Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nati_Lew

Termin na luty 2020

Polecane posty

Ja mam wizytę za parę dni po prenatalnych zdecydujemy czy robimy Sanco. Madziaaaa po Sanco pewnie płeć też już znasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziaaaaaaaaa

Tak, plec znam- chlopczyk. Ja chcialam zrobic Sanco przed prenatalnymi, bo byly na nfz i balam sie, ze cos pomina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sanco na fundusz? Ja mam płacić 2200 zł , jakie trzeba spełniać warunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziaaaa

Nie nie, prenatalne na fundusz. Sanco 2750 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wzięłaś pełna wersję, możesz doradzić czym ona się różni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziaaa

Nie nie bylo to Sanco plus. Po prostu Ginekolog doliczyla swoj zarobek, za zorganizowanie poboru krwi, wypelnienie zlecenia, zamowienie Kuriera. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ok, długo czekałaś za wynikami? Mi mówili że 6 dni, zastanawiam się bo mam 31 lat i czy warto zrobić, ale myślę że dla swojego spokoju, ty robiłaś bo miałaś takie zalecenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziaaaaa

Ja mam 35 lat i ze wzgledu na pozny wiek balam sie o choroby, nie mialam zadnych zalecen. Nie ufalam tez genetycznym na Nfz i chcialam miec podwojna pewnosc. Sanco robilam w poniedzialek i za rowny tydzien w poniedzialek Ginekolog zadzwonila z wynikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria
41 minut temu, Madziik24 napisał:

Witam mamusie czy przygarnięcie ?

Jasne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi

Cześć Mamuśki ja już po prenatalnych z dzidziusiem wszystko w porządku wiercił się skubany ze ciężko było wszystko dopatrzeć ale się udało. Już o wiele spokojniejsza wchodzę w 14tydzien😊 jedyne co mi wyszło to zaburzenia tarczycy ale patrząc na wyniki były one minimalne wiec mam się tylko skontrolować za 2tyg. I jak tam Nati poTwoich badaniach? Wszystko dobrze? Znasz już płeć? 

A tak poza tym jak się czujecie w tym IIgim trymestrze? Ja mam prawie codzienne takie tempe ciągnące bóle w brzuchu ale tak jak czytam to chyba jest normalne🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, usg genetyczne za mną, wszystko wydaje się być w porządku. To moja pierwsza ciąża. Wchodzę w 13 tydzień. Mam mdłości i wymioty, na dodatek cukrzyce ciążową od 8 tygodnia :( biorę insulinę i jestem na ścisłej diecie dla cukrzyków. Trudno było mi się z tym pogodzić, bo nie jestem w żadnej grupie ryzyka. Trochę się obawiam bo schudłam 2 kg (obecnie ważę 48 kg) brzuszka nic nie widać, jakbym nie była w ciąży, normalnie nosze dotychczasowe ciuchy, nic mnie nie uciska. Lekarz mówi żeby się nie obawiać tym, że nie przybieram na wadze, ale się się słucha wokoło różnych cioć „dobra rada” to człowiek mimo wszystko zaczyna się denerwować. A jak u was? Coś już widać? Jak się czujecie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Help
10 minut temu, Karolinaaaaa napisał:

Cześć dziewczyny, usg genetyczne za mną, wszystko wydaje się być w porządku. To moja pierwsza ciąża. Wchodzę w 13 tydzień. Mam mdłości i wymioty, na dodatek cukrzyce ciążową od 8 tygodnia 😞biorę insulinę i jestem na ścisłej diecie dla cukrzyków. Trudno było mi się z tym pogodzić, bo nie jestem w żadnej grupie ryzyka. Trochę się obawiam bo schudłam 2 kg (obecnie ważę 48 kg) brzuszka nic nie widać, jakbym nie była w ciąży, normalnie nosze dotychczasowe ciuchy, nic mnie nie uciska. Lekarz mówi żeby się nie obawiać tym, że nie przybieram na wadze, ale się się słucha wokoło różnych cioć „dobra rada” to człowiek mimo wszystko zaczyna się denerwować. A jak u was? Coś już widać? Jak się czujecie? 

