Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Luska

Moj 2 latek oglada ponad godzine dziennie TV. Czy sa tu mamy ktorych dzieci tez ogladaly i mimo to rozwijaja sie dobrze?

Polecane posty

Gość Luska

Witam, synek 2 latek, oglada w ciagu dnia bajki, lacznie gdzies 1 czasem 1,5 godz. Mam w domu noworodka wczesniaka, z pewnymi problemami i nie jestem w stanie poswiecic synkowi calego czasu. Po prostu to TV to dla mnie darmowa nianka, dzieki temu moge cokolwiek zrobic. 

Pytanie jak w temacie - czy to faktyczmie taki problem? Czytalam ostatnio artykul,ze to wrecz spustoszenie w mozgu dziecka i gwarancja problemow z nauka i koncentracja....jakie macie doswiadczenia ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To chyba jakieś prowo albo jesteś niezłą patologią. Nie zaszkodzi mu bo po mamusi inteligencją raczej nie zabłyśnie i tak :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalola

Nie polecam. Mój jest nerwowy czasem nawet w trakcie oglądania tv. Za dużo bodźców. 15 min dziennie maks. 

Jak już musisz to lepiej kup płytę z piosenkami dla dzieci, albo polecam zakup radia internetowego. Jest spory wybór stacji dla dzieci. Też długo nie powinien słuchać, ale lepsze to niż telewizja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luska

Pytam powaznie, czytalam dosc ostry artykul na ten temat i bylo tam ze jest to m.in przyczyna ADHD, dyslekcji. Mam juz mlodsze dziecko z problemami i po prostu sie boje. Prosze o powazne odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwiaaaaa

Moj syn w tym wieku ogladal mniej, ale na pewno zdarzalo sie czasem ta godzina. srednio to ogladal z 30-45 minut.

w wieku 3 lat byl w kinie pierwszy raz i  "przezyl" to i traumy nie mial.

ma teraz 11 lat, super chlopak, wszystko z nim jak najbardziej OK ..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój mąż z tego co mówi wychował się na telewizji i komputerach a jest lekarzem i żyje, jak ma inteligencje w genach to będzie miał mimo telewizora 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena
11 minut temu, Gość Gość napisał:

Mój mąż z tego co mówi wychował się na telewizji i komputerach a jest lekarzem i żyje, jak ma inteligencje w genach to będzie miał mimo telewizora 

A Ty kim jesteś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moje dziecko oglada. Jaaasne ze wszyscy tacy swieci i dzieciom tableta czy komorki nie maja, tv nie wlaczaja. Nie wierze w to niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fesxcg

Moj syn tez oglada. Ma swoje ulubione bajki. Jego starsza siostra tez ogladala. Nie widze zadnych negatywnych skutkow. Tyle ze ja puszczam bajki stosowne do wieku. Corka bardzo duzo wyniosla z bajek edukacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Może zamknijcie te dzieci w komorze deprywacji sensorycznej i wsuwajcie im tylko książki, układanki i jedzenie bez cukru, soli i mąki do 18r.ż.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Gość Luska napisał:

Pytam powaznie, czytalam dosc ostry artykul na ten temat i bylo tam ze jest to m.in przyczyna ADHD, dyslekcji. Mam juz mlodsze dziecko z problemami i po prostu sie boje. Prosze o powazne odp

Jesteś aż tak tępa, że nie potrafisz wyciągnąć wniosków z tego że zawaliłaś sprawę przy młodszym dziecku i musisz jeszcze sprawdzić na drugim? I nie ma czegoś takiego jak dyskekcja tylko dysleksja. Czytasz tyle o tym i nie potrafisz zapamiętać jednego słowa? Wywalenie telewizora z domu pomogłoby nie tylko dzieciom ale i tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Jesteś aż tak tępa, że nie potrafisz wyciągnąć wniosków z tego że zawaliłaś sprawę przy młodszym dziecku i musisz jeszcze sprawdzić na drugim? I nie ma czegoś takiego jak dyskekcja tylko dysleksja. Czytasz tyle o tym i nie potrafisz zapamiętać jednego słowa? Wywalenie telewizora z domu pomogłoby nie tylko dzieciom ale i tobie.

Gdzie autorka napisala dyskekcja ? tobie to juz i na mozg i na wzrok padło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Gdzie autorka napisala dyskekcja ? tobie to juz i na mozg i na wzrok padło 

W czwartym komentarzu od góry ślapaku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nsjsj

to chodzi o to, ze w miejsce tv móglby porysowac, pooglądać ksiazeczki, pobawić się w piaskownicy pobiegać a tal siedzi i paczy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moje nie oglądają bo nie mam telewizji w domu. Telewizja jest dla plebsu,nie warto sobie tym głowy zaśmiecać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

za naszych czasow telewizor zawsze był wlączony na jedynke czy polsat i ogladalo sie jednym okiem wszytsko od wiadomosci po wieczorynke.Zyjemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

W czwartym komentarzu od góry ślapaku. 

Nigdzie tam takiego slowa nie ma. Moze przeczytaj jeszcze raz jak wytrzezwiejesz. Tam jest napisane " dyslekcji " . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 minut temu, Gość Gość napisał:

W czwartym komentarzu od góry ślapaku. 

Hahaha, weź ty  idź do okulisty i psychiatry przy okazji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja

Ale jest teraz dużo bajek edukacyjnych. Spokojnych, bez agresji. 

