Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ooooo idzie 500 +

Polecane posty

Gość gość

Często nad morzem jak idzie rodzina wielodzietna słychać takie teksty "ooo idzie 500 + ". Tak sobie myślę nawet jak taka rodzina jedzie na wakacje za tą  kasę to co w tym złego ? Przecież po to są te pieniądze żeby rodzinie było lżej . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019

Dokładnie tak. Ludzie są sfrustrowani tymi wszystkimi 500+, 300+, emerytura+ i inne damwanwszystko+ ....

Sama jestem w 3 ciazy, bynajmniej dla 500+, a te teksty słyszę na porządku dziennym. To jest mega przykre, bo stać mnie na dzieci bez pomocy państwa, ale też nie zamierzam chodzić z PITem dla udowadniania komukolwiek czegokolwiek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Czy w innych krajach tez tak ludzie głupio komentują? Przecież  tam tez sa zasiłki dla dzieci . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019

Ale te zasiłki nie rujnuja gospodarki, nie są niesprawiedliwe i nie są czymś nowym jak u nas....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

gosciowka a ty nie pobierasz 500 + na dzieci ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiu

a ja mówie córce jak wychodzi z kolegami "uważaj na siebie, bo skąd ja potem 500+ wezmę 😄  TO cytat z kabaretu. co w tym złego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019
17 minut temu, Gość gość napisał:

gosciowka a ty nie pobierasz 500 + na dzieci ? 

Biorę. Odbieram to, co mi zabierają w podatkach. Ale nie korzystam z nich na bieżąco. Leżą sobie na oszczędnościach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chdh

Przez to 500 + będziemy niedługo wpierdalać chleb ze smalcem. Zrujnuje nam to gospodarkę. Będziemy drugą Grecją. Rozumiem 500 + a nawet 1000 + dla niepełnosprawnych bądź takich którym naprawdę się nie powodzi - można takim pomóc w postaci wyprawki dla dziecka do szkoły 500 + , darmowych obiadów w szkole, dofinansowanie do różnych zajęć w szkole, na wycieczkę itd a nie w łapę dawać 500 zł gdzie w większości idzie to na zachcianki rodziców bądź na %. To jest chore. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019

Tylko tu nikt nie patrzy na obywatela dobro tylko na ich głosy, żeby utrzymać się przy korycie.... Moi znajomi mi wpierali, że mając 500+, to mogę sobie na Bahama niemal lecieć. Taaaaaa. 500+ brałam, a za.prywatny żłobek, bo o państwowym moglam jako pracująca żona z prawnego małżeństwa pomarzyć, płaciłam 1200... Uważam osobiście, że 500+ powinno zostać zabrane w formie.gotowkowej i dawane właśnie w pewnych miejscach w placówkach publicznych, w zniżkach do sklepów, ośrodków kultury, w wyprawce dla noworodka (jakiejś podstawowej) i ucznia itp. raz, że patola by się tak nie mnożyła, bo to jedynie oni są faktycznie beneficjentami i im.panstwo coś daje. Całej reszcie, uczciwie pracującej i mierzącej się z rzeczywistością państwo nic nie daje.... 😕

albo dawać tylko pracującym - jako formę nagrody/uznania, że nie jadą na garbie socjalu. 

Przykład z życia - sama pracuje, zarabiam naprawdę niemało. Z socjalu mam tę 500+ i wyprawkę od zeszłego roku 300+. Znam rodzinę, 4 dzidci, on na czarno pracuje, ona wcale, bo im się nie opłaca !!! Biorą tyle zasiłków, zapomóg itp, że za nic mają tyle dochodu co ja (!). Aaaa i jeszcze ostatnio dostali z mopsu na 4h dziennie opiekunke do dzieci. Dla mnie coś takiego jest skandalem i promowaniem nieróbstwa. I prosta droga do Wenezueli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cjsjejrk

Jak też bym wolała aby zabrać mi 500+ a mieć za darmola żłobek i przedszkole, mniej stresu z powrotem do pracy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Biorę. Odbieram to, co mi zabierają w podatkach. Ale nie korzystam z nich na bieżąco. Leżą sobie na oszczędnościach. "

Czyli sana  rujnujesz  gospodarkę  a masz pretensje do innych ? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Jak też bym wolała aby zabrać mi 500+ a mieć za darmola żłobek i przedszkole, mniej stresu z powrotem do pracy "

To nie bierz 500 + . Zmusza cie ktoś ? 

