Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pinkcat

Matki, które rodzą pierwsze dziecko po 40.

Polecane posty

Gość Anna
9 minut temu, Gość Lol napisał:

Wytłumaczcie mi co to za różnica urodzić po 40 pierwsze czy kolejne.po 40 to 40.I tyle

Generalnie ogromna. Od tego, że organizm inaczej reaguje, tzn. próbuje pierwszą ciążę na siłę utrzymać przez fakt, ze czterdziecha z dziećmi ma już ogrom doświadczenia i wie czego się spodziewać, po fakt, że to drastyczna zmiana trybu życia i to jeszcze w średnim wieku, gdy zwykle człowiek ma troszkę mniej energii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość Lol napisał:

Wytłumaczcie mi co to za różnica urodzić po 40 pierwsze czy kolejne.po 40 to 40.I tyle

W tym wieku mięśnie już nie są takie elastyczne. Macicy nie ćwiczysz więc to akurat ma duże znaczenie. Ciąża powoduje rozciągnięcie macicy, ale im młodszy organizm tym macica bardziej elastyczna. Macica wraca oczywiście do swoich rozmiarów, ale jest lepiej podatna na rozciąganie w kolejnej ciąży. 40letnie rodzące mają macicę "sztywniejszą" niż 10 wcześniej, tylko, że u 40letniej wieloródki ona się podda rosnącemu dziecku, a u pierwiastki jest trochę gorzej. No i ogólnie pewnie organizm lepiej się dostosuje do ciąży, kiedy jest to kolejna, a nie pierwsza. Z punktu widzenia samego wieku, to masz rację. I ta i ta ma dziecko, tylko ta przy kolejnym ma doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moja ciocia przez lata mówiła, że nie chce się wiązać aż ok 40 poznała mężczyzne i zakochała się. Wzieli ślub, po ślubie dziecko, a zaraz po pierwszym drugie bo mówiła, że w tym wieku to nie ma na co czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halynka

No to tego chyba nikt nie przebije. Dość bliska osoba z rodziny zaszła w ciążę w wieku 53 lat, ciaża bliżniacza. Pierwsza ciąża, mąż jest o 10 lat młodszy. Ona w sumie o dziecko się nie starała, jakoś tak wyszło. Nie wierzyłam dopóki rzeczywiście nie widziałam jej z brzuchem.Dodam, że osoba bardzo nieatrakcyjna, wygląda dużo starzej, za to jej mąż jest przystojny i zawsze nas to w rodzinie dziwiło, że taki fajny facet chce byc z taką marudą, która wiecznie zrzędzi i jeszcze ją zapłodnił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

"Lepiej sie durnie rozmnazac niz jako stara raszpla

Podstarzala du#^^@pka zapiekla jak widac :)" 

W twoim przypadku najlepiej wcale, niestety pewnie  już hodujesz kolejne pokolenia deb/ili, co wedle twojej rozległej wiedzy też będą plotły kogo i co zapiekło, ale cóż sroka orła nie urodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

42 lat 

Pierwsza ciąża po 22 latach małżeństwa  Para niby bezpłodna a tutaj nagle ciąża  w wieku 42 lat . Nie spodziewali  sie tego . Kobieta nie lubi byc matka bo dziecko wiecej przebywa u babci niz w domu z rodzicami . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×