Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mała.blondyneczka.

CZY UDA SIĘ URATOWAĆ MOJE WŁOSY?

Polecane posty

Kochani, mam problem z włosami. Zacznę od początku. Mam prawie 20 lat, w wieku 17 lat przechodziłam jakiś bunt, chyba mi odbiło 😛 Zaczęłam farbować włosy, intensywnie. Naturalnie mam blond, przefarbowalam na siwy, prawie biały. Często prostowałam włosy. Potem przefarbowałam się na czarno, a potem fryzjerka schodziła mi z czarnego na blond... Brzmi masakrycznie, wiem. Wszystkie te zabiegi były w przeciągu pół roku 😮 Zostało mi siano na głowie. Na szczęście włosy szybko mi rosną, scięłam się na krótko i czekałam aż włosy odrosną, przycinałam regularnie końcówki z tymi zafarbowanymi włosami i takim sposobem mam już swój naturalny blond. Jednak wydaje mi się że włosy są trochę słabsze, jest mniejsza objętość. Stosuję naturalne plukanki z pokrzywy zerwanej z ogródka raz w tygodniu , skrzypovitę codziennie, szampon rumiankowy co 2 dni bo tak myję włosy i odzywkę 2 razy w tygodniu. Widzę efekty, włosy są zdrowe i lśniące ale rzadsze niż kiedyś. Czy to możliwe że "zniszczyły" mi się cebulki? Że już zawsze będą takie rosły? Czy może za jakiś czas wszystko wróci do normy? Błagam proszę o odpowiedź. 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

dużo kobiet goli głowę na łyso żeby odratały silniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Mała.blondyneczka. napisał:

[...] Zostało mi siano na głowie. [...]

Warto było poeksperymentować z olejami i płukanką octową, co często ratuje przesuszone zniszczone włosy przed nożycami.

34 minuty temu, Mała.blondyneczka. napisał:

[...] Czy to możliwe że "zniszczyły" mi się cebulki? [...]

Możliwe. Chemia fryzjerska nie ma korzystnego działania na skórę głowy ogólnie, nie tylko w kontekście cebulek włosów. W każdym razie, rozpatrz również inne potencjalne przyczyny problemu - czy czasem nie chodzi np o dietę, zaburzenia tarczycy, czy hormonalne, suplementy, leki itd. Zawsze warto zwrócić uwagę.

35 minut temu, Mała.blondyneczka. napisał:

[...] Że już zawsze będą takie rosły? Czy może za jakiś czas wszystko wróci do normy? [...]

Może wrócić do normy, organizm się regeneruje. Można włosom i cebulkom pomóc, stosując odpowiednią pielęgnację i zbilansowaną dietę. Kwestia indywidualna.

41 minut temu, Mała.blondyneczka. napisał:

[...] włosy są zdrowe i lśniące ale rzadsze niż kiedyś.[...]

Zauważ, że włosy 'sianowate' bardziej się puszą, niż zdrowe, dlatego mogą czasem sprawiać wrażenie gęstszych. Także fryzura i kolor potrafią zmienić percepcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Spróbuj użyć lotionu Vitapil, włosy będą mocniejsze, odżywione, cebulki wzmocnione, można kupić w aptece. Produkt ma dobry skład i jest bezpieczny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×