Jeczycie , stękacie ale 500 zł na dziecko  każda pobiera . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
45 minut temu, Gość chdh napisał:

Przez to 500 + będziemy niedługo wpierdalać chleb ze smalcem. Zrujnuje nam to gospodarkę. Będziemy drugą Grecją. Rozumiem 500 + a nawet 1000 + dla niepełnosprawnych bądź takich którym naprawdę się nie powodzi - można takim pomóc w postaci wyprawki dla dziecka do szkoły 500 + , darmowych obiadów w szkole, dofinansowanie do różnych zajęć w szkole, na wycieczkę itd a nie w łapę dawać 500 zł gdzie w większości idzie to na zachcianki rodziców bądź na %. To jest chore. 

Nie Grecją. Tu się druga Wenezuela szykuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

nie obrazając nikogo,ale czasem mam wrazenie,ze polacy to takie buractwo troche...nie wszyscy! ALE nie wiem z czego to wynika, nasz narod ma spore cisnienie na ocenianie innych,liczenie, wyliczanie,kalkulowanie, musza poczuć sie lepsi od tych Piećsetplusow.. wiekszosc sama bierze ,ale mniej niz tamci.Albo nie bierze,a bralaby gdyby sie nalezało ... Malo w nas zyczliwosci dla innych. W autobusie,kolejce sama frustracja. Nie ma życzliwego przepuszczenia do kasy czy w drzwiach bo wszyscy sie pchają.Emeryci bo są starzy, weterani bo są starsi, cięzarne bo są w stanie odmiennym, matki z dziecmi bo bombelek sie nudzi w kolejce.Wszyscy sie pchają, wszyscy sie bluzgaja i kazdy domaga sie nalezytego szacunku. Przy kasie odzywki "rusz sie pani" i przewracanie oczyma.  W komunikacji miejskiej ludzie wlaża zanim inni wyjdą. Głupich drzwi nikt nie przytrzyma tylko pizgnie nimi.  Przychodzisz na plaze i ludzie nie rozmawiaja ze sobą , tworzą oddzielne obozy za parawanem,nie komunikują sie, byle odgrodzić sie od innych. Obgadywanie, złosliwosci ,traktowanie innych z gory. Ludzie maja tendencje do myslenie " a kto mi zabroni", czesto nie szanują codzej przestrzeni. Jedni drą sie po 2 piwach i soplicy, a inni puszcza Brajanka wysikać sie pod parawan somsiada.

A ci di tych wakacji, to w Polsce taka mentalnosc jest jeszcze,ze na wakacje stac tylko bogatych, wiec wytykaja palcami innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia
27 minut temu, Gość gosc napisał:

nie obrazając nikogo,ale czasem mam wrazenie,ze polacy to takie buractwo troche...nie wszyscy! ALE nie wiem z czego to wynika, nasz narod ma spore cisnienie na ocenianie innych,liczenie, wyliczanie,kalkulowanie, musza poczuć sie lepsi od tych Piećsetplusow.. wiekszosc sama bierze ,ale mniej niz tamci.Albo nie bierze,a bralaby gdyby sie nalezało ... Malo w nas zyczliwosci dla innych. W autobusie,kolejce sama frustracja. Nie ma życzliwego przepuszczenia do kasy czy w drzwiach bo wszyscy sie pchają.Emeryci bo są starzy, weterani bo są starsi, cięzarne bo są w stanie odmiennym, matki z dziecmi bo bombelek sie nudzi w kolejce.Wszyscy sie pchają, wszyscy sie bluzgaja i kazdy domaga sie nalezytego szacunku. Przy kasie odzywki "rusz sie pani" i przewracanie oczyma.  W komunikacji miejskiej ludzie wlaża zanim inni wyjdą. Głupich drzwi nikt nie przytrzyma tylko pizgnie nimi.  Przychodzisz na plaze i ludzie nie rozmawiaja ze sobą , tworzą oddzielne obozy za parawanem,nie komunikują sie, byle odgrodzić sie od innych. Obgadywanie, złosliwosci ,traktowanie innych z gory. Ludzie maja tendencje do myslenie " a kto mi zabroni", czesto nie szanują codzej przestrzeni. Jedni drą sie po 2 piwach i soplicy, a inni puszcza Brajanka wysikać sie pod parawan somsiada.