Piąty miesiąc a ty nie masz brzucha??Ja ważyłam 50 kg.a brzuch miałam jak piłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Gość Help napisał:

Piąty miesiąc a ty nie masz brzucha??Ja ważyłam 50 kg.a brzuch miałam jak piłka.

13 tydzień to nie jest 5 miesiąc...jakbym miała rodzić w lutym skoro byłabym w 5 miesiącu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi

Ja teraz w 14 tygodniu i tez jeszcze wchodzę w stare spodnie ale ciężko mi się je zapina mój mąż twierdzi ze brzuch już widać ja tam widze leciutko tylko a waga jak spadła 3kg od ciąży tak powoli się podnosi😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w 14 tygodniu jestem już po prenatalnych, zrobiłam dodatkowo test genetyczny Panorama jestem mega zadowolona na szczęście wszystko jest ok, wiemy również że tym razem jest córeczka, syn w piątek kończy 7 lat, także będzie parka. Jeśli chodzi o wagę to przytyłam 2 kg, brzuch już troszkę widać. Karolinaaa jakie miałaś wyniki że jesteś na insulinie? Ja z synem miałam cukrzycę ciążowa ale dieta wystarczyła, teraz jestem przerażona bo przed tą ciąża brałam leki na cukrzycę Siofor 500 3 x na dobę bo miałam zła krzywa insulinowa i czekam na badania w ciąży ale one dopiero po 20 tygodniu. Mimi jeśli chodzi o tępe bóle również je miewam i tak samo jak ty się zastanawiam ale piszą że to normalne macica się powiększa i przemieszcza się góry. Wczoraj czułam malutką jak się wierciła, byłam w szoku ale w drugiej ciąży ponoć czuć szybciej a z synem czułam w 16 tyg. Wierzcie że tego uczucia nie do się pomylić 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 6 tygodnia miałam za wysokie cukry na czczo w granicach 92-99, miałam robioną krzywą cukrową, na czczo cukier wyszedł 105, pozostałe wartości dobre. Przez dwa tygodnie próbowałam dietą, ale cukry na czczo były złe i zaczęły się psuć te po posiłkach (po grahamce cukier skoczył mi do 180) lekarz mówił, że gdyby to była końcówka ciąży to by się tak nie martwił, a to tak wcześnie a już cukier skacze i właśnie pierwszy objaw był taki, że przy rutynowym badaniu wyszło 94 i rzeczywiście dopiero po insulinie cukry na czczo zaczęły spadać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam nad czczo 93 ale mam glukometr i mierze po posiłkach nawet takich w których jest cukier i po dwóch godzinach spada mi do 120 nie wiem jak będzie po krzywej i nie wiem kiedy ją zaleci zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez mam glukometr, dostałam na pierwszej wizycie u diabetologa w 6 tygodniu. U mnie było tak, ze wyszedł cukier 94, ginekolog skierowała mnie na krzywą i wtedy na czczo wyszło 105 i dostałam skierowanie do diabetologa. Przez tydzień mierzylam cukry glukometrem (dostałam zestaw sweet pregna, tam są takie książeczki edukacyjne, wiadomo glukometr i aplikacja na telefon ) i paski do mierzenia ketonów w moczu (czy przypadkiem cukier nie jest niski bo np. Się glodze. Jak są ketony to znaczy, że za mało jem) miałam rozmowę edukacyjną z pielęgniarką, która nauczyła mnie jak jest, jak mierzyć cukier itd. Miałam mierzyć cukier na czczo i godzinę  po 3 głównych posiłkach. Jeżeli jadłam dietetycznie to cukier był w normie (do 140), ale na czczo nigdy nie miałam dobrego. Poszłam do diabetologa, jeszcze raz wysłał mnie na konsultacje do pielęgniarki (żeby pogadać o tym co jem) i znow miałam przyjsc za tydzień i znow to samo, cukier po posiłkach ok a na czczo zły. I lekarz stwierdził, że nie ma na co czekać i przepisał insulinę (znow rozmowa edukacyjna jak to brac itd.) i mam super cukry na czczo. To jest insulina na nic długodziałająca, ale lekarz mówił żebym się przygotowała na to, że wraz z rozwojem ciąży mogę potrzebować insuliny krótko działającej po posiłkach, ale na razie o tym nie myśle.  Mam wizyty co tydzień u niego. Trochę się dziwie, że lekarz ginekolog nie dał Ci skierowania na krzywą, ale może jest to spowodowane tym, że brałaś wcześniej leki na cukrzyce, w końcu to lekarz chyba wie co robi 🙂 ja byłam zaskoczona tym całym zamieszaniem bo wydawało mi się, że cukry 92-99 to nie jest tragedia, ale diabetolog uświadomił mnie, że dla kobiety ciężarnej a przede wszystkim dla rozwijającego dziecka to jest dużo, bo ciężarne zazwyczaj mają niższy cukier, dlatego byłam zdziwiona, że tutaj lekarz od pierwszej wizyty przygotowuje mnie na możliwość brania insuliny a cukier np. 95. 

