

Gość autorka
Dnia 2.10.2019 o 15:41, Kaki Ona napisał:

Autorko czytasz biblie... super... a co powiesz o wszystkich innych ewangeliach tzw wykletych? Tez czytalas? Skad wiadomo co pochodzi od Boga a co od ludzi... oblakanych ludzi...? A co do tego ze zbliza sie koniec to tez to czuje... patrzac na to co sie dzieje to musi sie wreszcie skonczyc.

Witaj 🙂

Wierzę, że BÓG, w którego wierzę jest WSZECHMOGĄCY i nie jest dla niego żadnym problemem zachować Swoje SŁOWO dla Swoich dzieci. O to się nie martwię. Wiem, że prawdziwa Biblia, to 66 ksiąg 39 Starego i 27 Nowego Testamentu. Nie czytam żadnych ludzkich wymysłów, żadnych nienatchnionych ksiąg, które nie są od BOGA i proszę o prowadzenie w Duchu Świętym, bo bez tego, niczego nie możemy ani zobaczyć ani zrozumieć. Niech BÓG Cię prowadzi, niech wleje do twojego serca pewność, że Biblia jest JEGO SŁOWEM które zostawił każdemu człowiekowi, aby go uratować, zbawić.

Gość Gość

Już przeczytałem wszystkie biblie😉

Gość autorka

ShABBAt Shalom kochani :-) 

Chwalmy naszego BOGA JAHWE przez JEZUSA CHRYSTUSA bo jest dobry, sprawiedliwy i pełen życiodajnej miłości! HalleluJAH!!!

"POWIEDZCIE SPRAWIEDLIWEMU, ŻE BĘDZIE MU DOBRZE, BO BĘDZIE SPOŻYWAĆ OWOC SWOICH RĄK" Ks.Izaj.3,10

Gość Gość gość
9 godzin temu, Gość autorka napisał:

ShABBAt Shalom kochani 🙂

Chwalmy naszego BOGA JAHWE przez JEZUSA CHRYSTUSA bo jest dobry, sprawiedliwy i pełen życiodajnej miłości! HalleluJAH!!!

1 List św. Jana 3:18

Dzieci,

nie miłujmy słowem i językiem,

ale czynem i prawdą!

Dnia 2.10.2019 o 15:41, Kaki Ona napisał:

Kaki Ona odpowiedź znajdzie w ewangelii św. Mateusza 7:15-23 który kilka dni tamu zacytowałem wyżej, czyli po owocach rozpoznać można co pochodzi od Boga.

Gość autorka

"Słowo na koniec, gdy wszystko już powiedziane: Boga się bój i Jego przykazań przestrzegaj - to odnosi się do każdego człowieka" Ks.Kazn.12,13  :-) 

Gość autorka

Ew. Łukasza 20,38 Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją»

Gość Starociotka
Przed chwilą, Gość autorka napisał:

Ew. Łukasza 20,38 Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją»

PS. JEZUS BYL PIERWSZYM KOMUNISTA

Gość gość

Dobrze że nie ma tej nawiedzonej już tutaj

Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Dobrze że nie ma tej nawiedzonej już tutaj

No, ciekawe co jeszcze ta żydówka napisze.

Dnia 2.10.2019 o 14:34, Gość Gość napisał:

Ktoś jeszcze trzyma takie rzeczy w domu?

• Thanks 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować