Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Ile macie oszczędności na koncie?

Polecane posty

Gość Gość
11 godzin temu, Gość Ggggggggggg napisał:

Ja mam 1500 opłat 

2500 jedzenie 

Razem 4000 

Paliwo 500 

Często : buty. Ciuchy. Mechanik itp.

I jest 6000 lub nieco mniej. 

Nie uwierzę że ktoś odkłada z tego 1 czy 2 tys. Chyba że mieszka u rodziców /teściów i niczego nie płaci. 

Dzieci chcą  na wakacje. Basen etc to wszystko kosztuje

Mam mniej niż 6 tys. Nawet mniej niż 5. Rodzina 4 osoby. Opłat podobnie 1500, co drugi miesiąc prąd ok 200. Jedzenie ok 1500. To jest 3700. Zostaje mi tysiąc. Z tego wiadomo 300-500 ciuchy, ale tego się co miesiąc nie  kupuje, to można przeznaczyc na coś innego. 500 odkładam. A ty masz 1300 więcej ode mnie. Żarełko cię zjada. Zrób eksperyment. Pisz w zeszycie czego nie musiałaś kupić do jedzenia. Czyli wszystkie zbytki. Napoje, słodycze, drogie owoce itp. Zobaczysz, czy czasem tam ci kasa nie ucieka. I sprawdź, czy i ile wyrzucasz jedzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

My z mężem zarabiamy w euro, mamy około 4000 na rękę całości z dwóch wypłat, jego pensja idzie na rachunki, z mojej kupujemy jedzenie, i co miesiąc udaje mi się odłożyć po 200 euro. A oprócz nas mieszka z nami 13-letni dzieciak, na szczęście niewymagający. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

teraz 7000zł, wyczyścilam się na operację nosa i remont mieszkania, więc zbieram od nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam i dziwię się że niektórzy z was mają tak mało oszczędności.My z mężem mamy 200 tys .zł.na lokacie.Oprócz tego samochód terenowy za 65.000 zł ,mój samochód za 12.000 zł oraz dom i dwie działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

11 tysi od niedawna bo dużo wydawalismy na lekarzy i nie dało się nic odłożyć, dwa mieszkania, działka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zoma tylko ty jesteś juz stara baba a tutaj siedzi duzo młodych matek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość gość napisał:

Zoma tylko ty jesteś juz stara baba a tutaj siedzi duzo młodych matek .

40 lat to stara baba? Weź... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sporo jak na nasze, polskie, realia. Odkładam 3/4 dochodu miesięcznie jaki mam z wynajmu mieszkań. Nie musimy sobie niczego odmawiać ponieważ prócz dochodu z wynajmu mamy dochód z dwóch firm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Gość gość napisał:

Zoma tylko ty jesteś juz stara baba a tutaj siedzi duzo młodych matek .

Pogięło Cię? Większość matek które tu się udzielają to jest +/- 40 lat. Tym bardziej że kobiety zaczynają pierwsze dziecko rodzić po 30 tce. A gdy dziecko ma 10 lat to ta kobieta ma 40 ,to jest stara??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Foobowuczka
22 minuty temu, Gość gość napisał:

Zoma tylko ty jesteś juz stara baba a tutaj siedzi duzo młodych matek .

Skoro wiesz ile ona ma lat-czyli też ją znasz z FB i wiesz że jest to szczupła i zadbana kobieta ,a teraz jak się dowiedziałaś ile ma hajsu to cię po prostu zazdrość zżera.Ja też mam sporo odłożone i to w tajemnicy przed partnerem bo w życiu różnie bywa😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Tak ZOMA to jest stara baba . Wiele matek ma tutaj po 25 lat . Wiec nie ma co porównywać  oszczędności  kobiety która  ma 45 lat do tej co jest o 20 lat młodsza.. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pała życiowa

Dzisiaj 19,80 ale już jutro  będzie 519,80 bo dostanę 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka jedna
4 minuty temu, Leżaczek napisał:

4 minuty temu, Gość gość napisał: Tak ZOMA to jest stara baba . Wiele matek ma tutaj po 25 lat . Wiec nie ma co porównywać  oszczędności  kobiety która  ma 45 lat do tej co jest o 20 lat młodsza..    X jak na 45 lat to standardowy majątek dwóch osób bez przesady, sam z mamą mam mieszkanie, ziemię, lokaty i rtv warte więcej niż jej tańszy samochód a jeszcze kilkanaście lat oszczędności 👌😄

Po pierwsze Zoma ma 41 lat a nie 45,zapamiętałam dokładnie bo jest z mojego rocznika.A po drugie to niezłe z niej Ziółko bo pamiętam jak kilka lat temu na jednym z forum pisała że miała romans podczas trwania małżeństwa i przyznała się mężowi. Poza tym,pisała że nie chce iść do pracy bo zawsze wokół niej kręcą się faceci i boi się że znowu mogłaby uwikłać się  w romans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Leżaczek napisał:

 Wiele matek ma tutaj po 25 lat . 

25 letnie matki ?Może w dawnych czasach tak, ale teraz są naprawdę rzadkością.Teraz to zamąż wychodzą po trzydziestce a dzieci rodzą między 30 a 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOSC 555
4 minuty temu, Lampka napisał:

25 letnie matki ?Może w dawnych czasach tak, ale teraz są naprawdę rzadkością.Teraz to zamąż wychodzą po trzydziestce a dzieci rodzą między 30 a 40.

A to trzeba miec meza by miec dzieci ?  ciekawe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aurora Hildegarda

Nie odkladamy na nic konkretnego i nie oszczedzamy jakos bardzo.  pracujemy na caly etat oboje, mamy jedno dziecko i kota.

Obecnie mamy  na zwyklych kontach jakos £3,200 mniej wiecej,  a na oszczednosciowym  £4,400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aurora Hildegarda

aha no i nie zyjemy za grancia zm ysla o odlozeniu i 'wracaniu' do Polski, jestemsy tu racej na stale, a jak nie - to zapewne Kanada lub moze Norwegia, Belgia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aurora Hildegarda

*jestesmy tu raczej -mialo byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leżaczek to ty nie jesteś facetem?Bo masz męski nick ,jesteś w przedziale 30-35 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela38
1 godzinę temu, Gość GOSC 555 napisał:

A to trzeba miec meza by miec dzieci ?  

Jesteś bezdzietna i dlatego zazdrościsz co niektórym bo sama nie masz dzieci ,być może to ty jesteś "może przyszła mamusia?"

A tak na marginesie to każdy kiedyś będzie miał 40 lat .Ty na bank jesteś po 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 godzin temu, Lampka napisał:

Pogięło Cię? Większość matek które tu się udzielają to jest +/- 40 lat. Tym bardziej że kobiety zaczynają pierwsze dziecko rodzić po 30 tce. A gdy dziecko ma 10 lat to ta kobieta ma 40 ,to jest stara??

Nie, na kafe ludzi po 40 jest b mało. Bylo juz wiele tematów w jakim jestescie wieku, itp. Srednia to moze góra 25-27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta42

Leżaczek teraz to pojechałaś.Uważasz 40 letnie kobiety za stare baby?Dobrze się czujesz?Obraziłaś większość kafeterianek.Masz bardzo ograniczone myślenie ,pewnie mieszkasz na wsi,jesteś otyła i zakompleksiona.Starszą panią to ja będę po 60 tce.A teraz mam 42 lata,dorastających synów ,biegam i chodzę z mężem po górach.A ty?😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uczep
18 minut temu, Gość gosc napisał:

Nie, na kafe ludzi po 40 jest b mało. Bylo juz wiele tematów w jakim jestescie wieku, itp. Srednia to moze góra 25-27

Nie wierzę w to.Osoby 25-27 nie mają jeszcze dzieci,są w mniejszości.A zresztą jak kobieta urodziła dziecko mając 25 lat ,to za 10 lat będzie miała 35 i co, nie będzie już zaglądała na kafeterię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera
1 minutę temu, Gość Uczep napisał:

Nie wierzę w to.Osoby 25-27 nie mają jeszcze dzieci,są w mniejszości.A zresztą jak kobieta urodziła dziecko mając 25 lat ,to za 10 lat będzie miała 35 i co, nie będzie już zaglądała na kafeterię?

Na tej kategorii "ciąża poród macierzyństwo" oraz "antykoncepcja płodność i ginekolog" na pewno są to kobiety po trzydziestce,ale w innych tematach są dużo młodsze np."zdrowie,uroda" itp .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiki
43 minuty temu, Gość gosc napisał:

Na kafe ludzi po 40 jest bardzo mało.

Chyba żartujesz, są tutaj młode kobiety mające kilkuletnie dzieci jak i starsze mające kilkunastoletnie dzieci.Twoim tokiem rozumowania- jeśli kobieta ma 20 kilka lat to korzysta z kafeterii a jak ma już 30 lat to  nie.Ja urodziłam 13 lat temu i wtedy zaczęłam korzystać z kafeterii, nadal korzystam i mam 39 lat. Ten kto kiedyś czytał kafeterię, to czyta ją cały czas. Nie odchodzi z kafeterii jak skończy 30 lat 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Budyn z malinami
1 godzinę temu, Gość Marta42 napisał:

Leżaczek teraz to pojechałaś.Uważasz 40 letnie kobiety za stare baby?Dobrze się czujesz?Obraziłaś większość kafeterianek.Masz bardzo ograniczone myślenie ,pewnie mieszkasz na wsi,jesteś otyła i zakompleksiona.Starszą panią to ja będę po 60 tce.A teraz mam 42 lata,dorastających synów ,biegam i chodzę z mężem po górach.A ty?😁

 hehe, ja nie mam jeszcze 4 z przodu - lecz jesienią stuknie mi 39;  :)  ale też biegam, chodzę po górach, z mężem lub koleżankami  jeździmy kilka razy do roku na koncerty  rockowe i metalowe.

mamy 12-letnią córkę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOSC 555
2 godziny temu, Gość Ewela38 napisał:

Jesteś bezdzietna i dlatego zazdrościsz co niektórym bo sama nie masz dzieci ,być może to ty jesteś "może przyszła mamusia?"

A tak na marginesie to każdy kiedyś będzie miał 40 lat .Ty na bank jesteś po 30.

yyyy--- co??

Czy jak tu kogod może obraziłam, że na mnie naskakujesz?

Wyrazilam zdziwienie, że by mieć dzieci to musi być mąż.

Można zyć w związku bez ślubu, jak ja, i można mieć dzieci z eksem, i mimo to je razem fajnei wychowywać, jak moje dwie koleżanki.

Mam dziecko, i mimo że bez ślubu, to wyobraź sobie, że planowane :)

i tak, jestem po 30stce, ale za kilka lat stuknie 40.\pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

Nie, na kafe ludzi po 40 jest b mało. Bylo juz wiele tematów w jakim jestescie wieku, itp. Srednia to moze góra 25-27

Dokładnie. Chyba najwięcej jest 32-35 latek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Nei udało mi sie umiescic linka z tymi tematami o sredniej wieku kafe, ale mozna sobie wygooglowac. Swoja droga w temacie ile macie lat i czego sie dorobiliscie, byly tez osoby co miały np. 24 lata i juz dwójke dzieci. Nadal przeciez nawet nastolatki miewaja dzieci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×