Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Beata

Mąż zarabia 2800 a chce drugie dziecko!

Polecane posty

Gość Beata

Mamy półrocznego synka. Jestem na macierzyńskim i dostaje 3200, mój mąż zarabia 2800-3000. Pierwsza ciąża była ok, obydwoje chcemy mieć 2 dzieci ale ludzie...przy takich zarobkach? Mamy kredyt na mieszkanie, a ja myślę o zmianie pracy, właśnie po to, żeby lepiej zarabiać. Powiedziałam mężowi, że zgodzę się jesli zaczniemy obydwoje więcej zarabiać, a jeśli to ma być już to on musi znalezc lepszą pracę. Trzelił focha, że pieniądze to nie wszystko. A może ja nie chcę kupować w lumpeksach i co miesiąc liczyć każdy grosz? Poza tym nie stać nas na to, żebym poszła na wychowawczy, babcie obydwie pracują i mieszkają daleko, żłobki w moim mieście min 700 zl/os. Nie wiem jak on sobie to wyobraża, poklocilismy się, ale może coś do niego dotrze:(...Jak z nim rozmawiać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata

I nie piszcie mi o 500plus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdfff

No z pensja 6tys to by wam starczylo,, ale fakt że na wychowawczym i z kredytem też ciężko... 

Powiedz ze nie i już. Musisz mu się tłumaczyć? 

Mój mąż zarabia 4000, ja teraz mam na macierzyńskim 1800 (miałam niepełny etat) ale wynajmuje swoje panieńskie mieszkanie i z tego mam 2100. Mamy kredyt na rate1700 zł. 

Żyjemy dość wygodnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rylee

Nie wiem, bo ja mam tylko jedno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rylee

Hmm...jeśli naprawdę tego chcecie czemu nie? Lecz jeśli przed wami niepewność, a w dodatku zarobki nie duże to nie wiem czy warto. W końcu ubranka dla malucha, kosmetyki do pielęgnacji itd. kosztują. Jeśli nie chcesz kupować ,,w lumpach" i nie liczyć każdego grosza to lepiej odpuścić.Wytłumacz to mężowi. Może zrozumie 😉 Ewentualnie poproś męża żeby znalazł sobie lepszą płatną pracę, albo z dziecka nici. Nowy potomek to poważna sprawa i każde ,,za i przeciw" się tu liczy. Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Ewa

Focha strzelił zamiast poszukać lepszej pracy-bardzo dojrzałe z jego strony. 

Pieniądze to nie wszystko, ale bieda nikomu się nie uśmiecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gula
6 godzin temu, Gość Rylee napisał:

Hmm...jeśli naprawdę tego chcecie czemu nie? Lecz jeśli przed wami niepewność, a w dodatku zarobki nie duże to nie wiem czy warto. W końcu ubranka dla malucha, kosmetyki do pielęgnacji itd. kosztują. Jeśli nie chcesz kupować ,,w lumpach" i nie liczyć każdego grosza to lepiej odpuścić.Wytłumacz to mężowi. Może zrozumie 😉 Ewentualnie poproś męża żeby znalazł sobie lepszą płatną pracę, albo z dziecka nici. Nowy potomek to poważna sprawa i każde ,,za i przeciw" się tu liczy. Pozdrawiam !

No przecież mu to powiedziała... Czy ty umiesz czytać czy nie umiesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mąż chce, a  pytanie czy Ty też chcesz? Nie daj sie wrobić w dziecko na siłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×