Życzę Ci żeby u Ciebie wszystko było dobrze i nie było konieczności stosowania leków, ale jak coś to nic strasznego 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Nati_Lew napisał:

Ja też mam nad czczo 93 ale mam glukometr i mierze po posiłkach nawet takich w których jest cukier i po dwóch godzinach spada mi do 120 nie wiem jak będzie po krzywej i nie wiem kiedy ją zaleci zrobić 

Może spróbuj mierzyć godzinę po posiłku i zobacz jak będzie. W tych książeczkach edukacyjnych było, że mierzyć godzinę po posiłku i pielęgniarka tez mi tak kazała. Jeszcze raz przeczytałam to co napisałaś i też mi się przypomniało, że jak miałaś cukrzycę ciążową to powinnaś chyba dostać od razu skierowanie na krzywą. Zobacz znalazłam to na tej stronie, tutaj napisane są wytyczne: https://slodkaciaza.pl/tematy/kolejn-a-ciaza-po-gdm 

cytuje: „W przypadku kobiety, u której podczas pierwszej ciąży doszło do rozwoju GDM, nie zwleka się z przeprowadzeniem testu doustnego obciążenia glukozą (OGGT). Zaleca się, aby badanie to zostało wykonane możliwie jak najwcześniej od momentu potwierdzenia ciąży. Postępowanie takie, pozwala na szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia, polegającego na zastosowaniu właściwej diety, połączonej, bądź nie, z insulinoterapią.” 

To jest trochę dziwne, że masz podwyższony cukier na czczo, miałaś już cukrzyce ciążową a lekarz nie daje skierowania na krzywą, może trzeba go przycisnąć?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi

I jak tam Mamuśki się czujecie jakieś zachcianki się pojawiły albo inne uroki ciąży☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hinduska1992

16 tydzień! U mnie ciągle uczucie głodu, senność, zgaga i lekkie zadyszki. A i czasami bol brzucha, ale na kontroli wszystko ok. Lekarz mów, że to normalne. Ale na szczęście mdłości zniknęły bo to była tragedia.. Piszcie jak u was mamusie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie leci 18 tydzień, mam mocne uczucie ciągnięcia od pachwin w kierunku brzucha, ponoć to normalne ale dyskomfort duży. Dziewczyny czujecie ruchy? Jak wasze samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi

Hej Mamuśki jak tam zaczynacie powoli kompletować wyprawkę? Kupujecie wszystko nowe czy tez decydujecie się na zakupy z drugiej ręki☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mam to szczęście, że siostra ma 2 letnia córeczkę i moja Ninka będzie miała wiele rzeczy po niej, także kwestia wyprawki w dużej mierze mi odpada. Jak wasze samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny co tam u Was? Czy brzuszki pomału już ciążą? Jak Wasze maluszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×