A ci di tych wakacji, to w Polsce taka mentalnosc jest jeszcze,ze na wakacje stac tylko bogatych, wiec wytykaja palcami innych

W sedno, więcej życzliwości ludzie, bo to co piszecie jeden z drugim na tym forum tylko potwierdza to co wyżej, nie potrafimy jako naród budować poczucia własnej wartości samej w sobie, tylko polega ono na wiecznym porównywaniu się do innych. "A bo ten żyje tak, a tamten inaczej, darmozjady je...ane". Weźcie zbastujcie ludzie, bo jak im zazdrościcie to róbcie tak samo. A jak nie chcecie to się odczepcie od nich a skoncentrujcie na polepszeniu swojego życia, bo coś z nim nie tak, skoro taką frustrację budzi w was to co robi ktoś inny. Jego sprawa. 

A jeśli chodzi o waszą szlachetną troskę o losy Państwa, to bez obaw, każdy europejski kraj się teraz zadłuża, takie czasy. W większości nie jesteście ekonomistami, żeby wydawać jakiekolwiek osądy na temat stanu naszej gospodarki, a jedynie bez zastanowienia papugujecie to co gdzieś kiedyś usłyszeliście. Wrzućcie na luz i więcej życzliwości dla innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Jak byłam nad morzem, mozna bylo tam kupic koszulki „sfinansowane z 500+” i cale rodziny w nich chodzily 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019

Ja gospodarki nie rujnuje, bo dużo więcej państwo mi zabiera w podatkach itp. gospodarkę rujjuje durne rozdawnictwo, każdemu, a najlepiej największym patusom, którzy bez 500+ i innych dodatków nie przeżyją dnia następnego, bo pracy w tym kraju dla nich "nie ma". Mam pretensje do.panstwa, że promuje leserstwo, kombinactwo i biernosc. Tak ze ciut grzrczniej, proszę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleglupekty
11 minut temu, Gość Gosciowka2019 napisał:

Ja gospodarki nie rujnuje, bo dużo więcej państwo mi zabiera w podatkach itp. gospodarkę rujjuje durne rozdawnictwo, każdemu, a najlepiej największym patusom, którzy bez 500+ i innych dodatków nie przeżyją dnia następnego, bo pracy w tym kraju dla nich "nie ma". Mam pretensje do.panstwa, że promuje leserstwo, kombinactwo i biernosc. Tak ze ciut grzrczniej, proszę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleglupekty

pieniądz w przyrodzie nie ginie tylko wróci do gospodarki chyba że zachomikujesz na 1procentowym koncie to wtedy tak strata dla kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moja corka ma 9 lat, moj syn 3,5 po tym jak sie urodzil wprowadzili to nieszczesne 500+ , nie planowalam wiecej dzieci, az wpadlam niestety w zeszlym roku. Teraz ludzie na nas patrza gdzie sie nie ruszymy, slychac teksty o 500+ , jest mi przykro, bo nie robilam dzieci dla 500+ . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Ja gospodarki nie rujnuje, bo dużo więcej państwo mi zabiera w podatkach itp. gospodarkę rujjuje durne rozdawnictwo, każdemu, a najlepiej największym patusom, którzy bez 500+ i innych dodatków nie przeżyją dnia następnego, bo pracy w tym kraju dla nich "nie ma". Mam pretensje do.panstwa, że promuje leserstwo, kombinactwo i biernosc. Tak ze ciut grzrczniej, proszę. "

Tych rodzin które tak "luksusowo  " żyją z 500 + jest garstka . Dzieci z biednych rodzin  tez zasługują  na cieple buty i kurtkę . Kiedyś nie dostali 500 + i masowo dzieci  trafiały do ośrodków gdzie z twoich podatków wydaje sie ponad 3000 zł na utrzymanie takiego dziecka . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa

Na rodzicach spoczywa obowiązek utrzymania ,wychowania i wykształcenia dzieci.Rodzice powinni mieć tyle dzieci na ile ich stać je utrzymać.Miałam 3 dzieci.Wychowałam,pomogłam wykształcić i coś dać jak weszli w samodzielne życie.Nie było wtedy żadnych + a rodzice pracowali i dawali sobie radę .Obecnie niektóre rodziny bez + by zginęły.Za wszelkie + opłacają bieżące rachunki i przeznaczają na życie.Ojciec pracuje na czarno a matka zajmuje się dziećmi.Dzieci 15,13,5,3 latka  .Matka nie idzie do pracy bo po co?????? Nie opłaca się przecież.Takich rodzin znam dużo. Uważam że wszelkie + jak już są /co jest rozdawnictwem/powinny być wypłacane w formie bonów czy talonów na wyprawki do szkoły,odzież dla dzieci,wycieczki itp.To powinno być przeznaczone tylko dla dzieci a nie żeby korzystali też leniwi ,roszczeniowi rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ostatnio jak byłam w ciąży to jakiś menel pobierający rentę alkoholowa  na widoch mojego ciężarne go brzucha walna tekstem ooo 500+ idzie nosz kurde sam ciągnie rentę za to że jest pijakiem a do mnie taki tekst