Kiedyś te stare telewizory miały szkodliwe działanie na wzrok przez ekrany, nowsze aż tak szkodliwe nie są. 

2 latek często się sam sobą nie zajmie moja wstaje o 7 i chodzi spać o 21 i nie śpi w dzien, kiedy mam czas niby mieć by cokolwiek zrobić?

Puszczam jej polskie bajki wiadomo nie ciągiem 2h,als te 30min tak żebym mogła obiad zrobić. 

Dziecku też się w końcu nudzi rysowanie książeczki etc, odpowiednia bajka też stymuluje mózg, już nie róbcie z dzieci niewiadomo kogo. Same na fejsbuku cały dzień a dzieci izolujecie. 

Wiadomo chodzi we wszystkim o umiar. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

Hahaha, weź ty  idź do okulisty i psychiatry przy okazji

OMG, ty tak serio, czy nie umiesz liczyć i nie wiesz, który to czwarty komentarz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Gość Gosc napisał:

Nigdzie tam takiego slowa nie ma. Moze przeczytaj jeszcze raz jak wytrzezwiejesz. Tam jest napisane " dyslekcji " . 

No jest napisane. A nie ma czegoś takiego jak dyslekcja. Jest dysleksja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

OMG, ty tak serio, czy nie umiesz liczyć i nie wiesz, który to czwarty komentarz? 😄

Ja liczyć potrafię, jedynie ty widzisz coś, czego nie ma, a przy okazji sama walisz jakiegoś cudaka w postaci "ślapaka ", więc zacznij od siebie, potem pouczaj innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

OMG, ty tak serio, czy nie umiesz liczyć i nie wiesz, który to czwarty komentarz? 😄

No to wklej tu ten czwarty komentarz z " dyskekcja ". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

No to wklej tu ten czwarty komentarz z " dyskekcja ". 

Chodzi o to, że tego nie pisze się przez c tylko przez s. Ale na kafeterii wszystkie maDki tak piszą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Chodzi o to, że tego nie pisze się przez c tylko przez s. Ale na kafeterii wszystkie maDki tak piszą. 

Chodzi o to, ze wariatka sama nie potrafi napisać poprawnie, a chamsko poucza innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
10 minut temu, Gość Gość napisał:

Chodzi o to, że tego nie pisze się przez c tylko przez s. Ale na kafeterii wszystkie maDki tak piszą. 

No taaaak. Jaaasne. Sama sie czepiasz literowek i jednoczesnie nam wmawiasz dyskekcje. To sie zdecyduj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche zdrowego rozsadku

Nie jestem ekspertem w dziedzinie psychologii dziecka, ale sceptycznie podchodzę do takich rewelacji. Za każdym razem, kiedy postęp zmienia ludzkie życie, znajduje się tabun ekspertów opowiadających jakie uczyni to spustoszenie, zwłaszcza u młodych ludzi i dzieci.

Kiedy pojawiły się pierwsze samochody, były wymysłem szatana, przed samochodem musiał chodzić pieszy z flagą i ostrzegać o niebezpieczeństwie. W latach 60tych to była muzyka, która miała wypaczyć umysły młodzieży. Na bardzo starych filmach można znaleźć wzmianki o szkodliwości 'amerykańskiego stylu życia'. W tym poważne konsekwencje zdrowotne.

Świat się zmienia. Pokolenia się zmieniają. Nawet jeśli dzieci przesiadujące teraz przed komputerem i tv nie nabędą jakichś kompetencji i umiejętności, to nabędą inne. Nie wiesz jak świat będzie wyglądał za 20-30 lat i nie wiesz, co wtedy będzie potrzebne.

A z ciekawości, która z Was potrafi szydełkować, grać na pianinie i robić przetwory? Myślę, że jeszcze kilka pokoleń wstecz załamywano by ręce nad takimi kobietami. A jednak proszę, zyjecie i macie się nieźle.

Zmiany w umysłach? Być może tak, ale spustoszenie to już jakiś katastrofizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luska

Gosciu powyzej od zdrowego rozsadku, faktycznie, to co piszesz brzmi bardzo logicznie...teraz z kolei znalazlam badania, ze dzieci z nowego pokolenia sa inteligentniejsze ;-) czyli na razie z dystansem do tych wszystkich rewelacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Ja bym nie dala sie zwariowac. Naukowcy przescigaja sie w swoich teoriach, ciagle ktos w czyms widzi jakies zagrozenia, tymczasem spojrz na siebie i znajomych. 20, 30 czy nawet 40 lat temu psycholodzy jeszcze nie wpadli na pomysl by straszyc rodzicow telewizja, dzieci wyrastaly gapiac sie na nia i tragedii nie ma. Mysle, ze 90% mam pozwala swoim dzieciom ogladac bajki, 10% naczytalo sie wszystkich mozliwych podrecznikow i opracowan na temat rodzicielstwa- chwala im za to i to wlasnie te matki beda najglosniejsze w calej dyskusji. Kieruj sie zdrowym rozsadkiem i wlasnym instynktem i nie daj sie zwariowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Może oglądać, moja dwojevzka od małego oglądała tak w sumie min 4 godziny dziennie i najlepsi w klasie, a nawet lepiej rozwinięci od reszty dzieciakow, bzdety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×