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość ja

A wyobrażacie sobie co mówią o mnie ? Mam dwoje dzieci 4 i 2 lata i jestem w końcówce trzeciej ciąży.  Planowanej żeby nie było.  Szkoda tylko że nikt nie wiem że nie mieszkam w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Dobrze byloby gdybysmy mieli przyrost naturalny Grecji, ale my jestesmy na minusie wiec mozna tylko miec nadzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15 godzin temu, Gość chdh napisał:

Przez to 500 + będziemy niedługo wpierdalać chleb ze smalcem. Zrujnuje nam to gospodarkę. Będziemy drugą Grecją. Rozumiem 500 + a nawet 1000 + dla niepełnosprawnych bądź takich którym naprawdę się nie powodzi - można takim pomóc w postaci wyprawki dla dziecka do szkoły 500 + , darmowych obiadów w szkole, dofinansowanie do różnych zajęć w szkole, na wycieczkę itd a nie w łapę dawać 500 zł gdzie w większości idzie to na zachcianki rodziców bądź na %. To jest chore. 

Ta pomoc co opisałaś, czyli darmowe obiady, wycieczki, to ci najbiedniejsi mieli od zawsze, a teraz też mają, bo 500+ nie wchodzi im do dochodu. Ale na premie świąteczne, dofinansowanie do wczasów pod gruszą, to w pracy jak najbardziej wchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019
13 godzin temu, Gość gość napisał:

"Ja gospodarki nie rujnuje, bo dużo więcej państwo mi zabiera w podatkach itp. gospodarkę rujjuje durne rozdawnictwo, każdemu, a najlepiej największym patusom, którzy bez 500+ i innych dodatków nie przeżyją dnia następnego, bo pracy w tym kraju dla nich "nie ma". Mam pretensje do.panstwa, że promuje leserstwo, kombinactwo i biernosc. Tak ze ciut grzrczniej, proszę. "

Tych rodzin które tak "luksusowo  " żyją z 500 + jest garstka . Dzieci z biednych rodzin  tez zasługują  na cieple buty i kurtkę . Kiedyś nie dostali 500 + i masowo dzieci  trafiały do ośrodków gdzie z twoich podatków wydaje sie ponad 3000 zł na utrzymanie takiego dziecka . 

 

Znasz statystyki? Twarde dane? Chyba nie. Ostatnio pisałam o tym analizę. Żaden z zakładanych celów tego programu nie został zrealizowany. Tzn realizowany jest dokładnie odwrotnie. 

1) dzietność nie poprawiła się ani trochę.

2) zmniejszenie bezrobocia - nie wiem, jak oni dając żywa kasę chcieli zmniejszyć bezrobocie, ale efekt jest taki, że "bogaci" i pracujący uczciwie nadal pracują a cała masa (wchodzi to w setki tys) dorabiających i kombinujacych rzuciła jakiekolwiek zarobkowanie w pisssdu i żyje z zasiłków.

3) poprawa sytuacji dzieci - to się dzieje tylko w rodzinach normalnych. Niestety to jest niewielki odsetek tych, którzy korzystają z pomocy mopsu (kontrolują ta, są dane) - 99% to rodziny dysfunkcyjne, z nałogami i 500+ to pogorszyło tylko. Te dzieci nie mają nowych kurtek, a na pewno nie , 500+. Dostają rzeczowa pomoc ewentualnie od mopsu albo caritasu.

4) pracownicy mopsów wyraźnie mówią, że wiele przemocy względem dzieci itp powstało/wyeskalowalo po 500+. 

Zatem nie wiem o czym piszesz. Ja o danych z GUSu, o danych z MOPsow itp. To są dane ogólnodostępne, ale ciemny naród bierze, bo "dajo" i słucha TV PiS jak to nam robią dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola

ja tam nie nazekam . jak rzad daje to biore . ceny rosna ale ja mam 5 dzieci i dzieki 500 plus bedzie mnie stac na te produkty ktore podrozaly hehe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola

ale macie bol d*py ze wszystko drozeje . te rodziny ktore dostaja 500+ bedzie stac na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×